پاسخ قاطعانه سرمربی ایران به اظهارات سخیف مربی اسبق امریکا

کی روش: اظهارات کلینزمن مایه شرمساری است/ یورگن، خودت استعفا بده!

سرمربی تیم ملی ایران پاسخ اظهارات سخیف سرمربی اسبق امریکا را داد.
کد خبر: ۱۰۲۱۸۵ تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴

به گزارش دیار آفتاب؛ به  نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛یورگن کلینزمن سرمربی اسبق تیم ملی امریکا و تیم ملی آلمان در آستانه بازی ایران و امریکا با اظهاراتی سخیف تیم ملی ایران را زیر سئوال برد و به سرمربی تیم ایران نیز توهین کرد.

پس از این مصاحبه عجیب، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران با انتشار پستی در صفحه شخصی خود پاسخ اظهارات موهن کلینزمن را داد.

کی روش خطاب به کلینزمن نوشت:

یورگن عزیز! تو همیشه من را کارلوس صدا می‌کردی بنابراین فکر می‌کنم بهتر باشد من هم تو را یورگن صدا کنم. حتی با وجود این که من را نمی‌شناسی، شخصیت من را با یک پیش‌داوری زیر سوال بردی.

مهم نیست چقدر به تو بابت آنچه درزمین فوتبال انجام داده‌ای احترام می‌گذارم ولی آن صحبت‌ها درباره فرهنگ ایران، تیم ملی فوتبال ایران و بازیکنانم، مایه شرمساری در فوتبال است. هیچکس نمی‌تواند اتحاد ما را خدشه‌دار کند چرا که این مسائل در سطح ما نیست، حتی اگر هم باشد دوست داریم تو را به عنوان مهمان به کمپ تیم‌های ملی دعوت کنیم؛ با بازیکنان ایران آشنا شوی و از آنها درباره ایران، مردم ایران،‌ شاعران و هنرمندان، جبر (ریاضی) و تمام فرهنگ هزاران ساله ایران یاد بگیری و از بازیکنان ما بشنوی که چقدر آنها به فوتبال عشق می‌ورزند.

به عنوان یک آمریکایی-آلمانی ما درک می‌کنیم که تو از ما حمایت نمی‌کنی و مشکلی هم نداریم و با وجود اظهارات توهین‌آمیز تو در بی.بی.سی که تلاش کردی زحمت، فداکاری و توانمندی ما را زیر سوال ببری، ما به تو قول می‌دهیم که هیچ قضاوتی درباره فرهنگ،‌ ریشه و سابقه تو نداشته باشیم و همیشه از تو در بین خودمان استقبال می‌کنیم.

در همین حال با تمام تمرکزمان می‌خواهیم تصمیم فیفا را در قبال پست تو به عنوان عضو گروه تحقیقات جام جهانی ببینیم چرا که انتظار داریم تو قبل از اینکه به کمپ ما بیایید، از این سمت استعفا کنید.