اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی رد پای بخش عظیمی از فرهنگ اسلامی و انقلابی کشور در اراک است/ اگر بناهای تاریخی آسیب ببینند بخشی از هویت ما صدمه می بیند/ بازار اراک باید حفظ شود رشد و توسعه علمی کشور از همه‌ی مسائل مهم تر است/ لزوم توجه به ظرفیت های دریامحور بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک و مدرسه سپهداری سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی بازدید وزیر میراث فرهنگی از موزه چهار فصل اراک گردشگری می تواند رتبه نخست درآمد پایدار کشور باشد استان مرکزی در رتبه دوم رفع موانع تولید در کشور/ 12 هزار و 500 شغل طی 7 ماهه نخست امسال در استان ایجاد شد
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۸
کد خبر: 100749
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۰
گزارش دیارآفتاب از جدیدترین رنگ‌بندی کرونایی؛

رنگ آبی به نقشه کرونایی استان مرکزی برگشت/ رنگ زرد غالب شد

در آخرین رنگ‌بندی کرونایی، 9 شهرستان در وضعیت زرد، دو شهرستان در وضعیت نارنجی و یک شهرستان استان مرکزی در وضعیت آبی قرار دارند.

به گزارش دیار آفتاب؛ بر اساس آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت برای شهرستان‌های کشور از هشتم مهرماه در استان مرکزی 9 شهرستان در وضعیت زرد، دو شهرستان در وضعیت نارنجی و یک شهرستان نیز در وضعیت آبی قرار دارد.

در این رنگ‌بندی هیچ نقطه قرمزی در استان وجود ندارد و شهرستان‌های اراک، خنداب، دلیجان، زرندیه، ساوه، شازند، فراهان، کمیجان، محلات در وضعیت زرد قرار گرفته اند، شهرستان‌های آشتیان و تفرش نیز نارنجی هستند همچنین خمین تنها شهر آبی استان مرکزی در رنگبندی جدید است.

این هفته شهرستان‌ های محلات از وضعیت نارنجی به زرد، تفرش از زرد به نارنجی و خمین از زرد به آبی تغییر وضعیت داده‌اند.

بر اساس آخرین به‌روزرسانی‌ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز کشور به صفر رسیده و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 16 شهر، تعداد شهرهای زرد به 200 و تعداد شهرهای آبی با افزایش قابل توجهی به 232 شهر رسیده است.

گفتنی است وضعیت قرمز به معنای خیلی پرخطر، وضعیت نارنجی به معنی پرخطر و رنگ‌های  زرد و آبی در اعلام رنگ‌بندی‌های کرونایی به معنای وضعیت‌های خطر متوسط و کم‌خطر هستند.

با توجه به شروع سرمای هوا در فصل پاییز و فراگیری بیماری های تنفسی از جمله آنفولانزا همچنین بازگشایی مدارس و افزایش تجمعات رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک، تزریق دز یادآور واکسن کرونا و تزریق واکسن های آنفولانزا در صورت لزوم از جمله توصیه های کارشناسان است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار