نقل و انتقالات فوتبال ایران - ۳۰ دی رئیسی: ایرانیان خارج از کشور سفرای ما هستند/ اهتمام تهران -مسکو برای افزایش سطح همکاری اقتصادی و سیاسی سامانه بارشی جدید امشب وارد کشور می شود رأی سنای فرانسه به ممنوعیت حجاب در مسابقات ورزشی آتش‌نشانی که بی‌ادعا دل به آتش زد/«رضا»؛ راضیم به رضای خدا+عکس از قرارداد ۱۵ میلیارد دلاری آب شیرین کن های هسته ای تا خرید ۲ هزار لوکوموتیو مهلت پرداخت واریز وجه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اراک تمدید شد ابراز نگرانی هپکویی ها از مصوبه واردات 10هزار دستگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی/ سالها با دست خالی با مافیای پیچیده واردات جنگیده ایم! به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱
آرشیو صنعت
طی نامه ای به رئیس مجلس عنوان شد؛
۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹
ابراز نگرانی هپکویی ها از مصوبه واردات 10هزار دستگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی/ سالها با دست خالی با مافیای پیچیده واردات جنگیده ایم!
رئیس شورای اسلامی کار شرکت هپکو به عنوان بزرگترین مجموعه تولید کننده ماشین آلات راهسازی و معدنی ایران و خاورمیانه طی نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی از تصمیم کمیسیون تلفیق در راستای صدور مجوز واردات 10 هزار دستگاه ماشین آلات سنگین در لایحه بودجه سال آینده و آثار زیان بار آن در روند احیا و به رونق رسیدن تولید در شرکت هپکو ابراز نگرانی کرد.
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی خبر داد
۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵
ایجاد پالایشگاه مازوت در خمین
نظری با اشاره به اینکه ایجاد پالایشگاه مازوت با سقف ۲۰۰ هزار بشکه در روز در خمین از اقداماتی است که در حال پیگیری آن هستیم گفت: ضرورت راه‌اندازی این مجموعه این است که مازوت مازاد پالایشگاه‌های کشور بیش از ۴۰۰ هزار تن در روز است و با توجه به محدودیت‌های قوانین بین‌المللی نمی‌توان از آن در طبیعت هم استفاده کرد لذا این مقدار در روز مازاد است و باید برای آن چاره‌اندیشی کرد.
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی:
۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۲
احداث مجموعه پتروشیمی با ظرفیت ۵۰ هزار بشکه در خمین در دستور کار است+فیلم
نظری گفت: احداث مجموعه پتروشیمی با ظرفیت ۵۰ هزار بشکه در خمین در دستور کار است که مطالعات آن انجام‌گرفته و سرمایه‌گذار هم شناسایی‌شده است.
نماینده مردم خمین در گفتگوی تفصیلی با دیارآفتاب عنوان کرد:
۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۰
برنامه احداث اولین پالایشگاه مازوت کشور در خمین در دستور کار است/ آغاز به کار پتروشیمی «دی آریا» تا قبل از دهه فجر
نظری گفت: ایجاد پالایشگاه مازوت با سقف روزانه 200 هزار بشکه در خمین در حال پیگیری است و تا جایی که رصد کرده ایم چنین پالایشگاهی در کشور وجود ندارد و وزارت نفت هم از سرمایه‌گذاری در این زمینه استقبال می‌کند.
۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰
سفیر بولیوی از ظرفیت‌های صنعتی اراک بازدید کرد
سفیر بولیوی در جریان سفر به استان مرکزی از ظرفیت‌های صنعتی اراک بازدید کرد.
گزارش تصویری/
۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۸
افتتاحیه نمایشگاه تخصصی صنعت در اراک 
چهاردهمین نمایشگاه بزرگ تخصصی صنعت، صنایع بزرگ،کوچک و دانش بنیان در اراک افتتاح شد.
یک تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد؛
۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
تولید مسکن به‌عنوان موتور محرکه اقتصادی است/اگر دولت سراغ چاپ پول نرود ساخت مسکن تورم‌زا نیست
یونسی گفت: اینکه دولت برای طرح های خود سراغ کدام‌یک از راه‌های تأمین اعتبار خواهد رفت در نتیجه کار مؤثر است، اگر دولت سراغ چاپ پول نرود ساخت مسکن تورم‌زا نیست ولی اگر الآن اوراق منتشر کردیم و بعداً موقع پس دادن آن پول چاپ کردیم آن موقع تورم خواهیم داشت.
در دیدار معاون وزیر صمت با فعالین حوزه معدن استان مرکزی مطرح شد:
۰۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵
قانون معادن در مجلس شورای اسلامی در حال اصلاح است/ تأمین نیاز معادن با ماشین آلات مستعمل وارداتی بازی دو سر باخت است
محتشمی پور گفت: هدف بر این نیست که معدن جایگزین نفت بشود بلکه بحث این است که باید سهم منطقی‌تری از معادن در اقتصاد داشته باشیم، افزایش سهم معدن در خلق ثروت ملی با نگاه درآمدی به معدن دو حرف متفاوت است که نباید به یک دید به آن نگاه کرد.
قائم‌مقام مدیرعامل هپکو:
۰۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
هپکو قبل از انقلاب صرفاً مونتاژ کننده و امروز تولید ملی دارد/ بزرگترین انبارهای قطعات یدکی کشور متعلق به هپکو است
میقانی گفت: یک مجموعه هزار نفری از متخصصین راهسازی و معدنی در هپکو گرد هم آمده و ۶ هزار متر فضایی که امروز بازید شد بعد از انقلاب به بهره برداری رسیده است، قبل از انقلاب هپکو صرفاً مونتاژ کننده بود اما امروز افتخار می کنیم که هپکو تولید ملی دارد.
معاون امور معادن و فرآوری مواد وزیر صنعت در بازدید از هپکو:
۰۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
هپکو می‌تواند به توسعه صنعتی کشور کمک کند/در مقاطعی واردات ماشین‌آلاتی داشتیم که مجوز نداشتند
محتشمی پور در خصوص واردات بی‌رویه بیان کرد: ممکن است در شبکه مدیریت واردات و صادرات هم خطای وجود داشته باشه اینکه مقاطعی واردات ماشین‌آلاتی داشتیم که مجوز نداشتند و یا اینکه نباید در آن زمان واردات انجام می‌شده که البته شاید خیلی هم غیرمنتظره هم نبوده!
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس خبر داد
۰۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱
رونق تولید هپکو در گرو منع واردات ماشین‌آلات/ 480 میلیون دلار ماشین آلات به کشور وارد شد
کریمی با اشاره به اینکه از ابتدای سال 98 تا پایان آبان ماه جاری 480 میلیون دلار واردات ماشین آلات را در کشور داشته ایم گفت: اگر درصدی از این واردات به سمت شرکت هپکو هدایت شود قطعاً شرکت به رونق تولید باز می‌گردد.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴
اژدهای هفت سر واردات دست بردار «هپکو» نیست+فیلم
با وجود توانمندی های شرکت هپکو جهت تأمین نیاز کشور در حوزه ماشین آلات معدنی و راهسازی و علیرغم وعده های مکرر مسئولین در راستای حمایت از این صنعت اما واردات این ماشین آلات به ویژه در رده دست دوم و مستعمل همچنان ادامه دارد و تدوام آن شرکت هپکو را در مسیر احیا با چالش هایی جدی مواجه خواهد کرد.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک در گفتگو با دیارآفتاب(بخش سوم):
۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۷
آمایش سرزمینی رعایت نشده و جانمایی صنایع در اطراف اراک اشتباه بوده است/ سهم اراک از عوارض آلایندگی بر اساس سرانه جمعیت پرداخت شود
میرنظامی گفت: در هر صورت جانمایی غلط صنایع ارثیه‌ای است که برای استان مرکزی و به‌ویژه شهر اراک باقی‌مانده است اما چرا قدرالسهم شهر اراک از عوارض آلایندگی صنایعی مثل نیروگاه، پتروشیمی و پالایشگاه بر اساس سرانه جمعیتی پرداخت نمی شود.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۳
مصرف مازوت نیروگاه شازند با افزایش سهمیه گاز، به حداقل رسید
با افزایش سهمیه گاز و خارج شدن یکی از واحد های تولید برق از مدار، مازوت سوزی نیروگاه شازند به حداقل ممکن رسید.
شرکت بیمه دانا اعلام کرد؛
۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
آتش سوزی کارخانه طبیعت زرندیه «غیرطبیعی و عمدی» است
شرکت بیمه دانا آتش سوزی کارخانه طبیعت زرندیه را طبق نظر هیأت کارشناسان رسمی دادگستری منتخب بیمه گر «غیرطبیعی و عمدی» اعلام کرد.
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب خبر داد:
۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۶
تأکید رئیس جمهور بر جلوگیری از ورود ماشین آلات مستعمل راهسازی و معدنی/ هپکو سرمایه بزرگ کشور است
نظری گفت: با توجه به دغدغه نمایندگان، آقای رئیس‌جمهور دستور دادند تا نگرانی ها نسبت به واردات ماشین‌آلات راهسازی و معدنی مستعمل پیگیری شود و در راستای حمایت از شرکت هپکو با جدیت از این مسئله جلوگیری به عمل آید.
اختصاصی| تشریح جزئیات نشست نمایندگان استان مرکزی با رئیس جمهور:
۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶
آصفری:دستور رئیس جمهور برای پیگیری و رفع مشکلات هپکو و آذرآب/ وزارت نفت ملزم به تأمین گاز نیروگاه شازند شد
آصفری نماینده اراک، کمیجان و خنداب گفت: رئیس‌جمهور دستوراتی دادند تا موضوع کارخانه‌های هپکو آذرآب به‌صورت جدی و ویژه تا رفع موانع تولید در این واحدها دنبال شود، همچنین از معاون اجرایی رئیس‌جمهور خواستند به مسئله مازوت سوزی نیروگاه شازند ورود کنند تا وزارت نفت ملزم به تأمین گاز این نیروگاه شود.
سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي استانداري مرکزی خبر داد
۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶
رشد 190 درصدی سرمایه گذاری در طرح های صنعتی استان مرکزی
میرزاخانی گفت: میزان سرمایه‌گذاری طرح‌های صنعتی استان مرکزی در 8 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹۰ درصد افزایش‌یافته است.
۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۰
افزایش قیمت ارز با اجرای طرح ساماندهی بازار خودرو / سود ۲۵۰ هزار میلیارد تومانی واردات خودرو به جیب نورچشمی‌ها می‌رود؟!
مدت هاست که طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس مطرح شده و حالا توسط مجلس یازدهم به تصویب رسیده است و در انتظار تایید شورای نگهبان و مجمع تشخیص است، اما بسیاری از صاحب نظران نگران نحوه اجرای این قانون هستند و با توجه به تجربه‌های مشابه، آن را شکست خورده می‌دانند.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۵
تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید!
سازمان تأمین اجتماعی که سهام عمده شرکت هپکو را در اختیار دارد به ازای تهاتر بدهی های این شرکت با مطالبات خود از دولت، خواستار انتقال بخش عمده ای از دارایی ها و اموال شرکت هپکو از جمله سهام مجتمع مس طارم به این سازمان شده است.
آخرین اخبار