اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی رد پای بخش عظیمی از فرهنگ اسلامی و انقلابی کشور در اراک است/ اگر بناهای تاریخی آسیب ببینند بخشی از هویت ما صدمه می بیند/ بازار اراک باید حفظ شود رشد و توسعه علمی کشور از همه‌ی مسائل مهم تر است/ لزوم توجه به ظرفیت های دریامحور بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک و مدرسه سپهداری سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی بازدید وزیر میراث فرهنگی از موزه چهار فصل اراک گردشگری می تواند رتبه نخست درآمد پایدار کشور باشد استان مرکزی در رتبه دوم رفع موانع تولید در کشور/ 12 هزار و 500 شغل طی 7 ماهه نخست امسال در استان ایجاد شد
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۸
کد خبر: 100744
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۷
نقدعلی:

ایران معطل مذاکرات نمی‌ماند/ ‏دیپلماسی اقتصادی تقویت شده است

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس گفت: توجه دولت به دیپلماسی اقتصادی پاسخ محکمی به غربی‌هاست که جمهوری اسلامی ایران معطل مذاکره با آنان نمی‌ماند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی در گفتگو با مهر، با تاکید بر ضرورت توجه به دیپلماسی اقتصادی، اظهار داشت: از زمانی که دولت سیزدهم روی کار آمده، یکی از وجه‌های همت این دولت توجه به دیپلماسی اقتصادی بوده است.

وی تاکید کرد: دولت رئیسی تقویت دیپلماسی اقتصادی با همسایگان و کشورهای بلوک شرق را به خوبی در دستور کار خود قرار داده است و تأثیر مثبت این رویکرد را می‌بینیم.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: پیوستن جمهوری اسلامی ایران به سازمان همکاری شانگهای و انعقاد قرارداد بلندمدت با چین و روسیه از جمله اقدامات مهمی است که در دولت سیزدهم به خوبی پیگیری شده است.

نقدعلی ادامه داد: چند ماه پیش، یک تفاهم‌نامه ۴۰ میلیارد دلاری با روسیه منعقد شد که بسیار مهم بود، این در حالی است که دولتِ روحانی در زمینه دیپلماسی اقتصادی بسیار ضعیف بود.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: توجه دولت به دیپلماسی اقتصادی پاسخ محکمی به غربی‌هاست که جمهوری اسلامی ایران معطل مذاکره با آنان نمی‌ماند.

وی تصریح کرد: عمده منفعتی که ممکن است مذاکرات در صورت موفقیت‌آمیز بودن به ما برساند، منافع اقتصادی است و اگر ما از مسیر دیپلماسی اقتصادی بتوانیم این موضوع را محقق کنیم، بسیار مهم است. این رویکرد خوب دولت سیزدهم پیام روشنی برای طرف غربی است که ما از کانال‌های دیگر هم می‌توانیم مشکلات اقتصادی را جبران کنیم و معطل مذاکرات نیستیم.

captcha
آخرین اخبار