اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی رد پای بخش عظیمی از فرهنگ اسلامی و انقلابی کشور در اراک است/ اگر بناهای تاریخی آسیب ببینند بخشی از هویت ما صدمه می بیند/ بازار اراک باید حفظ شود رشد و توسعه علمی کشور از همه‌ی مسائل مهم تر است/ لزوم توجه به ظرفیت های دریامحور بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک و مدرسه سپهداری سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی بازدید وزیر میراث فرهنگی از موزه چهار فصل اراک گردشگری می تواند رتبه نخست درآمد پایدار کشور باشد استان مرکزی در رتبه دوم رفع موانع تولید در کشور/ 12 هزار و 500 شغل طی 7 ماهه نخست امسال در استان ایجاد شد
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۹
کد خبر: 100696
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۱
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی:

انقلاب اسلامی در دهه پنجم خود در اوج اقتدار و سربلندی است

سردار کریمی گفت: ایران اسلامی و انقلابی در دهه پنجم خود در اوج اقتدار و سربلندی است و لذا باید مولفه های اقتدار روز به روز تقویت شوند و یکی از مهمترین مولفه ها غیرت دینی است که در جامعه باید پر رنگ شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی عصر امروز در یادواره شهدای شهرستان محلات و بزرگداشت سردار محمد رضا شاهرخی اظهار کرد: ملت ایران در دفاع مقدس با تکیه بر رهنمودهای ولایت و معنویت مبتنی بر اسلام ناب محمدی(ص) بزرگترین حماسه ها را خلق کردند و گفتمان مقاومت و خودکفایی برگرفته از گفتمان دفاع مقدس است و امروز به برکت مجاهدت های ۴۳ ساله گفتمان مقاومت در کشورهای اسلامی نهادینه شده است.

وی با بیان اینکه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در راستای حفظ، پاسداری و ترویج فرهنگ نجات بخش دفاع مقدس است، گفت: دغدغه جوانان و نوجوانان برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس جای تقدیر دارد و البته این نشان از زنده بودن فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان و جامعه است.

سردار کریمی ادامه داد: پویایی و حرکت جامعه به سمت اهداف و آرمان ها در گرو زنده بودن فرهنگ ایثار و شهادت است و گام دوم انقلاب باید از دفاع مقدس به عنوان پشتوانه راهبردی، فکری و معنوی استفاده شود چراکه دفاع مقدس ذخیره گران بها برای رشد ملی و پیشرفت کشور در همه ابعاد است.

وی با تأکید بر اینکه یکی از مهمترین الزامات در گام دوم انقلاب مردمی سازی پیشرفت است، گفت: دفاع مقدس سند زنده مردمی کردن پیشرفت است که با ابتکار امام خمینی(ره) نقش مردم در دفاع و پیشرفت کشور احیا شد و لذا دفاع مقدس نقطه قوت ملت ایران در همه ابعاد است و نقش مهمی در تثبیت انقلاب اسلامی دارد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: اهمیت به مسئله تبیین از ضرورت های مهم گام دوم انقلاب است و جهاد تبیین از الزامات مهم تحقق بیانیه گام دوم است و در این میدان جهاد حقایق و حماسه های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برای نسل جوان و نوجوان باید تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه فرمان جهاد تبیین در برابر جنگ شناختی دشمنان است ، گفت: جنگ بین اسلام و کفر، حق و باطل، روایت دروغ و حقیقت و تغییر جای جلاد و شهید با جهاد تبیین مرز آن مشخص می شود و لذا جهاد تبیین یک فریضه فوری و امر ولایت است و همه در این جهاد باید نقش آفرینی کنند.

سردار کریمی افزود: دشمن از طریق فضای مجازی و روایت های دروغ از مسائل اجتماعی و فرهنگی جنگ شناختی علیه ملت را راه انداخته و از این طریق به دنبال گروگان گیری و اثرگذاری سم آلود بر ذهن جوانان و نوجوانان است که جهاد تبیین توطئه ها و شگردهای شیطانی دشمنان را خنثی خواهد کرد.

وی هدف از جنگ شناختی را تصرف ذهنی و فکری مردم و خصوصا جوانان خواند و اضافه کرد: دشمنان از این طریق ارزش های اسلامی همچون غیرت دینی و سنت های دینی و ملی را زیر سوال می برند و لذا باید نهضت دفاع از ارزش ها از طریق جهاد تبیین شکل بگیرد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی تأکید کرد: ایران اسلامی و انقلابی در دهه پنجم خود در اوج اقتدار و سربلندی است و لذا باید مولفه های اقتدار روز به روز تقویت شوند و یکی از مهمترین مولفه ها غیرت دینی است که در جامعه باید پر رنگ شود.

وی ادامه داد: ملت ایران در دفاع مقدس نهضت دفاع از ارزش های اسلامی را با موفقیت راه اندازی کردند و با توجه به اینکه نهضت دفاع و جهاد همچنان در کشور جاری است جهاد تبیین دفاع مقدس امروز در برابر توطئه های دشمنان است و همه مردم در این جهاد باید نقش آفرین باشند و لذا مردمی بودن محور اصلی جهاد تبیین است.

سردار کریمی با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم این یادواره گرامیداشت یاد و خاطر سردار محمد رضا شاهرخی که به حاج مسلم معروف بود است که بنده به سهم خود از برگزاری این برنامه کمال تقدیر را دارم، گفت: سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا شاهرخی از فرماندهان شجاع و دلیر دوران حماسه پرافتخار دفاع مقدس رزمنده ای گمنام و بی ادعا و دلاورمردی با ویژگی های اخلاص حماسه آفرین، شجاع و غیرتمند در دینداری و موانع آرمان های نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

وی افزود: سردار شاهرخی عزیز بسیجی مخلصی بود که درسنین پایین نوجوانی به جبهه رفت و تا پایان جنگ با دشمنان متجاوز بعثی علاوه بر سرکوب متجاوزان بعثی، نقش بسزایی در برقراری امنیت در مناطق غرب کشور داشت.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطر نشان کرد: نام حاج مسلم لرزه بر اندام مزدوران کومله و دموکرات می انداخت و هیچ زمانی از تهاجم فرهنگی دشمن به پشت جبهه ها نیز غافل نبود و طی ۸۰ ماه حضور درجبهه های جنگ تحمیلی و سرزمین مجاهدت های خاموش کردستان و با نیل به درجه جانبازی عمرخدمتی خود را صادقانه سپری کرد و درحین تلاش مقدسش به لقاالله پیوست و رحمت به روح و روان آن عزیز که حیات بابرکتش در حال انجام وظیفه و خدمت به مردم بود.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار