اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی رد پای بخش عظیمی از فرهنگ اسلامی و انقلابی کشور در اراک است/ اگر بناهای تاریخی آسیب ببینند بخشی از هویت ما صدمه می بیند/ بازار اراک باید حفظ شود رشد و توسعه علمی کشور از همه‌ی مسائل مهم تر است/ لزوم توجه به ظرفیت های دریامحور بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک و مدرسه سپهداری سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی بازدید وزیر میراث فرهنگی از موزه چهار فصل اراک گردشگری می تواند رتبه نخست درآمد پایدار کشور باشد استان مرکزی در رتبه دوم رفع موانع تولید در کشور/ 12 هزار و 500 شغل طی 7 ماهه نخست امسال در استان ایجاد شد
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۸
کد خبر: 100731
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷
عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:

عضویت ایران در شانگهای دروازه ای به سوی افزایش مراودات اقتصادی و گریز از تحریم ها است

سلیمی گفت: بازار شانگهای یک‌سوم اقتصاد دنیاست و نمی‌توان از آن غفلت کرد و پیوستن ایران به سازمان شانگهای یک فرصت است که باید از آن به بهترین شکل استفاده کرد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص عضویت دائمی ایران در سازمان همکاری های اقتصادی شانگهای اظهار داشت: عضویت در شانگهای باعث خواهد شد تا دست ایران در مراودات اقتصادی و تجاری باز شود، از طرفی انحصار در بازار شکسته می شود و این موضوع مسیر را برای اینکه کشور را تحریم نکنند باز خواهد کرد.

وی افزود: وقتی ما وابسته باشیم و مسیر انتقال پول، کالا و مبادلات ما انحصاری باشد قطعاً دشمن به فکر انسداد مسیرها خواهد افتاد اما وقتی مسیرها متکثر شد امکان محدود کردن کشور وجود ندارد.

سلیمی تصریح کرد: بازار شانگهای یک‌سوم اقتصاد دنیاست و نمی‌توان از آن غفلت کرد و پیوستن ایران به سازمان شانگهای یک فرصت است که باید از آن به بهترین شکل استفاده کرد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: دروازه‌ای بازشده که باید حرکت کرد و از این دروازه عبور کرد تا به مقصد رسید بنابراین ضروری است همه‌ی وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مجموعه‌های تجاری و بخش خصوصی از این ظرفیت استفاده کنند و راهکارهای بهره‌مندی کشور از این فرصت طلایی را احصا کنند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: باید با به‌کارگیری تمام بخش‌های اقتصادی کشور این فرصت طلایی را از حالت بالقوه تبدیل به حالت بالفعل کنیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار