بهره‌مندی ۹۷ درصدی روستاهای فراهان از گاز طبیعی نحوه انتخاب دانش‌آموزان دختر برای جشن فرشته‌ها در محضر رهبر انقلاب / صحنه‌ زیبایی که هماهنگ نشده بود! هفتمین روز دهه فجر؛ حضور استاندار مرکزی در ساوه پایگاه هوایی راهکنشی عقاب 44 ارتش رونمایی شد/ قابلیت اجرای عملیات غافلگیرانه هوایی دور از انتظار دشمنان مقاومت الگوی بزرگی برای پیروزی ملت‌ها است تحولاتی که در دوران انقلاب در کشور شکل‌گرفته بی‌نظیر است بارش پراکنده باران و وزش باد در استان مرکزی/ کاهش دما از فردا اعتکاف در مسجد انقلاب ساوه سرلشکر باقری: رژیم صهیونیستی در میان ملل محور مقاومت محاصره شده است/ رونمایی از دستاورد جدید نهاجا تا ساعاتی دیگر آغاز مرحله جدید هوشمندسازی یارانه آرد
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰
کد خبر: 102182
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۶

اسکوچیچ: تیم ملی باید هجومی و ریسکی بازی کند/ سردار آزمون از «ناکجاآباد» گل می‌زند!

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: برای تیم ملی بازی تدافعی آسیب زننده است؛ به نظر من باید ریسک کرد و به دنبال پیروزی بود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  دانا؛ دراگان اسکوچیچ، سرمربی کروات پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان که در خلال برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال در قطر به یکی از کارشناسان و مفسران بازی‌های ملی‌پوشان در شبکه الجزیره اسپورت تبدیل شده، پیرامون تغییر سبک بازی تیم ملی مقابل ولز اظهار داشت: حمله و دفاع نکردن در DNA ایران است. در مقابل انگلیس، مربی ممکن است تفسیر و کلید تاکتیکی را اشتباه گرفته باشد که منجر به پیروزی بزرگ انگلیس شده. ایران قطعاً بازیکنان بزرگی دارد که و توانایی رویارویی با تیم‌های ملی مشابه را دارند.

وی درباره تغییرات تیم ملی بیان داشت: اول از همه برنامه بازی تغییر کرده. در مقابل انگلیس ایران از نظر تاکتیکی بسته بازی کرد. در مقابل ولز به جای ۵ مدافع، دفاع ۴ نفره را از ایران دیدیم؛ همچنین ۴ بازیکن تغییر کردند و تیم تهاجمی‌تر شد. در این جا بیشتر به سردار آزمون اشاره می‌کنم؛ به همین دلیل می گویم ایران ظرفیت و به نظر من جای پیشرفت زیادی دارد. بازیکنانی روی نیمکت هستند که می‌توانند جهش بیشتری از نظر کیفی به بازی بدهند.

اسکوچیچ راجع به بازیکنان روی نیمکت تیم ملی عنوان داشت: روی نیمکت وحید امیری، بازیکنی همه فن حریف است که می‌توان از او در همه پست‌ها استفاده کرد. او برای تیم ارزش بسیاری دارد. من برمی‌گردم به این نکته که ایران بر اساس نوع بازی، باید تهاجمی بازی کند چرا که بازی تدافعی آسیب زننده است. به نظر من باید ریسک کرد و به دنبال پیروزی بود.

سرمربی سابق تیم ملی در مورد سردار آزمون گفت: با حضور سردار در زمین، حریف نمی‌تواند حتی برای یک لحظه آرام بگیرد. به محض از دست دادن توپ در دفاع، سردار آن جاست تا از آن استفاده کند. او می‌تواند از ناکجاآباد، از یک موقعیت ظاهراً نه چندان خطرناک گلزنی کند. او به فضاها حمله می‌کند. در مقابل ولز دیدیم که او چه قدر خوب و مفید می‌تواند باشد.

captcha
آخرین اخبار