هاشمیان: تیم ملی همیشه بهترین‌ها را نمی‌خواهد/ همیشه انتقاد به لیست وجود دارد تشکیل کمیته تعقیب و ردیابی متهمان پرونده ترور سردار شهید سلیمانی نتیجه برجام جز عقب ماندگی هسته‌ای و افزایش تحریم‌ها نبود/ گرفتن امتیازات موشکی؛ پیش شرط مذاکرات جدید آمریکا حاضر نیست ابزار تحریم را از دست بدهد سالن‌ها و اماکن ورزشی نقاهتگاه کرونایی‌ها می‌شود دولت سال‌ها کشور را معطل مذاکره کرد/ فساد و قاچاق کالا در کشور با یک مدیریت جدی قابل حل است تجربه برجام، برای بی‌فایده بودن مذاکره کافی است/ مذاکره با مستکبر، مصداق بی اعتمادی به وعده نصرت الهی است پرداخت بسته معیشتی به مردم در ۴ ماه آخر سال اجرایی می‌شود بازار گوشت همچنان روی خط گرانی/ دلالان، همچنان میدان‌دار تعیین قیمت مایحتاج اساسی مردم امید به خارج ساده لوحی است/افزایش توان داخلی خنثی ساز توطئه ها
جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۶
آرشیو
صنعت قطعه سازی چشم انتظار برنامه ریزی و حمایت است؛
۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
از مطالبات 40 هزار میلیاردی قطعه سازان تا استثمار توسط خودروسازان/ گره کور صنعت خودرو دست کیست؟
در حالی مطالبات قطعه سازان از خودروسازان به 40 هزار میلیارد تومان رسیده و رو به افزایش است که صنعت قطعه سازی کشور به دو شرکت بزرگ خودرساز وابستگی صد درصدی دارد و در یکی، دو سال گذشته مشکلاتی گریبان گیر این صنعت بوده است.
نماد «فاذر» بعد از چند ماه رفع تعلیق شد؛
۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰
افزایش سرمایه «آذرآب» باز هم دستخوش تغییر شد/ سهامدارن عمده با افزایش از محل آورده نقدی موافقت نکردند!
میزان افزایش سرمایه حاشیه ساز شرکت صنایع آذرآب اراک باز هم دستخوش تغییر شد و اینبار سهامدارن عمده علیرغم موافقت اولیه با مصوبه هیئت مدیره، افزایش سرمایه از محل آورده نقدی را نپذیرفتند.
آخرین وضعیت واحدهای صنعتی و خدماتی تملک شده توسط بانک ها؛
۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
18 واحد صنعتی استان مرکزی در تملک بانک ها هستند/ تملک بانک نباید موجب پلمپ و مانعی جهت تولید و اشتغال باشد
رئیس کل دادگستری استان مرکزی و مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری آخرین وضعیت واحدهای صنعتی و خدماتی تملک شده توسط بانک ها را تشریح کردند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:
۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
مجلس بنا دارد عرضه و تولید خودرو را به‌صورت جدی ساماندهی کند /خودروسازان، قطعه سازان را استثمار کرده‌اند
حجت‌الاسلام سلیمی با اشاره به تصویب کلیات طرح ساماندهی تولید و عرضه خودرو در کمیسیون صنایع گفت: مجلس وارد این مسئله شده است و این بدین معنا نیست که این طرح نهایی شده باشد اما بنا دارد این حوزه‌ها را به‌صورت جدی ساماندهی کند.
عضو هیئت‌مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور:
۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵
مواد اولیه تولید داخل نباید به‌صورت تحریمی به تولید کننده داده شود/بدهی40 هزار میلیاردی خودروسازان به صنعت قطعه سازی
رعنایی گفت: مواد اولیه ای که در داخل کشور تولید می‌شود نباید به‌صورت تحریمی به قطعه ساز داده شود یعنی ما خود تحریمی و خودزنی نداشته باشیم، در سال جهش تولید هستیم و متولیان صنعت باید مشکلات را برطرف کنند؛ بانک‌ها اساساً در سنوات گذشته نسبت به سایر دستگاه‌ها کمترین همکاری را با واحدهای تولیدی داشته‌اند که البته نشأت گرفته از سیستم بانک مرکزی است.
سازمان خصوصی سازی اعلام کرد؛
۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
عرضه 5 درصد سهام «هپکو » به کارگران و بازنشستگان شرکت در قالب سهام ترجیحی
سازمان خصوصی سازی در نظر دارد 5 درصد از سهام دولت در شرکت هپکو را در قالب سهام ترحیجی و طبق شرایط مربوطه به کارگران و بازنشستگان این شرکت عرضه نماید.
عضو هیئت تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی:
۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
واگذاری 9 شرکت دولتی از جمله «هپکو» به تأمین اجتماعی تخلف بود/ منتظر نظر هیئت تطبیق هستیم
علیرضابیگی عضو هیئت تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی گفت: مصوبه هیئت وزیران در واگذاری 9 شرکت دولتی به سازمان تأمین اجتماعی بابت رد دیون تخلف بوده و با قوانین بالادستی کشور در تعارض است.
طی نامه ای به سازمان بورس؛
۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۷
سهامدارن عمده شرکت صنایع «آذرآب » با افزایش سرمایه موافقت کردند+سند
طرح افزایش سرمایه 2350 درصدی آذرآب از دو محل آورده نقدی و تجدید ارزیابی دارایی های زمین و ساختمان مورد موافقت سهامدارن عمده این شرکت قرار گرفت.
عضو کمیسیون صنایع مجلس؛
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
راهکار نجات اقتصاد کشور توسعه صادرات غیرنفتی است/ لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت صادرات به کشورهای همسایه
سلیمی عضو کمیسیون صنایع مجلس، گفت: صادرات عرصه ای نیست که به آن بی توجهی شود و راهکار نجات اقتصاد کشور هم توسعه صادرات غیرنفتی است.
مدیر مهندسی شرکت هپکو خبر داد؛
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
تولید دامپتراک توسط هپکو برای اولین بار در کشور/ هپکو با مشکل کارت بازرگانی مواجه است
میقانی مدیر مهندسی شرکت هپکو، گفت: یکی از اصلی ترین مشکلات شرکت مربوط به کارت بازرگانی است؛ در حال حاضر قرارداد بسته ایم، مشتری هم مشخص است ولی علیرغم تمام تلاش ها کماکان به علت نداشتن کارت بازرگانی نمی توانیم کار را شروع کنیم.
شورای اسلامی کار شرکت آذرآب عنوان کرد؛
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۳
افزایش سرمایه فعلی آذرآب ضمن انتفاع سهامداران برای شرکت مفید است/ پروژه‌های جدید کاری نوید روزهای خوبی را می دهد
 شورای اسلامی کار شرکت صنایع آذرآب اراک طی اطلاعیه ای ضمن استقبال از تصمیم جدید هیئت مدیره این شرکت برای افزایش سرمایه اعلام کرد: مصوبه هیئت مدیره دقیقاً مطابق با مصوبه شورای تأمین استان است، شورای اسلامی کار این افزایش سرمایه را ضمن انتفاع سهامداران محترم، برای شرکت مفید دانسته و از آن استقبال می‌کند.
یک تولیدکننده:
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۵
مسئولان جنگ اقتصادی را باور نکرده اند/ تحریم خارجی را دور می زنیم، تحریم داخلی جلویمان را میگیرد!
مهدی نیا گفت: شرایط امروز برای تولیدکنندگان وضعیتی جنگی است ولی از نظر سازمان ها و مسئولان دولتی شرایط کاملا عادی است و اصلا جنگی نیست. آن ها تمام بروکراسی ها، مقررات اداری و ضوابطی که در شرایط عادی را انجام می دادند امروز هم انجام می دهند و هیچ تسریع یا تسهیلی برای انجام امور انجام نمی دهند.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شوای اسلامی:
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
دولت قول داده تا سهام هپکو در اختیار سازمان تأمین اجتماعی باشد/ در مقابل واگذاری مجدد خواهیم ایستاد
آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت اگر بخواهد مجدداً هپکو را قبل از اینکه روی پا بیفتد به بخش خصوصی واگذار کند مطمئناً در مجلس به‌طور جد از دولت‌خواهیم خواست که این کار صورت نگیرد.
اختصاصی| رئیس کل دادگستری استان مرکزی در گفتگو با «دیارآفتاب»؛
۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
نتیجه حسابرسی از شرکت «هپکو» به دادستانی کل اعلام شد/ تلاش دادگستری برای فریز بدهی کارخانجات بزرگ استان مرکزی
حجت‌الاسلام موسوی رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی در خصوص آخرین وضعیت پرونده حسابرسی شرکت هپکو اراک گفت: پیرو حساسیت دادستان کل از باب حفظ حقوق عامه یک کارشناسی و برآورد توسط دادستان مرکز استان انجام و نتیجه به حوزه دادستانی کل کشور اعلام‌شد.
بر اساس آخرین تصمیم هیئت مدیره صورت گرفت؛
۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۳
میزان افزایش سرمایه «آذرآب» تغییر کرد/ تجدید ارزیابی ماشین آلات منتفی شد
بعد از یک تصمیم پر حاشیه وپیشنهاد طرح افزایش سرمایه فوق سنگین شرکت آذرآب، هیئت مدیره این شرکت ضمن اعمال تغییراتی با افزایش سهم آورده نقدی بخش تجدید ارزیابی ماشین آلات و تجهیزات را حذف کرد.
استاندار مرکزی در کارگروه رفع موانع تولید مطرح کرد؛
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
هپکو از پیچ سخت تاریخی عبور کرده و تنها مشکلش تامین ضمانت نامه بانکی است
آقازاده استاندار مرکزی در کارگروه رفع موانع تولید، گفت: وضعیت شرکت هپکو نسبت به چند سال گذشته بسیار بهتر شده است و امروز هیچ مشکلی جز تامین ضمانت نامه بانکی ندارد. در حال حاضر 230میلیارد تومان از پول هپکو در حساب سازمان راهداری است و اگر این مشکل حل شود بلافاصله قرارداد تولید محصولات امضا می شود.
مدیرعامل واگن پارس :
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
مپنا از هفته آینده واگن پارس را تحویل می گیرد/ ساخت 80درصد تولیدات ریلی کشور در اراک
مختاری بابیان اینکه بیش از 80درصد تولیدات ریلی کشور ساخت شرکت واگن پارس اراک است، گفت: سال گذشته شرکت توانست به تولید پانصد واگن برسد که این موفقیتی بزرگ برای شرکت بود و اگر همکاری مسئولان نبود این مهم بدست نمی آمد.
دستگاه قضا نسبت به حسابرسی ویژه از شرکت هپکو اقدام کند؛
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۲
عواید فروش یک درصد سهام هپکو به خزانه واریزشده و در اختیار شرکت نیست/مدیرعامل اسبق با پول هپکو و بنام خودش یک لکسوس خرید!
رنجبر نایب‌رئیس شورای اسلامی کار شرکت هپکو گفت: ابهاماتی در بحث سهام شرکت هپکو وجود دارد و با توجه به الزام دولت به واگذاری مازاد بر 17 درصد سهام توسط سازمان تأمین اجتماعی برنامه این سازمان و همچنین سازمان خصوصی سازی در سهامداری یا فروش مشخص نیست.
مدیرکل امور اقتصادی استانداری مرکزی خبر داد
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۲
مالکیت سهام هیدرواطلس در «هپکو» به خصوصی سازی انتقال یافته اما همچنان در گرو بانک است/ آخرین وضعیت واگذاری واگن پارس به مپنا و افزایش سرمایه آذرآب
نعتمی مدیرکل دفتر امور اقتصادی استان مرکزی در رابطه با تغییرات اخیر در لیست سهامداران هپکو گفت: با خلع ید انجام‌شده شرکت هیدرواطلس دیگر سهامدار هپکو نیست اما 1/7 درصد این سهام در گرو بانک ملی هست و تاکنون مالکیت آن بنام آقای احمدپور بوده است اما حالا در مالکیت دولت قرارگرفته است و فعلاً تهاتر و تسویه بدهی صورت نگرفته است.
بازگشت بزرگترین پیمانکار عمومی کشور بر مدار تولید؛
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
شرکت صنایع «آذرآب» اراک قراردادهایی به ارزش بیش 650 میلیارد تومان منعقد کرد+جزئیات
شرکت صنایع آذرآب اراک 7 قرارداد در زمینه پروژه های پتروشیمی و پالایشگاهی به ارزش بیش از 650 میلیارد تومان منعقد کرد.
آخرین اخبار