تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان مرکزی اصحاب رسانه در تحقق جهاد تبیین وظیفه سنگینی بر عهده دارند 10 میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی خنداب پرداخت شد ملتی که خود، دشمن و زمانش را بشناسد مقتدر است/ رسانه‌ها در خط مقدم جهاد تبیین‌اند بزرگ‌ترین ائتلاف رسانه‌ای دنیا علیه جمهوری اسلامی شکل‌گرفته است رسانه‌ها محور شکوفایی و توسعه کشور قلمداد می‌شوند
جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
آرشیو هواشناسی
۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۷
هوای اراک در ششمن روز بهمن‌ماه برفی شد+فیلم
صبح امروز مناطقی از شهر اراک شاهد بارش برف و سپیدپوش شدن معابر بود.
کارشناس هواشناسی اعلام کرد؛
۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰
افزایش پتانسیل انباشت آلاینده‌های جوی تا پایان هفته در استان مرکزی
کارشناس هواشناسی اعلام کرد: مطابق بررسی‌ها هرچند از میزان پایداری هوا کاسته خواهد شد اما با توجه به تداوم سکون نسبی جو پتانسیل انباشت آلاینده‌های جوی تا پایان هفته کم‌وبیش تداوم خواهد یافت که در برخی از ساعات موجب کاهش کیفیت هوا در اراک و سایر شهرهای صنعتی استان خواهد شد.
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد؛
۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۰
تداوم کاهش کیفیت هوا در استان مرکزی تا روز سه‌شنبه
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد: بررسی‌ها حاکی از شرایط کنونی سکون نسبی جو تا روز سه‌شنبه است که موجب تداوم کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای همه گروه‌ها در شهر اراک می‌شود.
۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
ذخایر سدها به مرز ۲۰میلیارد مترمکعب رسید/ رشد ۶۰۰میلیون مترمکعبی در ۷ روز اخیر
در زمان حاضر ۱۹میلیارد و ۸۰۰میلیون مترمکعب آب در مخازن سدهای کشور وجود دارد که با احتساب این میزان ذخیره آب، شاهد پرشدگی ۴۰درصدی ظرفیت مخازن سدها و خالی بودن ۶۰درصد این ظرفیت هستیم.
دیار آفتاب گزارش می‌دهد؛
۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۲
اراک از نفس افتاد/ شاخص آلایندگی در وضعیت خطرناک
بر اساس اطلاعات دریافت شده از سامانه پایش کیفیت هوای سازمان محیط زیست، ظهر امروز با افزایش شدید غلظت آلاینده‌ها شاخص کیفیت هوای اراک با رسیدن به عدد 500 در وضعیت خطرناک و قهوه‌ای قرار گرفت.
۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷
منفی بودن بارش‌ها در ۲۵ استان کشور + جدول
بارش‌های ۲۵ استان کشور از ابتدای مهرماه، نسبت به میزان متوسط بارش‌ها در مدت مشابه درازمدت، منفی است.
۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۳
هوای اراک و شازند ناسالم است
براساس اطلاعات دریافت شده از سامانه پایش کیفیت هوای سازمان محیط زیست، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر اراک در ساعت ۲۱ به عدد ۱۱۹ رسیده که بیانگر وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.
۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۵
مه و آلودگی هوا در استان مرکزی ادامه دارد
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد: به دلیل افزایش سکون نسبی جو و پایداری هوا پتانسیل انباشت آلاینده‌های جوی طی روزهای آتی همچنان تداوم خواهد یافت.
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد:
۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۵
پیش‌بینی مه و آلودگی در استان مرکزی
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد: بررسی‌ها حاکی از افزایش سکون نسبی جو، پایداری دما و وارونگی دما در استان مرکزی است که موجب کاهش کیفیت هوا در اراک و سایر مناطق صنعتی استان از جمله ساوه و شازند خواهد شد.
مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی مطرح کرد:
۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۶
هشدار تشدید بارش برف و آماده‌باش به اعضای ستاد مدیریت بحران استان مرکزی/ دستگاه‌های مسئول با جدیت به وظایف خود عمل کنند
مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی از تشدید فعالیت سامانه جدید بارشی در استان و آماده‌باش به اعضای ستاد مدیریت بحران برای موج جدید بارش برف و کولاک خبر داد.
فیلم/
۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲
بارش برف در اراک
بارش برف از صبح امروز در شهر اراک آغاز شده که این امر در کنار ایجاد اختلال در تردد، زمینه خوشحالی مردم و کشاورزان را فراهم کرده است.
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد:
۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰
تداوم روند کاهش دما تا رو جمعه در استان مرکزی
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد:با ریزش و استقرار هوای سرد تداوم روند کاهش دما تا رو جمعه در استان پیش‌بینی می‌شود که به دلیل ماندگاری هوای سرد و کاهش دمای روزانه این کاهش دما در استان محسوس خواهد بود.
فیلم/
۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۳
بارش برف اراک را سفیدپوش کرد
از بامداد امروز بارش برف در شهرهای مختلف استان مرکزی آغاز شده است و شهر اراک را سفیدپوش کرده است.
کارشناس هواشناسی اعلام کرد؛
۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۷
کاهش پتانسیل انباشت آلاینده‌های جوی در سه روز آینده در مرکزی
کارشناس هواشناسی اعلام کرد: از نظر آلودگی هوا بررسی‌ها نشان می‌دهد طی سه روز آینده پتانسیل انباشت آلاینده‌های جوی نسبت به هفته گذشته کمتر خواهد بود اما به دلیل وارونگی دما احتمال کاهش نسبی کیفیت هوا در برخی ساعات در اراک و سایر مناطق صنعتی استان وجود دارد.
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد؛
۱۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۲
ورود یک سامانه بارشی از روز چهارشنبه به استان مرکزی
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد: بررسی آخرین خروجی مدل های پیش بینی وضع هوا حاکی از ورود یک سامانه بارشی از روز چهارشنبه به کشور می باشد که از ساعات عصر از نواحی جنوب غرب فعالیت بارشی خود را در استان آغاز خواهد کرد.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۰۹ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۰
 نفس های تنگ اراک/ وضعیت هوا ناسالم است!
براساس اطلاعات دریافت شده از سامانه پایش کیفیت هوای سازمان محیط زیست، شاخص لحظه ای کیفیت هوای شهر اراک در ساعت ۲۰ به عدد ۱۱۸ رسیده که بیانگر وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد؛
۰۹ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۹
پتاسیل انباشت آلاینده های جوی طی روزهای آتی در استان افزایش خواهد
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد: به دلیل پایداری و سکون نسبی جو و وارونگی دما پتاسیل انباشت آلاینده های جوی طی روزهای آتی افزایش خواهد یافت که منجر به تشدید کاهش کیفیت هوا در اراک و با شدت کمتر سایر مناطق صنعتی استان خواهد شد.
کارشناس و مسئول پیش‌بینی هواشناسی اعلام کرد؛
۰۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۵
عبور موجی ضعیف برفی در روز چهارشنبه/اُفت چشمگیر دمای هوا تا هفته آینده/ ورود سامانه جدید بارشی به استان از اواسط هفته آینده
امیرآبادی اظهار کرد: روز چهارشنبه با عبور موجی ضعیف اما بسیار سرد از استان احتمال بارش‌های رگباری و پراکنده برف عمدتا در نواحی جنوبی و شرقی استان وجود خواهد داشت و در سایر نقاط پدیده مورد انتظار مه صبحگاهی و کاهش دمای هوا خواهد بود. کاهش دما در نواحی سردسیر به حدی خواهد رسید که سبب بروز پدیده یخبندان و یخزدگی لوله‌های آب شود.
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد؛
۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۹
کاهش 5 درجه ای دما در استان/هوای دو روز آینده مه آلود خواهد بود
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد: با عبور سامانه بارشی دمای هوا کاهش خواهد یافت بطوریکه دمای کمینه صبح فردا در مناطق مختلف استان بطور میانگین بین 4 تا 5 درجه کاهش خواهد یافت که می تواند موجب یخ‌زدگی سطح خیس جاده ها و معابر شود.
۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
تداوم آلودگی هوادر شهرهای صنعتی و پرجمعیت کشور/ ورود سامانه بارشی از غرب
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ازورود سامانه بارشی به غرب کشور و افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد.
آخرین اخبار