نخستین سوئیت ویژه زوج‌های سالمند استان مرکزی در اراک افتتاح شد تمام اتفاقات صورت گرفته در کشور و شهر زاهدان را محکوم می‌کنیم/ عوامل خارجی دلیل اتفافات زاهدان است اینفوگرافی | عدالت آمریکایی و مرگ پروانه ها روایت یک رسانه برون‌مرزی از پشت‌پرده تجمعات دیروز ضدانقلاب در چند کشور خارجی ثبت دقت اصابت ۹۹ درصدی در حمله به اقلیم شمال عراق اغتشاش برنامه‌ریزی شده بود؛ دشمنی با اصل ایران مستقل و قوی است؛ ملت قوی ظاهر شد كشف 1293 فقره سرقت، یک تن انواع مواد مخدر و 36میلیاردريال انواع کالای قاچاق در استان مرکزی اپوزیسیون‌ ترامپی!/ وقتی میان مدعیان آزادی بیان اختلاف می‌افتد سیدحسین مومنی: با اغتشاشگر باید همان کاری را کرد که امیرالمؤمنین(ع) با خوارج کرد کشف بیش از 48 کیلو گرم شیشه در عملیات مشترک پلیسی در ساوه
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۱
آرشیو محیط زیست
شهردار اراک خبر داد:
۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۹
نوسازی 90 درصد ناوگان حمل‌ونقل عمومی اراک
کریمی با اشاره به اینکه ۳۶ دستگاه از اتوبوس‌های جدید خریداری‌شده به همراه ۴ دستگاه اتوبوس که به‌صورت کامل بازسازی‌شده، به خطوط اتوبوسرانی سطح شهر ملحق شدند گفت: تاکنون ۹۰ درصد ناوگان حمل‌ونقل عمومی اراک کیفی سازی و نوسازی شده است.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۰۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۶
نفس های اراک و شازند به شماره افتاد/ وضعیت هوا بسیار ناسالم است!
براساس اطلاعات دریافت شده از سامانه پایش کیفیت هوای سازمان محیط زیست، شاخص کیفیت هوای شهر اراک در ساعت ۲۲ در ایستگاه استانداری به عدد ۲۵۵ رسید که بیانگر وضعیت بسیار ناسالم است.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲
هوای اراک برای گروه های حساس ناسالم شد/ ثبت 73روز ناسالم و بدون روز پاک در 5 ماهه نخست امسال
ظهر امروز هوای اراک در حالی در وضعیت ناسالم قرار گرفت که آمارها نشان می دهد اراکی ها از ابتدای سال جاری تاکنون 73 روز ناسالم را تجربه کرده اند و در این بین حتی یک روز پاک هم به ثبت نرسیده است.
در گفتگوی دیارآفتاب با استاندار مرکزی مطرح شد؛
۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۴
بازنگری طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک در حال انجام است
مخلص الائمه گفت: کار بازنگری طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک پیش از سفر هیئت دولت به استان مرکزی با همکاری برخی گروه های علمی، مراکز پژوهشی و سازمان های مردم نهاد آغاز شده که تاکنون پیشرفت خوبی هم داشته است.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۲
سریال آلودگی شهرهای صنعتی استان مرکزی ادامه دارد/روزهای ناسالم اراک به 72 رسید
هوای شهرهای اراک، ساوه و شازند صبح امروز به علت افزایش بیش از حد مجاز غلظت آلاینده ها به ویژه خیزش گرد و غبار در وضعیت ناسالم قرار گرفت.
سرپرست اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان مرکزی مطرح کرد؛
۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۷
بازنگری طرح جامع کاهش آلودگی مهمترین مصوبه هیئت دولت در راستای کاهش آلودگی هوا/اراک، دومین شهر آلوده کشور
مصطفوی با اشاره به اینکه سفر هیئت دولت به استان مرکزی دستاوردهای خوبی در حوزه مسائل آلودگی هوای استان داشت بیان کرد: موضوع بازنگری طرح جامع کاهش آلودگی هوای استان و اراک یکی از این مصوبات بود چرا که هر اقدامی درزمینهٔ کاهش آلودگی هوا نیاز است انجام شود باید بر پایه مطالعات دقیق علمی صورت گیرد تا نتایج ملموسی به همراه داشته باشد.
رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست:
۳۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷
مذاکرات فرا منطقه‌ای جهت کنترل و مهار ریز گردها با جدیت دنبال می‌شود/اختصاص روزانه سه میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه شازند
سلاجقه در خصوص تأمین گاز برای نیروگاه حرارتی شازند، بیان کرد: طی مذاکرات صورت گرفته با وزیر نفت، حداقل سه میلیون مترمکعب گاز روزانه به نیروگاه اختصاص یابد تا شرایط مناسبی را برای زمستان شاهد باشیم.
سازمان هواشناسی اعلام کرد:
۲۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
افزایش آلودگی هوا در استان‌های غربی با ورود توده گردوخاک
سازمان هواشناسی از کاهش دمای هوا در نوار شمالی کشور و افزایش آلودگی هوا در استان‌های غربی طی سه روز آینده خبر داد.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:
۲۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۳
ابتکار عملیاتی رئیسی برای نجات محیط‌زیست اقدامی روبه‌جلو و سازنده است/ گردوغبار امروز نتیجه کم‌کاری روحانی در بهره‌گیری از ظرفیت‌های کشورهای همسایه است
سلیمی بابیان اینکه ابتکار عملیاتی رئیسی برای نجات محیط‌زیست و برگزاری نشست وزیران و مقامات ارشد زیست‌محیطی ۱۱ کشور یک اقدام روبه‌جلو ، سازنده و مثبت است، گفت: زندگی بشر در این حوزه کاملاً به هم گره‌خورده است و قطعاً یک کشور نمی‌تواند به‌تنهایی مسائل زیست‌محیطی را حل کند و لذا باید از ظرفیت‌های سایر کشورها بهره برد.
بخش چهارم| در گفتگوی دیارآفتاب با شهردار اراک عنوان شد:
۱۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۳
عملکرد محیط زیست در اعلام لیست واحدهای آلاینده شفاف نیست/بازطراحی پارک های اراک در دستور کار است
کریمی گفت: محیط‌ زیست مرجع اعلام آلاینده بودن یا نبودن واحدهای صنعتی است اما معتقد هستیم که کار محیط‌ زیست شفاف نیست و هیچ‌گونه اطلاعی از نحوه احراز آلایندگی آن‌ها در دست نیست کما اینکه در کمیته‌ای که سهم شهر اراک را مشخص می‌کند هیچ نماینده و ناظری نداریم و این موضع هم در ابهام قرار دارد.
دیار آفتاب گزارش می دهد؛
۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۲
نفس های اراک به شماره افتاد/ وضعیت هوا خطرناک است!
براساس اطلاعات دریافت شده از سامانه پایش کیفیت هوای سازمان محیط زیست، شاخص کیفیت هوای شهر اراک در ساعت ۱۸ در ایستگاه شریعتی به عدد ۴۷۱ رسید که بیانگر وضعیت #خطرناک است.
۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۷
آلودگی هوا ادارات و دانشگاه های اراک را به تعطیلی کشاند
ادارات و دانشگاه‌ها و مهدهای کودک اراک فردا ( چهارشنبه ۱۵ تیرماه) به دلیل افزایش غلظت آلاینده‌های هوا تعطیل است.
سازمان هواشناسی اعلام کرد:
۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۸
توده جدید گردوخاک جمعه وارد کشور می‌شود
سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به وزش باد و گردوخاک و مخاطرات ناشی از آن در ۱۶ استان، از ورود توده جدید گردوغبار به کشور طی روز جمعه خبر داد.
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد
۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸
کاهش 6 تا 9 درجه‌ای دمای هوا از یکشنبه تا پایان هفته در استان
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد پس از چند روز استقرار هوای بسیار گرم در اغلب مناطق کشور و استان مرکزی از فردا دمای هوا روند کاهشی خواهد یافت و تا اواسط هفته در مناطق مختلف استان بین 6 تا 9 از دمای هوا کاسته خواهد شد.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳
چتر خاکستری آلایندگی بر سر سه شهر صنعتی استان مرکزی افراشته است
شاخص کیفیت هوای سه شهر صنعتی اراک، ساوه و شازند روز سه‌شنبه برای چندمین روز در سال 1401 در وضعیت ناسالم قرار دارد.
سازمان هواشناسی اعلام کرد:
۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۲
پیشی بینی وزش باد با سرعت 70 کیلومتر در استان مرکزی/شرایط برای خیزش توده های جدید گردوخاک مهیا است
سازمان هواشناسی اعلام کرد:بررسی ها حاکی از مهیا بودن شرایط برای خیزش توده های جدید گردوخاک در بیابان های سوریه و عراق و انتقال به نوار غربی کشور می باشد که می تواند با شدت کمتر نواحی داخلی تر کشور از جمله استان مرکزی را تحت تاثیر قرار داده موجب تداوم پدیده گردوغبار تا فردا دوشنبه در استان شود.
۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳
هوای اراک، ساوه و شازند در وضعیت ناسالم برای تمام گروه ها قرار گرفت 
هوای شهرهای اراک، ساوه و شازند روز پنجشنبه دوم تیرماه در وضعیت ناسالم برای تمام گروه ها قرار گرفت.
سازمان هواشناسی اعلام کرد:
۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۲
هشدار افزایش دما و خسارت به محصولات کشاورزی / ادامه فعالیت توده خاک در نوار غربی
سازمان هواشناسی طی اطلاعیه‌هایی با اشاره به وزش باد شدید در ۱۴ استان از افزایش ۱۰درجه‌ای دما در برخی مناطق خبر و نسبت به خسارت به محصولات کشاورزی هشدار داد.
سازمان هواشناسی اعلام کرد:
۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۲
توده گردوخاک آخر هفته وارد کشور می‌شود
سازمان هواشناسی از ورود توده کردوخاک شکل گرفته در شرق سوریه و عراق به کشور خبر و نسبت به احتمال آب‌گرفتگی و روان‌آب در ۷ استان هشدار داد.
سازمان هواشناسی اعلام کرد:
۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۰
وزش باد شدید و خیزش گردوخاک همراه با کاهش کیفیت هوا
سازمان هواشناسی طی اطلاعیه‌هایی با اشاره به درگیر شدن ۲۱ استان کشور با پدیده باد و گردوخاک نسبت به کاهش کیفیت هوا و آسیب به سازه‌های موقت هشدار داد.
آخرین اخبار