امام، جمهوری اسلامی را بهترین مدل برای اداره کشور می‌دانست امام خمینی(ره) پرچمدار عزت و شرف است خادمیاران و یاوران رضوی ساوه میزبان نمازگزاران جمعه بودند مهمترین توصیه شهدا توجه به بیانات ولایت و رعایت عفاف و حجاب است اساس انقلاب با اقدامات و رهنمودهای امام خمینی(ره) به ثمر نشست مکتب امام خمینی(ره) کاملاً در مسیر اهل‌بیت بود ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی تغییر نمی‌کند/ کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی طبق روال عادی در محل کار خود حاضر شوند صعود فوتسالیست‌های ایرالکو به لیگ برتر کارنامه موفق استان مرکزی در خروج واحدهای تولیدی بزرگ از رکود ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۵
آرشیو معارف و دین
فیلم؛
۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۳
تشییع پیکر مطهر جانباز شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه
مراسم تشییع پیکر مطهر جانباز گران‌قدر شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه برگزار شد.
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس در گفتگو با دیار آفتاب:
۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۲
امام خمینی(ره) شجاعانه در مسیر انجام تکلیف قدم برداشت
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: امام راحل از هیچ‌چیز هراس نداشت زیرا تنها خداوند را در نظر داشت و شجاعانه در مسیر انجام تکلیف گام برداشت.
همزمان با دهه کرامت؛
۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۵
شمیم خوش حرم رضوی دیار فراهان را عطر آگین کرد
مشتاقان و دلدادگانِ امامت و ولایت با شور و شعف از خادمین حرم رضوی در شهر فرمهین استقبال کردند و عشق و ارادت خود به اهل بیت(ع) و به ویژه حضرت امام رضا(ع) را به منصه ظهور رساندند.
وصیت‌نامه شهید «صادق اشرفیان»؛
۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۲
پيام‌رسان خون شهدا باشيد
در بخشی از وصیت‌نامه شهید «صادق اشرفیان» آمده است: «سفارش مى‌كنم شما را به وحدت و يكپارچگى و شركت در نماز جمعه و جماعت و شركت در مجالس دعا، پدر، برادر و خواهر! در برابر خون شهدا احساس مسئوليت نموده و پيام‌رسان خون شهدا باشيد».
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی:
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۶
امام رضا(ع) یک گوهر با خیر و برکت در عالم است/ ثبت نام در حوزه‌های علمیه با جدیت پیگیری شود
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه توسل به امام رضا(ع) بسیار کارساز است گفت: امام رضا(ع) یک گوهر با خیر و برکت در عالم است.
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۰
نماهنگ «سفر مشهد» با نوای سید رضا نریمانی منتشر شد
مجموعه رسانه‌ای حدیث غربت و حسینیه مجازی جان نثاران به مناسبت میلاد امام رضا(ع) نماهنگ «سفر مشهد» را با نوای سید رضا نریمانی منتشر کرد.
کارشناس مسائل مذهبی:
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۰
امام رضا(ع) اسوه رفتار مطلوب در جامعه بود
کارشناس مذهبی گفت: امام رضا(ع) در جایگاه یک مربی آموزه‌های ارزنـده برای مسلمانان داشته‌اند. آن حضرت، اسوه رفتار مطلوب در جامعه بود و از این رو، با رفتار خویش بـه مردم گونه مطلوب زندگی را می‌آموخت.
دیار آفتاب گزارش می‌دهد؛
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۴
حرم برادر امام رضا(ع) در اراک/ فاصله تا بهشت 11 کیلومتر است
در استان مرکزی هرگاه کسی دلش هوای مشهد داشته باشد و توفیق زیارت نصیبش نشود نگاهش به یک‌سو بیشتر نیست و مرغ‌دلش حتماً به سمت حرم امامزاده محمد عابد که برادر تنی امام هشتم شیعیان امام رضا(ع)، پر خواهد کشید.
گزارش تصویری؛
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۱
همایش استانی بزرگداشت امامزادگان استان مرکزی
همایش استانی بزرگداشت امامزادگان استان مرکزی در آستان مقدس امامزاده محمد عابد(ع) برگزار شد.
کارشناس فرهنگی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب:
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۲
امام رضا(ع) در زمان حیات مبارک خویش کانون مهر و محبت نسبت به مردم بودند
کارشناس فرهنگی استان مرکزی گفت: امام رضا(ع) در زمان حیات مبارک خویش کانون مهر و عاطفه و مظهر عشق و محبت نسبت به مردم بودند و این مهربانی در تک‌تک زوایای زندگی و برخورد ایشان با آحاد مردم جامعه آن روز به روشنی مشهود است.
وصیت‌نامه شهید «علی شمسی پور»؛
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۲
با جان و دل از انقلاب اسلامی که با خون هزاران شهید به دست آمده‏، دفاع کنید
در بخشی از وصیت‌نامه شهید «علی شمسی پور» آمده است: با جان و دل از این انقلاب اسلامی که با خون هزاران شهید به دست آمده‏، دفاع کنید. این انقلاب راحت به ما نرسیده که آن را به آسانی از دست بدهیم برای همین همیشه در صحنه باشید.
۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۶
سعی در بزرگ سازی افراد کم اهمیت از طریق موج فرهنگی اینترنتی
آیت الله سید محمدتقی مدرسی ضمن هشدار نسبت به تخریب بنیان خانواده گفت: خانواده ظرف ارزش‌های دینی و اخلاق حسنه است که اسلام به خانواده توجه زیادی داشته است.
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی:
۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۸
اقدامات تبیینی و تبلیغی موردتوجه حوزه‌های علمیه باشد
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه اقدامات تبیینی و تبلیغی موردتوجه حوزه‌های علمیه باشد گفت: حوزه‌ها باید در تبیین احکام اسلامی و رفع شبهات خصوصاً مسائل شرعی پیشگام عمل کند و باید با همت‌های بلند گام‌های بلندی برای پیشرفت جامعه برداشت.
به مناسبت دهه مبارک کرامت؛
۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۰
محفل شعر رضوی در استان مرکزی برگزار شد
محفل شعر رضوی همزمان با دهه کرامت به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.
۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۷
جشن ولادت امام رضا(ع) در کوی صنایع شهر اراک برگزار شد
جشن میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت، حضرت امام رضا(ع) به همت پایگاه 21 حزب الله و مسجد نبی اکرم(ص) در شهرک صنایع برگزار شد.
کارشناس مسائل مذهبی مطرح کرد:
۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۱
نقش بی‌بدیل امام رضا(ع) در تبلیغ دین اسلام/ ترویج سیره زندگی امام رئوف در جامعه ضروری است
کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به اینکه امام رضا(ع) در راستای تبلیغ دین اسلام شجاعت کم‌نظیری داشتند و باید سیره زندگی این امام بزرگوار در جامعه ترویج یابد گفت: این ایام بهترین فرصتی است که انسان به نقش بی‌بدیل علی ابن موسی‌الرضا(ع) در گسترش اسلام واقعی که همان اسلام اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) است، پرداخته شود.
وصیت‌نامه شهید «علی حاجیان »؛
۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۲
گوش به فرمان امام و ولايت فقيه باشید و هيچ موقع ولايت فقيه را تنها نگذاريد
در بخشی از وصیت‌نامه شهید «علی حاجیان» آمده است: تا آخرين نفس و تا آخرين قطره خون گوش به فرمان امام و ولايت فقيه باشید و هيچ موقع ولايت فقيه را تنها نگذاريد.
استاد حوزه و دانشگاه:
۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۸
رعایت عفاف و حجاب، مهمترین ارزش فرهنگی و اجتماعی در جامعه است
استاد حوزه و دانشگاه با تبیین اهمیت رعایت شرایط انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی گفت: رعایت عفاف وحجاب، مهمترین ارزش فرهنگی واجتماعی در جامعه اسلامی است.
امام‌جمعه اراک:
۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۰
خمس کلید روزی و مایه برکت است
امام‌جمعه اراک با اشاره به اینکه پرداخت خمس کلید روزی و مایه برکت است، گفت: خمس ذخیره برای روز قیامت است. بنابراین همه موظف هستیم انجام‌وظیفه کنیم حتی اگر اندازه یک دانه گندم باشد.
۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۵
استقبال بی نظیر مردم خنداب از خادمان حرم مطهر رضوی
خادمان حرم مطهر رضوی مورد استقبال با شکوه مردم خنداب قرار گرفتند.
آخرین اخبار