کی روش: اظهارات کلینزمن مایه شرمساری است/ یورگن، خودت استعفا بده! جام جهانی قطر| مصدوم‌کردن نیمار عمدی بود! آثار گسترده نماز شب در زندگی آزاد شدن فروش سهام عدالت فعلا منتفی است/ تسویه سود سهام عدالت ۱۴۰۰ شاید به فروردین ۱۴۰۲ کشیده شود تكاليف عمده براى رفع آلودگى هوا با كدام ارگان است؟ ایران با تکرار سناریوی «بازی قرن» مقابل آمریکا به دنبال شگفتی در جام جهانی رزمایش کمک مؤمنانه در اراک پرونده سازی ناقضان حقوق بشر علیه ایران قرارگاه مرکزی راهیان نور استان مرکزی برگزار شد دفاع مقدس نمایشگاهی از توانمندی ها و ظرفیت های عظیم ملت ایران است/ضرورت اهتمام ویژه رسانه ها به اردوهای راهیان نور
دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۶
کد خبر: 100687
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۳
معاون رئیس جمهور:

شهداء ادامه دهنده رسالت انبیای الهی هستند

قاضی زاده هاشمی اظهارکرد: نجات مستضعفان و ایستادگی در برابر سلطه جویان از ماموریت های انبیاء بوده و شهدا هم همین رسالت را به خوبی انجام دادند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ سید امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شامگاه پنجشنبه در دومین اجلاسیه سرداران و ۴۰۰ شهید شهرستان فراهان گفت: شهادت یک انتخاب برای رسیدن به قله نورانی است و برای رسیدن به این قله باید به دامن قله توجه کرد و مسیر شهید پروری را پیمود.

وی افزود: زیرک ترین فرد در عالم کسی است که ابدیت خود را قطعی کند و این فیض با شهادت حاصل می شود.

قاضی زاده هاشمی اظهارکرد: نجات مستضعفان و ایستادگی در برابر سلطه جویان از ماموریت های انبیاء بوده و شهدا هم همین رسالت را به خوبی انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه شهدا حجت بالغه هستند و برگزاری یادواره شهدا مرور سیره شهدا است اظهارکرد: یادواره شهدا ذکر راه و مسیر شهدا برای نسل جوان است و باید از این گنجینه‌های مقدس نهایت بهره را برد.

معاون رئیس جمهور خاطر نشان کرد: اسامی شهدا مقدس هستند اما ارزش آن ها به مسیری که پیمودند و به این مقام متعالی رسیدند.

فرهنگ مدیریتی دفاع مقدس باید احیاء شود

ابوالقاسم آقازیارتی، فرماندار فراهان در دومین اجلاسیه سردواران و ۴۰۰ شهید شهرستان فراهان گفت: امروز پس از ۴۲ سال از دفاع مقدس همچنان یاد و خاطر شهدا زنده است.

وی افزود: شهرستان فراهان زادگاه مشاهیر و بزرگان است، شهرستان فراهان ۴۰۰ شهید تقدیم انقلاب کرده و امروز مزار ۱۶۰ شهید در شهرستان، مزار عاشقان و عارفان و دلسوختگان است.

وی افزود: بیش از هزار نفر از جوانان این شهرستان در جنگ تحمیلی مردانه در برابر دشمن بعثی ایستادند و روستای غیاث آباد فراهان با ۳۸ شهید همچون ستاره ای در بین روستاهای فراهان می درخشد.

آقازیارتی اظهارکرد: هدف از برگزاری این اجلاسیه تکریم و تجلیل از خانواده شهدا و تبیین فرهنگ جهاد و شهادت است.

فرماندار فراهان گفت: امروز تبیین فرهنگ جهاد و شهادت بیش از قبل در بین جوانان باید نهادینه شود و فرهنگ مدیریتی دفاع مقدس باید احیاء شود و با الگو گیری از تجارب دفاع مقدس، بار دیگر می‌توان موفقیت‌های گذشته را تکرار کرد.

وی با اشاره حوادث اخیر اظهارکرد: عده ای منافق، آشوب طلب، حزب دموکرات و کومله به بهانه فوت مهسا امینی هتک حرمت کردند و موجب سلب آسایش شدند.

آقازیارتی اظهارکرد: این انقلاب شرایط سختی را تجربه کرده و با این بلوا و آشوب راه به جایی نمی برند، مردم ایران تا پای جان برای این نظام ایستاده اند.

فرماندار فراهان گفت: هدف دشمن از این اغتشاشات برای حاشیه کشیدن سفر رئیس جمهور در سازمان ملل و حماسه اربعین بود.

وی افزود: اما ملت بصیر ایران با حضور در اجتماع امت محمد رسول الله اعلام کردند که صف آن ها از اغتشاش گران جدا است و پای این نظام و آرمان ها ایستاده اند.

آقازیارتی اظهارکرد: دلقک صدا و سیما و فوتبالیستی که از این نظام به جایی رسیده با دشمنان همصدا شده است و جوانان را تحریک کرد که به خیابان‌ها بیایند.

فرماندار فراهان خاطرنشان کرد: اما مردمان بصیر و متدیّن ما در یک روز با برپایی تجمعات و راهپیمایی‌های شکوهمند در اقصی نقاط کشور، همه توطئه‌های دشمن را نقش بر آب می‌کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار
پربازدیدها