تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان مرکزی اصحاب رسانه در تحقق جهاد تبیین وظیفه سنگینی بر عهده دارند 10 میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی خنداب پرداخت شد ملتی که خود، دشمن و زمانش را بشناسد مقتدر است/ رسانه‌ها در خط مقدم جهاد تبیین‌اند بزرگ‌ترین ائتلاف رسانه‌ای دنیا علیه جمهوری اسلامی شکل‌گرفته است رسانه‌ها محور شکوفایی و توسعه کشور قلمداد می‌شوند
جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰
آرشیو محیط زیست
۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۹
تعطیلات پیاپی می‌تواند منجر به مرگ مدرسه شود!
تعطیلات پیاپی مدارس باعث از دست رفتن ماهیت و کارکرد مدرسه و به بیانی دیگر موجب \"مرگ مدرسه\" می‌شود و در واقع، تعطیلات این چنینی موجب قتل غیرعمدی مدرسه است.
بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار کاهش آلودگی هوا؛
۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۸
مدارس استان مرکزی فردا به صورت حضوری فعالیت می‌کنند/ مصوبات جدید برای کاهش آلودگی هوای اراک
بر اساس نظر کارگروه اضطرار کاهش آلودگی هوای استان مرکزی و با توجه به تصمیم وزارت آموزش و پرورش مدارس استان فردا تعطیل نیست.
دیار آفتاب گزارش می‌دهد؛
۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۲
اراک از نفس افتاد/ شاخص آلایندگی در وضعیت خطرناک
بر اساس اطلاعات دریافت شده از سامانه پایش کیفیت هوای سازمان محیط زیست، ظهر امروز با افزایش شدید غلظت آلاینده‌ها شاخص کیفیت هوای اراک با رسیدن به عدد 500 در وضعیت خطرناک و قهوه‌ای قرار گرفت.
۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۸
 هوای اراک، شازند و ساوه ناسالم است
براساس اطلاعات دریافت شده از سامانه پایش کیفیت هوای سازمان محیط زیست، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر اراک در ساعت ۲۰ به عدد ۱۶۱ رسیده که بیانگر وضعیت ناسالم برای کلیه گروه‌هاست.
دیار آفتاب گزارش می‌دهد:
۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳
چتر آلودگی هوا بر سر شهرهای صنعتی استان مرکزی/ صد و هفدهمین روز ناسالم در اراک به ثبت رسید
ظهر امروز در حالی کیفیت هوای شهرهای اراک، ساوه و شازند به علت افزایش بیش‌ازحد مجاز غلظت آلاینده‌ها در وضعیت ناسالم قرارگرفته که اراکی‌ها برای صد و هفدهمین روز هوای آلوده و سرشار از آلاینده‌های شیمایی را تنفس می‌کنند.
۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۳
هوای اراک و شازند ناسالم است
براساس اطلاعات دریافت شده از سامانه پایش کیفیت هوای سازمان محیط زیست، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر اراک در ساعت ۲۱ به عدد ۱۱۹ رسیده که بیانگر وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب:
۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۳
دادستان اراک به موضوع ترک فعل دستگاه‌ها ورود کرده/چرا قانون هوای پاک اجرا نمی‌شود؟
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: نشستی به دعوت دادستان اراک به‌منظور بررسی بحث ترک فعل‌ها در روند اجرای قانون هوای پاک و طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک تشکیل شد.
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد:
۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۵
پیش‌بینی مه و آلودگی در استان مرکزی
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد: بررسی‌ها حاکی از افزایش سکون نسبی جو، پایداری دما و وارونگی دما در استان مرکزی است که موجب کاهش کیفیت هوا در اراک و سایر مناطق صنعتی استان از جمله ساوه و شازند خواهد شد.
سرپرست محیط‌زیست استان مرکزی:
۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۱
خانه محیط‌زیست در همه شهرستان‌های استان مرکزی راه‌اندازی می‌شود
سرپرست محیط‌زیست استان مرکزی گفت: به‌زودی خانه محیط‌زیست در همه شهرستان‌های استان مرکزی راه‌اندازی خواهد شد.
مدیرکل محیط‌زیست استان مرکزی:
۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۰
۵۶۸ واحد آلاینده از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰، در استان شناسایی شد
مدیر کل محیط‌زیست استان مرکزی بیان کرد:  ۵۶۸ واحد آلاینده از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰، در استان شناسایی شد و در سال جاری نیز تاکنون، ۱۵۷ واحد آلاینده شناسایی شده که از این تعداد ۹۸ واحد، آلایندگی هوا داشته‌اند.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:
۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲
عملکرد اجرای قانون هوای پاک در برخی دستگاه ها صفر است/دستگاه قضایی با ترک فعل ها برخورد کند /افزایش 40 درصدی روزهای تعطیل به علت آلودگی هوا
سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: قانون هوای پاک به‌صورت بسیار کمی اجرایی شده به‌نحوی‌که عملکرد برخی دستگاه‌ها صفر و در بهترین حالت 10 درصد بوده است.
کارشناس هواشناسی اعلام کرد؛
۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۷
کاهش پتانسیل انباشت آلاینده‌های جوی در سه روز آینده در مرکزی
کارشناس هواشناسی اعلام کرد: از نظر آلودگی هوا بررسی‌ها نشان می‌دهد طی سه روز آینده پتانسیل انباشت آلاینده‌های جوی نسبت به هفته گذشته کمتر خواهد بود اما به دلیل وارونگی دما احتمال کاهش نسبی کیفیت هوا در برخی ساعات در اراک و سایر مناطق صنعتی استان وجود دارد.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۰۹ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۰
 نفس های تنگ اراک/ وضعیت هوا ناسالم است!
براساس اطلاعات دریافت شده از سامانه پایش کیفیت هوای سازمان محیط زیست، شاخص لحظه ای کیفیت هوای شهر اراک در ساعت ۲۰ به عدد ۱۱۸ رسیده که بیانگر وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد؛
۰۹ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۹
پتاسیل انباشت آلاینده های جوی طی روزهای آتی در استان افزایش خواهد
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد: به دلیل پایداری و سکون نسبی جو و وارونگی دما پتاسیل انباشت آلاینده های جوی طی روزهای آتی افزایش خواهد یافت که منجر به تشدید کاهش کیفیت هوا در اراک و با شدت کمتر سایر مناطق صنعتی استان خواهد شد.
یک فعال محیط زیست در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:
۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۰
کمیته حقیقت یاب روند اجرای طرح کاهش آلودگی هوای اراک را بررسی کند/ لزوم برخورد دستگاه قضایی با ترک فعل ها
آقاخانی گفت: امروز توقع مردم از دستگاه قضایی با توجه به تأکیدی که ریاست قوه قضائیه و رئیس‌جمهور دارند این است که موضوع طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک و برخورد با ترک فعل‌ها با جدیت دنبال شود.
آلودگی همچنان در پایتخت صنعتی ایران می تازد؛
۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۱
افزایش غلظت دی‌اکسید گوگرد در هوای اراک+عکس
درحال حاضر هر دو ایستگاه دارای سنجنش دی‌اکسیدگوگرد در اراک(پایتخت صنعتی ایران)، شاخص این آلاینده را در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس نشان می‌دهند که به حد ناسالم برای همه گروه‌ها نزدیک شده است.
در پی آلودگی هوا صورت گرفت؛
۲۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۵
استقرار اتوبوس آمبولانس‌ اورژانس ۱۱۵ در میدان شهدای اراک
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با توجه به افزایش غلظت آلاینده های هوا امروز دوشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۱، اورژانس استان مرکزی یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در میدان شهدای اراک مستقر کرد تا در شرایط اضطرار به بیماران قلبی و تنفسی رسیدگی شود.
به دلیل تداوم آلودگی هوا؛
۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۲
مدارس اراک روز دوشنبه به صورت غیر حضوری برگزار می شود
مدارس شهر اراک روز دوشنبه ۲۱ آذرماه برای دومین روز متوالی به صورت غیرحضوری و در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد؛
۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۵
پتانسیل انباشت آلاینده های جوی تا دوشنبه شب در استان تشدید خواهد شد
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد: بررسی ها نشان می دهد به دلیل تداوم سکون نسبی جو و تشدید پایداری هوا و افزایش وارونگی دما پتانسیل انباشت آلاینده های جوی از امشب تا دوشنبه شب در استان تشدید خواهد شد که موجب تشدید کاهش کیفیت هوا در اراک و سایر مناطق صنعتی استان از جمله شازند و ساوه خواهد شد.
گزارش تصویری؛
۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۹
بررسی آخرین وضعیت آلایندگی اراک با حضور معاون رئیس جمهور
در نشستی باحضور معاون رئیس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، استاندار مرکزی، معاونین و مدیران وزارت نفت و وزارت نیرو آخرین وضعیت آلایندگی کلانشهر اراک بررسی شد.
آخرین اخبار