کشف 19 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مرکزی / 8 دستگاه خودروی شوتی توقیف شد ایرانِ 7 تکه؛ نقشه آمریکایی تجزیه ایران پشت پرده ماجرای آزادی باقر نمازی چیست؟ چرا دیدار رهبر انقلاب در دانشگاه فرماندهی انتظامی بود؟ سند سالمندی تدوین شده است نخستین سوئیت ویژه زوج‌های سالمند استان مرکزی در اراک افتتاح شد تمام اتفاقات صورت گرفته در کشور و شهر زاهدان را محکوم می‌کنیم/ عوامل خارجی دلیل اتفافات زاهدان است اینفوگرافی | عدالت آمریکایی و مرگ پروانه ها روایت یک رسانه برون‌مرزی از پشت‌پرده تجمعات دیروز ضدانقلاب در چند کشور خارجی ثبت دقت اصابت ۹۹ درصدی در حمله به اقلیم شمال عراق
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۸
آرشیو اخبار شهری
شهردار اراک خبر داد:
۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۹
نوسازی 90 درصد ناوگان حمل‌ونقل عمومی اراک
کریمی با اشاره به اینکه ۳۶ دستگاه از اتوبوس‌های جدید خریداری‌شده به همراه ۴ دستگاه اتوبوس که به‌صورت کامل بازسازی‌شده، به خطوط اتوبوسرانی سطح شهر ملحق شدند گفت: تاکنون ۹۰ درصد ناوگان حمل‌ونقل عمومی اراک کیفی سازی و نوسازی شده است.
گزارش تصویری/
۱۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱
عملیات بتن‌ریزی پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان امام حسین(ع) اراک
عملیات بتن‌ریزی در عرشه شرقی پروژه تقاطع غیرهمسطح امام حسین از ساعت ۶ صبح آغاز شد و کماکان ادامه دارد.
از 14 الی 18 شهریورماه؛
۱۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵
نمایشگاه تخصصی مبلمان، لوستر و دکوراسیون داخلی در اراک دایر می شود
نمایشگاه تخصصی مبلمان، لوستر و دکوراسیون داخلی از روز دوشنبه چهاردهم لغایت جمعه هجدهم شهریور ماه 1401 در سالن پارس و پردیس محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان مرکزی دایر می‌شود.
معاون حمل‌ونقل شهری شهرداری اراک خبر داد؛
۰۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۰
هوشمند سازی سیستم حمل‌ونقل شهری اراک ظرف 4 ماه آینده/۳۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اراک اضافه می‌شود
مرادی، با اشاره به اینکه هوشمند سازی سیستم حمل‌ونقل شهری اراک در دستور کار قرار دارد گفت: با هوشمند سازی سیستم حمل‌ونقل شهری، امکان رصد موقعیت اتوبوس، زمان سفر و زمان انتظار با استفاده از گوشی تلفن همراه فراهم می‌شود امیدواریم تا چهار ماه آینده این طرح به بهره‌برداری برسد.
در گفتگوی دیارآفتاب با استاندار مرکزی مطرح شد؛
۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۴
بازنگری طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک در حال انجام است
مخلص الائمه گفت: کار بازنگری طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک پیش از سفر هیئت دولت به استان مرکزی با همکاری برخی گروه های علمی، مراکز پژوهشی و سازمان های مردم نهاد آغاز شده که تاکنون پیشرفت خوبی هم داشته است.
۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۱
مالیات بر نقل و انتقال خودروهای صفر به خودروسازان منتقل شد
سازمان امور مالیاتی مسئول پرداخت مالیات بر اولین نقل و انتقال خودروهای صفر کیلومتر را شرکت های تولیدکننده اعلام کرد.
نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:
۱۶ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۸
پرواز فرودگاه اراک به مقصد عتبات عالیات برقرار می شود
آصفری اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته وزیر راه و شهرسازی با آغاز پرواز عتبات عالیات از فرودگاه اراک موافقت کرده اند.
در گفتگوی دیارآفتاب با رئیس اتحادیه مشاورین املاک اراک مطرح شد:
۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۷
افزایش بیش از سه برابر و غیرواقعی اجاره بها در اراک/ علل افسارگسیختگی قیمت ها و راهکار کنترل بازار مسکن چیست؟
عسگری با بیان اینکه عوامل متعددی از جمله کمبود عرضه مسکن، تورم، دامن زدن به گرانی در فضای مجازی و دستگاه های دولتی در نابسامانی بازار مسکن نقش دارند گفت: باید به دنبال برنامه ای بلندمدت برای بخش مسکن باشیم چراکه تصمیمات مقطعی و غیرکارشناسی بعضا منجر به بی اعتمادی و تنش بیشتر در بازار خواهد شد.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۰
کش و قوس های افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی/ آصفری: عمل به مصوبه شورای عالی کار لازم الاجراست
نماینده مردم اراک گفت: دولت مجوز ابطال و یا تغییر مصوبه شورای عالی کار در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را ندارد و الان هم که هیئت تطبیق مصوبه دولت را ابطال کرده عمل به مصوبه شورای عالی کار لازم الاجراست.
بخش دوم| شهردار اراک در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:
۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۱
30 دستگاه اتوبوس جدید به زودی وارد ناوگان عمومی اراک خواهد شد/ بحث مترو و منوریل در اراک منتفی است/ماجرای تأخیر در اجرای فراکارت چه بود؟
کریمی: شماره گذاری 30 دستگاه از اتوبوس‌های جدید خریداری شده توسط شهرداری اراک در حال پیگیری است و مصوبه شورای شهر برای جذب راننده نیز به شهرداری ابلاغ‌شده، همچنین برای خرید 50 دستگاه اتوبوس نیز پول واریزشده که یک کار اساسی در حوزه حمل‌ونقل عمومی است.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳
چتر خاکستری آلایندگی بر سر سه شهر صنعتی استان مرکزی افراشته است
شاخص کیفیت هوای سه شهر صنعتی اراک، ساوه و شازند روز سه‌شنبه برای چندمین روز در سال 1401 در وضعیت ناسالم قرار دارد.
شهردار اراک در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:(بخش اول)
۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳
چندین سال بود که کار عمرانی بنیانی در اراک انجام نمی شد/ دره گردو، پارک باهنر و کوهستان مستوفی سه پروژه شهرداری در حوزه نشاط اجتماعی است
کریمی با بیان اینکه چندین سال بود که کار عمرانی بنیانی در شهر اراک انجام نمی‌شد گفت: در سال ۱۴۰۰ واقعیت این است که از ۱۴۳ پروژه تعریف شده برای شهرداری در دوره قبل فقط یک پروژه میدان مقاومت انجام شد که تکمیل این پروژه هم در دوران شورای ششم بود.
سازمان هواشناسی اعلام کرد:
۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶
دمای هوای استان مرکزی به ۴۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد
سازمان هواشناسی اعلام کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد روند افزایش دما و ماندگاری هوای گرم در استان تا پایان هفته تداوم خواهد یافت و در مناطق بیشتری در نواحی گرمسیر استان دمای بیشینه هوا به بیش از 40 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.
۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳
هوای اراک، ساوه و شازند در وضعیت ناسالم برای تمام گروه ها قرار گرفت 
هوای شهرهای اراک، ساوه و شازند روز پنجشنبه دوم تیرماه در وضعیت ناسالم برای تمام گروه ها قرار گرفت.
شهردار اراک:
۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۳
‍ جمعه بازار خودرو در اراک راه اندازی می شود
 کریمی در خصوص راه اندازی جمعه بازار خودرو در محل پردیس خودرویی اراک گفت: ساز و کار راه اندازی این روز بازار نیز آماده و مصوبات آن از شورای اسلامی شهر اخذ شده است  به این صورت که متقاضیان خرید و فروش خودرو، جمعه ها در شهرک خودرو گرد هم آمده و با حضور دستگاه هایی همچون پلیس، اداره ثبت، اصناف اقدام به خرید و فروش خودرو می کنند.
گزارش تصویری/
۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹
نمایشگاه گل و گیاه در اراک
نهمین نمایشگاه کشوری گل و گیاه، تجهیزات باغبانی و گلخانه‌ای و گیاهان دارویی با حضور بیش از ۶۰ واحد تولیدکننده، عرضه‌کننده، کارشناس و متخصص گل و گیاه از ۱۳ استان کشور تا روز جمعه در اراک دایر است.
سازمان هواشناسی اعلام کرد:
۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۲
هشدار افزایش دما و خسارت به محصولات کشاورزی / ادامه فعالیت توده خاک در نوار غربی
سازمان هواشناسی طی اطلاعیه‌هایی با اشاره به وزش باد شدید در ۱۴ استان از افزایش ۱۰درجه‌ای دما در برخی مناطق خبر و نسبت به خسارت به محصولات کشاورزی هشدار داد.
رئیس سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور:
۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴
الکترونیکی شدن اسناد تا یک ماه آینده اجرایی می‌شود/ مسئولیت تنظیم سند با دفترخانه‌ها است
بابایی گفت: اقدامات ارزشمند سازمان ثبت‌اسناد و املاک الکترونیکی شدن اسناد است که تا یک ماه آینده عملیاتی خواهد شد و در اجرای آن هیچ سند فیزیکی در اختیار مردم قرار نخواهد گرفت و همه امور مربوط به سند در سامانه مربوطه بارگذاری و قابل دسترسی خواهد بود.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی مطرح کرد
۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳
اجرای ۴۵۰ پروژه محرومیت زدایی و هدیه ۳۵۰ سری جهیزیه به زوج های جوان/۸۰۰ فرصت شغلی و تثبیت ۱۵۰۰ شغل در واحدهای تولیدی ایجاد شد
سردار کریمی گفت: در راستای کمک به تحقق جهش تولید و رفع موانع تولید اقدامات و طرح های خوبی توسط بسیج کارگری به کارخانجات و واحدهای تولیدی انجام شده که ایجاد۸۰۰ اشتغال ، ۱۵۰۰ تثبیت اشتغال اجرای طرح شهید برونسی، طرح شهید کریمی و توزیع بسته های معیشتی از مهمترین آنها است.
۱۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵
گزارش تصویری| سال 1400 از نگاه دیارآفتاب
سال دیگری گذشت که اتفاقات بسیاری در آن رقم خورد. شاید دیدن تصاویر بهترین راه برای مرور این اتفاقات باشد. با ما همراه باشید تا این سال را از لنز عکاس دیارآفتاب با یکدیگر ورق بزنیم.
آخرین اخبار