پروژه‌های نیمه‌تمام؛ استخوانی در گلوی پیشرفت اقتصادی استان‌ها/ کلنگ‌های بی‌فرجام، متوقف در ایستگاه وعده‌ها کاخ سفید: برای پاسخ به حمله راکتی به عین‌الاسد، تصمیم عجولانه‌ای نمی‌گیریم تصادف زنجیره‌ای در جاده ساوه به تهران/عکس آقای روحانی صف‌های خرید مرغ و روغن را ببنید و بعد بگوید چرخ اقتصاد می‌چرخد/ قدرت خرید مردم یک ششم سال ۹۲ شد تقویت ویژه نیروی دریایی سپاه در سال ۹۹/ از تحویل پُرتعداد پهپاد و قایق تندرو تا ناو اقیانوس‌پیما واکسیناسیون وکلاء ضروری تر است یا پاکبان‌ها؟/ وکیلِ مدافعِ‌حق و پایبندقانون؛ با قانون‌شکنی، حق‌کشی نمی‌کند! طرح نهال هم عهدی با شهدا در اراک اثر «عروسی خوبان» در جشنواره ادبی یوسف شایسته تقدیر شد کارهای مهمی برای تسهیل ازدواج جوانان در دست اقدام است وزارت ارتباطات مکلف به اجرای شبکه ملی اطلاعات شد
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۰
آرشیو
سخنگوی دولت عنوان کرد:
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
ساز و کار حل مسئله تهاتر بدهی هپکو در هیات دولت به تصویب رسیده/ امنیت شغلی کارگران تأمین خواهد شد
ربیعی گفت: موضوع تهاتر بدهی هپکو با استفاده از ظرفیت بند «و» تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۹ در جلسه هیات وزیران به تصویب رسیده است و نگرانی وجود ندارد.
دیارآفتاب بررسی می کند؛
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹
نگاهی به طرح ساماندهی بازار و عرضه خودرو در بورس کالا/ مزایا و معایب این طرح چیست؟
یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: طرح عرضه خودرو در بورس کالا در کنار تأثیرات مثبتی که می تواند داشته باشد نکات منفی هم دارد.
تذکر کتبی نمایندگان اراک به وزیر کار پیرامون مشکلات هپکو؛
۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰
هیچ اقدام موثری از زمان واگذاری هپکو به تأمین اجتماعی انجام نگرفته است/ تا دیر نشده تدبیری بیاندیشید
نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در مجلس شورای اسلامی طی تذکر کتبی خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار پرداخت حقوق و مطالبات کارگران هپکو و پیگیری حل مشکلات این شرکت شدند.
سؤال 30 نماینده مجلس از زنگنه؛
۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
سهمیه خوراک پتروشیمی خمین با چه منطقی کاهش یافته است/چرا وزارت نفت امنیت سرمایه‌گذاری را تهدید می‌کند؟
نظری نماینده مردم خمین و 29 نماینده دیگر مجلس شورای اسلامی طی سؤالی از وزیر نفت خواستار پاسخگویی زنگنه در رابطه با چرایی کاهش سهمیه خوراک تخصیصی پالایشگاه شازند به پتروشیمی خمین و تهدید امنیت سرمایه گذاری با تصمیمات دوگانه این وزارتخانه شدند.
مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛
۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
مطالبه کارگران شرکت «لاستیک پارس ساوه» افزایش حقوق و حل مشکل صندوق پس انداز است
مداح موحدی پیرامون اعتراضات کارگری چند روز اخیر شرکت لاستیک پارس ساوه گفت: در رابطه با این شرکت اختلافاتی وجود دارد که از قبل بوده و کارگران توقعاتی دارند که یکی از آن‌ها افزایش حقوق و دیگری مسائلی بر سر صندوق پس‌انداز کارکنان این واحد است.
دولت و وعده ها، دور باطلی که پایان ندارد؛
۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
فرار از زیر بار مسئولیت هپکو با وعده‌های توییتری آقای وزیر/حل مشکل بدهی های «بزرگترین تولید کننده ماشین آلات راهسازی خاورمیانه» هم وعده بود؟!
در حالی که هفته گذشته وزیر کار از حل مشکل تهاتر بدهی های هپکو با موافقت هیئت وزیران خبر داده بود اما نه تنها خبری از فرآیند اجرایی آن به گوش نمی رسد بلکه در گزارش منتشره شده از این نشست در پایگاه اطلاع رسانی دولت نیز به چنین مصوبه ای اشاره نشده است!
دیارآفتاب بررسی می کند؛
۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱
علت اعتراضات روزهای اخیر مردم روستای «راوه» چه بود/ مردم و محیط زیست، معترض به تاسیس معدن مس در نزدیکی روستا
چند روز گذشته ویدئو هایی در فضای مجازی از اعتراض اهالی روستای راوه (از توابع شهرستان دلیجان) به احداث معدن مس در نزدیکی روستا منتشر شده است. دیارآفتاب برای پیگیری موضوع گفتگویی با دهیار این روستا ترتیب داده است.
گزارش |
۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۶
تردید جدی دولت در حمایت از هپکو / چرا مصوبه هیات وزیران در خصوص تهاتر بدهی هپکو منتشر نشده؟
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سوم اسفند در توئیتر خود با متنی پرابهام از تهاتر بدهی هپکو براساس مصوبه هیات دولت خبر داد؛ اما معلوم نیست ۱۲۰۰ میلیارد تومان از چه منابعی قرار است تأمین شود.
معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار مركزي خبر داد
۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶
كاهش 76 درصدي تعداد كارگران داراي حقوق معوق در استان مركزي
معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار مركزي از كاهش 76 درصدي تعداد كارگران داراي حقوق معوق در استان مركزي خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنداب:
۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
طرح تکمیل زنجیره تولید کشمش خنداب در دست بررسی است
اسماعیلی با اشاره به اینکه طرح تکمیل زنجیره تولید کشمش در شهرستان در دست بررسی است گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در یک برنامه چندساله زنجیر تولید کشمش از کاشت، داشت، برداشت، فرآوری و صادرات شامل این زنجیره تولید می‌شود.
دیارآفتاب گزارش می دهد:
۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲
وزیر کار از موافقت هیئت وزیران با تهاتر بدهی های هپکو خبر داد/ کارگران هپکو چشم انتظار عمل!
شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از موافقت هیئت وزیران با تهاتر بدهی های هپکو با مطالبات تأمین اجتماعی از دولت خبر داد.
تذکر شفاهی نمایندگان اراک در صحن علنی برای پیگیری مشکلات هپکو؛
۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
آصفری: مشکل کارگران هپکو در نشست سران قوا پیگیری شود/کریمی: حل موانع پرداخت حقوق کارکنان
نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس در تذکر شفاهی خطاب به مسئولین دولت و رئیس مجلس خواستار پیگیری مطالبات کارگران و حل مشکلات شرکت هپکو شدند.
سنگ‌اندازی تأمین اجتماعی برای پرداخت حقوق معوق هپکویی ها؛
۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
کارگران هپکو در پی محقق نشدن وعده های مسئولین دست به اعتراض زدند
کارگران هپکو بار دیگر در اعتراض به بدقولی های متعدد مسئولین در پیگیری مسائل و مشکلات این واحد صنعتی تجمع و راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛
۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۹
هپکو به دلیل بدهی‌هایی که دارد نمی‌تواند در پروژه‌ها ضمانت‌نامه بگیرد/1242 کارگر استان مرکزی حقوق معوق دارند
آبایی گفت:اصل مشکلات شرکت هپکو این است که به دلیل بدهی‌هایی که دارد نمی‌تواند در پروژه‌ها ضمانت‌نامه بگیرد و به همین دلیل چند روز قبل در جلسه‌ای با حضور دو وزیر و مسئولین استانی مقررشده است تا کمک کنند و سازمان تأمین اجتماعی نیز تعامل بیشتری داشته باشد.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
علیرغم وعده وزیر کار مشکلات هپکو در جلسه امروز هیئت دولت مطرح نشد!
علیرغم قول وزیر کار مبنی بر طرح مشکلات شرکت هپکو در جلسه امروز (چهارشنبه 29 بهمن) هیئت وزیران اما مصوبات این جلسه  که بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی دولت قرارگرفته است حاکی از آن است که این موضوع در نشست هیئت دولت مطرح نشده است.
دیارآفتاب از آخرین تصمیات درباره «هپکو» گزارش می دهد؛
۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
آصفری:قول وزیر کار برای حل مشکل حقوق کارگران و تهاتر بدهی های هپکو تا پایان هفته/ دولت وعده ها را عملی کند
آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب گفت: وزیر کار در جلسه روز گذشته در مجلس قول داد تا آخر هفته مشکل حقوق کارگران هپکو حل و نسبت به تهاتر بدهی‌های شرکت اقدام شود و این موضوع را به‌زودی در جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت مطرح و مصوب کنند.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
جمعی از کارگران «هپکو« در اعتراض به بدقولی های مسئولین تجمع کردند/ احیای «هپکو» مطالبه کارگران
تعدادی از کارگران هپکو صبح امروز، ۲۷ بهمن ماه در اعتراض به عدم پایبندی مسئولان نسبت به وعده های خود در خصوص تهاتر بدهی‌ها و بازگشت تولید به این شرکت، ریل راه‌آهن اراک را برای ساعاتی بستند.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب مطرح کرد
۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۵
احیای 74 واحد تولیدی استان مرکزی در سال جهش تولید/بهبود وضعیت حقوق معوقه واحدهای تولیدی استان
نعمتی با اشاره به اینکه وضعیت تولید در سطح استان مناسب ارزیابی می شود و به نوعی می توان گفت تحریم به بهبود وضعیت تولید کمک کرده است گفت: در ده ماهه نخست امسال 74 واحد تولیدی احیا شده و 547نفر مشغول به کار شده اند.
اختصاصی| بر اساس پیگیری های دیارآفتاب:
۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
وزیر کار برای پاسخگویی درباره آخرین وضعیت «هپکو» فردا به مجلس می رود
نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب از حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پاسخگویی پیرامون تعهدات خود نسبت به شرکت هپکو در مجلس خبر داد.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
کارگران «هپکو» خسته از وعده های بی عمل و نگران از آینده
باگذشت حدود یک هفته از جلسه‌ای که با حضور وزرای اقتصاد، کار و برخی مسئولین ملی و استانی برای حل مشکل تهاتر بدهی‌های هپکو برگزارشده بود ولی کماکان وعده تهاتر بدهی هپکو نیز در کنار وعده‌های بی‌شماری که در طول سالیان گذشته برای احیای این شرکت داده شد عملی نشده است.
آخرین اخبار