اعتکاف دهه هشتادی‌های در اراک آیین رونمایی از مقاله نقش شهربانی استان در دفاع مقدس اولین محموله کمک‌های مردمی استان مرکزی به مناطق زلزله‌زده خوی ارسال شد/ آمادگی کامل سپاه و بسیج استان برای کمک به مردم خوی افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع‌دستی بانوان در محلات برگزاری اولین رویداد تولید محتوای دیجیتال در فراهان برگزار شد بازدید سرلشکر سلامی از مناطق زلزله‌زده خوی؛ سپاه با تمام امکانات در کنار مردم است کلنگ زنی و افتتاح 30 پروژه در شهرستان دلیجان اعزام 160 دانش‌آموز دختر فراهانی به مناطق عملیاتی جنوب نمایش ۱۶ فیلم جشنواره فجر در اراک حال و هوای اردوی راهیان نور دانش آموزان اراکی
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۳
کد خبر: 101871
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۶
کارشناس مسائل بین الملل:

۴۰ کشور در جنگ ترکیبی اخیر علیه ایران نقش داشتند

هانی زاده بیان کرد: گزارش‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۴۰ کشور در سراسر جهان در این جنگ ترکیبی و شناختی و جنگ نرم علیه ایران به انواع گوناگون مشارکت داشتند.

به گزارش دیار آفتاب؛ هانی زاده، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: اغتشاشات اخیر کشور، برآیند یک ائتلاف جهانی برای تحمیل جنگ ترکیبی و شناختی علیه ایران بود.

وی بیان کرد: گزارش‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۴۰ کشور در سراسر جهان در این جنگ ترکیبی و شناختی و جنگ نرم علیه ایران به انواع گوناگون شرکت داشته‌اند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: عربستان در فاز رسانه‌ای تأمین‌کننده مالی شبکه‌های رسانه‌ای تروریستی، صهیونیستی و سعودی بود و به‌عنوان تأمین‌کننده هزینه‌های مالی رسانه‌های معاند سالانه ده میلیارد دلار هزینه می‌کند.

هانی زاده اظهار داشت:  در طول سال‌های اخیر این رژیم با راه‌اندازی چندین شبکه از جمله  شبکه موسوم به ایران اینترنشنال با هزینه اولیه ۲۵۰ میلیون دلار و هزینه سالانه ۵۰ میلیون دلار این رسانه را به‌عنوان یک رسانه جریان ساز علیه ایران در سطح منطقه و جهان مطرح کرد.

این کارشناس افزود: این رسانه با ۲۳۰ کادر ثابت و کارشناس تخصصی در طول تظاهرات و اغتشاشات اخیر نقشی تخریبی و تروریستی علیه ایران ایفا کرد.

وی بیان کرد:  در این رسانه با کمک اتاق فکر افسران جنگ روانی آمریکا و اسرائیل نحوه کشته سازی و شعارنویسی به اغتشاشگران را می‌آموختند.

کارشناس بین‌الملل افزود: همزمان  برخی از کشورهای منطقه از جمله اقلیم کردستان عراق، تاجیکستان، افغانستان، آذربایجان، امارات و بحرین با اعزام تروریست‌ها سعی کردند که به مراکز تجمع مذهبی حمله کنند که اتفاقی در شاه‌چراغ رخ داد.

هانی زاده خاطرنشان کرد:  ایران علی‌رغم این تهاجم گسترده جهانی در جنگ ترکیبی توانست با درایت و هوشمندی کامل از این بحران خارج شود اما توطئه‌ها ادامه دارد و در آینده ممکن است آمریکا ، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی طرح‌های جدیدی برای ایجاد آشوب و ناامنی و هزینه سازی برای ایران به لحاظ سیاسی و مالی برنامه‌ریزی کنند که باید هوشیار باشیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار