اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی رد پای بخش عظیمی از فرهنگ اسلامی و انقلابی کشور در اراک است/ اگر بناهای تاریخی آسیب ببینند بخشی از هویت ما صدمه می بیند/ بازار اراک باید حفظ شود رشد و توسعه علمی کشور از همه‌ی مسائل مهم تر است/ لزوم توجه به ظرفیت های دریامحور بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک و مدرسه سپهداری سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی بازدید وزیر میراث فرهنگی از موزه چهار فصل اراک گردشگری می تواند رتبه نخست درآمد پایدار کشور باشد استان مرکزی در رتبه دوم رفع موانع تولید در کشور/ 12 هزار و 500 شغل طی 7 ماهه نخست امسال در استان ایجاد شد
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۸
کد خبر: 100599
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۳
کارشناس مسائل مذهبی:

امام رضا (ع) نرمش قهرمانانه به نفع اسلام داشت

تاج‌آبادی با اشاره به اینکه امام رضا (ع) نرمش قهرمانانه به نفع اسلام داشت گفت: درسی که از دوران امامت امام رضا(ع) می‌گیریم این است که شیعیان باید بصیرت داشته باشند اگر شرایطی پیش آمد که ما با دشمنان نرمش داشته باشیم قهرمان میدان ما باشیم نه مانند برجام که چیزی عاید ما نشود.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام تاج‌آبادی، کارشناس مسائل فرهنگی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب ضمن تسلیت ایام شهادت امام رضا(ع) گفت: امام رضا(ع) در سال ۱۴۸ هجري قمري یعني حدود (۱۲۵۰) سال پیش در شهر مدینه به دنیا آمد. پدر ایشان امام موسي بن جعفر(ع)، یعني امام هفتم شیعیان و مادرشان بانویي بزرگوار و خردمند به نام نجمه بود. امام رضا(ع) در همان سالي زاده شد كه پدربزرگ ایشان، یعني حضرت امام جعفر صادق(ع)، به شهادت رسید.

وی بیان کرد: آن چیزی که در زندگی امام رضا حائز اهمیت است بصیرت شیعیان در زمان امامت حضرت است اینکه امام در شرایطی است که نمی‌تواند چیزی را مطرح کند و شیعیان باید با بصیرت خود متوجه شوند امام امت در چه موقعیتی قرار دارد.

تاج‌آبادی افزود: مأمون برای اینکه شیعیان را فریب دهد و موقعیت خود را تثبیت کند ولایت را به امام رضا(ع) تحمیل کرد، عده‌ای از امام رضا(ع) جدا شدند چون خیال می‌کردند امام رضا(ع) ولایت طاغوت را پذیرفته است.   

وی اظهار کرد: امام رضا (ع) به مأمون فرمودند: به شرطی این ولایت را می‌پذیرم که در عزل و نصب امورات حکومتی دخالتی نداشته باشم ابتدا طاغوتیان خوشحال شدند بعدها متوجه شدند که امام رضا (ع) نرمش قهرمانانه که به نفع اسلام و مسلمین داشته است.

تاج‌آبادی خاطرنشان کرد: درسی که از دوران امامت امام رضا(ع) می‌گیریم این است که  شیعیان باید بصیرت داشته باشند اگر شرایطی پیش آمد که ما با دشمنان نرمش داشته باشیم قهرمان میدان ما باشیم نه مانند برجام که چیزی عاید ما نشود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار