کی روش: اظهارات کلینزمن مایه شرمساری است/ یورگن، خودت استعفا بده! جام جهانی قطر| مصدوم‌کردن نیمار عمدی بود! آثار گسترده نماز شب در زندگی آزاد شدن فروش سهام عدالت فعلا منتفی است/ تسویه سود سهام عدالت ۱۴۰۰ شاید به فروردین ۱۴۰۲ کشیده شود تكاليف عمده براى رفع آلودگى هوا با كدام ارگان است؟ ایران با تکرار سناریوی «بازی قرن» مقابل آمریکا به دنبال شگفتی در جام جهانی رزمایش کمک مؤمنانه در اراک پرونده سازی ناقضان حقوق بشر علیه ایران قرارگاه مرکزی راهیان نور استان مرکزی برگزار شد دفاع مقدس نمایشگاهی از توانمندی ها و ظرفیت های عظیم ملت ایران است/ضرورت اهتمام ویژه رسانه ها به اردوهای راهیان نور
دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۸
کد خبر: 100589
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۶
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی مطرح کرد

برگزاری ۲۵۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس در استان مرکزی/ راه اندازی نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس با رویکرد جهاد تبیین

سرهنگ کریمی گفت: موزه دفاع مقدس گامی بلند در راستای تحقق جهاد تبیین است و خوشبختانه این مرکزی فرهنگی امروز به پاتوق جوانان تبدیل شده و برگزاری نمایشگاه هفته دفاع مقدس با موریت جهاد تبیین است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار «غلامرضا کریمی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس اراک اظهار کرد: برنامه های امسال در هفته دفاع مقدس با شعار ما مقاوم هستیم برگزار می شود و در سطح استان مرکزی بیش از 2 هزار و 500 برنامه پیش بینی شده که توسط ادارات، سپاه و بسیج و سایر ادارات برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به عنوان روز اول پنجشنبه ۳۱ شهریور که پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت است گفت: در این روز برنامه‌های تجلیل از پیشکسوتان افتخار آفرین دفاع مقدس و مقاومت ، عطرافشانی مزار مطهر شهدا و دیدار با جانبازان و ایثارگران انجام شد و بیش از 19 هزار رزمنده در استان مرکزی تا پایان سالجاری تجلیل خواهند شد.

سرهنگ کریمی با اشاره به عنوان روز دوم که معنویت، زنان، خانواده و سلامت است، افزود: در این روز برنامه هایی شامل گرامیداشت بزرگداشت شهدای سلامت و تجلیل از مدافعان سلامت، حضور در نمازهای جمعه و سخنرانی های فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس و  تبیین نقش زنان و خانواده در دفاع‌مقدس و راهپیمایی خانوادگی برگزار شد و در سالجاری به مسئله خانواده اهمیت زیادی داده شده است.

وی با اشاره به عنوان روز سوم که ولایتمداری، جوانان ، علم و دانش‌پژوهی نامگذاری شده، گفت: این روز با محوریت حضور دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب در عرصه علم و دانش، تبیین نقش علم و فناوری در تقویت اقتدار ملی و دفاعی در پرتو ولایتمداری جوانان پیش بینی شده و جهاد علمی مهمترین رسالت امروز دانش آموزان و دانشجویان است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به عنوان روز چهارم که شهیدان،  جانبازان، آزادگان ، صلابت و فخرآفرینی عنوان شده، گفت: این روز شامل روز ایثار و تجلیل از خانواده معزز شهدا ، جانبازان و ایثارگران است و برنامه های خاطره ای با محوریت جهاد تبیین در سطح مساجد پیش بینی شده است.

وی با اشاره به عنوان روز پنجم که دفاع همه جانبه، پشتیبانی مردمی و اصناف، سربازان پیش بینی شده، گفت: این روز با محوریت اهمیت به آموزش عمومی و موضوع پدافند غیرعامل، پرداختن به پشتیبانی و حمایت مردم و اصناف از جبهه‌ها در دوران دفاع‌مقدس ، پاسداشت سربازان است و مهمترین برنامه همایش سرباز و اجرای برنامه های خدمت رسانی توسط سپاه و بسیج است.

سرهنگ کریمی با اشاره به عنوان روز ششم که وحدت ملی، بصیرت،دشمن‌شناسی و استکبارستیزی نامگذاری شده، گفت: این روز شامل تبیین نقش ولایت و رهبری در دفاع مقدس و حماسه شکست حصر آبادان، تبیین وحدت ملی و بصیرت جبهه مقاومت در برابر استکبارجهانی است که در این راستا همایش ها و گردهمایی های استانی و شهرستانی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به عنوان روز هفتم که نیروهای مسلح، بسیجیان، جهادگران ، روحانیت، عشایر، روستاییان و پیشمرگان کرد مسلمان نامگذاری شده، گفت: این روز شامل تبیین نقش نیروهای مسلح، بسیجیان، جهادگران، روحانیت، روستاییان، عشایر و پیشمرگان کرد مسلمان در دفاع مقدس است و بسیج اقشار استان مرکزی برنامه های متنوعی در این راستا پیش بینی کرده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی اضافه کرد: عنوان روز هشتم فرماندهان، عزت‌مداران، حماسه‌آفرینان است که نکوداشت فرماندهان شهید دفاع‌مقدس محوریت این روز می باشد و در شهرستان ها همایش تجلیل از شهدا و خانواده های آنها پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس الگویی برای شکل‌گیری نهضت‌های اسلامی علیه استکبار جهانی است،گفت: نهضت مقاومت مولود دفاع مقدس است و موفقیت ها و اقتدار آفرینی جبهه مقاومت به برکت الگوگیری از فرهنگ دفاع مقدس است و امروز باید در همه بخش های کشور از الگو و فرهنگ نجات بخش دفاع مقدس استفاده کنیم.

سرهنگ کریمی تأکید کرد: همه مسئوین در قبال توسعه و ترویج فرهنگ دفاع مقدس رسالتی مهم دارند و با توجه به اینکه موزه دفاع مقدس یکی از بسترهای مهم ترویج فرهنگ دفاع مقدس است دستگاه های عضو شورای هماهنگی موزه دفاع مقدس استان باید در این راستا مشارکت همه جانبه داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: موزه دفاع مقدس گامی بلند در راستای تحقق جهاد تبیین است و خوشبختانه این مرکزی فرهنگی امروز به پاتوق جوانان تبدیل شده و برگزاری نمایشگاه هفته دفاع مقدس با موریت جهاد تبیین است.

انتهای پیام/  

captcha
آخرین اخبار
پربازدیدها