10 واحد صنفی فاقد پروانه کسب در اراک پلمب شد کنگره شهدای استان مرکزی با محوریت مردم و خصوصا جوانان نقش آفرینی می کند/راه اندازی قرارگاه تخصصی جهاد تبیین به برکت کنگره شهدا پیش بینی افزایش فروش نفت/ ژاپن از خریداران سنتی نفت ایران است ب ام و XM ۲۰۲۳ تندیس معلم در دلیجان رونمایی شد دستگيري سارق پارکینگ آپارتمان های مسکونی با 9 فقره سرقت در اراک/ 500 میلیون ریال از اموال سرقتی کشف شد تعادل عرضه و تقاضا در اغلب خودروهای تولیدی کشور در نیمه دوم امسال خاندوزی: اعطاى ٧٩٣ هزار وام خرد و بدون ضامن تا ١٥ شهریور ١٤٠١/ رشد اقتصادی کشور به ۳.۸ درصد رسید کشف 19 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مرکزی / 8 دستگاه خودروی شوتی توقیف شد ایرانِ 7 تکه؛ نقشه آمریکایی تجزیه ایران
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۷
کد خبر: 100513
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۴
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

دفاع مقدس چراغ راه آینده ملت است/ تضعیف نیروهای مسلح گناهی نابخشودنی و خیانت به مردم است

دری نجف‌آبادی گفت: نیروهای مسلح بزرگترین پشتوانه ملت ایران و پیشرفت کشور هستند و تضعیف نیروهای مسلح گناهی نابخشودنی و خیانت به مردم است.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در رژه نیروهای مسلح استان به مناسبت هفته دفاع مقدس گفت: ملت ایران ملتی ولایتمدار، شجاع، غیور، تحول آفرین و تحول خواه است و در طول ۴۳ سال گذشته حماسه های بزرگی خلق کرده و فرهنگ تبعیت از ولایت، ایثار و شهادت طلبی همواره زنده و پویا است و رمز موفقیت ملت ایران تبعیت از ولایت است و با این فرهنگ و روحیه قله های بلند افتخار و سربلندی را طی خواهد کرد.

دری نجف آبادی اظهار کرد: جبهه قرآن، ولایت، ایثار و شهادت طلبی به برکت حضور جوانان غیور و نیروهای مسلح مقتدر همواره پیروز میدان های نبرد بوده و دشمنان در طی ۴۳ سال گذشته در راهبردهای خود با شکست جدی مواجه شده است.

وی ادامه داد: دشمن در هشت سال جنگ تحمیلی انتظار تجزیه کشور و توطئه آفرینی در کشور داشت که با ایثار و ازخودگذشتگی ملت مواجه شد و مردم با مقاومت حماسه های بزرگی خلق کردند.

امام جمعه اراک بیان کرد: دفاع مقدس برای نسل های آزادی خواه و نسل های آینده درس ابتکار، خلاقیت و وحدت کلمه است و گرامیداشت هفته دفاع مقدس برکات فراوانی برای جوانان و کشور خواهد داشت.

دفاع مقدس چراغ راه آینده ملت است

وی گفت: دفاع مقدس چراغ راه آینده ملت است و ملت ایران با تأسی از دفاع مقدس می‌تواند مشکلات و بحران‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: امروز نیاز است فرهنگ دفاع مقدس در دانشگاه‌ها و مدارس بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا نسل‌های جدید و آینده کشور بتوانند از این فرهنگ نجات‌بخش بهتر استفاده کنند و لازم است در کتاب‌های درسی توجه ویژه‌ای به این مسئله شود.

دری نجف‌آبادی یادآور شد: امروز به برکت دفاع مقدس در بسیاری از حوزه‌ها صاحب اقتدار و عزت هستیم و خودکفایی در بسیاری از عرصه‌ها از جمله دفاعی و موشکی حاصل الگو گیری از فرهنگ دفاع مقدس است که باید در سایر عرصه‌ها موردتوجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: امروز اقتدار بازدارنده در کشور حاصل فرهنگ‌ دفاع مقدس است و ایران اسلامی به برکت دفاع مقدس پایگاه عزت ملت مسلمان شده و دشمنان از اقتدار و بازدارندگی و توان دفاعی کشور به شدت هراس و واهمه دارند.

نیروهای مسلح همواره پیشتاز و پیشگام در صحنه های افتخار آفرینی و حماسه آفرینی هستند

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه نیروهای مسلح همواره پیشتاز و پیشگام در صحنه های افتخار آفرینی و حماسه آفرینی هستند بیان کرد: حرکت امید بخش و شتابنده آنها در عرصه های دفاعی و خدمت به مردم ‌همواره باید ادامه پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تاکید بر اینکه دشمن با ابزار فضای مجازی به دنبال سوء استفاده از اتفاقات کشور است گفت: نیاز است آمادگی همه جانبه و هوشیاری در مقابله با توطئه های آنها داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ‌ علوی، حسینی و فاطمی همواره پشتوانه ملت ایران است افزود: امروز نیروهای مسلح با تکیه بر فرهنگ‌ عاشورایی باید اقتدار روز افزون و آمادگی خود را در مقابله با مسائل و حوادث مختلف بالا ببرند.

دری نجف آبادی گفت: نیروهای مسلح بزرگترین پشتوانه ملت ایران و پیشرفت کشور هستند و تضعیف نیروهای مسلح گناهی نابخشودنی و خیانت به مردم است.

رسیدن ‌به رشد ۸ درصدی و صادرات ۲ میلیارد دلاری در استان مرکزی موردتوجه مدیریت ارشد استان باشد

امام‌جمعه اراک با تأکید بر اینکه رسیدن ‌به رشد ۸ درصدی و صادرات ۲ میلیارد دلاری در استان مرکزی موردتوجه مدیریت ارشد استان باشد بیان کرد: این نیازمند عزم همه‌جانبه و همت و تلاش جهادی است و همه باید دولت سیزدهم را در اجرای مأموریت‌ها کمک دهند.

وی خاطرنشان کرد: امروز جبهه فرهنگی و اقتصادی کشور با الگو گیری از جبهه دفاعی کشور باید منشأ خیرات و برکات فراوانی باشد و نباید مشکلات اقتصادی و فرهنگی اصل نظام اسلامی را زیر سؤال ببرد و ملت را از مسیر اصلی آرمان‌های خود منحرف سازند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار