کی روش: اظهارات کلینزمن مایه شرمساری است/ یورگن، خودت استعفا بده! جام جهانی قطر| مصدوم‌کردن نیمار عمدی بود! آثار گسترده نماز شب در زندگی آزاد شدن فروش سهام عدالت فعلا منتفی است/ تسویه سود سهام عدالت ۱۴۰۰ شاید به فروردین ۱۴۰۲ کشیده شود تكاليف عمده براى رفع آلودگى هوا با كدام ارگان است؟ ایران با تکرار سناریوی «بازی قرن» مقابل آمریکا به دنبال شگفتی در جام جهانی رزمایش کمک مؤمنانه در اراک پرونده سازی ناقضان حقوق بشر علیه ایران قرارگاه مرکزی راهیان نور استان مرکزی برگزار شد دفاع مقدس نمایشگاهی از توانمندی ها و ظرفیت های عظیم ملت ایران است/ضرورت اهتمام ویژه رسانه ها به اردوهای راهیان نور
دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۶
کد خبر: 100803
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹

پایان مرحله اول مرمت گنبد امامزاده ابوالحسن و آمنه خاتون در خنداب

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خنداب از اتمام مرمت گنبد امامزاده ابوالحسن و آمنه خاتون روستای دیز آباد شهرستان خنداب خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ احمد میرزایی رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خنداب از اتمام مرمت گنبد امامزاده ابوالحسن و آمنه خاتون دیز آباد خبر داد و گفت: در این مرحله باتوجه به نفوذ آب به داخل گنبد در فصول بارندگی، با برداشتن کاشی‌های آسیب‌دیده و اجرا ی کاهگل در گنبد بنا مرمت و رفع خطر شد.

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خنداب گفت: اعتبار اختصاص یافته برای مرمت این مرحله 2 میلیارد ریال بود و مرحله بعدی مرمت داخل گنبد و کتیبه‌های داخل بنا است که در دستور کار قرار دارد.

میرزایی افزود: امامزاده دیزآباد خنداب از بناهای با ارزش شهرستان خنداب است  که متعلق به دوره ایلخانی است و دارای کتیبه‌های گچبری به خط کوفی گلدار است و کتیبه‌هایی به خط ثلث شامل سوره قدر و بخش‌هایی از سوره انسان از دوره صفوی در آن نگاشته شده است.

وی با اشاره به اینکه این بنا به شماره 23117 به تاریخ دوم مرداد 1387 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است گفت: گنبد امامزاده دارای دو پوشش و همچنین کتیبه‌های بی‌نظیر در داخل گنبد است که مربوط به دوره ایلخانی است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار
پربازدیدها