پیکر پاک ۱۰۰ شهید تازه تفحص‌شده به کشور باز می‌گردد برای تشکیل یک سانتی متر خاک حاصلخیز ۷۰۰ سال زمان نیاز است  آتش سوزی مغازه رنگ فروشی در  اراک آیین رونمایی از محصولات فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان مرکزی برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم و اخلال گران بازار/ مردم و بازاریان نگران تامین امنیت نباشند لوایح برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۲ به زودی تقدیم مجلس می‌شود راهیان نور یکی از روش های موثر تحقق جهاد تبیین است/ اعزام یک هزار دانش آموز اراکی به راهیان نور ایران و عربستان درباره حج مذاکره کردند سپاه پاسداران: نیروهای امنیتی و انتظامی در برخورد با اراذل و اوباش مسلح و تروریست‌های اجاره‌ای دشمن درنگ نخواهند کرد سرلشکر باقری: ناوهای هواپیمابر هزار کیلومتر از خلیج فارس فاصله دارند
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶
کد خبر: 100119
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۸

تاثیر ورزش بر عملکرد کودکان در مدرسه

محققان معتقدند ورزش منظم تاثیر بسزایی در بهبود عملکرد شناختی و تحصیلی دانش آموزان خواهد داشت.

به گزارش دیار آفتاب؛ مطالعه‌ای که توسط محققان دانشگاه گرانادا در اسپانیا انجام شده، به این نتیجه رسیده است که دانش آموزانی که ورزش می‌کنند، علاوه بر افزایش توانایی‌های شناختی و عملکرد تحصیلی، سطح هوش خود را به میزان قابل توجهی بهبود می‌بخشند.

این مطالعه ثابت کرده است که در مرحله رشد و تکامل شناختی مانند دوران کودکی، فعالیت بدنی منظم سطح هوش عمومی را بهبود می‌بخشد، به ویژه هوش متبلور که مربوط به دانش واژگان و دانش کسب شده در طول زندگی در زمینه مدرسه و خارج از آن است.

ورزش همچنین انعطاف پذیری شناختی را نیز بهبود می‌بخشد؛ انعطاف پذیری شناختی، توانایی ذهنی فرد برای انطباق با وظایف یا قوانین در حال تغییر، حفظ چندین مفهوم به طور همزمان، تغییر توجه بین وظایف و بهبود عملکرد کلی تحصیلی، به ویژه ریاضیات است.

فرانسیسکو اورتگا، استاد تربیت بدنی در دانشگاه گرانادا می‌گوید: نتایج این تحقیق پیام بسیار مهمی را برای والدین دارد و آن اینکه اگر فرزند شما عملکرد تحصیلی خوبی ندارد، او را با ممنوعیت‌های ورزشی و فعالیت‌های بدنی تنبیه نکنید.

وی تاکید کرد: ما باید به صورت روزانه ورزش کنیم و به طور ایده آل ۶۰ دقیقه در روز فعالیت بدنی متوسط ​​در فضای بازداشته باشیم. همچنین داشتن سه روز ورزش با شدت بالا برای تقویت عضلات و استخوان ضروری است.

اورتگا توضیح داد: «اگر بتوانیم مدت ورزش خود را به یک ساعت در روز و پنج ساعت در هفته افزایش دهیم، می‌توانیم سلامت جسمی و روانی دانش‌آموزان را بهبود بخشیم که در هوش شناختی و عملکرد تحصیلی آن‌ها منعکس می‌شود».

محققان دانشگاه گرانادا اشاره کرده اند که نوع تمرین بدنی انجام شده در این مطالعه که مبتنی بر بازی‌های گروهی و بدون تجهیزات پیشرفته بود، می‌تواند برای بهره مندی از آن به محیط مدرسه منتقل شود.

منبع: ارم نیوز

captcha
آخرین اخبار