چرا لقب امّ اَبیها (مادرِ پدر) را به حضرت فاطمه(س) نسبت می دهند؟ شهدا ستون‌های مستحکم عزت و سربلندی نظام اسلامی هستند حضور دو ورزشکار استان مرکزی در اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر جزئیاتی از پنهان‌کاری‌های دولت در بودجه ۱۴۰۰/ نادران: ۱۷۵هزار میلیارد تومان مخفی شده بود/ دلار ۱۷۵۰۰ تومانی را دولت در بودجه آورده نه مجلس پیروزی‌های 2 سال اخیر بیشتر از 40 سال قبل است پشتوانه موضع وزیر آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس چیست؟ اهداف تل‌آویو از تجاوز نظامی به سوریه ساعی یک سال محروم شد/ جریمه 10 میلیونی برای مدیر تیم‌های ملی ۷ نکته مهم از جدیدترین رزمایش موشکی پیامبر اعظم(ص) / تمرین MRSI سپاه با نمایش ذوالفقار و دزفول هایپرسونیک +عکس سرلشکر سلامی: با اقتدار در برابر دشمن ایستاده‌ایم/ پیام رزمایش سپاه دفاع از ارزش‌های حیاتی است
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
آرشیو
۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
چرا لقب امّ اَبیها (مادرِ پدر) را به حضرت فاطمه(س) نسبت می دهند؟
یکی از القاب حضرت فاطمه(س)، ام ابیها است. مقام معظم رهبری درباره علت نسبت دادن این کنیه به آن حضرت توضیح می دهند.
۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵
سوگواره شفیعه| چه کسانی همراه حضرت زهرا به بهشت می‌روند؟/ پاسخ استاد انصاریان
استاد حسین انصاریان می‌گوید: خداوند در روز قیامت به حضرت زهرا(س) می‌فرماید: حساب هیچ فردی را بررسی نمی‌کنم تا اینکه تو، نسل تو، شیعه تو و هر کسی که به شما یک خوبی کرده که شیعه شما هم نبوده، وارد بهشت شوید.
کارشناس مسائل فرهنگی:
۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵
اخلاص مهمترین درس از سیره حضرت زهرا(س) است/شهید سلیمانی با الگو گیری از حضرت فاطمه(س) در مقابل کفر ایستاد
الهامی نیا گفت: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از انسان‌هایی بود که با اقتدا به حضرت زهرا(س) در برابر کفر و ظلم ایستاد و آرمان حضرت زهرا(س) را منصه ظهور رساند.
۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
گزارش تصویری| اراک در سوگ حضرت مادر
ارادتمندان اهل بیت(ع) در شهرستان اراک در سوگ ام ابیها و مادر امامت رخت عزا بر تن کرده اند.
امام‌جمعه جاورسیان:
۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰
آیت الله مصباح یزدی یک عمر در خط امامت و ولایت روشنگری کرد
حجت‌الاسلام صفاهانی، گفت: از شاخصه‌های مهم آیت‌الله مصباح یزدی مجاهد انقلابی فقاهت، بصرت، ولایت مداری بود یک‌عمر در خط امامت و ولایت روشنگری کرد از یاران دیرین و راستین امام و رهبری بود و تا آخرین لحظه از خط ولایت خارج نشد.
مردی که مطهری زمان بود؛
۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
آیت الله مصباح یزدی از ولایتمداری تا مجاهدت با سلاح اندیشه/ تخریب هایی که علامه را مصمم تر می کرد
او را عمار انقلاب لقب داده بودند، آیت‌الله مصباح مردی که در برهه‌های حساس انقلاب اسلامی همواره با بصیرت و چشم به دهان ولایت عمل کرد و قاطعانه بر سر اصول و ارزش‌ها ایستاد.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس:
۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
آیت الله مصباح عقبه ایدئولوژیک نظام بود/ رفتار متواضعانه عمار انقلاب انسان را شگفت زده می کرد
سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس، گفت: در این سالها آیت الله مصباح را عقبه ایدئولوژیک نظام می دانستند. او کسی بود که در غبار فتنه ها روشنگر بود و هیچگاه در فتنه های سیاسی و شبهه ای از انجام وظیفه خود عقب ننشست؛ او اهل مماشات در مقابل انحرافات نبود و به همین دلیل چندین سال توسط دشمن تخریب و ترور شخصیتی شد.
امام جمعه موقت اراک؛
۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
افرادی همچون حاج قاسم سلیمانی در جامعه با بصیرت رشد می کنند/ دشمن نمی تواند با فتنه انقلاب و کشور ما را ببلعد
حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه موقت اراک گفت: فتنه در نظام اسلامی گل نمی کند چون مردم ما ولایت پذیری خود را ثابت کرده اند، وقتی مردم دارای بصیرت باشند افرادی همچون حاج قاسم سلیمانی در جامعه رشد می کند؛ آمریکایی ها و صهیونیست ها نمی فهمند که با فتنه نمی توانند انقلاب و کشور ما را ببلعند چرا که ملت ما دارای بصیرت است.
۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۵
پنج ویژگی والای معنوی که منشأ آن‌ها بانوان هستند/ چرا حضرت زینب (س) بهترین الگو برای زنان است؟
تعالی معنوی و بالندگی در مسیر بندگی وابسته به نقش آفرینی درست بانوان در جامعه است.
رجبی دوانی در گفتگو با مهر؛
۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
همراهی حضرت زینب (س) با ولایت در همه مقاطع زندگی
رجبی دوانی کارشناس تاریخ اسلام وظیفه شناسی را از درس‌های زندگی حضرت زینب (س) برشمرد و علت عدم نقل کامل فضائل آن حضرت در تاریخ را حاکمیت دشمنان اهل بیت(ع) و تقیه مورخان شیعه دانست.
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه اراک:
۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰
وحدت حوزه و دانشگاه نماد نفی سکولاریسم است/ رشد علم اگر با معنویت همراه باشد سرعت می گیرد
مهدوی اطهر با بیان اینکه پیوند حوزه و دانشگاه نمادی برای نفی سکولاریسم است، گفت: سکولاریسم به معنای جدایی دین از تمامی عرصه های اجتماعی است. این در حالی است که حوزه و دانشگاه در مسائل مربوط به اجتماع بسیار می توانند یکدیگر را کمک دهند و رشد علم اگر با معنویت و ایمان قوی همراه باشد، سرعت می گیرد.
با حضور دو استاد تمام حوزه و دانشگاه؛
۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
نشست مجازی وحدت حوزه و دانشگاه برگزار می شود+ پوستر
به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه، نشستی مجازی با حضور دو استاد تمام مطرح کشوری برگزار می شود.
آیت الله دری نجف آبادی:
۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
آیت الله یزدی از هر جهت یک مرد با صلابت و وفادار به انقلاب بود/ بودجه باید متعادل و متوازن باشد
امام‌جمعه اراک با تأکید براینکه بودجه باید متعادل و متوازن باشد گفت: گره‌گشایی از کار مردم واجب است، چه ضرورتی دارد که تشکیلات اداری اضافه کنیم، ادارات ما در این شرایط ساختمان کذایی و تشریفات و اسراف و تبذیر بی‌جا نداشته باشند.
مسئول امور صیانتی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه؛
۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
مواضع انقلابی آیت الله یزدی در برهه های مختلف نتیجه بصیرت کم نظیرشان است
حجت الاسلام سپاسی آشتیانی مسئول امور صیانتی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، گفت: آیت الله یزدی هم عالم و هم بصیر بود و این ویژگی باعث شده بود تا در مواقع حساسی که برخی افراد سکوت اختیار می کنند، با اتخاذ مواضع شفاف، روشن و صریح، در تمامی صحنه های انقلاب یار و یاور نظام اسلامی باشند.
عضو هیئت رئیسه مجلس؛
۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
غیرت آیت الله یزدی به نظام مثال زدنی بود
سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به غیرت مثال زدنی آیت الله یزدی به امام، رهبری و نظام، گفت: ایشان هر گاه کوچکترین لطمه ای را متوجه نظام می دید، بدون رودربایستی حتی در مقابل افرادی که سابقه طولانی ای در انقلاب داشتند، مطالب خود را گوشزد می کرد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) عنوان کرد
۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۳
رشد 167 درصدی میزان جمع آوری زکات در فراهان
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) فراهان گفت: یک میلیارد و نود و دو میلیون تومان زکات و کفارات در 7 ماهه امسال در فراهان جمع آوری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 409 میلیون تومان بوده حدود 167درصد رشد داشته است.
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱
حضرت معصومه از زبان علما و بزرگان/ توصیه امیرالمومنین برای زیارت مزار حضرت زهرا
امام صادق(ع) می‌فرماید: برای خدا حرمی است و آن مکه است و برای رسول خدا حرمی است و آن مدینه است و برای امیرمؤمنان حرمی است و آن کوفه است و برای ما حرمی است و آن قم است و زنی از فرزندان من در آنجا دفن می‌شود که نامش فاطمه است.
۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
پوستر|ولادت امام حسن عسکری(ع)
میلاد باسعادت امام حسن عسگکری(ع) تهنیت باد.
۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
بیش از ۲۲ میلیارد تومان زکات‌ در استان مرکزی جمع‌آوری شد
معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان مرکزی گفت: مردم استان مرکزی طی هفت‌ماهه سال جاری ۲۲ میلیارد و۵۶۲ میلیون تومان به‌عنوان زکات واجب و مستحبی پرداخت کردند.
آیت الله دری نجف آبادی؛
۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
نباید حرفی زد که دشمن آن را به شکاف و اختلاف تعبیر کند /سهل انگاری در مقابله با کرونا خیانت است
امام‌جمعه اراک با تأکید بر اینکه همه باید دست‌به‌دست هم بدهیم تا کمر بیماری کرونا را بشکنیم گفت: هر کس در زمینه پیشگیری و مقابله با این بیماری سهل‌انگاری کند به خون شهدا خیانت کرده است.
آخرین اخبار