فینال لیگ بازی‌های گروهی تاما برگزار شد کره و ژاپن فراتر از آسیا/صعود دراماتیک سومین تیم آسیایی بی واسطه با مردم کردستان/کشاورزی در مسیر استقلال/رویاهای بر باد رفته سعودی جدید اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی رد پای بخش عظیمی از فرهنگ اسلامی و انقلابی کشور در اراک است/ اگر بناهای تاریخی آسیب ببینند بخشی از هویت ما صدمه می بیند/ بازار اراک باید حفظ شود رشد و توسعه علمی کشور از همه‌ی مسائل مهم تر است/ لزوم توجه به ظرفیت های دریامحور بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک و مدرسه سپهداری سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۷
کد خبر: 102130
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

بسیج نماد اقتدار و عزت ایران اسلامی و تجلی خدمت صادقانه است/ رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا آرامش را از منطقه گرفته

آیت الله دری نجف آبادی گفت: بسیج نماد اقتدار و عزت ایران اسلامی و تجلی خدمت صادقانه در راستای پیشرفت و توسعه همه‌جانبه کشور است.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه اراک که در مصلی این شهر برگزار شد،با اشاره با فرا رسیدن ایام فاطمیه اظهار داشت:سوره کوثر برای همه مسلمان کتاب زندگی است و نشانگر زنده بودن یک جریان طیبه است و توجه به این سوره قطعا همچون چراغ روشنی در فتنه ها و حوادث است.

وی با بیان اينکه تقوا پایه های جامعه را مستحکم می کند،گفت: تقوا جامعه را به سمت پیشرفت هدایت می کند و ایمان، امنیت و رفاه در سایه تقوا برقرار می شود و لذا همه رفتارهای یک جامعه باید بر پایه ایمان به خداوند و تقوا باشد. 

آیت الله دری نجف آبادی با اشاره به اینکه ملت ایران در حوادث اخیر با ولایتمداری و عقلانیت و تکیه به بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری سربلند بیرون آمدند و نشان دادند تحت تاثیر دروغ ها و نیرنگ های دشمنان در فضای مجازی قرار نمی گیرند.

وی تاکید کرد: ملت ایران با حماسه های مختلف سیلی های محکمی به دشمنان زدند و امروز همه باید نسبت به جنگ شناختی دشمنان هوشیار باشند و در زمین دشمنان بازی نکنند و با گرگ های جنایت کار همراه نشوند.

امام جمعه اراک تاکید کرد: ملت ایران سر بیعت خود با شهدا و آرمان های امام خمینی(ره) مستحکم‌ ایستاده و در امتحانات آینده با توکل بر خدا و ولایتمداری سربلند بیرون خواهد آمد.

وی با اشاره به بدعهدی طرفین غربی در برجام بیان کرد: طرفین برجام به تعهدات خود در برجام پایبند نبودند و تحت تاثیر دروغ های رژیم منحوس و جعلی صهیونیستی قرار گرفتند و پشت صحنه همه بدعهدی ها در برجام اسرائیل است.

آیت الله دری نجف آبادی تلاش و همت جهادی برای رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی را یک ضرورت مهم خواند و افزود: روحیه بسیجی و جهادی رمز موفقیت ملت در مشکلات است و بسیجی رفتار کردن و بسیجی اندیشیدن باید در همه بخش های کشور نهادینه شود.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا آرامش را از منطقه گرفته،گفت:آمریکائی ها بیش از 70 سال در منطقه برای غارت منابع و چپاول گری توطئه انگیزی می کنند و اخراج جبهه استکبار و حامیان صهیونیستی آنها از منطقه مطالبه به حق مسلمانان است.

امام جمعه اراک با اشاره به پنجم آذر سالروز تأسیس بسیج مستضعفین بیان کرد: هفته بسیج یادآور مجاهدت های نیروی مخلص و فداکار بسیج است و بسیج امروز کارآمد و توانمند است و فرهنگ بسیجی توأم با ولایتمداری و بصیرت است و با فرهنگ بسیجی دشمنان به اهداف شوم خود علیه ملت نخواهند رسید و لذا بسیج رمز موفقیت ملت ایران است.

وی تأکید کرد: بسیج نماد اقتدار و عزت ایران اسلامی و تجلی خدمت صادقانه در راستای پیشرفت و توسعه همه‌جانبه کشور است.

آیت الله دری نجف آبادی با بیان اینکه امام خمینی با دوراندیشی و تدبیر حکیمانه ای که داشتند فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند، گفت: امام خمینی(ره) با تشکیل بسیج پیشرفت و حرکت کشور به سمت قله های بلند را مردم پایه کردند و فرهنگ بسیجی یعنی کار، تلاش، حضور در همه صحنه ها و غیرت و لذا امروز هر کس برای پیشرفت کشور تلاش کند بسیجی است.

وی مصرف گرایی و اسراف را بزرگترین معضل جامعه خواند و افزود: لازم است صرفه جویی در همه بخش های کشور حاکم شود و این نیازمند گفتمان سازی است.

امام جمعه اراک ادامه داد: مشکلات در سایه وحدت و هم افزایی حل می شود و نباید به بهانه برخی از مشکلات اصل نظام اسلامی را زیر سوال برد و باید نسبت به توطئه های دشمنان هوشیار بود.

وی با تأکید بر اینکه امنیت استقلال، آزادی و حیات جامعه را تضمین می کند، گفت: نباید به چهره منافقین کوردل و تجزیه طلبان بخندیم و بازی در زمین دشمنان خیانت به آرمان های شهدا است و همه نسبت به نوجوانان و دهه هشتادی ها باید حساسیت داشته باشیم و برای تربیت صحیح آنها بکوشیم و البته نقش خانواده ها، معلمان و اساتید در این راستا بسیار مهم است.

آیت الله دری نجف آبادی با اشاره به هفتم آذر و روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: امروز به برکت سلحشوری ها و ایثارگری های سربازان نیروی دریایی ارتش، جمهوری اسلامی ایران به یک قدرت بی چون و چرا در آب های منطقه خلیج فارس تبدیل شده است.

وی افزود: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران علاوه بر حضور مقتدرانه در آب های منطقه نسبت به طراحی و ساخت تجهیزات نظامی مورد نیاز اقدامات شایسته ای انجام داده است.

امام جمعه اراک با اشاره به ولادت حضرت زینب(س) گفت: سیره حضرت زینب(س) درس آزادگی، شجاعت، دفاع از ولایت و امامت، فداکاری در راه حق و حقیقت و صبر و استقامت است و این بانوی بزرگ اسلام افتخار بانوان و الگوی کامل زنان است.

وی با تأکید بر اینکه فضای مجازی ولنگار نیازمند مدیریت جهادی است، گفت: دشمنان انقلاب در بستر فضای مجازی علیه ملت ایران و ارزش های اسلامی توطئه می کنند و لذا امروز نیاز است علما، ائمه جمعه، مسئولان و همه ملت در برابر شیطان خبیث فضای مجازی و افراد پلیدی که برای این فضا خوراک تهیه می کنند هوشیار باشند.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار