اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی رد پای بخش عظیمی از فرهنگ اسلامی و انقلابی کشور در اراک است/ اگر بناهای تاریخی آسیب ببینند بخشی از هویت ما صدمه می بیند/ بازار اراک باید حفظ شود رشد و توسعه علمی کشور از همه‌ی مسائل مهم تر است/ لزوم توجه به ظرفیت های دریامحور بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک و مدرسه سپهداری سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی بازدید وزیر میراث فرهنگی از موزه چهار فصل اراک گردشگری می تواند رتبه نخست درآمد پایدار کشور باشد استان مرکزی در رتبه دوم رفع موانع تولید در کشور/ 12 هزار و 500 شغل طی 7 ماهه نخست امسال در استان ایجاد شد
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۳
کد خبر: 100755
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۸
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی:

تکریم حقوق بانوان در نظام اسلامی همواره مهمترین مسئله در کشور بوده است

دری نجف‌آبادی گفت: تکریم حقوق بانوان و حفظ حرمت زنان در نظام اسلامی همواره مهمترین مسئله در کشور بوده و مسئولین همه به حقوق بانوان و دختران که فرزندان این آب و خاک هستند احترام می‌گذارند و اجازه نخواهند داد حقوق کسی پایمال شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در دیدار با مدیر و کارکنان اوقاف استان به مناسبت هفته وقف گفت: سیره امام حسن عسکری(ع) درس‌های فراوانی برای امت اسلام و شیعیان دارد که شب‌زنده‌داری و توجه به نماز شب و اهمیت به ظهور حضرت مهدی(عج) از مهمترین درس‌ها است و افرادی که سر سفره با برکت اهل‌بیت(ع) هستند باید در این ایام از سیره امام حسن عسکری(ع) به‌خوبی بهره‌مندی کنند.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: فصل جدیدی از دوران تحول با ابلاغ سیاست‌های برنامه هفتم توسط مقام معظم رهبری آغازشده و اوقاف نیز در تحقق سیاست‌های برنامه هفتم و تحقق عدالت در همه ابعاد نقش ویژه‌ای دارد.

وی ادامه داد: مسئولیت‌پذیری نسبت به مشکلات و دغدغه‌های مردمی نقش‌آفرینی در مسئولیت‌های اجتماعی توسط اوقاف بسیار موردتقدیر است و اوقاف امین مردم و نظام اسلامی است و باید در مسیر مقدسی که طی می‌کند همواره ثابت‌قدم و بانشاط حرکت کند.

امام‌جمعه اراک بیان کرد: ظرفیت‌های وسیع و گسترده اوقاف باید در راستای حل مشکلات و خدمت به مردم پای‌کار بیاید چراکه اوقاف همچون شیر باعظمت است که اگر به‌درستی مدیریت شود قطعاً برای جامعه برکات فراوانی خواهد داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: کشاورزی به روش‌های سنتی دیگر پاسخگوی نیازهای کشور نیست و اصلاح اقدامات غلط در حوزه کشاورزی و آب‌رسانی یک ضرورت مهم است چراکه هزینه‌های تولید برخی از مواد غذایی سرسام‌آور شده و اوقاف می‌تواند با تدوین نقشه ۵ ساله در این راستا نقش‌آفرینی کند.

وی یادآور شد: بهره‌وری بالا از آب و خصوصاً در حوزه کشاورزی از نیازهای اصلی امروز است و مصرف ۱۰۰ میلیارد مکعبی آب که ۹۰ میلیارد آن در بخش کشاورزی است نیاز به افزایش بازدهی و بهره‌وری است.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: دلسوزی برای منافع و مصالح ملی موردتوجه همه دستگاه‌ها و مسئولین باشد و مسیر خودکفایی در بسیاری از بخش‌ها باهمت، دلسوزی و جدیت هموار می‌شود.

امام‌جمعه اراک گفت: استفاده از ظرفیت‌ها و فرصت‌ها در گام دوم انقلاب موردتوجه همگان باشد و آینده‌نگری در تصمیمات و اقدامات از ضرورت‌های مهم است و اوقاف علاوه بر اینکه نگاه استانی و ملی را در اقدامات تقویت کند باید در تصمیمات نگاه منطقه‌ای و بین‌المللی داشته باشد.

وی افزود: تقویت مشارکت عمومی مردم در بخش‌های مختلف کشور برای قطع وابستگی به بیگانگان و رشد بهره‌وری موردتوجه همه دستگاه‌ها باشد و اوقاف در این عرصه باید میدان‌داری کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی یادآور شد: جوانان غیرتمند ایران اسلامی در راه پیشرفت کشور و فتح قله‌های بلند روحیه‌های جهادی را پای‌کار بیاورند و قطع وابستگی کشور در بخش‌های مختلف اولویت اصلی جوانان باشد.

دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه متأسفانه در حوادث اخیر عده‌ای جوانان ابزار دست بیگانگان و عناصر فتنه‌انگیز شدند و همه باید نسبت به توطئه‌های دشمنان هوشیار باشند ادامه داد: دشمن به بهانه‌های مختلف به دنبال آشوب‌های خیابانی و زیرسوال بردن امنیت کشور است و برای رسیدن به اهداف خود از شگردهای شیطانی استفاده می‌کند.

امام‌جمعه اراک گفت: ملت ایران، علما و نخبگان یکپارچه و با وحدت پشت سر مقام معظم رهبری از آرمان‌های انقلاب اسلامی باقوت حمایت و پشتیبانی می‌کنند و اجازه رقاصی به انگلیسی‌ها و سوءاستفاده عناصر بیگانگان نخواهند داد.

وی بیان کرد: تکریم حقوق بانوان و حفظ حرمت زنان در نظام اسلامی همواره مهم‌ترین مسئله در کشور بوده و مسئولین همه به حقوق بانوان و دختران که فرزندان این آب‌وخاک هستند احترام می‌گذارند و اجازه نخواهند داد حقوق کسی پایمال شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: راهپیمایی باشکوه ملت ایران در دو نوبت نشان از زنده‌بودن آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی در بین مردم دارد و ملت ایران همواره با حضور مقتدرانه و باشکوه وفاداری خود به‌نظام اسلامی را ثابت کرده‌اند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار