اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی رد پای بخش عظیمی از فرهنگ اسلامی و انقلابی کشور در اراک است/ اگر بناهای تاریخی آسیب ببینند بخشی از هویت ما صدمه می بیند/ بازار اراک باید حفظ شود رشد و توسعه علمی کشور از همه‌ی مسائل مهم تر است/ لزوم توجه به ظرفیت های دریامحور بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک و مدرسه سپهداری سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی بازدید وزیر میراث فرهنگی از موزه چهار فصل اراک گردشگری می تواند رتبه نخست درآمد پایدار کشور باشد استان مرکزی در رتبه دوم رفع موانع تولید در کشور/ 12 هزار و 500 شغل طی 7 ماهه نخست امسال در استان ایجاد شد
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۵
کد خبر: 100761
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰

۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر از موزه‌های استان مرکزی بازدید کردند

مسئول موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر در نیمه نخست امسال از 11 موزه این استان بازدید کردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ رضا مظاهری مسئول موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 15 هزار و ۲۰۰ نفر از موزه‌های استان مرکزی بازدید کردند.

وی اظهار داشت: هشت عدد شی فرهنگی و تاریخی امسال توسط مردم علاقمند به اشیای قدیمی به موزه های استان اهدا شد تا با نام اهداکنندگان در موزه‌های استان نگهداری و در معرض دید عموم قرار گیرد.

مظاهری گفت: ۶۰ عدد شی فرهنگی نیز امسال با اکتشاف و جابه جایی اشیا در موزه‌های استان جایگزین شده است.

وی افزود: موزه‌های استان به عنوان گنجینه‌ای گران‌سنگ و با ارزش از آداب و سنن و آرایه‌های فرهنگی و زیستی پیشینان سرمایه‌های مهمی را از سبک زندگی و تفکر مردم ادوار مختلف فراروی بینندگان گذاشته است.

مسئول موزه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی  اظهار داشت: در 11 واحد موزه این استان پنج هزار اثر شامل مردم شناسی، ظرف سفالی و شیشه‌ای، اسناد خطی، کتاب‌های تاریخی، پیکره، آداب و رسوم گذشته‌گان و ابزار کار و پشیه برای علاقمندان به نمایش درآمده است.

مظاهری افزود: موزه مردم‌شناسی در روستای تاریخی و هدف گردشگری انجدان با بازدید 234 نفر در روز 8 مهر ماه که به مناسبت گرامیداشت هفته گردشگری به صورت رایگان پذیرای گردشگران بوده است، رکورد بازدید در موزه خود را داشته است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار