اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی رد پای بخش عظیمی از فرهنگ اسلامی و انقلابی کشور در اراک است/ اگر بناهای تاریخی آسیب ببینند بخشی از هویت ما صدمه می بیند/ بازار اراک باید حفظ شود رشد و توسعه علمی کشور از همه‌ی مسائل مهم تر است/ لزوم توجه به ظرفیت های دریامحور بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک و مدرسه سپهداری سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی بازدید وزیر میراث فرهنگی از موزه چهار فصل اراک گردشگری می تواند رتبه نخست درآمد پایدار کشور باشد استان مرکزی در رتبه دوم رفع موانع تولید در کشور/ 12 هزار و 500 شغل طی 7 ماهه نخست امسال در استان ایجاد شد
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۰
کد خبر: 102118
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴
کارشناس ارشد مسائل منطقه و بین‌الملل:

دشمنان در جنگ ترکیبی به دنبال بی‌ثباتی ایران بودند/ایران‌به یک کانون قدرت تبدیل شده است

سراج گفت: دشمنان در جنگ ترکیبی به دنبال بی‌ثباتی ایران بودند تا از این طریق بتوانند خواسته‌های خود را در قالب برجام و برای مهار ایران، عملیاتی و به کشور تحمیل کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ رضا سراج کارشناس ارشد مسائل منطقه و بین الملل در نشست جهاد تبیین و بررسی حوادث اخیر کشور و نقش دشمنان انقلاب  گفت: امروز ایران اسلامی وارد شرایط بسیار مهمی از منظر داخلی، منطقه ای و بین المللی قرار گرفته و در هیچ برهه ای از تاریخ کشور حساسیت به این حد نرسیده است.

سراج اظهار کرد: اگر بتوانیم‌ برای آحاد مردم این موقعیت و حساسیت را تبیین کنیم خیلی از مسائل ما حل خواهد شد و آستانه پایداری و مقاومت مردم بالاتر خواهد رفت.

وی ادامه داد: مهار کردن قدرت جمهوری اسلامی مهمترین هدف دشمن در جنگ ترکیبی است و بعد بتوانند ایران را وادار به تغییر رفتار کنند.

کارشناس ارشد مسائل منطقه و بین الملل افزود: دشمنان ایران قدرتمند را نمی توانند ببینند و امروز که در یک مقطع تاریخی مهم‌قرار گرفته ایم‌ شاهد یک قدرت نمایی و روند قدرت یابی جمهوری اسلامی ایران در مناسبات منطقه ای و بین المللی هستیم و در هیچ برهه ای تاریخ چند ساله گذشته ایران به این حد از قدرت نرسیده بود.

سراج با اشاره به اینکه ایران‌به یک کانون قدرت تبدیل شده و این هشدار را ۷۰ سال پیش یکی از روسای جمهور آمریکا اعلام کرده بود و امروز دشمنان به این موضوع اذعان می کنند گفت: ایران امروز در حوزه نظامی وارد باشگاه برترین ها شده است و این برای دشمن قابل تحمل نیست و لذا بدیهی است که باید پاسخ را در مبدا به ما بدهند و اکنون در حال پاسخ به مبدا هستند و دشمن در مقابل ایران کاملا منفعل است.

وی با تاکید بر اینکه ایران موازنه قدرت را به هم ریخته و کانون های قدرت را جابه جا کرده است اظهار کرد:این تغییر قدرت با محوریت ایران از غرب به شرق در حال انتقال است.

کارشناس ارشد مسائل منطقه و بین الملل یادآور شد: اروپایی ها اذعان می کنند ما نگران رکود اقتصادی که ناشی از همه گیری کرونا و محدودیت انتقال انرژی روسیه به اروپا شده است هستیم اما نگرانی بیشتر اروپا قدرت یابی کشورهای آسیایی و رشد اقتصادی آنها است.

سراج اضافه کرد: دشمن به شدت در حال رصد کردن است و متوجه نقاط ضعف و قوت است و ایران کانون بزرگ تحولات عظیم است چراکه ما در یک چهار راه جهانی هستیم و تمام‌ تحولات به ایران ختم می شود و در یک شرایط کاملا استثنایی قرار گرفته ایم و کشوری با این شرایط قطعا می تواند محاسبات را تغییر دهد.

وی ادامه داد: آمریکائی ها دوجنگ‌را مستقیم‌ در منطقه شروع کردند و بیش از ۲ ترلیون دلار هزینه کردند و آمده بودند در این منطقه مستقر شوند و یک ‌خاورمیانه بزرگ‌ را بسازند و آمده بودند روزانه ۱۰ میلیون بشکه نفت از عراق استخراج کنند و آمریکایی ها برای ماندن هزینه دادند ولی امروز به این نقطه رسیدند که در منطقه جایی ندارند و در هر دو جنگ شکست جدی خوردند.

کارشناس ارشد مسائل منطقه و بین الملل گفت: جمهوری اسلامی ایران از این فرصت به خوبی استفاده کرد و دولت سازی کرد و امروز آمریکائی ها با خلا حضور در منطقه مواجه شده اند و به وضوح می بینند که ایران این خلا را پر کرده است.

سراج افزود: رژیم صهیونیستی که رویای نیل تا فرات را در سر می پروراند امروز به اذعان خود کارشناسان داخلی این رژیم به دوران نابودی خود رسیده و اعتراف می کنند که چند سال آینده حیاتی نخواهند داشت.

وی ادامه داد: در نظر سنجی های داخلی رژیم صهیونیستی اذعان می کنند که اسرائیل جای امنی برای ماندن نیست و رژیم صهیونیستی از داخل با شکاف های جدی مواجه شده و مولفه های قدرت را از دست داده است و لذا به دنبال پاسخ به مبدا این تحولات هستند.

کارشناس ارشد مسائل منطقه و بین الملل اظهار کرد: در همه صحنه ها رژیم صهیونیستی از جمهوری اسلامی پاسخ محکم دریافت کرده و به این نتیجه رسیده نمی تواند موازنه قدرت ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه مسئله پیمان‌ شانگهای نگرانی زیادی برای دشمنان ایجاد کرده اظهار کرد: معنای پیمان شانگهای این است ثروت از غرب به شرق منتقل می شود و ایران در چهار راه این انتقال قرار دارد.

سراج بیان کرد: دشمن امروز فرصت کافی برای مهار کردن ایران ندارد و جنگ ‌ترکیبی آخرین فرصت دشمن و نظام‌ سلطه برای مهار قدرت جمهوری اسلامی است.

کارشناس ارشد مسائل منطقه و بین الملل با تاکید بر اینکه جنگ‌ترکیبی یک جنگ جدیدی است که بستر آن جنگ شناختی است و جهاد تبیین برای مقابله با این بستر جنگ ترکیبی است  افزود: جهاد تبیین یعنی مقابله با روایت های دروغ ، مقابله با ادراک های غلط ، مقابله با احساست غلط و مقابله با رفتارهای غلط است.

وی ادامه داد: در دو هفته گذشته ایران اسلامی در چند حوزه قدرت نمایی کرد و یکی از آن برای دشمن کفایت می کند و ما امروز سومین کشور برخوردار از قدرت هایپرسونیک شدیم و این موشک ۵ تا ۲۵ برابر صوت می تواند سرعت داشته باشد و قابلیت رهگیری ندارد و هیچ سامانه دفاعی در منطقه نمی تواند این موشک هدایت شونده را رهگیری کند و امروز به توانمندی های بزرگی دست پیدا کردیم.

کارشناس ارشد مسائل منطقه و بین الملل گفت: دشمنان در طی یک‌سال گذشته به این نتیجه رسیدند در دو حوزه مشروعیت زدایی و اعتبار زدایی از رهبری به دلیل نفوذ کلام و فصل الخطاب بودن ایشان و تغییر سبک زندگی ایرانی با آزادی های اجتماعی و حجاب اختیاری حوزه فرهنگی را برای جنگ‌شناختی انتخاب کردند .

سراج اظهار کرد: بستر فرهنگی جنگ شناختی با فوت خانم مهسا امینی فعال شد و دشمنان در ادامه سعی داشتند در بستر مسائل معیشتی جنگ‌ترکیبی را دنبال کنند که با هوشیاری مردم و همراهی نکردن آنها در فراگیر کردن فتنه، اجتماعی کردن آشوب‌ها، امنیتی کردن آشوب‌ها و همه راهبردها در جنگ ترکیبی شکست خوردند.

وی ادامه داد: دشمنان در جنگ ترکیبی به دنبال بی‌ثباتی ایران بودند تا از این طریق بتوانند خواسته‌های خود را در قالب برجام و برای مهار ایران، عملیاتی و به کشور تحمیل کنند.

کارشناس ارشد مسائل منطقه و بین‌الملل بیان کرد: به فضل الهی ایران اسلامی از فتنه جنگ ترکیبی سربلند بیرون خواهد آمد و این را می‌توانیم از آرامشی که در بیان و کلام مقام معظم رهبری وجود دارد متوجه شویم.

سراج گفت: امروز وظیفه ما در جهاد تبیین بسیار بااهمیت است و باید تبیین را در بخش‌های مختلف عملیاتی و محقق کنیم و به سهم خود نقش‌آفرین باشیم.

وی خاطرنشان کرد: به برکت تفکر امامین انقلاب، اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد و امروز دنیا آماده تحولات بزرگ است و لذا نباید ذره ای تردید در خود راه بدهیم و همه تلاش را برای تحویل این پرچم مقدس به حضرت صاحب الزمان(عج) داشته باشیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار