10 واحد صنفی فاقد پروانه کسب در اراک پلمب شد کنگره شهدای استان مرکزی با محوریت مردم و خصوصا جوانان نقش آفرینی می کند/راه اندازی قرارگاه تخصصی جهاد تبیین به برکت کنگره شهدا پیش بینی افزایش فروش نفت/ ژاپن از خریداران سنتی نفت ایران است ب ام و XM ۲۰۲۳ تندیس معلم در دلیجان رونمایی شد دستگيري سارق پارکینگ آپارتمان های مسکونی با 9 فقره سرقت در اراک/ 500 میلیون ریال از اموال سرقتی کشف شد تعادل عرضه و تقاضا در اغلب خودروهای تولیدی کشور در نیمه دوم امسال خاندوزی: اعطاى ٧٩٣ هزار وام خرد و بدون ضامن تا ١٥ شهریور ١٤٠١/ رشد اقتصادی کشور به ۳.۸ درصد رسید کشف 19 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مرکزی / 8 دستگاه خودروی شوتی توقیف شد ایرانِ 7 تکه؛ نقشه آمریکایی تجزیه ایران
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۳:۳۶
کد خبر: 100497
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۱

وزیر آموزش و پرورش: آموزش در همه مدارس حضوری است

وزیر آموزش و پرورش گفت: همه مدارس حضوری هستند و مدارس نمی‌توانند کلاس‌های درس را زوج و فرد و دانش‌آموزان را تقسیم‌بندی کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ایرنا، یوسف نوری روز چهارشنبه در حاشیه جشن غنچه‌ها اظهار داشت: فردا پنجشنبه ۳۱ شهریور جشن شکوفه‌ها برای دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی و روز شنبه بازگشایی مدارس را با حضور رئیس جمهور داریم و شاهد حضور میلیونی دانش آموزان در فرآیند تعلیم و تربیت و یک میلیون معلم هستیم.

وی درباره رتبه بندی فرهنگیان افزود: فرهنگیان در حال بارگذاری مدارک هستند و چند بار از ما مهلت تمدید خواستند و فردا این مهلت تمام می‌شود و اگر افرادی به دلایلی جامانده باشند، فرصت برای آنها ایجاد می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: پس از بارگذاری مدارک، ارزیابان نظر می‌دهند و به هیات ممیزه برای صدور احکام ارسال می‌شود.

نوری یادآور شد: روند اداری اقدام فرهنگیان به دلیل ایام تابستان و سفر همکاران با تاخیر انجام شد و توقع می‌رود که فرهنگیان کار را تمام کنند و ارزیابان نظر دهند تا حکم رتبه‌بندی افراد صادر شود.

بازگشت به تحصیل ۱۶۴ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل

وی درباره ۹۰۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل گفت: سال گذشته آمار بازماندگان از تحصیل را گرفتیم و همین تعداد بود. در یک ماه و نیم  بازگشایی مدارس یعنی از ۱۴ فروردین تا پایان خرداد توانستیم ۱۶۴ هزار نفر از این تعداد بازماندگان را برگردانیم، امسال هم برنامه‌های مناسبی در این زمینه داریم و روز گذشته در حضور معاون اول رئیس جمهور برای این موضوع صحبت شد که هر تعداد از دانش آموزان بازمانده از تحصیل را می‌توانیم برگردانیم مگر موارد نادری که دیگر امکان جذب آنها وجود نداشته باشد و به نظر بیاید فردی برای جذب نباشد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ما به عنوان نظام تعلیم و تربیت باید تلاش کنیم که هیچ دانش آموزی محروم از تحصیل نشود، کسری معلم داریم اما سازو کارهایی از جمله جذب اضافه تدریس شاغلان، خرید خدمات، سرباز معلم و بخشی از طریق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان که تعداد آنها ۶ هزار و ۳۰۰ نفر است مجوز را دریافت کردیم تا سال تحصیلی را بدون کسری معلم طی کنیم.

چاپ ۱۴۹ میلیون کتاب درسی

نوری درباره توزیع کتب درسی افزود: هر مدرسه که اطلاعات را در سامانه ثبت کرده کتاب به دستش رسیده است، ۱۴۹ میلیون کتاب درسی چاپ کرده‌ایم و مشکلی برای تامین کتاب‌های درسی نداشتیم، افراد ثبت نام شده در سامانه کتاب به مدرسه آنها ارسال می شود.

وی با بیان اینکه یک میلیون نفر برای کتاب ثبت نام نکرده اند، گفت: افرادی ثبت نام نکرده‌اند که یا هدایت تحصیلی انجام نداده اند یا کتاب درسی خواهر و برادر خود را استفاده می‌کنند و برای آنهایی که ثبت نام انجام داده‌اند، ارسال شده است.

وزیر آموزش و پرورش درباره مدارس دولتی اظهار داشت: از میان ۱۲۲ هزار مدرسه، ۸۵ هزار مدسه دولتی عادی است و ۱۰ هزار مدرسه هم کمتر از ۱۰ دانش آموز دارند.

نوری افزود: باید مدارس عادی دولتی تقویت شود و به این منظور ۲هزار میلیون تجهیزات برای مدارس دولتی فرستادیم  همچنین معلم از دانشگاه فرهنگیان برای آنها جذب کردیم.

وی همچنین ادامه داد:  فضای فرسوده مدارس دولتی عادی را تخریب و بازسازی کنیم و معلمان را در برنامه توانمندسازی دانشگاه فرهنگیان قرار دهیم تا از روش‌های نوین آموزش استفاده کنند.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: امسال بنا را بر این گذاشتیم تا همین ۶ هزار و ۳۰۰ دانشجو معلم وارد شده به عرصه تدریس از تراکم بالای جمعیت کلاس‌های درس را به استاندارهای تعیین شده در اسناد فرادستی برسانیم.​

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار