کی روش: اظهارات کلینزمن مایه شرمساری است/ یورگن، خودت استعفا بده! جام جهانی قطر| مصدوم‌کردن نیمار عمدی بود! آثار گسترده نماز شب در زندگی آزاد شدن فروش سهام عدالت فعلا منتفی است/ تسویه سود سهام عدالت ۱۴۰۰ شاید به فروردین ۱۴۰۲ کشیده شود تكاليف عمده براى رفع آلودگى هوا با كدام ارگان است؟ ایران با تکرار سناریوی «بازی قرن» مقابل آمریکا به دنبال شگفتی در جام جهانی رزمایش کمک مؤمنانه در اراک پرونده سازی ناقضان حقوق بشر علیه ایران قرارگاه مرکزی راهیان نور استان مرکزی برگزار شد دفاع مقدس نمایشگاهی از توانمندی ها و ظرفیت های عظیم ملت ایران است/ضرورت اهتمام ویژه رسانه ها به اردوهای راهیان نور
دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۳
کد خبر: 100598
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۷
کارشناس مسائل مذهبی مطرح کرد؛

نقش بی بدیل امام رضا(ع) در تبلیغ دین اسلام/ضرورت ترویج سیره زندگی امام رئوف در جامعه

میرمهدی با اشاره به اینکه امام رضا(ع) در راستای تبلیغ دین اسلام شجاعت کم نظیری داشتند و باید سیره زندگی این امام بزرگوار در جامعه ترویج یابد گفت: این ایام بهترین فرصتی است که انسان به نقش بی‌بدیل علی ابن موسی‌الرضا(ع) در گسترش اسلام واقعی که همان اسلام اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) است، پرداخته شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام میرمهدی، کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب ضمن تسلیت شهادت امام رضا(ع) گفت: این ایام بهترین فرصتی است که انسان به نقش بی‌بدیل علی ابن موسی‌الرضا(ع) در گسترش اسلام واقعی که همان اسلام اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) است، پرداخته شود.

وی بیان کرد: با مهاجرت اجباری امام رضا(ع) به کشور دستگاه خلافت مأمون می‌خواست نقشه‌های خود را اجرا کند و مسئله حکومت و جایگاه آن حضرت را تضعیف کند و امام رضا(ع) را به‌عنوان فردی دنیاطلب به مردم معرفی کند به همین جهت امام رضا(ع) را به مرو احضار کردند اما در این نقشه ناکام ماندند.

میرمهدی افزود: امام رضا (ع) در طول مسیر در هر جایی که برای حضرت میسر بود، شیعیان حضرت را ملاقات کنند و از بیانات آن حضرت استفاده می کردند. خصوصاً در مناطقی که شیعه‌نشین و دوستدار اهل‌بیت بودند و مصداق آن نیشابور بود که امام رضا(ع) چند روزی در آنجا توقف داشتند بسیاری از افراد از وجود آن حضرت بهره بردند و مأمون از نقشه خود ناکام ماند.

این کارشناس مذهبی گفت: وقتی مأمون نتوانست به هدف خود برسد، تحمل آن حضرت مشکل شد و جلسات مختلف تشکیل داد و با حضرت مناظره برگزار می‌کرد و می‌خواست حضرت را از جایگاه علمی خود پایین بیاورد اما به لطف الهی همین مباحث به‌عنوان اسناد تاریخی برای بشر باقی ماند و مرحوم شیخ طبرسی در کتاب "احتجاج" خود مباحث و مناظرات را ذکر کرده است و به عنوان یک سند دائمی تبدیل شده است.

وی خاطر نشان کرد: حضور امام رضا(ع) باعث شد هیچ هدفی از اهداف مأمون محقق نشود و امام رضا(ع)از این موقعیت مناسب برای گسترش اسلام بهترین بهره‌برداری را بردند و مأمون وقتی اوضاع را مشاهده کرد با نقشه شوم خود حضرت را به شهادت رساند اما نتوانست اتهام این کار را از خود مخفی کند و همه او را متهم کردند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار
پربازدیدها