پیکر پاک ۱۰۰ شهید تازه تفحص‌شده به کشور باز می‌گردد برای تشکیل یک سانتی متر خاک حاصلخیز ۷۰۰ سال زمان نیاز است  آتش سوزی مغازه رنگ فروشی در  اراک آیین رونمایی از محصولات فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان مرکزی برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم و اخلال گران بازار/ مردم و بازاریان نگران تامین امنیت نباشند لوایح برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۲ به زودی تقدیم مجلس می‌شود راهیان نور یکی از روش های موثر تحقق جهاد تبیین است/ اعزام یک هزار دانش آموز اراکی به راهیان نور ایران و عربستان درباره حج مذاکره کردند سپاه پاسداران: نیروهای امنیتی و انتظامی در برخورد با اراذل و اوباش مسلح و تروریست‌های اجاره‌ای دشمن درنگ نخواهند کرد سرلشکر باقری: ناوهای هواپیمابر هزار کیلومتر از خلیج فارس فاصله دارند
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۲
کد خبر: 100560
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵
استاندار مرکزی:

41 پروژه ساخت مدارس در استان مرکزی در دستور کار قرار دارد/ حذف مدارس کانکسی زیر 10 نفر در استان

مخلص الائمه با اشاره به اینکه در استان مرکزی در سالجاری 41 پروژه ساخت مدارس را در دستور کار داریم، گفت: از این تعداد 16 مدرسه با 74 کلاس در هفته دولت به بهره برداری رسید و 9 مدرسه با 52 کلاس در مهر ماه بهره برداری می شوند و باقی آنها تا پایان سال افتتاح خواهند شد.

به گزارش دیار آفتاب؛فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱ -۱۴۰۲ در هنرستان ساعی اراک گفت: توجه دولت در آموزش و پرورش به مهارت آموزش و فنی و حرفه ای است و در این راستا برنامه های ویژه ای در دستور کار گذاشته شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه زمان حال یک مرز بسیار باریک در لحظه بین زمان فعلی و گذشته است و گذشته هم در دسترس نیست زمان آینده از اهمیت بسیاری برخوردار است و آینده قابل ساختن و تغییر است چراکه هنوز به وجود نیامده و تصمیمات امروز می تواند آینده را شکل دهد.

مخلص الائمه ادامه داد: با توجه به شرایط آینده تداوم حال و گذشته نیست و عدم قطعیت در زمان آینده بسیار زیاد است که دو عامل امید به آینده و اراده می تواند آینده مطلوب را شکل دهد.

وی اضافه کرد: در مسئله امید به آینده نسل جوان و نوجوان باید بداند و امیدوار باشد که می تواند آینده را تغییر دهد چراکه در نا امیدی هیچ اقدامی نمی توان انجام داد و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب امید را مهمترین مولفه عنوان می کنند که قابل توجه است و دانش آموزان نقش مهمی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب دارند.

استاندار مرکزی تأکید کرد: در بین انقلاب های جهان هیچ انقلابی تاکنون به چهل واره دوم نرسیده و این در شرایطی رقم خورده که انقلاب اسلامی علیرغم تهدیدات و تحریم های 43 ساله امروز در همه ابعاد در اوج اقتدار است و آینده درخشان انقلاب اسلامی در گرو امید به آینده و اراده نسل جوان و نوجوان است.

وی بیان کرد: امسال سال تحصیلی را بهتر از سال های گذشته شروع می کنیم و خوشبختانه شرایط کرونایی در استان مرکزی مطلوب است و امیدواریم با همکاری همه جانبه شاهد فروکش و ریشه کنی این بیماری منحوس باشیم و البته باید عقب ماندگی های دوسال گذشته در حوزه های مختلف خصوصا آموزش و پرورش جبران شود.

مخلص الائمه با اشاره به اینکه در استان مرکزی در سالجاری 41 پروژه ساخت مدارس را در دستور کار داریم،گفت: از این تعداد 16 مدرسه با 74 کلاس در هفته دولت به بهره برداری رسید و 9 مدرسه با 52 کلاس در مهر ماه بهره برداری می شوند و باقی آنها تا پایان سال افتتاح خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مهمتریم مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی مدارس کانکسی است که مدارس کانکسی زیر 10 نفر برداشته خواهند شد و در این راستا برنامه های ویژه ای مد نظر است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار