کی روش: اظهارات کلینزمن مایه شرمساری است/ یورگن، خودت استعفا بده! جام جهانی قطر| مصدوم‌کردن نیمار عمدی بود! آثار گسترده نماز شب در زندگی آزاد شدن فروش سهام عدالت فعلا منتفی است/ تسویه سود سهام عدالت ۱۴۰۰ شاید به فروردین ۱۴۰۲ کشیده شود تكاليف عمده براى رفع آلودگى هوا با كدام ارگان است؟ ایران با تکرار سناریوی «بازی قرن» مقابل آمریکا به دنبال شگفتی در جام جهانی رزمایش کمک مؤمنانه در اراک پرونده سازی ناقضان حقوق بشر علیه ایران قرارگاه مرکزی راهیان نور استان مرکزی برگزار شد دفاع مقدس نمایشگاهی از توانمندی ها و ظرفیت های عظیم ملت ایران است/ضرورت اهتمام ویژه رسانه ها به اردوهای راهیان نور
دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۲
کد خبر: 100522
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵
رئیس بیمارستان آیت الله خوانساری اراک:

بیمارستان آیت الله خوانساری به قطب درمان سرطان در غرب کشور تبدیل خواهد شد/ با افتتاح فاز سوم بیماران نیازی به مراجعه به تهران و قم ندارند

رستمی گفت: بیمارستان آیت الله خوانساری با حمایت‌های انجام‌شده و تلاش مجمع خیرین با اهداف عالی رو به گسترش است و در آینده‌ای نزدیک یکی از قطب‌های درمان سرطان در غرب کشور خواهد بود.

به گزارش دیار آفتاب؛ پارسا رستمی رئیس بیمارستان آیت الله خوانساری اراک اظهار داشت: بیمارستان آیت الله خوانساری با حمایت‌های انجام‌شده و تلاش مجمع خیرین با اهداف عالی رو به گسترش است و در آینده‌ای نزدیک با تجهیزات پیشرفته‌ای که در فاز ۳ برای بیمارستان فراهم می‌شود یکی از قطب‌های درمان سرطان در غرب کشور خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: پس از راه‌اندازی فاز ۳ باید به دنبال تجهیز بیمارستان با وسایل روز دنیا باشیم تا بیماران برای کارهایی مثل پت اسکن نیاز به مراجعه به تهران نداشته باشند که این موضوع کار سختی خواهد بود.

رستمی تصریح کرد: اگر در خصوص بیمارستان آیت‌الله خوانساری یک آگاهی بخشی خوب در سطح ملی و استانی انجام شود که توسعه این مرکز به نفع سلامت مردم است مطمئنا بازخوردها و حمایت های بسیار خوبی خواهیم داشت.

احداث تأسیسات فاز سوم با اعتبارات سفر رئیس جمهور تا پایان سال/ ماندگاری پزشک یک امر مهم و نیازمند حمایت است

مسعود مظلومی مدیر بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک نیز اظهار داشت: با همت مجمع خیرین فاز دوم بیمارستان آیت‌الله خوانساری در کمتر از ۱۸ ماه ساخت شد و تفاوت آن با کار دولتی این است که بیمارستان ولیعصر (عج) همچنان بعد از ۱۵ سال ساخته نشده است.

وی پیشرفت فیزیکی فاز سوم بیمارستان را ۸۵ درصد عنوان کرد و افزود: در فاز سه ۶۰ تخت به ظرفیت بیمارستان اضافه می‌شود و پس از بهره‌برداری با توجه به اینکه ساختمان فاز یک قدیمی است و نیاز به بازسازی خواهد داشت باید در این راستا اقدام کنیم تا بتوانیم ظرفیت بیمارستان را بالا ببریم.

مظلومی تصریح کرد: احداث تأسیسات فاز سه بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است که هزینه‌ای بالغ‌بر ۴۰ میلیارد تومان نیاز خواهد داشت و در راستای مصوبات سفر ریاست جمهوری با اعتبارات در نظر گرفته‌شده تا پایان سال احداث می‌شود که در همین رابطه همکاری شهرداری اراک در خاک‌برداری رایگان محل احداث قابل‌تقدیر است.

مدیر بیمارستان آیت الله خوانساری گفت: با بهره برداری فاز سوم بیماران نیاز به مراجعه به شهرهای تهران و قم نخواهند داشت چراکه در حال حاضر به دلیل اینکه بیمارستان اتاق عمل تخصصی، دستگاه براکی تراپی و پت اسکن و ام آر آی ندارد بیماران بیاد برای این خدمات به سایر مراکز مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه آغاز به کار فاز سوم بیمارستان به 130 نفر پرسنل نیاز دارد که به تفکیک به معاونت درمان دانشگاه اعلام‌شده و پس از احداث تأسیسات وزارتخانه نسبت به جذب نیرو اقدام خواهد کرد.

مظلومی اذعان داشت: درصد اشغال تخت بیمارستان در حال حاضر بالای ۷۰ درصد است که عدد بالایی است اما بعد از بهره‌برداری فاز ۲ خوشبختانه تاکنون چیزی بنام صف انتظار برای بیماران نداریم.

وی تأکید کرد: تفاوت ماهیتی بیمارستان آیت‌الله خوانساری اینجاست که مراجعات بیماران به این مرکز کمتر از ۶ ماه نیست و در همین راستا بحث ماندگاری پزشک یک امر مهم است و با افتتاح فاز سوم این بیمارستان به سانتر درمان سرطان غرب کشور تبدیل خواهد شد و حتماً نیاز به حمایت داریم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار
پربازدیدها