قدرت آمریکا علی‌رغم رجزخوانی‌های ترامپ رو به افول است/ راه‌حل برون رفت از مشکلات اعتماد به جوانان انقلابی است حراست از آراء ملت و جمهوریت نظام سر فصل اصلی خطبه 29 خرداد 88 بود/رهبری به درستی دوای فتنه را روشنگری تشخیص دادند گزارش تصویری| دورهمی خانوادگی شبانه در پارک ملت اراک انفصال ۶۰ قاضی/ چرا خودرو گران است/ سرانجام اسلام آمریکایی/ خداحافظی با دلار ۴۲۰۰ تومانی؟ یک عضو هیئت مدیره برانکو را از ایران فراری داد/ دهن کجی بهاروند و طالقانی به کمیته اخلاق/ دستیاران استراماچونی در تهران/ یحیی در حوالی پرسپولیس؟ نماینده دادستان: اظهارات خاتمی مخدوش و بدون سند است/تخلف هم ثابت نشد چه رسد به تقلب ۸ میلیونی آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مذاکره مجدد با آمریکا‌ ‌منطقی و عقلانی نیست/در برابر تحریم‌ها باید مقاومت کرد‌ حذف مهمترین منتقد دولت از ریاست کمیسیون اقتصادی/ چه کسانی از رفتن پورابراهیمی خوشحال می‌شوند؟ خانه را به تابوت حیات وحش تبدیل نکنیم درمان آسم با کمک نخستین نقشه ریه انسان
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱
آرشیو
با تلاش پژوهشگران انگلیسی صورت می‌گیرد
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۲
درمان آسم با کمک نخستین نقشه ریه انسان
پژوهشگران انگلیسی برای نخستین بار توانستند یک نقشه جامع از ریه انسان را در مقیاس بزرگ ارائه دهند.
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
ذائقه کودکان را به غذای کم نمک عادت دهید
دکترای علوم تغذیه و استادیار انستیتو تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اصلاح الگوی مصرف غذایی با ذائقه سازی را در کودکان ضروری دانست و گفت: خیلی از عادات غلط غذایی در واقع در یکسال اول تولد شکل می گیرد و ترک این عادات در بزرگسالی غیر ممکن یا در بهترین حالت کار بسیار مشکلی است.
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
امیدهایی برای بهبود فلج مغزی کودکان با استفاده از سلول‌های بنیادی بند ناف
کارشناس حوزه تحقیق و توسعه شرکت فناوری بن‌یاخته‌های رویان اظهار داشت: مرحله اول کارآزمایی بالینی فلج مغزی کودکان با استفاده از سلول‌های بنیادی بند ناف به اتمام رسیده که با این کار امیدهای تازه‌ای برای بهبودی این بیماری به دست آمده است.
یک پژوهش بین‌المللی در پژوهشگاه رویان نشان داد
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷
بهبود عوارض ام. اس به وسیله سلول‌های بنیادی مزانشیمی
یک کارآزمایی بالینی بین‌المللی که از سوی پژوهشگاه رویان و پژوهشگرانی از کشورهای کانادا، ایتالیا، سوئیس، سوئد، دانمارک، فرانسه، اسپانیا، انگلیس و اتریش انجام شده نشان می‌دهد استفاده از سلول‌های بنیادی مزانشیمی برای درمان ام. اس بی‌خطر و سودمند است.
در پژوهشی به سرپرستی دانشمند ایرانی مشخص شد
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
افزایش بیش از حد آهن عامل بیماری‌های کبد و اضافه‌وزن است
پژوهشگران انگلیسی به سرپرستی دکتر \"هانیه یاقوتکار\" دانشمند ایرانی، دریافتند که افزایش بیش از حد آهن در کبد می‌تواند به بیماری‌های وخیم کبدی و اضافه وزن منجر شود.
برای افراد کم‌خواب
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷
نوشیدن قهوه از مسکن ایبوپروفن موثرتر است
نتایج مطالعات محققان آمریکایی نشان داد که نوشیدن یک یا دو فنجان قهوه از مسکن‌هایی چون ایبوپروفن در تسکین حساسیت به درد ناشی از کمبود خواب موثرتر است.
پژوهشگران رویان بررسی کردند
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
تاثیر استرس و افسردگی بر موفقیت روش‌های کمک باروری زنان
محققان پژوهشگاه رویان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و دانشگاه گیلان پژوهشی را انجام دادند که نشان می‌دهد اضطراب، استرس و افسردگی زنان نابارور هیچ ارتباطی با میزان موفقیت در روش‌های کمک باروری ندارد.
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۹
ورزش کردن در ساعات مختلف روز اثرات متفاوتی دارد
محققان دانشگاه \"کپنهاگ\" دریافته‌اند که تأثیرات ورزش کردن در زمان‌های مختلف متفاوت است.
معاون تحقیقات وزیر بهداشت هشدار داد:
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
افزایش شیوع کبد چرب در ایران با رشد نگران‌کننده بی‌تحرکی و چاقی
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، کبد چرب را شایع‌ترین نوع بیماری کبدی در ایران دانست و نسبت به افزایش شیوع این بیماری به دلیل رشد نگران‌کننده بی‌تحرکی و چاقی در کشور هشدار داد.
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹
میکروب‌های معده دارو می‌خورند!
پژوهشگران \"دانشگاه هاروارد\"(Harvard University) در مطالعه اخیرشان دریافته‌اند میکروب‌های معده افراد، داروهایی که آنها مصرف می‌کنند را می‌خورند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی:
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۴
دستگیری ۱۳هزار خرده فروش مواد مخدر در استان / ۴۰ درصد معتادین شاغل هستند
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی ضمن بیان اینکه طی سال ۹۷، در استان ۱۳۰۰۰ دستگیری داشتیم گفت: در حوزه خرده فروشی سودهای کلانی است که همین خود تبدیل به یک دلیل مهم برای افزایش خرده فروشی شده است.
در صحن رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک مطرح شد
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۴
بهره برداری از تصفیه خانه کشتارگاه اراک ظرف دو ماه آینده/ مسئولین کاشت هزار هکتار درخت در اراک را تعیین تکلیف کنند
شهردار اراک از بهره برداری از تصفیه خانه کشتارگاه اراک ظرف دو ماه آینده خبر داد.
گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به مناسبت روز جهانی اهدای خون؛
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۵
قطره‌های خون زیباترین هدیه به شکرانه سلامتی/ آمار‌هایی که از سلامت خون در ایران خبر می‌دهد
۲۴ خرداد روز جهانی اهدای خون نامگذاری شده است تا بتوان این فرهنگ زیبا را برای دسترسی همه به خون در سراسر دنیا نهادینه کرد.
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۲
محققان رمز و راز سخت شدن شریان‌ها را کشف کردند
محققان در جریان یک مطالعه به مکانیسم سخت شدن شریان‌ها پی بردند و متوجه شدند که یک آنتی بیوتیک رایج می‌تواند درمان بالقوه‌ای برای این وضعیت باشد.
در پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم انجام شد
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
بررسی اثرات پیش دیابت/از پیش دیابت تا بیماری‌های قلبی، عروقی و مرگ و میر
مرکز بیماری‌های متابولیک پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم در بستر \"مطالعه قند و لیپید تهران\" و در راستای بررسی پیامدهای بیماری‌های غیرواگیر به بررسی تأثیرات وضعیت پیش دیابت طی سالیان بر مردان و زنان پرداخت.
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
بیماران سرطانی مراقب قلب خود باشند
متخصص قلب و عروق و فلوشیپ اکوکاردیوگرافی گفت: انواع درمان‌های بیماران سرطانی مانند پرتو درمانی و شیمی‌درمانی تاثیر سوء بر سیستم قلب و عروق می‌گذارد و بیماران سرطانی باید مراقبت کامل از قلب خود را مد نظر داشته باشند.
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹
ویتامین k برای قابلیت‌های حرکتی سالمندان ضروری است
محققان دانشگاه تافتس واقع در ماساچوست آمریکا دریافتند کاهش میزان ویتامین K در جریان خون با افزایش ریسک ناتوانی حرکتی در افراد سالخورده ارتباط دارد.
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۸
تولید کرمی برای درمان ترک‌های پوستی با گیاه
محققان کشور با استفاده از عصاره گیاهان دارویی، کرمی را برای رفع ترک‌های پوستی و یا جای زخم عرضه کردند.
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۳
طب سنتی می‌تواند ناباروری را درمان کند؟/ نسخه گیاهی برای درمان واریکوسل
اختلالات کمی و کیفی اسپرم به عنوان یکی از علل ناباروری مردان است که در درمان با روش‌های جراحی یا غیر جراحی استفاده می‌شود.
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱
سختی رگ‌ها درمان می‌شود
محققان دانشگاه کالج کینگ لندن و دانشگاه کمبریج مکانیزم سخت شدن رگ‌ها را مشخص کرده و یکی از آنتی بیوتیک‌های متداول را به عنوان یک راهکار درمانی مناسب برای جلوگیری از این وضعیت شناسایی کردند.
آخرین اخبار
اخبار ایران و جهان