امام، جمهوری اسلامی را بهترین مدل برای اداره کشور می‌دانست امام خمینی(ره) پرچمدار عزت و شرف است خادمیاران و یاوران رضوی ساوه میزبان نمازگزاران جمعه بودند مهمترین توصیه شهدا توجه به بیانات ولایت و رعایت عفاف و حجاب است اساس انقلاب با اقدامات و رهنمودهای امام خمینی(ره) به ثمر نشست مکتب امام خمینی(ره) کاملاً در مسیر اهل‌بیت بود ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی تغییر نمی‌کند/ کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی طبق روال عادی در محل کار خود حاضر شوند صعود فوتسالیست‌های ایرالکو به لیگ برتر کارنامه موفق استان مرکزی در خروج واحدهای تولیدی بزرگ از رکود ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۴
کد خبر: 102038
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۸
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی:

تحریم‌ها باعث ‌شد کشور روی پا خود بایستد

آیت‌الله دری نجف‌آبادی گفت: رهبر انقلاب و امام «ره» به دنبال عزت ایران هستند امام «ره» در اوایل انقلاب فرمودند اگر آمریکا یک کار به نفع ملت ما کرده باشد آن تحریم است چون باعث می‌شود کشور روی پا خود بایستد و همین باعث شد تا در بحث موشکی، پزشکی و چندین عرصه دیگر در جهان حرفی برای گفتن داشته باشیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در جمع فراگیران مرکز آموزش مالک اشتر اراک گفت: از تمامی عوامل فراجا و زحمات ایشان در این مدت ۳ ماه تشکر می‌کنم و یاد و خاطره شهدا امنیت و شهدای شاهچراغ و ایذه و اصفهان را گرامی می‌دارم.

دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه برای هر فرد و جامعه و ملتی اهمیت اول امنیت است اظهار کرد: بدون امنیت سنگ بر روی سنگ قرار نمی‌گیرد. در روایات ۲ نعمت مهم که به سادگی قابل گذشت نیست نعمت سلامت و امنیت است که امنیت بر سلامت مقدم است.

وی ادامه داد: البته سلامت در درجه مهمی قرار دارد که در قضیه کرونا اهمیت آن بیشتر نمایان شد.از آثار آن در جامعه بشری ۶.۵ میلیون کشته و حدود ۶۵۰ میلیون نفر مبتلا را می‌توان نام برد. کرونا همانند جنگ بود و بعدها احتمالاً مشخص خواهد شد.با وجود امنیت می‌توان برای سلامت تلاش کرد.

امام‌جمعه اراک با اشاره به اینکه کلمه ایمان از امنیت گرفته شده است گفت: در ایمان فقط به ظاهر و پوسته امنیت اهمیت داده نمی‌شود و به محتوا نیز پرداخته می‌شود.امنیت برای مظلومان و کسانی است که مورد تجاوز و زورگویی قرار گرفته اند نه برای کسانی که تجاوزگر و زورگو هستند.امنیت باید در کنار اخلاق و معرفت باشد.

دری نجف آبادی با اشاره به جنگ جهانی دوم اظهار کرد: جنگ جهانی دوم از سال ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۵  به طول کشید و آثار آن همچنان وجود دارد از جمله تاسیس رژیم جعلی صهیونیست که در سال ۱۹۴۸ این جنگ برای قدرت بود و بسیاری از انسانها را از بین برد.

وی افزود: بعد از اتمام جنگ کشورهای پیروز دنیا را تقسیم کرده و ایران هیچ سهمی جز نوکری از این تقسیم نداشت.سیاست های تعیین شده بیشتر برای حکومت بر جهان بود مثل تاسیس سازمان ملل ،صندوق بین المللی پول و آژانس اتمی.بعد از جنگ در ایران رضا شاه را بردند و پسرش را جایگزین کردند تا کشور همچنان تحت سلطه آنها باقی بماند.آنها در جریان کودتا ۲۸ مرداد با سرنگونی دولت مصدق شرایط را برای سلطه بیشتر فراهم کردند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به پیشرفت های صورت گرفته بعد از انقلاب بیان کرد: قبل انقلاب جمعیت کشور ۳۲ میلیون بود که نهایتا ۴۷ درصد جامعه سواد داشتند اما در حال حاضر جمعیت کشور حدود ۹۰ میلیون نفر است که بالای ۹۰ درصد سواد دار هستند.ما با تمام مشکلات از جمله دفاع مقدس و کودتا پیشرفت کردیم و در حال حاضر با وجود درگیر بودن با برخی افراد فریب خورده در حال پیشرفت هستیم.

دری نجف آبادی بیان کرد: در حادثه ایذه که طبق نقشه های قبلی صورت گرفته است مردم بیگناه به شهادت رسیدند.آقای بایدن گفته ایران را آزاد می کنیم البته که غلط زیادی کرده است.الحمدالله خداوند دشمنان ما را نادان آفریده است.دستگاه های امنیتی آمریکا ،اسرائیل و انگلیس به کمک منافقین و کومله علیه ملت ایران توطئه می‌کنند که کور خوانده اند ایران سرزمین شیران است ایران سرزمین سلیمانی ها و امام حسین ع است.

وی گفت: ما همه برای سربلندی ایران تلاش می‌کنیم. آنها می‌خواهند همانند کودتا ۲۸ مرداد ایران را به نوکری بگیرند.آنها مخالف ایران آزاد و سربلند هستند.آمریکا کشوری خیانت کاری است که در مسئله برجام این خیانت بیشتر آشکار شد.

امام جمعه اراک با اشاره به جنایات آل سعود اظهار کرد: آل سعود از ابتدای انقلاب با ایران مشکل داشته و الان نیز با تاسیس شبکه ایران اینترنشنال به دشمنی خود ادامه می‌دهد.در سال های ۶۶ و ۹۶ نیز آن جنایات را در سرزمین وحی انجام دادند و غربی ها چون به نفت و پول آنها وابسته هستند با این موضوعات مشکل ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: رهبر انقلاب و امام «ره» به دنبال عزت ایران هستند امام «ره» در اوایل انقلاب فرمودند اگر آمریکا یک کار به نفع ملت ما کرده باشد آن تحریم است چون باعث می‌شود کشور روی پا خود بایستد و همین باعث شد تا در بحث موشکی، پزشکی و چندین عرصه دیگر در جهان حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی در پایان ضمن بزرگداشت یا شهدا خاطرنشان کرد: شهدا ستارگان درخشان آسمان ایران و انقلاب هستند و همه ما آرزوی شهادت داریم و مقامی بالاتر از شهادت نیست.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار