نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

عرصه های فرهنگی و اقتصادی نیازمند الگوگیری از فرهنگ دفاع مقدس است/ رویکرد برنامه هفتم توسعه توانمندی اقتصادی است

آیت الله دری نجف آبادی گفت: محور برنامه هفتم توسعه کشور توانمندی اقتصادی، مبارزه با فقر و فساد و رفع آسیب های اجتماعی است و همه باید دولت را در تحقق این سیاست ها یاری دهند.
کد خبر: ۱۰۰۶۹۲ تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه اراک که در مصلی این شهر برگزار شد، ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسن عسکری(ع) اظهار کرد: انتظار فرج و تلاش برای ظهور حضرت مهدی(عج) از مهمترین درس های سیره امام حسن عسکری(ع) است و آمادگی برای برگزاری مراسمات باشکوه در ایام‌شهادت این امام عزیز یک ضرورت مهم است.

وی با بیان اینکه انتظار فرج یعنی امید به آینده و تلاش برای ساختن آینده ای درخشان گفت: شیعیان هرگز نا امید نمی شوند و امیدواری یعنی تحرک، نشاط و تلاش برای ساختن آینده ای روشن و اگر امید به آینده داریم باید تلاش و همت جهادی داشته باشیم.

آیت الله دری نجف آبادی با اشاره به اینکه حماسه ها و پیروزی های شکل گرفته در دفاع مقدس برگرفته از تلاش و همت جهادی بود، افزود: ملت ایران و رزمندگان اسلام با ولایت و تکیه بر معنویت، تلاش و روحیه خودباوری به پیروزی های بزرگ رسیدند و فرهنگ دفاع مقدس نسخه شفابخش ملت برای عبور از مشکلات است.

وی تاکید کرد: عرصه های فرهنگی و اقتصادی امروز نیازمند الگوگیری از فرهنگدفاعمقدس و تلاش و همت جهادی است که باید مورد توجه همه قرار گیرد و ایران قوی در سایه همت ها و اراده های جهادی محقق خواهد شد.

امام جمعه اراک مهمترین درس از سیره امام حسن عسکری(ع) را صبر و انتظار فرج خواند و افزود: واقعیت صبر برگرفته از حماسه عاشورا و واقعیت انتظار فرج امید به آینده و تلاش برای ساخت آینده ای قوی است.

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه ربیع الاول بیان کرد: این ماه پر خیر و برکت فرصتی مناسب برای خودسازی و جامعه سازی است و وجود مناسبت های بزرگ در این ماه باید انگیزه و حرکت انسان برای حرکت به سمت اهداف را دوچندان کند و لذا بهره گیری از این ایام یک ضرورت مهم است.

آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: فرهنگ هجرت از مهمترین درس های این ماه است و هجرت همواره باید با عزت و سربلندی باشد و فرهنگ هجرت همچون فرهنگ جهاد همیشگی است.

وی با اشاره با اینکه افرادی که از کشور برای درس و پیشرفت هجرت می کنند باید همواره عزتمندی خود را حفظ کنند، گفت: ایرانیان خارج از کشور همواره باید در هر شرایطی آرمان های نظام اسلامی دفاع کنند و نباید ابزار دست بیگانگان باشند چراکه این کار گناهی نابخشودنی و خیانت به آرمان های شهدا است.

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم باید توجه ویژه به مناطق محروم و حاشیه نشین داشته باشد، گفت: توجه به رفع مشکلات مناطق حاشیه نشین در دستور کار مسئولین استان مرکزی است و در این راستا جلسات تخصصی برگزار شده که ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به ایام بازگشایی مدارس بعد از دوسال بیماری کرونا بیان کرد: حضور دانش آموزان و دانشجویان در مراکز آموزشی نشاط آفرین و تحول آفرین است و آمادگی همه جانبه برای حرکت کاروان با عظمت دانش آموزان و دانشجویان به سمت پیشرفت یک ضرورت است و بهار شکوفایی استعدادها و توانمندی ها باید به خوبی گرامی داشته شود.

آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: بهره گیری از فضای آموزشی در راستای رفع مشکلات و پیشرفت کشور یک ضرورت مهم است و معلمان باید با تکیه بر سند تحول آموزش و پرورش تعلیم و تربیت دینی و انقلابی ، مهارت آموزی و امید به آینده را در دستور کار بگذارند و اولویت مهم معلمان و اساتید دانشگاهی امیدآفرینی برای نسل جوان و نوجوان جامعه باشد.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست های برنامه هفتم توسعه توسط مقام معظم رهبری گفت: این سیاست ها در هفت محور مهم تدوین و ابلاغ شده و دولت باید برنامه های خود را در راستای تحقق این سیاست ها تدوین و با مجلس شورای اسلامی ارسال کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطر نشان کرد: محور برنامه هفتم توسعه کشور توانمندی اقتصادی، مبارزه با فقر و فساد و رفع آسیب های اجتماعی است و همه باید دولت را در تحقق این سیاست ها یاری دهند.

انتهای پیام