کی روش: اظهارات کلینزمن مایه شرمساری است/ یورگن، خودت استعفا بده! جام جهانی قطر| مصدوم‌کردن نیمار عمدی بود! آثار گسترده نماز شب در زندگی آزاد شدن فروش سهام عدالت فعلا منتفی است/ تسویه سود سهام عدالت ۱۴۰۰ شاید به فروردین ۱۴۰۲ کشیده شود تكاليف عمده براى رفع آلودگى هوا با كدام ارگان است؟ ایران با تکرار سناریوی «بازی قرن» مقابل آمریکا به دنبال شگفتی در جام جهانی رزمایش کمک مؤمنانه در اراک پرونده سازی ناقضان حقوق بشر علیه ایران قرارگاه مرکزی راهیان نور استان مرکزی برگزار شد دفاع مقدس نمایشگاهی از توانمندی ها و ظرفیت های عظیم ملت ایران است/ضرورت اهتمام ویژه رسانه ها به اردوهای راهیان نور
دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۹
کد خبر: 100683
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰
معاون رئیس جمهور خبر داد؛

اختصاص پنج درصد طرح جهش مسکن کشور به ایثارگران

قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در راستای رفع مشکل مسکن ایثارگران پنج درصد طرح جهش مسکن که در استان‌های کشور اجرا می شود مربوط به ایثارگران است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: در راستای رفع مشکل مسکن ایثارگران پنج درصد طرح جهش مسکن که در استان‌های کشور اجرا می شود مربوط به ایثارگران است.

قاضی زاده هاشمی اظهار کرد: 6 هزار و 130 نفر در استان مرکزی جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده و از شرایط لازم برای دریافت تسهیلات مسکن برخوردار می باشند و باید مسکن این افراد تامین شود.

وی ادامه داد: 870 هزار نفر ایثارگر در کشور تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار داشته و 80 هزار نفر این افراد تاکنون هیچگونه خدماتی در حوزه دریافت خانه، زمین و یا تسهیلات مسکن دریافت نکرده‌اند.

معاون رئیس جمهور گفت: استان مرکزی استان تاریخ ساز و استانی است که به دلیل پرورش امام خمینی(ره) حق بر گردن تمامی ملت ایران دارد.

وی ادامه داد: ملت ایران به دلیل آشنایی با مکتب اهل بین(ع) و جهاد فی سبیل الله مدیون امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی هستند.

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: ایثارگران باید مراقبت از نیت ایثارگری خود را در دستور کار خود قرار داده و از چیزی که برای آن به صحنه جهاد فی سبیل الله وارد شدند جدا نشوند.

وی اضافه کرد: تفاهم نامه بنیاد شهید و ایثارگران با استانداری مرکزی انجام‌شده و بر اساس این تفاهم نامه 2 هزار مسکن برای ایثارگران استان باید تامین شود که تنها قرارداد 325 مسکن در طرح اقدام ملی با ایثارگران منعقد شده‌است.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: عناوینی که در مدت 40 سال گذشته در حوزه زمین و مسکن به ایثارگران اختصاص یافته است کمتر از 30 درصد است.

وی ادامه داد: 648 گلزار شهدا و پنج هزار و 302 مزار شهید در استان مرکزی وجود دارد که 54 گلزار شهید این استان تاکنون ساماندهی نشده است.

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: اختصاص 100 میلیارد ریال منابع مالی در سفر هیات دولت به گلزارشهدای استان مرکزی در نظر گرفته شده است و اعتبارات اختصاص یافته در سفر هیات دولت به استان با هدف اتمام گلزار شهدا تخصیص یافته است.

وی گفت: بر اساس قانون دولت موظف به تعیین و تکلیف فرزندان ایثارگران بوده و در استان مرکزی زمینه جذب 26 نفر فراهم شده که اشتغال به کار نیافته اند و  با همکاری سازمان برنامه و بودجه زمینه اشتغال این افراد فراهم می شود.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: تبدیل وضعیت 310 نفر از ایثارگران استان مرکزی در دستور کار قرار دارد و بنیاد شهید و امور ایثارگران دستگاه گزارش دهنده بوده و ابزار برخورد با دستگاه‌ها را برای تبدیل وضعیت ایثارگران ندارد وتنها می تواند گزارش نهادهایی که به این مصوبه عمل نمی کنند را ارایه دهد.

وی ادامه داد: اجرای مصوبه جایگزینی جایگزینی فرزندان ایثارگران در دستور کار بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده و این مهم از طریق مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است.

معاون رئیس جمهور افزود: در طرح سپاس با چهار هزار و 298 نفر از ایثارگران شامل نیمی از ایثارگران کشور دیدار انجام شده و در این طرح با 11 هزار خانواده شهید نیز توسط مسئولان دیدار شده است.

وی افزود: حوزه درمان، حوزه پرهزینه ای برای بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده و این حوزه 10 هزار میلیارد تومان برای این نهاد بار مالی به همراه دارد در صورتی که بودجه سنواتی این نهاد چهار هزار و 400 میلیارد تومان است.

معاون رئیس جمهور گفت: 2 هزار میلیارد تومان بدهی در زمینه خدمات درمانی از دولت قبل برای بنیاد شهید و امور ایثارگران باقی مانده که این این نهاد 2 راهکار شامل محدود کردن خدمات و یا کاهش سطح خدمات برای جبران این بدهی ها دارد.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: طلب بیمه دی از این نهاد یک هزار میلیارد تومان از دولت قبل و یک سال گذشته یک هزار و 500 میلیارد تومان است.

وی خاطرنشان کرد: جنگ رسانه ای دشمن علیه کشور و خصوصا جوانان آغاز شده و رسانه ها در خط مقدم جنگ رسانه ای دشمن علیه کشور قرار داشته و این نهادها نقش مهمی در خنثی سازی این توطئه دشمن برعهده دارند.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار
پربازدیدها