خروج از برجام اشتباه بسیار بزرگی بود خنثی کردن تحریم‌ها اولویت اصلی دانشگاه و صنایع باشد/ توسعه پایدار با کار و تلاش شبانه‌روزی، تولید رقابتی و صادرات محور محقق می‌شود جهت‌گیری دولت در بودجه ۱۴۰۱ ثبات اقتصادی است لیگ قهرمانان اروپا|غلبه رئال بر اینتر و حذف میلان/وداع دراماتیک پورتو با فرصت سوزی طارمی تشریح جزئیات تهیه واکسن طبیعی کرونا در اراک/واکسن قابلیت انعطاف در برابر بیماری‌های ویروسی را دارد مه گرفتگی شدید در برخی از محورهای مواصلاتی استان مرکزی/ رانندگان با احتیاط بیشتری رانندگی کنند تکلیف ارز دولتی در بودجه 1401/حمله به صف کاذب ارز/چرا تولید خودرو آب می رود؟ پیروزی بر پیکان واجب‌تر از نان شب/ خطر حذف ایران از جام جهانی / ۴۵ روز ویژه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه ۱۴۰۱/ اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد تومان یارانه به اقشار آسیب پذیر فردا سامانه بارشی جدید، وارد کشور می‌شود/ آلودگی هوا در کلان‌شهرهای و شهرهای‌ صنعتی
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
کد خبر: 10108
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۷
داستان تکراری جولان دلالان و حسرت کشاورزان در خنداب

«تقریبا هیچ» نتیجه وعده خرید تضمینی کشمش برای کشاورزان/برنامه دولت مشخص نیست

درحالی که قیمت خرید تضمینی دولت هنوز اعلام نشده بسیاری از دلالان در شهرستان خنداب با سوء استفاده از جیب خالی کشاورزان وارد عمل شده و محصول و دسترنج یکساله آنان را زیر قیمت بازار به یغما می برند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، نزدیک به یک ماهی است که برداشت انگور در شهرستان خنداب آغاز شده و مردم با برداشت انگور، آنها را به کشمش تبدیل می کنند و تنها دغدغه کشاورزان فروش کشمش به قیمت خوب است.

10 روز از زمان موعد برای اعلام قیمت خرید تضمینی کشمش می گذرد

 درماه‌های اخیر خبرهایی مبنی بر خرید تضمینی کشمش به گوش کشاورزان رسید، ۱۷ شهریور ۹۵ مدیران و نمایندگان شهرستان نیز در همین خصوص صحبت هایی را در جلسه شورای اداری شهرستان خنداب داشتند و نسبت به خرید تضمینی کشمش به مردم امیدواری دادند، رئیس جهاد استان مرکزی در این جلسه قول داد تا ۲۶ شهریور ماه قیمت خرید تضمینی اعلام می شود.

 امروز ۱۰ روزی از مهلتی که قرار بود قیمت خرید تضمینی کشمش اعلام شود، می گذرد و هیچ خبری از خرید تضمینی کشمش در خنداب نیست و قول های برخی از مسئولین که در جلسه شورای اداری مبنی بر اعلام قیمت داده شد، پوچ از آب درآمد.

بابایی رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی در خصوص خرید تضمینی و اعلام قیمت کشمش در گفتگو با خبرنگار ما گفت: خرید و اعلام قیمت تضمینی کشمش با سازمان تعاون روستایی است و به ما ارتباطی ندارد.

محمد همتی رئیس سازمان تعاون روستایی استان مرکزی در این خصوص گفت: قیمت تضمینی کشمش تاکنون اعلام نشده است.

خرید تضمینی کشمش فعلا هیچ نتیجه‌ای نداشته است

 همتی در پاسخ به خبرنگارما با بیان این که رئیس جهاد کشاورزی استان اطلاع کاملی در این خصوص دارد و شما باید با وی صحبت کنید اظهار کرد: اعلام قیمت خرید تضمینی فعلا هیچ نتیجه‌ای نداشته و اگر هم داشته، رئیس سازمان جهاد باید پاسخ دهند.

اکبر فرهادی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خنداب نیز در این خصوص گفت: روز گذشته مکاتبه ای با رئیس سازمان تعاون روستایی ایران داشتیم و خواستار شدیم تا قیمت پیشنهادی را به شورای اقتصاد اعلام کنند.

برنامه دولت در خرید تضمینی کشمش مشخص نیست

وی افزود: فعلا قیمت خرید تضمینی اعلا نشده و برنامه دولت در این خصوص مشخص نیست، امیدواریم دولت در این بخش وارد شود و به مردم کمک کند، اطلاعی از وارد شدن دولت در خرید تضمینی نداریم و فقط درخواست کننده بودیم.

رئیس جهاد شهرستان خنداب گفت: قیمت خرید تضمینی را باید شورای اقتصاد اعلام کند و این امکان در دست وزارتخانه جهاد کشاورزی نیست.

جولان دلالان کشمش در خنداب

درحالی که مسئولان با پاسکاری در حال انجام کار کشاورزان هستند، بسیاری از دلالان در شهرستان خنداب وارد عمل شده و محصول و دسترنج یکساله کشاورزان را زیر قیمت بازار از دست آنها در می آورند، کشاورزانی که از آغاز فصل بهار تا اول مهر نسیه کار می کنند، در این روزها باید محصول تولیدی را نقد بفروشند تا با مردم و کسبه تسویه کنند.

این داستانی است که هرساله تکرار می شود، دلالان کشمش را ارزان از کشاورزان می خرند و تا ۵۰ درصد سود به کارخانه ها می فروشند.

نمایندگان شهرستان خنداب که پیگیر این موضوع هستند، تذکر کتبی در خصوص خرید تضمینی کشمش را به رئیس جمهور و وزیر جهاد ارسال کرده اند و متن آن نیز در مجلس قرائت شده است.

درمیان کشمکش میان مسئولان در آخر این کشاورزان هستند که کشمش تولیدی شان را باید با حسرت یکسال زحمت هدر رفته و سود آن را به دست و جیب دلالان بسپارند.

انتهای پیام/ش

captcha
آخرین اخبار