اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی رد پای بخش عظیمی از فرهنگ اسلامی و انقلابی کشور در اراک است/ اگر بناهای تاریخی آسیب ببینند بخشی از هویت ما صدمه می بیند/ بازار اراک باید حفظ شود رشد و توسعه علمی کشور از همه‌ی مسائل مهم تر است/ لزوم توجه به ظرفیت های دریامحور بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک و مدرسه سپهداری سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی بازدید وزیر میراث فرهنگی از موزه چهار فصل اراک گردشگری می تواند رتبه نخست درآمد پایدار کشور باشد استان مرکزی در رتبه دوم رفع موانع تولید در کشور/ 12 هزار و 500 شغل طی 7 ماهه نخست امسال در استان ایجاد شد
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۹
کد خبر: 100732
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۱

میرباقری: جنگ امروز علیه ایران رسانه‌ای است؛ آن‌هم در فضای مجازی که دست غرب است

آیت‌الله سیدمحمدمهدی میرباقری گفت: دنیای مجازی و ارتباط لسانی که مدیریتش دست غرب است، ولو به شما هم اجازه حضور بدهند، مادامی که مدیریتش در دست آنها باشد، محیط نجوای شیطان است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، اتفاقات اخیر منجر به فرصت‌طلبی عده‌ای شد تا بتوانند در برهم زدن اوضاع نقش خود را فعال کنند و از رهگذر آن، گروه‌های تجزیه‌طلب وقت را برای عرض اندام خود مغتنم ببینند. در برابر این رفتارها، هنرمندان و اصحاب فرهنگ و معارف به میدان آمدند و سودای اغتشاشگران برای تجزیه‌طلبی را آشکار کردند.

ایران در مرحله جنگ رسانه‌ای دشمن است

آیت‌الله سید محمدمهدی میرباقری عضو مجلس خبرگان رهبری و سخنران مذهبی در این خصوص اظهار داشت: مرحله‌ای که امروز انقلاب اسلامی باید از آن عبور کند، مرحله عبور از جنگ رسانه‌ای دشمن است؛ یعنی در مرحله تولید دستگاه نَبَأ هستیم.

وی با بیان اینکه ما پیش از این از فشار اهرم جنگ نظامی دشمن عبور کردیم، یعنی دیگر با حرکت نظامی نمی‌خواهند و نمی‌توانند ما را نابود کنند، گفت: ما از فشار اهرم جنگ دیپلماتیک هم عبور کردیم. دو دهه است مذاکره می‌کنیم و در مجموع نتوانستند انقلاب اسلامی را در مذاکره شکست دهند. در این مذاکرات، پنج قدرت برنده جنگ جهانی یک طرف نشسته‌اند و می‌خواهند ما را مهارِ دیپلماتیک کنند ولی نتوانستند.

انقلاب اسلامی جنگ اقتصادی دشمن را هم شکست داد

میرباقری تصریح کرد: انقلاب اسلامی در فتنه ۸۸، نرم‌افزار انقلاب مخملی را شکست و امروز از مرحله جنگ اقتصادی و تحریم هم در حال عبور است. یعنی ملت ما و انقلاب ما ابزارها و اهرم‌های فشار دشمن را کُند و نابود می‌کند و از کار می‌اندازد، به‌طوری که نمی‌توانند با کشورهای دیگر هم این‌طور برخورد کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: مرحله‌ای که ما الآن در آن هستیم، مرحله خبرسازی و تولید نَبَأ است. به تعبیر ادبیات دینی، مرحله مقابله با نبأ فاسق است که در سوره حُجُرات درباره آن بحث شده است.

برای پیروزی در این جنگ باید بر دستگاه خبرسازی دشمن غلبه کنیم

وی با اشاره به اینکه دنیای مجازی و ارتباط لسانی‌ای که مدیریتش دست غرب است، ولو به شما اجازه حضور هم بدهد، مادامی که مدیریتش در دست آن‌هاست، محیط نجوای شیطان است، گفت: سوره حجرات را ببینید. اگر به دستگاه خبرسازی آنها که نبأ فاسق است، گوش فرا دادی، اقتتال و درگیری و سوء‌ظن و تنابز بالالقاب و تجسس و بدگویی و غیبت ایجاد می‌کند.

میرباقری گفت: اگر به این نبأ فاسق گوش بدهی، چنین اتفاقاتی می‌افتد. امت مؤمن اگر می‌خواهد بر رقیب پیروز بشود باید بر دستگاه نبأ و خبرش غلبه کند که حالا امروز مدرن شده و بر اهرم امپراتوری‌های رسانه‌ای سوار شده است.

پایان پیام/

captcha
آخرین اخبار