کشف 19 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مرکزی / 8 دستگاه خودروی شوتی توقیف شد ایرانِ 7 تکه؛ نقشه آمریکایی تجزیه ایران پشت پرده ماجرای آزادی باقر نمازی چیست؟ چرا دیدار رهبر انقلاب در دانشگاه فرماندهی انتظامی بود؟ سند سالمندی تدوین شده است نخستین سوئیت ویژه زوج‌های سالمند استان مرکزی در اراک افتتاح شد تمام اتفاقات صورت گرفته در کشور و شهر زاهدان را محکوم می‌کنیم/ عوامل خارجی دلیل اتفافات زاهدان است اینفوگرافی | عدالت آمریکایی و مرگ پروانه ها روایت یک رسانه برون‌مرزی از پشت‌پرده تجمعات دیروز ضدانقلاب در چند کشور خارجی ثبت دقت اصابت ۹۹ درصدی در حمله به اقلیم شمال عراق
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲
آرشیو صنعت
۲۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
سفیر کشور ساحل‌عاج در ایران وارد اراک شد
سفیر کشور ساحل‌عاج در ایران دقایقی پیش به‌منظور سفر به استان مرکزی با استقبال رسمی مسئولین استان وارد اراک شد.
در راستای حمایت از تولید؛
۲۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۱
شهرداری اراک ۱۳ دستگاه ماشین آلات عمرانی را از هپکو خریداری می کند 
قرار داد خرید ۱۳ دستگاه از انواع ماشین آلات عمرانی از شرکت هپکو در راستای حمایت از صنعت شهر اراک و رونق کسب و کار این مجموعه، منعقد شد.
معاون حقوقی و امور مجلس سازمان بازرسی کل کشور عنوان کرد:
۱۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۷
سازمان بازرسی به صورت همه جانبه از دانش بنیان ها حمایت می کند/ هر گونه مانع زایی را با قاطعیت پیگیری می کنیم
باقری در جریان بازدید از شرکت های لجور و گداختار در اراک گفت: سازمان بازرسی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان پیشگام بوده‌ و ساختار ویژه‌ای بدین منظور تعریف است و هر نوع مانع زایی در مسیر توسعه و فعالیت این مجموعه‌ها را با قاطعیت پیگیری خواهیم کرد.
معاون حقوقی و نظارت همکانی سازمان بازرسی کل کشور:
۱۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۴
تولیدکنندگان برای دریافت تسهیلات از بانک ها با چالش مواجه اند/ تأمین سرمایه در گردش کمباین سازی پیگیری می شود
باقری گفت: در حال حاضر تولیدکنندگان با چالش‌های مختلفی برای دریافت تسهیلات و تأمین سرمایه در گردش از بانک‌ها مواجه هستند و تولیدکننده مظلوم است.
دادستان اراک عنوان کرد:
۱۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۲
واردات ماشین آلات دست دوم تقاضا برای محصولات هپکو را کاهش می دهد/ لزوم نظارت بر معادن به عنوان یکی از گلوگاه های مهم فساد
قربانی گفت: مشکل هپکو این است که با واردات ماشین‌آلاتی در کشور مواجه هستیم که تولید داخلی را در این شرکت دارند، هپکو در بحث تولید، دانش فنی و کیفیت محصولات هیچ مشکلی ندارد.
یادداشت؛
۱۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷
یک سال با دولت سیزدهم؛ از غرش هپکو تا احیای آذرآب
با گذشت یک سال از عمر دولت سیزدهم هرچند برخی به دنبال آن هستند تا با تخطئه اقدامات دولت دستاوردهای آن را نادیده بگیرند اما پر واضح است که مهم‌ترین اقدام دولت سیزدهم در استان مرکزی هدایت صنعت استان به ریل صحیح تولید، توسعه و پیشرفت است.
استاندار مرکزی:
۱۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۵
بخش تعاون نیازمند اصلاح ساختار جدی است/ چنبره فساد بر خصوصی سازی صنایع استان مرکزی را به نابودی کشانده
مخلص الائمه گفت: ساختاری که باید بخش تعاون را توسعه و رشد بدهد یا نبوده یا به‌درستی شکل نگرفته و عمل‌نکرده است و باوجود چندین بار تغییر ساختار تعاون در کشور و انحلال و ادغام وزارت تعاون هنوز هم با ساختار روشنی مواجه نیستیم.
نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس عنوان کرد:
۱۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۹
علیرغم تلاش ها هدفگذاری بخش تعاون محقق نشده است/ تعاونی ها می توانند به بورس وارد شوند
کریمی گفت: نگاهی به چند دهه تلاش در عرصه تعاون نشان می‌دهد که ما نتوانستیم اهداف خود را در توسعه این بخش محقق کنیم چراکه هدف‌گذاری‌ای که در سیاست‌های کلی و در برنامه توسعه انجام شد این بود که حداقل 25 درصد از ظرفیت اقتصاد ملی ما به بخش تعاون تعلق بگیرد اما تابه‌حال محقق نشده است.
استاندار مرکزی:
۰۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۷
اقدامات صورت گرفته در شرکت کربن صنعت امیر کبیر قابل تقدیر است
مخلص‌الائمه گفت: در بازدید صورت گرفته از کارخانه شرکت کربن صنعت امیرکبیر با توضیحاتی که مدیران ایرالکو دادند و مشاهده اقدامات و پیگیری‌های صورت گرفته امیدواریم نتایج مطلوب برای این شرکت با همکاری و هم‌افزایی تمام ارکان اجرایی استان و تلاش و پیگیری‌های مجدانه هیأت مدیره و مدیرعامل ایرالکو حاصل گردد.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
۰۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۱
دانش بنیان شدن تولید ضامن بقا در بازارهای جهانی خواهد بود
زاهدی وفا اظهار کرد: دانش بنیان شدن تولید صرفا یک شعار لوکس نیست بلکه ضمانت بقای ما در بازارهای جهانی خواهد بود که اگر نتوانیم در بازار خارجی رقابت کنیم در آینده بازار داخلی را هم به تولیدات خارجی واگذار خواهیم کرد.
با حضور وزیر جهاد کشاورزی انجام شد؛
۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷
امضای تفاهمنامه توسعه ناوگان کمباین غلات/ کمباین سازی اراک بازسازی و تولید 1800دستگاه را انجام می دهد
بر اساس تفاهم نامه ای ما بین وزارت جهاد کشاورزی، آستان قدس رضوی و شرکت کمباین سازی ایران یک هزار دستگاه کمباین فرسوده بازسازی و ۸۰۰ دستگاه کمباین نو در ناوگان برداشت غلات کشور جایگزین می‌شود.
اختصاصی| استاندار مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:
۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹
گروه های نفوذ از «هپکو» و «آذرآب» فاصله بگیرند/ به آینده آذرآب بسیار خوشبین هستیم/ هپکو می تواند تولید دائم و انبوه داشته باشد
مخلص الائمه با تأکید بر اینکه به گروه های نفوذ هشدار می دهیم که از حوزه صنعت و دو شرکت هپکو و آذرآب فاصله بگیرند گفت: اتفاقات خوبی برای آذرآب در راه است و هپکو مانع جدی‌ای در مسیر تولید ندارد و می تواند تولید دائم و انبوه داشته باشد.
مدیرکل صمت استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:
۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۷
با انتقال سهام آذرآب مشکلات دومینو وار حل خواهد شد/ پیگیری دستور رئیس جمهور برای ممنوعیت واردات محصولات تولید هپکو
جودکی گفت: اگر بحث انتقال سهام آذرآب رقم بخورد مطمئناً بحث‌های مدیریتی نیز حل خواهد شد و این شرکت می‌تواند دومینو وار با عقد قراردادهایی که صورت خواهد داد سایر مشکلات را هم از پیش رو بردارد، همچنین در خصوص هپکو از دستور رئیس جمهور برای ممنوعیت واردات ماشین آلات تولیدی این شرکت استفاده خواهیم کرد.
مدیرکل صمت استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب:
۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶
رفع موانع تولید صنایع بزرگ رهاورد سفر رئیس جمهور به استان مرکزی بود
جودکی گفت: نوعاً تصمیمات اتخاذ شده در سفر رئیس‌جمهور به استان مرکزی در بخش صنعت و معدن غیرمالی و معطوف به تسهیل گری بود اما با توجه به اینکه برخی از این واحدها نیازمند استفاده از تسهیلات بودند بنا شد از محل رونق تولید و تبصره 18 اقداماتی صورت گیرد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:
۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۱
سفر رئیس جمهور مطمئنا برکات زیادی برای استان مرکزی خواهد داشت/ تصویب اعتبار بیش از 11 هزار میلیاردی و اجرای پروژه ها ظرف یک تا 3 سال
آصفری گفت: بیش از 11 هزار میلیارد تومان اعتبار و چندین پروژه در این سفر برای همه‌ی شهرهای استان مرکزی تعریف و تصویب شد که این اعتبارات در حوزه‌های راه، بهداشت و درمان، بخش‌های فرهنگی، کشاورزی و اشتغال و تولید لحاظ شده و مدت‌زمان اجرایی پروژه‌ها یک تا سه سال است.
رئیس جمهور در نشست خبری پایان سفر به استان مرکزی:
۳۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۸
220 طرح برای پیشرفت و آبادانی استان مرکزی مصوب شد/ جلوگیری از ورود ماشین آلاتی که در هپکو تولید می شود/ تخصیص اعتبار برای مقابله با آلودگی هوا
آیت الله رئیسی با بیان اینکه نیازها و مشکلات استان از قبل بررسی و با نگاه به‌ اولویت ها تصمیمات اخذ و در شورای اداری استان اعلام شد گفت:20 طرح در حوزه‌های مختلف در استان در این سفر قطعی و مصوب شد که البته اعتبارات زیادی می‌طلبد اما با توجه به‌ضرورت باید اجرا شوند.
استاندار مرکزی در شورای اداری استان با حضور رئیس جمهور عنوان کرد:
۳۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۴
مشکل آلودگی هوای اراک چندلایه و چندوجهی است/ قانون معادن ظرفیت احقاق حقوق مردم را ندارد
مخلص الائمه گفت: مشکل آلودگی هوا چند لایه و چند وجهی است که یک شبه بوجود نیامده و یک شبه هم از بین نمی‌رود اما نیاز است به صورت استثنا، مازوت سوزی از نیروگاه شازند قطع شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت:
۳۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵
آمار تولید خودروهای ناقص به صفر رسیده/خروج خودروها از قرعه‌کشی به‌تدریج اتفاق خواهد افتاد
فاطمی امین گفت: با تدابیر اندیشیده شاهد افزایش تولید خودرو هستیم به‌گونه‌ای که حتی یکی از خودروسازان پرونده قرعه‌کشی را حذف کرده‌ایم.
۳۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳
گزارش تصویری بازدید رئیس جمهور از شرکت هپکو
رئیس جمهور در سفر به استان مرکزی از ظرفیت های شرکت هپکو اراک بازدید و بر رفع مشکلات این واحد تولیدی تأکید کرد.
رئیس سازمان انرژی اتمی در سفر به خنداب خبر داد:
۳۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴
تولید ۱۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای در دستور کار قرار دارد
اسلامی گفت: تولید ۱۰ هزار مگاوات برق جدید در کشور در برنامه قرار گرفته که برای اجرای آن در حال اقدام هستم.
آخرین اخبار