طی یک ماه گذشته صورت گرفت؛

کشف 187 میلیارد ريال انواع کالای قاچاق دراستان مرکزی/ 55 نفر در سوانح رانندگي جان خود را از دست دادند

فرمانده انتظامی استان از کشف یک هزار و 399 فقره سرقت، 743 کیلوگرم انواع موادمخدر و بيش از187 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق،طی یک ماه گذشته دراستان خبرداد.
کد خبر: ۱۰۲۱۵۱ تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار"هادی رفیعی کیا" در تشریح جزئیات عملکرد پلیس مرکزی در یک ماه گذشته و با اشاره به برنامه هاي پليس استان در مبارزه با مواد مخدردر این مدت بیان داشت: دریک ماه گذشته، 743 کیلو و 771 گرم انواع مواد مخدركشف و 601 نفردر ارتباط با جرایم مختلف موادمخدر دستگير و متهمان برای رسیدگی قانونی پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی با اشاره به طرح ریزی پلیس در پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا یادآور شد: در عملیات های ماه گذشته پليس استان مرکزی 187 میلیارد و 955 میلیون و 180 هزار ریال انواع کالای قاچاق کشف، 86 فقره پرونده تشکیل،100 قاچاقچی کالا نيز دستگیر و 113 دستگاه خودرو توقیف شده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با تأکید بر مبارزه با سارقان به عنوان يكي از مطالبه هاي مردمي از فراجا در حوزه امنيت اجتماعي افزود: پليس در برنامه هاي اجرايي و عملياتي خود در سال هاي اخير در زمينه پيشگيري از جرايم و مقابله بامجرمان به ويژه سارقان برنامه ريزي جامعي داشته و در سايه تلاش هاي جمعي كاركنان انتظامي استان در طول این مدت، شاخص 64 درصدي ميزان كشف به وقوع در سرقت ها به دست آمده است.

سردار رفیعی کیا گفت: کشف یک هزار و 399 فقره از سرقت ها و دستگیری 805 نفر سارق، بازخوردي دیگر از طرح هاي اثربخش پليس استان درمبارزه با سرقت طی یک ماه گذشته به شمار می رود.

رئیس پلیس استان مرکزی اظهار داشت: طی یک ماه گذشته در استان مرکزی 55 نفر در سوانح مختلف رانندگي استان مرکزی جان خود را از دست داده اند که از این تعداد، 50 نفر از متوفیان مربوط به تصادفات برون شهری و 5 نفر از متوفیان مربوط به تصادفات درون شهری بوده است.

وي با اشاره به اينكه به منظور کاهش سوانح مختلف رانندگی در سطح استان با هماهنگي و همكاري دستگاه هاي ذيربط اجرای طرح های کوتاه مدت و بلند مدت در جهت رفع موانع و اصلاح زیر ساخت ها بصورت جدي در شورای راهبری ترافیکی استان در دست پيگيري و اقدام است خاطر نشان كرد: ارتقاء‌ ايمني ترافيكي شهروندان در بستر برنامه های مختلف آموزشی و فرهنگی از سوی کارشناسان پلیس راه و راهور نيز تارسیدن به شرایط مطلوب، دردستور کار قرارگرفته است.

انتهای پیام/