برخورد سمند با پژو در محور خمین –الیگودرز 4 کشته بر جای گذاشت برنامه ۱۵ ساعته صدا و سیما برای آموزش دانش‌آموزان از امروز برنامه‌ریزی برای اجرای 4 مرحله نهضت کمک مؤمنانه تا پایان سال در کشور/به دنبال ارائه خدمات تخصصی و بازتعریف کمک مؤمنانه هستیم تأخیر در انتخاب استانداران، زیان‌بار و حاشیه‌ساز/ روند ترمیم دولت با انتخاب استاندار تکمیل می‌شود بهره‌گیری از درس های دفاع مقدس برای رسیدن به اهداف و آرمان‌های انقلاب 15 واحد صنفی متخلف در فراهان پلمب شد ویژه برنامه محرومیت زدایی هفته دفاع مقدس در استان مرکزی صحنه مبارزه با دشمنان خدمت‌رسانی به مردم و رفع محرومیت است/توزیع ۳۵۵ هزار بسته معیشتی در استان مرکزی توانمندسازی افراد هدف اصلی برنامه‌های حمایتی باشد غرق شدن ناگهانی جوان 17ساله در دلیجان
شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰
آرشیو صنعت
دیارآفتاب| تلاش های غول صنعت ایران برای غرش؛
۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵
قرارداد 330 میلیاردی هپکو برای تولید دامپتراک معدنی نهایی شد
شرکت هپکو از نهایی شدن قرارداد فروش دامپتراک‌های جدید معدنی به ارزش ۳۳۰ میلیارد تومان خبر داد.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴
انعقاد قرارداد هپکو برای فروش 29 دستگاه ماشین آلات/ رونق بزرگترین تولید کننده تجهیزات سنگین در گرو حمایت
شرکت هپکو در حالی از انعقاد 9 قرارداد فروش ماشین آلات به ارزش بیش از 200 میلیارد تومان خبر داده است که تهدیدی به نام واردات همچنان بر سر این شرکت سایه انداخته و بزرگترین تولید کننده ماشین آلات سنگین خاورمینه برای بازگشت به اوج و رونق نیازمند حمایت دولت و اعتماد خریداران به توان داخلی است.
دبیر اتاق بازرگانی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب:
۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۴
پتانسیل 6 برابر شدن صادرات ایران وجود دارد/ تسهیل صادرات باعث رونق تولید و بهبود وضعیت اقتصادی می شود
جودکی گفت: کشورهای همسایه در سال 2020، چیزی بیش از 1200میلیارد دلار واردات داشته اند و سهم ایران از این بازار بزرگ تنها 1.6 درصد است در حالی که توانایی کشور حداقل 10 درصد است؛ یعنی ایران بیش از 6 برابر صادرات فعلی قدرت صادرات دارد.
طی نامه ای به رئیس سازمان بازرسی کل کشورانجام شد؛
۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶
شکایت نماینده اراک از پارتی بازی و رانت در جذب نیروی پتروشیمی و پالایشگاه شازند
آصفری در نامه ای به سازمان بازرسی کل کشور در خصوص اعمال سلیقه، پارتی بازی، تخلفات گسترده، رانت و ناعدالتی در پتروشیمی شازند و جذب نیروی انسانی با پارتی بازی در پالایشگاه شازند طرح شکایت کرد.
دبیر اتاق بازرگانی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛
۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۹
سهم ایران از بازار 1160میلیارد دلاری همسایگان تنها 2درصد است/ افزایش ارتباط اقتصادی با کشورهای منطقه مهمترین برنامه دولت در حوزه تجارت خارجی باشد
مردانی با اشاره به سهم 2درصدی ایران از واردات 1160میلیارد دلاری کشورهای همسایه گفت: مهم ترین برنامه دولت سیزدهم در حوزه تجارت خارجی باید افزایش ارتباط اقتصادی با کشورهای همسایه باشد.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۱۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷
محلات، قطب تولید سنگ های تراورتن و تزئینی کشور/ خام فروشی، ارزش صادرات این محصول را حداقلی کرده است
محلات با ۲ میلیون تن سنگ تراورتن دارای ۲۵۰ واحد فرآوری سنگ است و وجود ۱۱۰ معدن غنی سنگ تزئینی در این خطه موجب شده که ۶ هزار شغل پایدار در این زمینه ایجاد شود.
دیارآفتاب به مناسبت روز تعاون گزارش می دهد؛
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
اقتصاد تعاون محور به معنای واقعی کلمه اقتصاد مردمی است/ کارنامه ضعیف دولت ها در راستای تحقق اصل 44 و گسترش تعاونی ها
علی‌رغم تأکیدات فراوان بر امر تعاون در اسناد بالادستی نظام جمهوری اسلامی از قانون اساسی گرفته تا برنامه‌های پنج‌ساله و نیز توجه به بخش تعاون در سیاست‌های کلی اصل ۴۴ و منویات رهبر انقلاب اما متأسفانه این مهم کمتر موردتوجه دولت ها و بسترسازی برای تحقق اهداف متعالی آن واقع‌شده است.
تولید برق خورشیدی در سرزمین آفتاب/
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰
خمین بزرگترین تولید کننده سلول های خورشیدی در خاورمیانه می شود
چند سالی است که یک شرکت خصوصی با تولید پنل های خورشیدی در سرزمین آفتاب، بار دیگر لقب پایتخت صنعتی ایران را شایسته استان مرکزی کرده است. به گفته مسئولین با احداث و راه‌اندازی کامل این کارخانه، خمین و استان مرکزی میزبان بزرگترین تولید کننده سلول های خورشیدی در خاورمیانه می شود.
۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۹
بورس بازی دوباره بر سر هپکو / تأمین اجتماعی خطای بخش خصوصی را تکرار نکند
شستا از پذیرش سهام هپکو از سازمان تأمین اجتماعی امتناع کرد و این امر اگرچه در نگاه اول باعث کاهش ارزش سهام هپکو می‌شود، اما بهتر از وارد کردن دوباره این شرکت به «بورس بازی» است.
۰۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۷
قطار کارخانه‌های خلع ید شده در ریل وارونه / هفت‌تپه در مسیر هپکو، ماشین سازی، کنتورسازی و کشت و صنعت مغان!
کارخانه‌های مختلفی طی سال‌های اخیر پس از خلع ید مالک آن و با وجود اینکه انتظار می‌رفت، وضعیت بهتری پیدا کنند، سرنوشت مبهم و بعضاً تلخی پیدا کردند و باید دید آیا شرکت تازه خلع ید شده هفت تپه نیز این فرآیند را طی می‌کند؟
دیارآفتاب| ریه هایی انباشته از آلاینده ها؛
۰۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۵
هوای اراک و شازند باز هم ناسالم است/ جدول مندلیف در آسمان اراک!
براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، کیفیت هوای اراک ناسالم و شازند در وضعیت ناسالم قرار گرفته و این در حالی است که مردم اراک تا به امروز 60 روز از سال جاری را هوای ناسالم تنفس کرده اند.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۰۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۸
تأمین اجتماعی و اراده ای که برای احیای هپکو نبود/ زمزمه ی دست به دست شدن سهام قبل از استقرار دولت جدید
حدود یکسال از تصمیم ناگهانی هیات دولت برای واگذاری شرکت هپکو به سازمان تأمین اجتماعی می گذرد و اخیرا انتشار اخباری از واگذاری بخشی از سهام تامین اجتماعی در این شرکت به مجموعه شستا آن هم در واپسین لحظات استقرار تیم مدیریتی دولت قبل بار دیگر تعجب سهامداران خرد و کارگران این شرکت را برانگیخته است.
آیت الله دری نجف آبادی:
۰۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹
تولید باکیفیت و رقابتی زمینه‌ساز عزت و شرف کشور است
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: تولید باکیفیت و رقابتی زمینه‌ساز عزت و شرف کشور است و در آموزه‌های دینی نیز به خودکفایی و تولید اشاره‌های بسیاری شده است.
اختصاصی| مدیرکل منابع طبیعی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب:
۰۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۸
منابع طبیعی با واگذاری دو پهنه معدنی جدید در «خنداب» و «ساوه-زرندیه» مخالف است/ پرونده پهنه معدنی ۴۸۰۰ هکتاری مراحل قضایی را طی می کند
محمدی گفت: اخیراً دو پهنه معدنی خنداب به مساحت 25 هزار هکتار و پهنه ساوه و زرندیه که 23 هزار هکتار است در دستور کار واگذاری قرارگرفته است که منابع طبیعی با واگذاری این محدوده‌ها مخالف است، بحث ما این است معادنی که در سنوات گذشته بنا به دلایلی غیرفعال شده‌اند باید فعال شوند ولی متأسفانه همچنان در استان به دنبال معدن جدید هستند.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی:
۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۶
صنعت دفاعی علیرغم وجود تحریم های ظالمانه به موفقیت های بزرگی دست پیدا کرده است
کریمی گفت: فعالان صنعت دفاعی علیرغم وجود توطئه های دشمنان با تحریم های ظالمانه و فتنه انگیزی های آنها افتخارات بزرگی برای کشور و نظام اسلامی به ماندگار گذاشتند و بسیاری از نیازهای کشور در حوزه دفاعی را برطرف کردند.
در شرکت گداختار اراک انجام می شود؛
۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۹
تولید بیش از 80 هزار شیر نفت و گاز در سال بدست متخصصان اراکی  
 شرکت گداختار با تولید سالیانه بیش از 80 هزار شیر مخروطی تخصصی در اندازه و سایزهای مختلف  یکی از افتخارات صنعت کشور است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی عنوان کرد:
۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹
تحمل صنایع استان مرکزی برای پذیرش بیش‌ازحد خاموشی‌ها محدود است/ شرایط سخت استان مرکزی در هفته پیش رو
اله داد گفت: در طی ده روز آینده با توجه به شرایط پیش رو نیازمند مشارکت و همیاری مردم و دستگاه‌ها هستیم تا بتوانیم با کمترین مشکلات و خسارت از بحران احتمالی بیرون بیاییم.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای باختر عنوان کرد:
۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
سقف مصرف برق استان مرکزی از 70 هزار مگاوات بالاتر است
شبیهی گفت: 12 تا ۱۵ هزار مگاوات عدم توازن تولید و مصرف انرژی برق استانمرکزی است است و در هفته آینده باید همکاری مردم و صنایع برای گذر از شرایط کنونی به‌طورجدی صورت گیرد.
استاندار مرکزی:
۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۹
کمبود برق فشار سنگینی به تولید آورده است/ استفاده از انرژی خورشیدی باید در دستور کار قرار بگیرد
آقازاده گفت: کمبود برق فشار سنگینی به تولید آورده و این فشارها آسیب‌های آن در انتهای سال در شکوفایی اقتصاد و محاسبه شاخصه‌های اقتصادی نمایان است لذا طرح موضوع و مشکل تنها در جلسات کافی نیست.
معاون معدنی سازمان صمت استان در گفتگو با دیارآفتاب مطرح کرد
۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۹
ظرفیت 3.4میلیون تنی تولید سیمان در استان مرکزی/حضور دائمی بازرسان صمت در کارخانه های تولید سیمان برای نظارت بر روند تولید و توزیع
فروتن با اشاره به ظرفیت 3.4میلیون تنی تولید سیمان در استان مرکزی گفت: کارخانه سیمان عمران انارک واقع در دلیجان با ظرفیت یک میلیون تن در سال (3هزار و 500 تن در روز) و کارخانه سیمان زرندیه که با نام سیمان ساوه معروف است با ظرفیت 2.4 میلیون تن در سال (8هزار تن در روز) فعال هستند.
آخرین اخبار