به مناسبت هفته بسیج؛

جشنواره ملی صنایع‌دستی در اراک افتتاح شد

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: اولین نمایشگاه و جشنواره ملی صنایع‌دستی هنرمندان بسیجی در محل فرهنگسرای آئینه اراک برپا شد.
کد خبر: ۱۰۲۱۷۱ تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۸

به گزارش دیار آفتاب؛ مصطفی مرزبان گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، جشنواره و نمایشگاه صنایع‌دستی با حضور سرهنگ بیگ‌محمدی معاون اجرایی سپاه روح اله و با همکاری بسیج هنرمندان، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، اداره کل ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش افتتاح شد.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی با اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع و مفرح در مراسم افتتاحیه از جمله اجرای نوای زورخانه‌ای، اجرای سرود دختران بهشتی، موسیقی سنتی و .... گفت: 20 غرفه صنایع دستی از هنرمندان برای حضور پررنگ استان در این نمایشگاه  آثار ارزشمندی در 18 رشته مختلف صنایع‌دستی به نمایش گذاشته‌اند.

مرزبان گفت: در حاشیه این مراسم از استاد محمد شمسی پیشکسوت صنایع‌دستی استان  و سه نفر از  هنرمندان خانواده شهید استان  و همچنین دو نفر از بسیجیان فعال اداره کل با اهدای لوح تقدیر و هدیه تجلیل شد.

وی با اشاره به اینکه در این جشنواره و نمایشگاه به بهترین آثار به نمایش گذاشته شده جوایز تعلق خواهد گرفت افزود: در پایان نمایشگاه بهترین آثار انتخاب و برای نمایش در جشنواره سراسری در سطح کشوری  ارسال خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: برپایی نمایشگاه و جشنواره های صنایع دستی می تواند  تأثیر مثبتی بر رشد اشتغال و اقتصاد استان در عین صیانت از فرهنگ بومی و سبک زندگی اصیل داشته باشد.

مرزبان گفت: این جشنواره و نمایشگاه در محل فرهنگسرای آئینه تا 9 آذر ماه از ساعت 15 تا 19 آماده بازدید علاقمندان است.