ترور دو بسیجی جهادگر در کُردستان پیکر مطهر شهید مدافع حرم در دلیجان تشییع شد نیازمند مطالبه گری مردم از مسئولین و دستگاه های اجرایی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب هستیم ریشه برخی آسیب‌های اجتماعی در جامعه به رعایت نکردن عفاف و حجاب بازمی‌گردد وزارت امور خارجه پیگیر اموال بلوکه‌شده ایران توسط کره جنوبی باشد تمدید فرصت ثبت‌نام تسهیلات تأسیسات گردشگری بیمه نشده آسیب‌دیده ویروس کرونا دلبستگی بیش از حد به خارج از کشور، مردم را دلسرد کرده است صدور مجوز برای امر به معروف ونهی از منکر نافی حق شرعی همگانی نیست نگاهی به وظایف و اختیارات شورای نگهبان | جزییاتی از 2 نوع و سه شیوه نظارت گزارش| وقتی موازنه در غرب آسیا بهم می‌خورد / علت مخالفت آمریکا با توافق ایران و چین چیست؟
پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۸
آرشیو
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک:
۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
دولت برای بازگرداندن دارایی 9 میلیارد دلاری بلوکه‌شده در کره جنوبی اقدام کند
توسطی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک، با اشاره به کارشکنی‌های کره جنوبی در برابر ایران و همچنین بلوکه کردن دارایی‌های ایران؛ گفت: دولت برای بازگرداندن دارایی 9 میلیارد دلاری بلوکه‌شده در کره جنوبی اقدام کند.
استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه صنعت؛
۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۸
«هپکو» باید به دامان دولت برگردد/ واگذاری دارایی دولت برای رد دیون روش خطرناکی است
خسروانی استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه صنعت گفت: دولت باید در نوع واگذاری هپکو تجدیدنظر کند چون این روش مفید و مناسبی برای صنعت و اقتصاد کشور نیست و این شرکت باید به دامن دولت برگردد چراکه روش واگذاری برای رد دیون بسیار خطرناک است.
مدیر اطلاع‌رسانی و روابط عمومی شرکت کمباین‌سازی ایران عنوان کرد
۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
خسارت سهمگین اختصاص ارز4200 برای واردات کمباین برنج و ارز آزاد برای مواد اولیه/کمباین سازی ایران توان تأمین کمباین برنج موردنیاز کشور را دارد
راد، مدیر اطلاع‌رسانی و روابط عمومی شرکت کمباین‌سازی ایران با بیان اینکه شرکت کمباین سازی نیازی به تخصیص ارز دولتی برای تولید کمباین برنج ندارد، گفت: درخواست اصلی ما تخصیص ارز دولتی نیست بلکه مدیرعامل و چهارصد نفر کارگر مشغول به کار در شرکت کمباین سازی اراک درخواست انعقاد قرارداد با شرکت را دارند. قول برطرف کردن نیاز کشور به دستگاه کمباین برنج را می دهد.
نایب رئیس شورای اسلامی کار هپکو؛
۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
تنها راه نجات «هپکو» بازگشت به وزارت صمت و «ایمیدرو» است/نگران شرایط «هپکو» هستیم
رنجبر نایب رئیس شورای اسلامی کار شرکت هپکو اراک گفت: در رابطه با موضوع واگذاری سهام مالکیتی شرکت هپکو به «شستا» و قرار دادن مدیرت در اختیار «ایمیدرو» ما نگران شرایط هپکو هستیم چراکه با دوگانگی در مدیریت و مالکیت شرکت درنهایت به مشکل خواهیم خورد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب؛
۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
واگذاری «هپکو» به «شستا» هیچ توجیهی ندارد و اشتباه است
آصفری، نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب گفت: دولت باید هپکو را در اختیار وزرات صمت و ایمیدرو قرار دهد که بتواند مشکلات نبود کار و بازار را برای این شرکت حل کند پس هیچ توجیهی برای واگذاری هپکو به شستا وجود ندارد و این اتفاق شرایط را بدتر خواهد کرد.
مسئول روابط عمومی مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با دیارآفتاب؛
۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
متولی حمایت از تولید کنندگان ادوات کشاورزی وزارت صمت است/ کشور سالانه به 2500 کمباین برنج نیاز دارد
مسئول روابط عمومی مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی گفت: با اینکه تا کنون در نامه هایی به وزارت صمت پیشنهاداتی درباره حمایت از کمباین سازی اراک مطرح کرده ایم ولی وظیفه اصلی وزارت جهاد کشاورزی حمایت از کشاورزان و تولید محصول کشاورزی است و در حالی که کشور به 2500 دستگاه کمباین برنج نیاز دارد، نمی توان منتظر تولید دستگاه داخلی ماند.
سودی که به جیب خودروسازان می‌رود؛
۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
تکلیف سود مشارکت پیش‌فروش خودرو چیست؟/تعرض به حقوق مصرف‌کننده
بازار انحصاری خودرو در ایران و تصدی‌گری دولت در آن همواره یکی از موضوعاتی است که مورد انتقاد کارشناسان این حوزه قرار می‌گیرد و این موضوع طی 2 سال اخیر با اوج گرفتن التهابات در بازار خودرو و دخیل بودن خودروسازان در این مسئله بیشتر موردتوجه قرارگرفته است.
در گفتگو با نمایندگان مجلس مطرح شد؛
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۱
هپکو یک روز هم نباید تعطیل شود/کشور نیازمند تولید ماشین آلات راه سازی است
سه تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به ضرورت تسریع در حل مشکلات شرکت هپکو به ورود و توجه ویژه مجلس به مشکلات ناشی از خصوصی سازی های غیراصولی در این واحد تولیدی تاکید کردند.
مشکلات و چالش‌های بزرگترین شرکت پیمانکاری عمومی ایران؛
۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
ساماندهی سهامداران آذرآب یکی از خواسته‌های کارگران است/ بانک کشاورزی مالک مطمئنی نیست
نایب رئیس شورای کارگری شرکت صنایع آذرآب اراک مشخص نبودن مالکیت اصلی شرکت صنایع آذرآب را یکی دیگر از مشکلات عنوان کرد و گفت: این موضوع امید و انگیزه کارگران را برای تولید تضعیف کرده و حل این مشکل و ساماندهی سهامداری آذرآب به عنوان یکی دیگر از خواسته‌های کارگران است.
سخنگوی قوه قضائیه؛
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
اعتراض کارگران «آذرآب» را به رسمیت می‌شناسیم / حکم برائت صادر شده است
سخنگوی قوه قضاییه گفت: ما اعتراضات کارگری را به رسمیت می‌شناسیم، اما باید در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی باشد و توام با اعمال مجرمانه نباشد؛ در مورد مطالبات کارگران، آنچه که ما شنیده ایم به حق می‌دانیم و معتقدیم باید مطالبات جامعه کارگری ما، برآورده شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد؛
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
مجلس به دنبال رفع خلاء های قانونی در بخش تولید/ لزوم بازنگری دولت در سود بانکی بخش تولید
سلیمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: امروزه اگر کسی بخواهد یک کارخانه تولیدی تاسیس کند، باید کفش آهنی به پا کند و از این اداره به آن اداره برود. این در حالی است که در کشور مقررات تسهیل کننده تولید وجود دارد ولی دولت بسیاری از این قوانین را اجرا نمی کند.
در سه‌ماهه نخست امسال صورت گرفت؛
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۰
صادرات 120 میلیون دلاري استان مركزي به 52 كشور جهان
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: ارزش صادرات انجام‌شده طی 3 ماهه سال 99 در استان مرکزی ، 120 ميليون و 25 هزار دلار است.
سردار حاجی‌زاده:
۰۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
در حوزه فناوری به خودروسازان کمک می‌کنیم/ سپاه به دنبال تصدی‌گری در این حوزه نیست
فرمانده هوافضای سپاه گفت: به کاستی‌هایی که در صنعت خودرو وجود دارد کمک می‌کنیم؛ این کاستی ها در بخش های فناوری و برخی قطعاتی هست که وابسته بودند و امروز می‌خواهند بومی شوند.
دادستان اراک:
۰۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶
تعیین تکلیف سهام‌دار شرکت آذرآب یک ضرورت است/ دادگستری حامی حقوق کارگران است
دادستان اراک با تاکید بر اینکه تعیین تکلیف سهام دار شرکت آذرآب یک ضرورت است گفت: علیرغم اینکه حدود ۳۰ درصد سهام شرکت آذرآب متعلق به بانک کشاورزی است ولی این شرکت با مشکلات زیادی روبه رو است.
۰۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
سیمان رسما ۲۰ درصد گران شد
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان از افزایش ۲۰ درصدی قیمت سیمان خبر داد و گفت: این افزیش قیمت را فقط برای چند ماه انجام خواهیم داد.
طی نامه ای مطرح شد؛
۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
تأکید تشکل های دانشجویی براجابت دعوت کارگران از نمایندگان برای بازدید از هپکو
تعدادی از تشکل های دانشجویی دانشگاه های اراک طی نامه ای به نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس خواستار پیگیری این دو نماینده جهت اجابت درخواست کارگران شرکت هپکو اراک مبنی بر دعوت از نمایندگان مجلس جهت بازدید از ظرفیت های این واحد تولیدی شدند.
در گفتگوی دو ساعته رئیس قوه قضائیه با مردم مطرح شد؛
۰۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
ساختار تصمیم گیرنده درباره خصوصی سازی با قبل متفاوت شده/ تصمیماتی دنبال می شود تا هپکو به شرایط تولید بهتر برگردد
رئیس قوه قضائیه شب گذشته در گفتگوی دو ساعته خود با مردم به موضوع پیرامون خصوص سازی و شرکت هپکو اشاره کرد و گفت: اخیرا به هپکو رفتم و بعد از آن هم جلسه‌ای که در اینجا در این مورد داشتیم، کاملا مشخص شد که تصمیمات دنبال می‌شود که هپکو به شرایط تولید بهتر برگردد.
نامه جمعی از کارگران هپکو به نمایندگان اراک
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
لازمه ی «جهش تولید» شناخت ظرفیت هاست/نمایندگان کمیسیون‌های مجلس از ظرفیت های «هپکو» بازدید کنند
جمعی از کارگران شرکت هپکو طی نامه ای به دو نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی درخواست کردند تا با پیشگامی نمایندگان استان مرکزی جمعی از نمایندگان کمیسیون‌های مختلف مجلس با حضور در اراک از ظرفیت‌های این شرکت بازدید کنند.
توانمندی‌های هپکو زیر غلتک بی تدبیری؛
۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۴
زخم خصوصی سازی‌های غیراصولی بر تن بزرگ‌ترین کارخانه‌ تولید تجهیزات سنگین خاورمیانه/ برنامه ایمیدرو برای خروج هپکو از رکود چیست؟
علیرغم اینکه سال‌های میانی دهه 80 و بعد از واگذاری هپکو به بخش خصوصی عملاً پایان روزهای صعود و شروع رکود و بحران در این شرکت بود اما نباید ظرفیت‌ و زیرساخت‌های عظیم آن را نادیده گرفت؛ دستگاه‌هایی که این روزها در خط تولید هپکو گرد و غبار بی‌تدبیری و مدیریت نالایق بر آن‌ها نشسته هنوز هم در ایران و منطقه کم‌نظیر است.
استاد دانشگاه و پژوهشگر؛
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
ایمیدرو در موضوع هپکو با شفافیت عمل کند/وظیفه ی دولت در اقتصاد تنظیم گری باشد نه تصدگری
خسروانی استاد دانشگاه و پژوهشگر با اشاره به اینکه ایمیدرو در موضوع هپکو با شفافیت عمل کند گفت: با انتقال بی‌قید و شرط هپکو به ایمیدرو مخالفیم چرا که ‌چنین انتقالی یعنی چارچوبی وجود ندارد و این به معنای نبود شفافیت است که منجر به فساد و رانت و درنهایت ناکارآمدی خواهد شد.
آخرین اخبار