اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی رد پای بخش عظیمی از فرهنگ اسلامی و انقلابی کشور در اراک است/ اگر بناهای تاریخی آسیب ببینند بخشی از هویت ما صدمه می بیند/ بازار اراک باید حفظ شود رشد و توسعه علمی کشور از همه‌ی مسائل مهم تر است/ لزوم توجه به ظرفیت های دریامحور بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک و مدرسه سپهداری سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی بازدید وزیر میراث فرهنگی از موزه چهار فصل اراک گردشگری می تواند رتبه نخست درآمد پایدار کشور باشد استان مرکزی در رتبه دوم رفع موانع تولید در کشور/ 12 هزار و 500 شغل طی 7 ماهه نخست امسال در استان ایجاد شد
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۳
کد خبر: 100790
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷
امام جمعه اهل سنت درمیان:

تمام اتفاقات صورت گرفته در کشور و شهر زاهدان را محکوم می‌کنیم/ عوامل خارجی دلیل اتفافات زاهدان است

مولوی خالقی گفت:اتفاقات صورت گرفته در زاهدان قطعا از طرف عوامل خارجی بوده که این عوامل خارجی را محکوم می‌کنیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ مولوی عبدالعزیز خالقی امام جمعه اهل سنت روستای درمیان در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، ضمن محکوم کردن اتفاقات صورت گرفته طی روز جمعه هفته گذشته در شهر زاهدان، اظهار کرد: هر اتفاقی که رخ می‌دهد یک جناح قوت و یک جناح ضعف دارد.

وی افزود: اتفاق صورت گرفته در مسجد زاهدان و تیراندازی به سمت نمازگزاران فعل و انفعالاتی دارد که همگان از هر جناحی این اتفاق را محکوم می‌کنند.

امام جمعه اهل سنت روستای درمیان بیان کرد: استان سیستان و بلوچستان در نوار مرزی قرار دارد و عوامل بیرونی نیز محرک این قضیه هستند.

مولوی خالقی با بیان این‌که در داخل کشور نیز مشکلاتی از جمله تورم و وعده های بدون عملی وجود داشته، عنوان کرد: دشمن از این شرایط نیز استفاده کرده و بین مردم بلوا به پا می‌کند.

وی اظهار کرد: اتفاقات صورت گرفته در زاهدان قطعا از طرف عوامل خارجی بوده که این عوامل خارجی را محکوم می‌کنیم چراکه این اتفاقات سزاوار مملکت اسلامی نبود و متاسفانه در این شرایط دشمنان خارجی می‌گویند بسیج و سپاه ایران به روی نمازگزاران اهل سنت آتش گشوده در حالی که این اقدامات توسط عوامل خارجی بوده است.

امام جمعه اهل سنت روستای درمیان گفت: اما ما متوجه این قضیه به خوبی هستیم که اتفاقات ناشی از عوامل بیرونی است و امام جمعه وقت زاهدان در خطبه‌های نماز جمعه نیز مردم را به آرامش و صبر توصیه کرد.

مولوی خالقی افزود: هر اتفاقی که در جامعه روی میدهد عواملی دارد که آن را ریشه یابی می‌کند و برخی از اتفاقات به دادگستری و برخی به نیروی انتظامی منتقل می‌شود و نیروی انتظامی نیز حافظ مال، جان و امنیت مردم است.

وی با بیان این‌که آتش دشمن همیشه زیر خاکستر است، عنوان کرد: دشمن منتظر کمترین کوتاهی در داخل است که قد علم و آتش به پا کند.

امام جمعه اهل سنت روستای درمیان گفت: این اقداماتی که در کشور و زاهدان صورت گرفت شایسته مملکت اسلامی نبود.

مولوی خالقی بیان کرد: دشمنی‌ها باید با سعه صدر و درایت مسئولین به خوبی ریشه یابی شود و عوامل این اتفاقات به کیفر کردار خود برسند.

وی با بیان اینکه در این شرایط دولت حداقل دلجویی را از مردم داشته باشد، افزود: رفاه و امنیت هر دو در کنار هم خوب است.

امام جمعه اهل سنت درمیان با بیان اینکه انتظار مردم در دولت اسلامی بیش از این است، گفت: انتظار است شرایط پیش آمده فعلی و مسائل داخلی کشور از جمله شرایط اقتصادی مدیریت شود.

مولوی خالقی با بیان اینکه ان‌شاءالله به زودی تمام این اتفاقات در کشور فروکش می‌کند، اظهار کرد: دولتمردان جمهوری اسلامی و نیروی انتظامی بیدار و آگاه هستند و عواملی هم که از بیرون سرچشمه می‌گیرد به کیفر کردار خود خواهند رسید.

وی تصریح کرد: تمامی عوامل اتفاقات و اغتشاش های ایجاد شده در کشور را محکوم می‌کنیم و از خداوند می‌خواهیم آرامش را برقرار کند تا تمام مردم و اقشار مختلف در رفاه و آسایش باشند و بتوانند در جامعه کار و زندگی کنند.

امام جمعه اهل سنت روستای درمیان گفت: به آتش کشیدن سرمایه های ملی و مردمی بزرگترین خیانت به جامعه و مردم است و هیچ سودی برای مردم ندارد فقط دشمن خوشحال می‌شود که بتواند از شرایط کشور برای گِل آلود کردن آب و ماهی گرفتن خود استفاده کند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار