اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی رد پای بخش عظیمی از فرهنگ اسلامی و انقلابی کشور در اراک است/ اگر بناهای تاریخی آسیب ببینند بخشی از هویت ما صدمه می بیند/ بازار اراک باید حفظ شود رشد و توسعه علمی کشور از همه‌ی مسائل مهم تر است/ لزوم توجه به ظرفیت های دریامحور بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک و مدرسه سپهداری سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی بازدید وزیر میراث فرهنگی از موزه چهار فصل اراک گردشگری می تواند رتبه نخست درآمد پایدار کشور باشد استان مرکزی در رتبه دوم رفع موانع تولید در کشور/ 12 هزار و 500 شغل طی 7 ماهه نخست امسال در استان ایجاد شد
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۳
کد خبر: 102067
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸
معاون امور زیربنایی و حمل‌ونقل شهرداری اراک خبر داد؛

فعالیت 1810 تاکسی فرسوده در اراک/ مرکز تست معاینه فنی موتورسیکلت در اراک آغاز بکار کرد

مرادی با اشاره به اینکه ۲۴۳۰ دستگاه تاکسی زرد خط‌دار در اراک فعالیت دارد گفت: از این تعداد ۱۸۱۰ دستگاه تاکسی بالای ۱۰ سال عمر دارند و فرسوده هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الله مرادی معاون امور زیربنایی و حمل‌ونقل شهرداری اراک با اشاره به اینکه ۲۴۳۰ دستگاه تاکسی زرد خط‌دار در اراک فعالیت دارد گفت: از این تعداد ۱۸۱۰ دستگاه تاکسی بالای ۱۰ سال عمر دارند و فرسوده هستند و عمر تنها ۶۲۰ دستگاه باقی مانده زیر ۱۰ سال است.

مرادی تصریح کرد: شهرداری در راستای حمایت از ناوگان عمومی حمل‌ونقل شهر و کاهش آلودگی هوا خطوط مجزایی را برای تاکسی‌ها و سرویس‌های ۱۸۲۸ و ۱۸۲۹ که با مدارس همکاری می‌کنند، در جایگاه‌های CNG در نظر گرفته است تا رانندگان در صف‌های طولانی پمپ‌های گاز منتظر نمانند.

وی با بیان اینکه این طرح در هر ۹ جایگاه CNG تحت نظارت شهرداری اراک اجرایی شده است، اضافه کرد: خطوط تاکسیرانی بخش مهمی از حمل‌ونقل شهری است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشت، بیش از ۲۴۰۰ تاکسی در حال خدمت‌رسانی است که تعمیر و به‌روزرسانی آن‌ها به دلیل مستهلک بودن بخشی از وسایل و بالا بودن هزینه تعویض، دشوار شده است.

مرادی افزود: شهرداری‌های کشورهای توسعه‌یافته در راستای کاهش آلایندگی‌ها و ترافیک بیشتر عرض معبر را به عابران پیاده، دوچرخه‌سوار، حمل‌ونقل عمومی و خودروی شخصی اختصاص می‌دهند.

معاون امور زیربنایی و حمل‌ونقل شهرداری اراک خاطرنشان کرد: شهرداری در معابر پرترافیک شهر خطوط ویژه‌ای برای عبور ناوگان حمل‌ونقل عمومی، تاکسی و اتوبوس طراحی کرده است، اما کم‌عرض بودن معابر موجب می‌شود دیگر خودروها در این مسیرها تردد داشته باشند.

وی گفت: کاربران موتورسیکلت الزامی برای اخذ دفترچه معاینه فنی ندارند، اما شهرداری اراک احداث مرکز تست معاینه فنی موتورسیکلت‌ها را نیز آغاز کرده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار