تشکیل تمدن اسلامی رسالت مهم بسیج است/ تحویل ۱ هزار و ۵۰۰ مسکن محرومین به برکت کنگره شهدای استان ابتکارات ایران برای رفع تحریم‌ها/ حقوق بازنشستگان افزایش می‌یابد در دیدار رئیسی و پوتین چه گذشت؟ ماجرای پول زور گرفتن داروخانه‌ها از مردم / ابلاغ چراغ خاموش تعرفه‌های غیرقانونی! یک میلیون و ۱۵۰ هزار حامی ایتام در کشور وجود دارد ماجدی: عزیزی‌خادم به جادوگری اعتقاد داشت؛ روز عزلش گریه‌ام گرفت/ اسکوچیچ در جام‌جهانی سرمربی ماست؛ کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال می‌شوم! بالاترین معروف حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران است دشمنان نظام اسلامی به دنبال جدایی روحانیت از مردم هستند بنیاد کربلایی کاظم ساروقی در استان مرکزی راه اندازی می‌شود زکات ارائه یک الگوی عزت آفرین از جامعه اسلامی است/امیدآفرینی در جامعه اولویت مهم کشور است
پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۵
آرشیو بهداشت و سلامت
۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵
ماجرای پول زور گرفتن داروخانه‌ها از مردم / ابلاغ چراغ خاموش تعرفه‌های غیرقانونی!
با وجود رای دیوان عدالت در ابطال تعرفه خدمات دارویی انجمن داروسازان ایران بر خلاف قانون لیستی از تعرفه‌های خدمات دارویی را برای تایید به سازمان غذا و دارو ارسال و در فضای مجازی منتشر کرد.
۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹
الزام استفاده از ماسک در مکان‌های باز برداشته شد/ دقت در شستشوی سبزیجات عامل پیشگیری از «وبا»ست
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که در ستاد کرونا به این جمع بندی رسیدیم که الزام استفاده از ماسک در مکان‌های باز برداشته شود، اما در مکان‌هایی که سربسته است و تهویه ندارد به ویژه در وسایل نقلیه عمومی باید هم چنان استفاده شود.
۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۹
احتمال شروع تزریق دز چهارم واکسن کرونا برای عموم در آینده ای نزدیک
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بزرگ‌ترین عامل محافظت از افراد در برابر بیماری کرونا، زدن ماسک است.
۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۶
راهکار‌های طب سنتی برای فرار از گرمازدگی
متخصص طب ایرانی درباره راهکار‌های پیشگیری از گرمازدگی توضیحاتی ارائه داد.
۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۴
صف‌های طولانی و هزینه‌های عجیب و غریب دندانپزشکی!
نماینده مردم رشت گفت: مشکل اصلی توزیع ناعادلانه، دسترسی بسیار پایین مردم به دندان‌پزشک، کیفیت پایین و گرانی خدمات دندان، عدم افزایش ظرفیت دندانپزشکی برمی‌گردد متاسفانه در این رابطه برخی به دلیل تعارض منافع قیل و قال الکی به راه می اندازند.
۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۱
واکسیناسیون و نجات جان ۲۵۰ هزار ایرانی در سال/ ۲ سال و نیم مبارزه همزمان با «کرونا» و «تحریم دارو و واکسن»!
بر اساس مطالعه سازمان‌های غربی تزریق واکسن کرونا در سال اول جان ۲۰ میلیون نفر را در دنیا نجات داد که بر این اساس دست‌کم ۲۵۰ هزار ایرانی مشمول این آمار هستند؛ آنهم در شرایطی که کشورمان همچنان مورد تحریم دارویی بود و در سال اول ایران مشمول دریافت واکسن از سبد کواکس نشده بود؛ اما تولید واکسن داخلی ریشه کرونا را خشکاند.
از تاریخ ۲۹ خرداد لغایت ۴تیر؛
۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۲
 یک فوتی و شناسایی ۲۱ مورد جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی
 بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کرونا ویروس ۲۱مورد جدید  از تاریخ ۲۹ خرداد لغایت ۴ تیر در استان مرکزی شناسایی شده اند که بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تاکنون  به ۱۲۴۷۹۹ نفر رسیده است.
افزایش شمار شهرهای آبی کرونا در کشور؛
۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۸
آمار شهرهای آبی و زرد کرونا اعلام شد
بنابر اعلام وزارت بهداشت، بر اساس آخرین نقشه رنگ بندی کرونایی کشور، تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۳۴۳ به ۳۵۷ شهر افزایش یافت.
۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۲
آیا آبله میمون جای کرونا را خواهد گرفت؟!
اگرچه ویروس آبله میمون در بسیاری از کشور‌ها گسترش یافته است، اما کارشناسان می‌گویند که این بیماری به یک بیماری همه گیر مانند کرونا یا سارس تبدیل نخواهد شد.
۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۸
چرا واکسن «برکت» سعودی‌ها را نگران می‌کند؟
در حالی که عربستان می‌توانست با افتخار از تولید واکسن کرونا توسط ایران به عنوان یک کشور اسلامی حمایت کند، اما بدون توجه به اثربخشی آن، دست رد به واکسن برکت زد و آن را به عنوان یک دستاورد علمی غیرقابل انکار نپذیرفت.
۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱
سالانه بیش از ۱۳۵ هزار نفر مبتلا به بیماری سرطان می شوند
رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر سرطان در ایران بروز کم تری نسبت به متوسط دنیا دارد.
دیارآفتاب از آخرین رنگ‌بندی کرونایی استان مرکزی گزارش می دهد؛
۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۲
نقشه کرونایی استان مرکزی زرد و آبی/شازند مجدداً زرد شد
آخرین رنگ‌بندی کرونایی استان مرکزی اعلام شد که بر اساس آن از 27 خردادماه ۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۰
پدر ۴۲ ساله،هشتمین جانبخش استان در سال جاری شد
 سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: هشتمین جانجش استان مرکزی در سال جاری، در تاریخ ۲۱خرداد ماه به دلیل عارضه ناگهانی مغزی در بیمارستان ولیعصر اراک بستری و متأسفانه در همان ساعات اولیه دچار مرگ مغزی شد.
۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۳
 یک فوتی و ۱۴ مصدوم بر اثر مسمومیت الکلی در اراک 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک از فوت یک نفر و مسمومیت ۱۴ نفر بر اثر مصرف الکل خبر داد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:
۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۲
تکمیل بیمارستان ولیعصر(عج) اراک نیاز به 500 میلیارد تومان اعتبار دارد/ پیشرفت 80 درصدی پروژه و احتمال بهره برداری تا پایان سال
جمالیان گفت: برای اتمام پروژه بیمارستان ولیعصر (عج) بین 450 تا 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و اگر چه پیمانکار کمی از برنامه عقب است اما می‌تواند در صورت تأمین اعتبار به موقع امسال این پروژه را تحویل بدهد.
۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹
خطرات ورزش در هوای گرم
یک کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی ساعت یازده صبح تا سه بعد از ظهر را یکی از خطرناک‌ترین زمان‌ها برای ورزش کردن در فصل گرم سال عنوان کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:
۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲
اسهال ویروسی بدون نیاز به آنتی بیوتیک و با خودمراقبتی درمان می شود/ رعایت بهداشت فردی و شستن دست ها راه پیشگیری از انتقال
جمالیان درخصوص شیوع عامل اسهال ویروسی در هفته های اخیر گفت: این ویروس همه سنین از کودکان تا بزرگ‌سالان را درگیر می‌کند و می‌تواند با علائمی همچون دل‌پیچه، اسهال، حالت تهوع و استفراغ خود را بروز بدهد ولی خوشبختانه شدت علائم به حدی نیست که نیاز به بستری وجود داشته باشد و با یک خود مراقبتی و بدون نیاز به آنتی‌بیوتیک بهبودی حاصل می‌شود.
۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲
فاجعه گرمایی کودکان تنها در اتومبیل/مراقب گرمازدگی باشید
یک متخصص طب اورژانس، با اشاره به اینکه دمای هوا در فصل گرما در اتومبیلی که ساکن است به شدت بالا می رود، به والدین هشدار داد که تنها بودن کودک در اتومبیل، ممکن است فاجعه بیافریند.
مدیرکل انتقال خون استان مرکزی:
۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴
مراکز خون‌گیری موجود در استان مرکزی در شان اهداکنندگان نیست
ظهیری گفت: مراکز انتقال خون و مراکز خون‌گیری موجود در استان در شان اهدا کنندگان نیست که توجه به این مهم ضروری است.
دیارآفتاب از آخرین رنگ‌بندی کرونایی استان مرکزی گزارش می دهد؛
۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۹
نقشه کرونایی استان مرکزی زرد و آبی/اراک و کمیجان هم کم‌خطر شدند
آخرین رنگ‌بندی کرونایی استان مرکزی اعلام شد که بر اساس آن 7 شهرستان در وضعیت زرد و 5 شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
آخرین اخبار