برای تشکیل یک سانتی متر خاک حاصلخیز ۷۰۰ سال زمان نیاز است  آتش سوزی مغازه رنگ فروشی در  اراک آیین رونمایی از محصولات فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان مرکزی برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم و اخلال گران بازار/ مردم و بازاریان نگران تامین امنیت نباشند لوایح برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۲ به زودی تقدیم مجلس می‌شود راهیان نور یکی از روش های موثر تحقق جهاد تبیین است/ اعزام یک هزار دانش آموز اراکی به راهیان نور ایران و عربستان درباره حج مذاکره کردند سپاه پاسداران: نیروهای امنیتی و انتظامی در برخورد با اراذل و اوباش مسلح و تروریست‌های اجاره‌ای دشمن درنگ نخواهند کرد سرلشکر باقری: ناوهای هواپیمابر هزار کیلومتر از خلیج فارس فاصله دارند شکست کمپین‌های دروغین «خرید نکنید»؛ ایرانی‌ها در آبان بیشتر کارت کشیدند
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۱
کد خبر: 100120
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
مدیرکل تأمین اجتماعی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب خبر داد:

احکام جدید بازنشستگان تأمین اجتماعی صادر شده و به زودی قابل رویت است/ جزئیات پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اربعین به مستمری بگیران

حسینی گفت: در حال حاضر احکام بازنشستگان سایر سطوح بر اساس افزایش 38 درصد به‌علاوه 515 هزار تومان در سیستم تأمین اجتماعی اعمال‌شده اما هنوز برای بازنشستگان قابل‌مشاهده نیست ولی ظرف روزهای آتی می‌توانند احکام خود را در سامانه خدمات الکترونیک سازمان مشاهده کنند.

علیرضا حسینی مدیرکل تأمین اجتماعی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ اظهار داشت: حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی هرساله بر اساس مصوبه هیئت‌امنای سازمان تأمین اجتماعی و تأیید هیئت‌وزیران افزایش می‌یابد که امسال این افزایش از خردادماه ابلاغ و اعمال شد.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه هیئت‌وزیران افزایش حقوق حداقل بگیران به میزان 57 درصد اعمال شد و افرادی که در سال 1400 حقوقشان 26 میلیون و 550 هزار و 950 ریال بود مشمول افزایش 57 درصدی شدند.

حسینی تصریح کرد: در سایر سطوح دستمزدی که حقوق بیش از حداقل دریافت می‌کنند برای گروه زیر 10 میلیون تومان، افزایش 10 درصد به‌علاوه 650 هزار تومان و گروه بالای 10 میلیون افزایش 10 درصد مقطوع اعمال شد که مورد اعتراض مستمری‌بگیران واقع گردید.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان مرکزی افزود: مطالبه بازنشستگان این بود که مصوبه هیئت‌وزیران باید بر اساس مصوبه شورای عالی کار اصلاح شود و پس از فراز و نشیب‌هایی که وجود داشت دولت تصمیم‌گیری در خصوص این موضوع را به وزرای عضو هیئت‌امنای تأمین اجتماعی واگذار کرد و نهایتاً وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزایش 38 درصد به‌علاوه 515 هزار تومان را ابلاغ کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر احکام بازنشستگان سایر سطوح بر اساس افزایش 38 درصد به‌علاوه 515 هزار تومان در سیستم تأمین اجتماعی اعمال‌شده اما هنوز برای بازنشستگان قابل‌مشاهده نیست ولی ظرف روزهای آتی می‌توانند احکام خود را در سامانه خدمات الکترونیک سازمان مشاهده کنند.

حسینی خاطرنشان کرد: افزایش مذکور از شهریورماه در حقوق بازنشستگان اعمال خواهد شد و معوقات آن از ابتدای سال تا مردادماه نیز در شش ماه دوم به‌مرور پرداخت می‌شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان مرکزی اظهار داشت: تعداد بازنشستگان استان در حال حاضر به 65 هزار و 571 نفر رسیده که مستمری بازنشستگی دریافت می‌کنند، همچنین 3 هزار و 620 نفر ازکارافتاده و 30 هزار 767 نفر بازمانده هستند که از تأمین اجتماعی حقوق دریافت می‌کنند.

وی در ادامه گفت: در استان مرکزی 62 درصد مستمری‌بگیران حداقل بگیر، 28 درصد بین حداقل تا 10 میلیون و 10 درصد نیز دریافتی بالای 10 میلیون به بالا دارند، یعنی 38 درصد یازنشستگان تأمین اجتماعی در استان مرکزی از سایر سطوح هستند.

حسینی همچنینی با اشاره به تسهیلات پرداختی این سازمان به بازنشستگان افزود: علاوه بر وام 12 میلیونی امسال 478 سهمیه تسهیلات قرض‌الحسنه 12 میلیونی برای بازنشستگانی که قصد سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین را دارند در نظر گرفته‌شد که باید برای ثبت‌نام به کانون‌های بازنشستگی مراجعه کنند و درصورتی‌که تعداد متقاضیان بیش از این سهمیه باشد قرعه‌کشی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار