10 واحد صنفی فاقد پروانه کسب در اراک پلمب شد کنگره شهدای استان مرکزی با محوریت مردم و خصوصا جوانان نقش آفرینی می کند/راه اندازی قرارگاه تخصصی جهاد تبیین به برکت کنگره شهدا پیش بینی افزایش فروش نفت/ ژاپن از خریداران سنتی نفت ایران است ب ام و XM ۲۰۲۳ تندیس معلم در دلیجان رونمایی شد دستگيري سارق پارکینگ آپارتمان های مسکونی با 9 فقره سرقت در اراک/ 500 میلیون ریال از اموال سرقتی کشف شد تعادل عرضه و تقاضا در اغلب خودروهای تولیدی کشور در نیمه دوم امسال خاندوزی: اعطاى ٧٩٣ هزار وام خرد و بدون ضامن تا ١٥ شهریور ١٤٠١/ رشد اقتصادی کشور به ۳.۸ درصد رسید کشف 19 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مرکزی / 8 دستگاه خودروی شوتی توقیف شد ایرانِ 7 تکه؛ نقشه آمریکایی تجزیه ایران
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۹
کد خبر: 100462
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۳
در راستای تحقق محله های اسلامی صورت گرفت؛

امضای تفاهم همکاری بین سازمان بسیج مستضعفین و سازمان تبلیغات اسلامی

امضای تفاهم همکاری‌های همه جانبه در گسترش کارکردهای مساجد در امور اجتماعی-فرهنگی و بسیج امکانات و ظرفیت ها برای حل مسائل مردم و جامعه ، صبح امروز در حضور روسای سازمان بسیج مستضعفین و تبلیغات اسلامی به امضا رسید.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار غلامرضا سلیمانی، رییس سازمان بسیج مستضعفین به همراه حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی پیش از ظهر امروز، در دفتر ریاست سازمان بسیج، این تفاهم نامه را امضا کردند.

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی با اشاره به اینکه بسیج خانه همه مردم ایران اسلامی و دوسداران انقلاب است افزود: شرایط گام دوم انقلاب تفاوت های چشمگیری از لحاظ کمی و کیفی نسبت به گام اول داشته است که در همین راستا سند اعتلای ۱۰ ساله بسیج برای ایجادحرکت عمومی مردمی برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در مرحله جامعه سازی طراحی و در حال اجرا است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین محور اصلی و نقطه کانونی برنامه های بسیج را در این سند مساجد عنوان کرد و افزود: برای اینکه بتوانیم سازماندهی مردمی را در فعالیت ها به صورت گسترده و همه جانبه داشته باشیم باید مساجد را پایگاه مرکزی قرارداده و شرایط را برای ورود مردم هم برای گرفتن خدمت و هم برای ارائه خدمت با توجه به ظرفیت و توانشان را به بهترین شکل مهیا نمود.

وی گفت: بسیج جزیی از ساختار یک مسجد نیست بلکه تمام فعالیت های مسجد باید با روحیه بسیجی و جهادی و انقلابی انجام شود لذا تمامی اجزا و امور مسجد همان پایگاه بسیج محسوب می شود که برای این کار باید تمامی ظرفیت و توان های یک محله با محوریت مسجد محله در قالب فعالیت های میدانی طراحی و اجرا شود.

سردار سلیمانی لزوم هم افزایی بین دستگاهی و نهادی را در محلات امری مهم دانسته و گفت: برای شکل گیری یک محله اسلامی در تراز گام دوم انقلاب نیاز است که تمامی مجموعه های فعال در محله بایکدیگر هم افزا شده و برای خدمت به مردم از موازی کاری پرهیز نمود که این کار باعث گسترش چشمگیر خدمات می شود.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به نقش اقشار ۲۲ گانه تخصصی بسیج و سایر رده های این سازمان گفت: در این طرح هر یک از مجموعه های بسیج فعالیت های خود را متناسب با مسجد محل تعریف نموده و فعالیت خواهند نمود. طرح هایی مثل میز خدمت، هر مسجد یک گروه جهادی، گروه های پزشکی محله محور، میز مشاوره حقوقی و … برخی از این خدمات است.

این تفاهم نامه در ۷ماده و ۶ تبصره در برنامه زمانبندی ۱۰ ساله ذیل تحقق سند اعتلای بسیج است که در گام اول ۱۱۳۳۰ مسجد سراسر کشور هدفگذاری شده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار