کی روش: اظهارات کلینزمن مایه شرمساری است/ یورگن، خودت استعفا بده! جام جهانی قطر| مصدوم‌کردن نیمار عمدی بود! آثار گسترده نماز شب در زندگی آزاد شدن فروش سهام عدالت فعلا منتفی است/ تسویه سود سهام عدالت ۱۴۰۰ شاید به فروردین ۱۴۰۲ کشیده شود تكاليف عمده براى رفع آلودگى هوا با كدام ارگان است؟ ایران با تکرار سناریوی «بازی قرن» مقابل آمریکا به دنبال شگفتی در جام جهانی رزمایش کمک مؤمنانه در اراک پرونده سازی ناقضان حقوق بشر علیه ایران قرارگاه مرکزی راهیان نور استان مرکزی برگزار شد دفاع مقدس نمایشگاهی از توانمندی ها و ظرفیت های عظیم ملت ایران است/ضرورت اهتمام ویژه رسانه ها به اردوهای راهیان نور
دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۰
کد خبر: 100680
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی:

برخی از دستگاه‌های ملی قانون تبدیل وضعیت ایثارگران را اجرایی نمی‌کنند

کریمی گفت: گفت: یکی از مهمترین دغدغه های جامعه ایثارگران اشتغال است که در این راستا قانون تبدیل وضعیت در مجلس تصویب شد دستگاه های ملی از جمله صدا و سیما و مخابرات به قانون تمکین نکرده اند، اگر ابهامی در قانون وجود دارد باید بررسی و اگر تمکین نمی کنند باید بررسی شود که چرا از قانون تخطی می کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب وکمیجان در مجلس شورای اسلامی در شورای ترویج  فرهنگ ایثار و شهادت استان مرکزی گفت: یکی از  مهمترین دغدغه های جامعه ایثارگران اشتغال است که در این راستا قانون تبدیل وضعیت در مجلس تصویب شد دستگاه های ملی از جمله صدا و سیما و مخابرات به قانون تمکین نکرده اند، اگر ابهامی در قانون وجود دارد باید بررسی و اگر تمکین نمی کنند باید بررسی شود که چرا از قانون تخطی می کنند.

کریمی اظهار کرد: جایگزینی فرزندان ایثارگر نیز اگر ابهامی دارد باید رفع شود تا دغدغه خانواده ایثارگران حل شود، این مهم یک خلا قانونی است و بسیاری از ایثارگران در دستگاه ها پیگیری می کنند و جوابی نمی گیرند.

وی ادامه داد: جامعه ایثارگران جامعه رنج کشیده با مشکلات جسمی و روحی زیاد است و ساز و کار حاکم بر بیمه تکمیلی این افراد مطلوب نیست که این مهم باید مورد توجه ویژه باشد.

نماینده مردم اراک، خنداب وکمیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بیمه تکمیلی ایثارگران طرح مناسبی بوده ولی با توجه به مشکلات مالی این افراد زمان اجرای آن مناسب نیست.

کریمی افزود: شهریه دانشجویان ایثارگر در دانشگاه ها نیز در گیر مشکلاتی است و گاها دانشجو با مشکلاتی مواجه می شود و دانشگاه‌ها به دلیل بدهی بنیاد شهید به این نهادها، مساعدت در پرداخت شهریه دانشگاه‌ توسط ایثارگران را نمی پذیرند.

وی اضافه کرد: با توجه به جمعیت میلیونی رزمندگان در کشور نیاز است جمعیت ایثارگران و رزمندگان در یک قانون دیده و خدماتی که ارایه می شود مناسب سازی شود.

نماینده مردم اراک، خنداب وکمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: دغدغه دیگر خانواده ایثارگران در حوزه فرهنگی است و انتظار است بنیاد شهید و دیگر دستگاه ها وظیفه مند در حوزه ایثارگران و فرهنگی اقدامی ویژه انجام دهند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار
پربازدیدها