کی روش: اظهارات کلینزمن مایه شرمساری است/ یورگن، خودت استعفا بده! جام جهانی قطر| مصدوم‌کردن نیمار عمدی بود! آثار گسترده نماز شب در زندگی آزاد شدن فروش سهام عدالت فعلا منتفی است/ تسویه سود سهام عدالت ۱۴۰۰ شاید به فروردین ۱۴۰۲ کشیده شود تكاليف عمده براى رفع آلودگى هوا با كدام ارگان است؟ ایران با تکرار سناریوی «بازی قرن» مقابل آمریکا به دنبال شگفتی در جام جهانی رزمایش کمک مؤمنانه در اراک پرونده سازی ناقضان حقوق بشر علیه ایران قرارگاه مرکزی راهیان نور استان مرکزی برگزار شد دفاع مقدس نمایشگاهی از توانمندی ها و ظرفیت های عظیم ملت ایران است/ضرورت اهتمام ویژه رسانه ها به اردوهای راهیان نور
دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۳
کد خبر: 100796
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۷
فرمانده سپاه روح الله:

کنگره شهدای استان مرکزی با محوریت مردم و خصوصا جوانان نقش آفرینی می کند/راه اندازی قرارگاه تخصصی جهاد تبیین به برکت کنگره شهدا

سردار کریمی با اشاره به اینکه کنگره شهدای استان مرکزی دستاوردهای بسیار زیادی دارد که یکی از آنها بیانات راهبردی مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای ستاد کنگره است، گفت: بیانات معظم له باید در همه ابعاد عملیاتی شود و مهمترین آن ادامه این مسیر نورانی است که باید مورد توجه همه مسئولین استان قرار گیرد چراکه کنگره شهدا یک جریان ارزشی می باشد که برای ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت و خدمت به مردم در ابعاد مختلف با قوت با محوریت مردم و خصوصا جوانان نقش آفرینی می کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی به مناسبت یازدهم مهر ماه؛ سالروز برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی اظهار کرد: امروز یازدهم مهر ماه و سالروز برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی و ایام دیدار اعضای ستاد کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان با مقام معظم رهبری است که از این جهت روز مهمی است و باید عملکرد خود را در خصوص تحقق بیانات مهم مقام معظم رهبری ارزیابی کنیم.

وی با اشاره به اینکه کنگره شهدای استان مرکزی دستاوردهای بسیار زیادی دارد که یکی از آنها بیانات راهبردی مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای ستاد کنگره است، گفت: بیانات معظم له باید در همه ابعاد عملیاتی شود و مهمترین آن ادامه این مسیر نورانی است که باید مورد توجه همه مسئولین استان قرار گیرد چراکه کنگره شهدا یک جریان ارزشی می باشد که برای ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت و خدمت به مردم در ابعاد مختلف با قوت با محوریت مردم و خصوصا جوانان نقش آفرینی می کند.

سردار کریمی افزود: از ابتدای سیاست گذاری جریان ارزشی کنگره شهدای استان مرکزی برای خدمت به مردم و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت ۷ رویکرد مهم از جمله محرومیت زدایی، اجتماعی، خدماتی، فرهنگی، علمی و پژوهشی، هنری و تبلیغاتی، زیرساختی و عمرانی و حمایتی پایه گذاری شد و با محوریت این رویکردها هزاران خدمت به مردم و ولی نعمتان ارائه شد.

وی ادامه داد: با مشارکت همه جانبه و پای کارآوردن ظرفیت ها و خصوصا مردم و جوانان با انگیزه در تحقق رویکردها ۱۰۰ درصد موفق بودیم و امروز بعد از ۳ سال از برگزاری اجلاسیه اصلی کنگره، همه رویکردها به نهضت تبدیل شده اند و صدها دستاورد و زیرساخت مهم در این راستا ماندگار شده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با تأکید بر اینکه نهادینه سازی طرح هر پروژه یک شهید و هر خدمت به نام شهید از مهمترین دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی در حوزه محرومیت زدایی است،گفت: روزانه در سطح استان به همت بسیج، سپاه و سایر دستگاه های عضو ستاد کنگره شهدای استان خدمات وسیع و گسترده ای به نام و یاد شهدا به مردم ارائه می شود.

وی تأکید کرد: کاهش آسیب های اجتماعی و حاکم‌شدن فرهنگ های ارزشی در استان مرکزی از دیگر دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی است و هر زمان به فرهنگ ایثار و شهادت بیشتر پرداختیم و در جامعه به عنوان فرهنگ نهادینه شده شاهد برکات آن بودیم و این مسئله برای شرایط امروز درس های فراوانی دارد و راه نجات جامعه از فرهنگ های شیطانی غربی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و اهمیت به گنج گران بهای دفاع مقدس است.

سردار کریمی جوانگرایی، مردمی بودن، توجه به ماندگاری و اثرگذاری فعالیت ها و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های استان را از مهمترین سیاست های ستاد کنگره شهدای استان خواند و گفت: امروز همچنان ساختار و سازمان کنگره که در قالب ۲۵ کمیته ۱۶ کارگروه و ده ها هیئت اندیشه ورز تشکیل شده با قوت گام دوم را دنبال می کنند و در راستای تحقق بیانات مقام معظم رهبری نقش آفرینی می کنند.

وی با اشاره به اهمیت پرداختن به نقش امام خمینی(ره) بیان کرد: توجه به سیره، زندگی، نقش و مدیریت حضرت امام‌خمینی(ره) که از افتخارات و گنجینه های ارزشمند استان مرکزی در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مهمترین اولویت ستاد کنگره در گام دوم است و مقام معظم رهبری در سخنرانی ۳۰ شهریور سالجاری در این راستا تاکید کردند و این نشان از اهمیت این مسئله است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه کنگره شهدای استان مرکزی با بهره گیری از ظرفیت عظیم جوانان و نخبگان استان به آنها خودباوری و انگیزه برای انجام اقدامات بزرگ آموخت، گفت: بیش از ۳ هزار فعال فرهنگی و اجتماعی که خادم‌ شهدا بودند در جریان برگزاری کنگره باور ما می توانیم‌ را درک کردند.

وی با اشاره به اینکه رویکرد تبیینی مهمترین محور کلیه فعالیت های ۷ ساله کنگره شهدای استان مرکزی است ، افزود: در حوزه مبانی انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت جریان جهاد تبیین راه اندازی شد و البته برای رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند تلاش و همت شبانه روزی هستیم.

سردار کریمی امید آفرینی را از دیگر دستاوردهای مهم کنگره شهدای استان مرکزی خواند و گفت: البته باید این مسئله مورد توجه بیشتری باشد چراکه امروز دشمن با جنگ شناختی به دنبال بن بست نمایی و نا امیدکردن مردم از آینده کشور است و جهاد تبیین با رویکرد امیدآفرینی توطئه های دشمنان را خنثی خواهد کرد.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار
پربازدیدها