کره و ژاپن فراتر از آسیا/صعود دراماتیک سومین تیم آسیایی بی واسطه با مردم کردستان/کشاورزی در مسیر استقلال/رویاهای بر باد رفته سعودی جدید اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی رد پای بخش عظیمی از فرهنگ اسلامی و انقلابی کشور در اراک است/ اگر بناهای تاریخی آسیب ببینند بخشی از هویت ما صدمه می بیند/ بازار اراک باید حفظ شود رشد و توسعه علمی کشور از همه‌ی مسائل مهم تر است/ لزوم توجه به ظرفیت های دریامحور بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک و مدرسه سپهداری سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی بازدید وزیر میراث فرهنگی از موزه چهار فصل اراک
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۴
کد خبر: 100559
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

دانش آموزان پشتوانه عظیم کاروان علم و دانش و معرفت و بصیرت در کشور هستند/در گام دوم انقلاب مسئله آموزش یکی از اولویت های اصلی است

آیت الله دری نجف آبادی گفت:دانش آموزان پشتوانه عظیم کاروان علم و دانش و معرفت و بصیرت در کشور هستند و نقش مهمی در پیشرفت کشور و ساختن ایران اسلامی در گام دوم انقلاب دارند.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 1401 -1402 در هنرستان ساعی اراک گفت: خداوند متعال را شاکریم که پس از دوسال بیماری کرونا که مشکلات زیادی برای آموزش و پرورش ایجاد کرده بود امروز شاهد افتتاح مدارس که نوعی انسان ساز، تحول آفرین و امید بخش است. هستیم و همه باید خود را در این سال تحصیلی برای اقدامات بزرگ در راستای برداشتن گام های بلند آماده کنیم.

وی افزود: امروز شاهد آغاز بهار آموزشی در کشور هستیم که شکوفایی، نشاط و انگیزه را در بین نسل نوجوان و جوان رقم زده و باید نسلی آینده ساز و تحول آفرین برای عزت آفرینی و نقش آفرینی در گام دوم تربیت کنیم.

آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: بیش از بیست میلیون نفر از جمعیت کشور در مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه درگیر آموزش و پرورش هستند و این نشان از زنده بودن علم و دانش در نظام اسلامی و حرکت شتابنده نظام به سمت اهداف متعالی دارد.

وی ادامه داد: دانش آموزان پشتوانه عظیم کاروان علم و دانش و معرفت و بصیرت در کشور هستند و نقش مهمی در پیشرفت کشور و ساختن ایران اسلامی در گام دوم انقلاب دارند و والدین باید با همراهی آموزش و پرورش فعلانه در کنار امور تربیتی و آموزشی دانش آموزان را یاری دهند و اکتفا تنها به مدارس نداشته باشند و خودشان برای تربیت فرزندان برنامه های ویژه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: همه باید آموزش و پرورش را در اجرای مأموریت ها و رسالت های مهم یاری دهند تا مسئله آموزش و پرورش که رکن اصلی پیشرفت کشور است همواره در جامعه زنده بماند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش نقش مهمی در ارتقای امنیت و رفاه عمومی جامعه دارد،گفت:گام دوم انقلاب مسئله آموزش یکی از اولویت های اصلی است که در برنامه هفتم نیز توجه ویژه ای به آن شده است.

وی افزود: امکانات رفاهی، آموزشی، بهداشتی و اردویی مدارس همواره نیازمند تقویت است و این باید با مشارکت همه جانبه اتفاق بیفتد و دستگاه های متولی باید در این راستا نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه مدارس استان مرکزی باید از همه نظر الگو باشند و در تربیت نسلی انقلابی پیشگام و شتابنده گام بردارند،گفت: کاروان با عظمت مدارس و دانشگاه ها با الگوگیری از فرهنگ دفاع مقدس در مواجه با مشکلات نقش آفرینی کنند تا ایرانی قوی را در گام دوم انقلاب بسازند.

وی خاطر نشان کرد: سبک زندگی اسلامی و توجه به خانواده مهمترین اولویت در مدارس و آموزش و پرورش باشد و جهت گیری سیستم آموزشی تقویت معنویت، بصیرت و فرهنگ ولایتمداری باشد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار