کی روش: اظهارات کلینزمن مایه شرمساری است/ یورگن، خودت استعفا بده! جام جهانی قطر| مصدوم‌کردن نیمار عمدی بود! آثار گسترده نماز شب در زندگی آزاد شدن فروش سهام عدالت فعلا منتفی است/ تسویه سود سهام عدالت ۱۴۰۰ شاید به فروردین ۱۴۰۲ کشیده شود تكاليف عمده براى رفع آلودگى هوا با كدام ارگان است؟ ایران با تکرار سناریوی «بازی قرن» مقابل آمریکا به دنبال شگفتی در جام جهانی رزمایش کمک مؤمنانه در اراک پرونده سازی ناقضان حقوق بشر علیه ایران قرارگاه مرکزی راهیان نور استان مرکزی برگزار شد دفاع مقدس نمایشگاهی از توانمندی ها و ظرفیت های عظیم ملت ایران است/ضرورت اهتمام ویژه رسانه ها به اردوهای راهیان نور
دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۵
کد خبر: 100722
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۸
استاندار مرکزی مطرح کرد؛

کاهش نرخ تورم در استان مرکزی/دولت با نصب کارتخوان در نانوایی‌ها نگرانی‌ها را از قاچاق آرد بسیار کاهش داد

مخلص الائمه گفت: در شهریورماه شاهد کاهش بسیار معنادار نرخ تورم استان مرکزی از کشور هستیم که در شهریورماه سال جاری نرخ تورم کل کشور ۲.۲ دهم درصد بوده که در استان مرکزی ۸ دهم درصد بوده و کاهش بسیار معناداری دارد که لازم است دلایل این کاهش قائل توجه شناسایی شود و در صورت امکان استمرار پیدا کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در نشست ستاد تنظیم بازار استان مرکزی گفت: اولویت اصلی دستگاه‌های مسئول در استان مرکزی تأمین کالاهای اساسی باشد و خوشبختانه هم‌اکنون هیچ مشکلی در تأمین کالاهای اساسی نداریم و تنها در خصوص مرغ در ماه‌های آینده‌نگرانی هایی وجود دارد که تمام تلاش را برای رفع این مشکل پای‌کار خواهیم آورد.

مخلص الائمه اظهار کرد: جلوگیری از قاچاق مرغ در استان مرکزی یک ضرورت مهم است و باید این مسئله مدیریت شود و جهاد کشاورزی در راستای ایجاد کشیک شبانه‌روزی برای جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی اقدامات لازم را انجام دهد.

وی ادامه داد: اصلاح قیمت مرغ و اخذ مجوزهای لازم در این خصوص یک ضرورت است و موردتوجه دستگاه‌های مسئول باشد.

استاندار مرکزی بیان کرد: تصمیمات و اقدامات در تنظیم بازار استان باید برای مردم امیدآفرین باشد و نباید هیچ‌گونه تنش و حساسیت ایجاد شود و مردم باید این اطمینان را داشته باشند که هیچ‌گونه کمبود کالایی در استان مرکزی وجود ندارد.

مخلص الائمه افزود: باید اقدامات لازم برای جوجه ریزی کافی برای استان با جدیت در دستور کار دستگاه‌های متولی باشد و می‌توان با بررسی‌های بیشتر و خلاقیت کاهش قیمت تمام‌شده را نیز اجرایی کرد که دستگاه‌ها باید در این خصوص بررسی‌های لازم را انجام دهند.

وی گفت: اعتراضاتی از سوی مردم در خصوص قطعه‌بندی وجود دارد و نظارت کافی در راستای قیمت قطعه‌بندی نیز باید انجام شود همچنین نظارت بر جوجه ریزی نیز باید موردتوجه باشد.

استاندار مرکزی بیان کرد: در شهریورماه شاهد کاهش بسیار معنادار نرخ تورم استان مرکزی از کشور هستیم که در شهریورماه سال جاری نرخ تورم کل کشور ۲.۲ دهم درصد بوده که در استان مرکزی ۸ دهم درصد بوده و کاهش بسیار معناداری دارد که لازم است دلایل این کاهش قائل توجه شناسایی شود و در صورت امکان استمرار پیدا کند.

مخلص الائمه اظهار کرد: همچنین نرخ تورم در خوراکی‌ها کل کشور ۲.۱ دهم درصد است که در استان مرکزی این نرخ منفی ۳ دهم درصد است و این هم نیز کاهش معناداری پیداکرده که قابل‌توجه است.

وی افزود: یکی از مهمترین مشکلات استان مرکزی نبود یک شرکت حمل‌ونقل معتبر درون استان است که باید سرمایه‌گذار مناسب در استان وارد شود و یک شرکت بزرگ و معتبر بتواند اقدامات لازم را انجام دهد.

مخلص الائمه خاطرنشان کرد: اقدامات دولت سیزدهم در نانوایی‌ها با نصب کارت‌خوان‌های ویژه نگرانی‌ها را از قاچاق آرد بسیار کاهش داده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار
پربازدیدها