کی روش: اظهارات کلینزمن مایه شرمساری است/ یورگن، خودت استعفا بده! جام جهانی قطر| مصدوم‌کردن نیمار عمدی بود! آثار گسترده نماز شب در زندگی آزاد شدن فروش سهام عدالت فعلا منتفی است/ تسویه سود سهام عدالت ۱۴۰۰ شاید به فروردین ۱۴۰۲ کشیده شود تكاليف عمده براى رفع آلودگى هوا با كدام ارگان است؟ ایران با تکرار سناریوی «بازی قرن» مقابل آمریکا به دنبال شگفتی در جام جهانی رزمایش کمک مؤمنانه در اراک پرونده سازی ناقضان حقوق بشر علیه ایران قرارگاه مرکزی راهیان نور استان مرکزی برگزار شد دفاع مقدس نمایشگاهی از توانمندی ها و ظرفیت های عظیم ملت ایران است/ضرورت اهتمام ویژه رسانه ها به اردوهای راهیان نور
دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۹
کد خبر: 100711
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳

بیش از ۳۰ کشته و مصدوم در حادثه تروریستی زاهدان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت:حادثه تروریستی امروز در زاهدان ۱۹کشته و ۲۰ نفر مصدوم بر جای گذاشت.

به گزارش دیار آفتاب؛ حسین مدرس خیابانی گفت:امروز بعد از نما‌ز جمعه تعدادی از افراد ناشناس و تجزیه طلب به سمت کلانتری ۱۶ زاهدان در نزدیکی مسجد مکی حمله ور شد و مقر انتظامی را مورد تعرض قرار دادند.

وی با بیان اینکه هدف اصلی این تروریست‌ها تصرف کامل کلانتری بود، افزود: آن‌ها بعد از خسارت به دیوار‌های کلانتری اقدام به پرتاب سنگ و مواد آتش‌زا به داخل کلانتری کردند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بعد از این حادثه واکنش نیرو‌های امنیتی و نظامی قاطع بود، تصریح کرد: این افراد "تروریست" و تجزیه‌طلب" بودند که برای ما مسجل شد و بحمدالله با تلاش نیرو‌های امنیتی، تروریست‌ها در دستیابی به هدفشان ناکام ماندند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تروریست‌ها بعد از ناکامی در حمله ۳ کلانتری زاهدان به به فروشگاه‌ها، بانک‌ها و بازار زاهدان تعرض کرده و خسارت فراوانی به اموال مردم زدند، ادامه داد: با حضور نیرو‌های امنیتی در سطح شهر بلافاصله اوضاع کنترل شد و هم اکنون آرامش در شهر برقرار است.

وی با بیان اینکه نیرو‌های نظامی و امنیتی تا دستگیری کامل اشرار مسلح از پای نخواهند نشست، اضافه کرد: از مردم زاهدان نهایت قدردانی را داریم که امروز با این تروریست‌ها همراهی نکردند و از آن‌ها اعلام برائت کردند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به محکومیت حادثه امروز زاهدان از سوی بزرگان و علما شیعه و اهل تسنن خاطرنشان کرد: از مولوی عبدالحمید قدردا‌نی داریم که به موقع این حرکت را محکوم کردند و آرامش برقرار شد.

وی با اشاره به اغتشاشات در سایر نقاط کشور طی چند روز گذشته تاکید کرد: این در حالی بود که تا ظهر امروز فضای بسیار آرامی در منطقه برقرار بود.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تاکنون در حادثه امروز ۱۹ نفر کشته و ۲۰ نفر مجروح شده‌اند، اظهار داشت: ایت تعداد شامل مردم و نیرو‌های نظامی می‌شود که آمار تفکیکی به زودی اعلام خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران جوان

captcha
آخرین اخبار
پربازدیدها