استاندار مرکزی:

بسیج در همه اقشار و صنوف و لایه‌های اجتماعی حضور قدرتمند دارد

مخلص الائمه با اشاره به اینکه بسیج یکی از ماندگارترین بنیادها و بنیان‌هایی که امام راحل پایه‌گذاری کرد افزود: این شجره طیبه تنها منحصر به جنبه نظامی نیست و در همه اقشار و صنوف و لایه‌های اجتماعی حضور قدرتمند دارد.
کد خبر: ۱۰۲۱۴۹ تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳

به گزارش دیار آفتاب؛ فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در اجتماع عظیم نمایش اقتدار بسیجیان در اراک  گفت: بسیج دو رکن ولایتمداری و شهادت طلبی و یک روح دارد و بسیج بر این دو رکن استوار است و موفقیت های بسیج بر پایه این دو رکن مهم پایه گذاری شده است.

مخلص الائمه اظهار کرد: در میانه دهه پنجم انقلاب اسلامی هستیم یعنی چهل واره دوم انقلاب را شروع کردیم درحالیکه بسیاری از انقلاب های مهم جهان از دهه سوم خود عبور نکردند یا بخش زیادی از توان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: از ابتدای اسلام و زمان پیامبر اعظم جز انقلاب اسلامی نظام اسلامی و حتی انقلاب های غیردینی از دهه سوم خود عبور نکردند و لذا می توان گفت انقلاب اسلامی معجزه قرن و تاریخ است.

استاندار مرکزی افزود: نظامی ها مفهومی به نام مرز دارند که حدودی است و کشورها را به لحاظ سیاسی و جغرافیایی از یکدیگر جدا می کند، این مفهوم منطبق با اصول بین المللی است و هیچ اصولی نمی تواند به راحتی این مرز را جابجا کند و نظام حقوق بین الملل نیز از این مهم دفاع می کند.

مخلص الائمه یادآور شد: سرحدات، لزوما منطبق بر مرزهای سیاسی نیست بلکه در زمانی کیلومترها جلوتر از مرز قرار گرفته و فاصله را با ملت ها و دیگر دولت ها تعیین می کند اما منطبق بر مرز مشخص شده نیست و گاهی نیز عقب تر از مرز سیاسی است، گاهی اوقات سرحدات داخل مرز سیاسی و گاهی داخل مرزهای سیاسی دیگران است و در همه جای دنیا این سرحدات قابل تحلیل و بحث است.

وی تاکید کرد: بعد از سالیان و قرن ها در شرایطی قرار گرفتیم که سرحدات سیاسی فرهنگی اقتصادی  و  ...هزاران کیلومتر جلوتر از مرزهای سیاسی و جغرافیایی کشور است.

استاندار مرکزی گفت: در ابتدای جنگ تحمیلی که مستشاران کشور را ترک کردند جمهوری اسلامی برای تامین سیم خاردار با محدودیت هایی مواجه بود و ما اکنون متهم به صادرات پیشرفته ترین تجهیزات نظامی به بزرگترین ابرقدرت های جهان هستیم که این پدیده کم سابقه در طول تاریخ تمدن ایران است.

مخلص الائمه بیان کرد: اکنون از توازن قدرت خارج شده و در توازن امنیت با قدرت های جهانی قرار گرفتیم و این کشورها امنیت خود را با ما هماهنگ می کنند که این‌ مهم به برکت امام راحل راحل انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب به وجود آمده است.

وی با اشاره به اینکه بسیج یکی از ماندگارترین بنیادها و بنیان هایی که امام راحل پایه گذاری کرد افزود: این شجره طیبه تنها منحصر به جنبه نظامی نیست و در همه اقشار و صنوف و لایه های اجتماعی حضور قدرتمند دارد.

استاندار مرکزی اظهار کرد: حضور بسیج در همه ابعاد توانسته سرحدات سیاسی امنیتی نظامی و اقتصادي ما را هزاران کیلومتر جلوتر از مرزهای سیاسی قرار دهد و توازن  امنیت را در همه شاخه ها به نفع جمهوری اسلامی تنظیم کند و این عامل عبور از چهلواره اول و ورود به دهه پنجم با شرایط قدرتمندتر از دهه های پیشین است.

مخلص الائمه یادآور شد: رهبر معظم انقلاب فرمود این اقتدار باعث و آزار نظام لیبرال غرب شده و نمی‌تواند تحمل کند و هرروز فتنه ها بیش از گذشته تقابل حق  و باطل را شفاف تر می کند، شفافیت در تقابل حق و باطل برای پیروزی حق اتفاق مبارکی است، این تقابل هر زمان آشکارتر شود سیر تکاملی با سرعت بیشتری حرکت می کند.

وی خاطرنشان کرد:استان مرکزی زمینه های متعددی برای این تقابل ها داشت اما با اقدامات صورت گرفته در مجموع به لحاظ شاخصه های امنیتی در قیاس با استان های همجوار و ...وضعیت آرامی در حوزه های مختلف داشتیم که جایی تقدیر و تشکر دارد.

انتهای پیام