10 واحد صنفی فاقد پروانه کسب در اراک پلمب شد کنگره شهدای استان مرکزی با محوریت مردم و خصوصا جوانان نقش آفرینی می کند/راه اندازی قرارگاه تخصصی جهاد تبیین به برکت کنگره شهدا پیش بینی افزایش فروش نفت/ ژاپن از خریداران سنتی نفت ایران است ب ام و XM ۲۰۲۳ تندیس معلم در دلیجان رونمایی شد دستگيري سارق پارکینگ آپارتمان های مسکونی با 9 فقره سرقت در اراک/ 500 میلیون ریال از اموال سرقتی کشف شد تعادل عرضه و تقاضا در اغلب خودروهای تولیدی کشور در نیمه دوم امسال خاندوزی: اعطاى ٧٩٣ هزار وام خرد و بدون ضامن تا ١٥ شهریور ١٤٠١/ رشد اقتصادی کشور به ۳.۸ درصد رسید کشف 19 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مرکزی / 8 دستگاه خودروی شوتی توقیف شد ایرانِ 7 تکه؛ نقشه آمریکایی تجزیه ایران
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۶
کد خبر: 100372
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰

اخلاق مداری و قانونمداری پلیس در ماجرای مهسا امینی

اخلاق مداری و قانونمداری پلیس در ماجرای مهسا امینی نمود ویژه ای داشته است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از دانا، در ماجرای مهسا امینی به چند دلیل قانون مداری و اخلاق مداری پلیس بروز و نمود ویژه ای داشته است:

۱. معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی کشور در راستای اجرای دقیق و درست قانون عفاف و حجاب در کشور با طراحی یک مدل جدید، آموزش های تبعات آسیبهای اجتماعی را جایگزین مدل صرفا سلبی گشت ارشاد کرده است.

۲. افرادی که در ملا عام قانون شکنی کرده اند از جمله خانم مهسا امینی بعد از تذکر نوع پوشش، با شیوه ای اخلاق مدارانه به گفتگو با روان شناسها و کارشناسان حوزه آسیب های اجتماعی در یک کلاس جمعی دعوت شده اند.

۳. یکی از افراد کلاس دچار عارضه قلبی شده و رسانه های خارجی به پلیس تهمت ضرب و شتم می زنند و پلیس علی رغم اینکه ویدیوی لحظه بروز عارضه را در اختیار دارد و برای خانواده امینی نیز به نمایش در آمده، انتشار عمومی آن را تا رضایت خانواده مهسا امینی متوقف کرده و اخلاق را بر منافع رسانه ای خود ترجیح داده است.

۳. یکی دیگر از وجوه اخلاق مداری پلیس حضور افراد دیگر در این کلاس آموزشی و مشخص بودن چهره آنها در ویدیوی لحظه بروز عارضه برای مهسا امینی است، که برای انتشار ویدیو باید یا رضایت آنها جلب شود یا چهره آنها در ویدیو پوشیده شود.

۴. قطعا پلیس به پرونده پزشکی گذشته فرد مورد بحث دسترسی داشته و دارد ولی پرداختن به آن را باز هم تا رضایت و اعلام خانواده اخلاقی نمی داند.

۵. همه هجمه ها به پلیس قانونمدار با همه مغلطه ها و دروغ ها، برای توقف اجرای قانون عفاف و حجاب است که ریشه لطمات جبران ناپذیر به بنیانهای اجتماعی و خانواده است. اما قطعا قانونمداری پلیس با وفاداری به تعهدات امنیت میدانی و اخلاقی جامعه، خدشه دار نخواهد شد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار