برای تشکیل یک سانتی متر خاک حاصلخیز ۷۰۰ سال زمان نیاز است  آتش سوزی مغازه رنگ فروشی در  اراک آیین رونمایی از محصولات فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان مرکزی برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم و اخلال گران بازار/ مردم و بازاریان نگران تامین امنیت نباشند لوایح برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۲ به زودی تقدیم مجلس می‌شود راهیان نور یکی از روش های موثر تحقق جهاد تبیین است/ اعزام یک هزار دانش آموز اراکی به راهیان نور ایران و عربستان درباره حج مذاکره کردند سپاه پاسداران: نیروهای امنیتی و انتظامی در برخورد با اراذل و اوباش مسلح و تروریست‌های اجاره‌ای دشمن درنگ نخواهند کرد سرلشکر باقری: ناوهای هواپیمابر هزار کیلومتر از خلیج فارس فاصله دارند شکست کمپین‌های دروغین «خرید نکنید»؛ ایرانی‌ها در آبان بیشتر کارت کشیدند
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۴
کد خبر: 100224
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۳

بارندگی و کاهش دما طی ۳ روز آینده

کارشناس سازمان هواشناسی برای امروز و فردا در بخش‌های مختلف کشور بارندگی، وزش باد و گردوخاک و کاهش دما را پیش بینی کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرتضی ضرابی گفت: امروز و فردا در مناطقی از استان‌های ساحلی خزر و نیز اردبیل و خراسان شمالی تداوم بارندگی‌ها را پیش رو خواهیم داشت و شنبه هم شرایط برای بارندگی در بخش‌هایی از شمال خراسان رضوی و ارتفاعات آذربایجان شرقی مهیا خواهد شد.

وی ادامه داد: در ساعات بعدازظهر امروز و فردا نیز در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی مثل مناطقی از چهارمحال و بختیاری، لرستان، بخش‌هایی از ارتفاعات جنوبی کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات شرقی استان هرمزگان هم شرایط برای ابری شدن هوا و بارش‌های پراکنده فراهم خواهد بود.

ضرابی خاطرنشان کرد: روند کاهشی دما در دامنه‌های جنوبی البرز ازجمله در تهران به طور نسبی در دو سه روز آینده پیش بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: وزش باد طی دو روز آینده پدیده غالب در استان‌های نیمه شرقی کشور و بخش‌هایی از دامنه‌های جنوبی البرز خواهد بود. در استان‌های غربی کشور نیز نظیر خوزستان، ایلام و کرمانشاه افزایش سرعت وزش باد احتمال خیزش گردوخاک را به همراه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: البته در خوزستان علاوه بر گردوخاک، باتوجه به افزایش رطوبت، همچنان هوای شرجی را در یکی دو روز آینده پیش رو خواهیم داشت. دریای خزر نیز امروز مواج است.

captcha
آخرین اخبار