تشکیل تمدن اسلامی رسالت مهم بسیج است/ تحویل ۱ هزار و ۵۰۰ مسکن محرومین به برکت کنگره شهدای استان ابتکارات ایران برای رفع تحریم‌ها/ حقوق بازنشستگان افزایش می‌یابد در دیدار رئیسی و پوتین چه گذشت؟ ماجرای پول زور گرفتن داروخانه‌ها از مردم / ابلاغ چراغ خاموش تعرفه‌های غیرقانونی! یک میلیون و ۱۵۰ هزار حامی ایتام در کشور وجود دارد ماجدی: عزیزی‌خادم به جادوگری اعتقاد داشت؛ روز عزلش گریه‌ام گرفت/ اسکوچیچ در جام‌جهانی سرمربی ماست؛ کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال می‌شوم! بالاترین معروف حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران است دشمنان نظام اسلامی به دنبال جدایی روحانیت از مردم هستند بنیاد کربلایی کاظم ساروقی در استان مرکزی راه اندازی می‌شود زکات ارائه یک الگوی عزت آفرین از جامعه اسلامی است/امیدآفرینی در جامعه اولویت مهم کشور است
پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۱
آرشیو دانشگاهی
۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳
کنکور سراسری ۱۴۰۱ آغاز شد/ ۱,۴۸۹,۲۲۰ دواطلب
کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ با یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ داوطلب از امروز چهارشنبه هشتم تیر ماه و با رقابت گروه آزمایشی هنر در سراسر کشور آغاز شد.
معاون آموزشی دانشگاه اراک اعلام کرد
۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۸
آغاز ماراتن کنکور با رقابت 24456 نفر در استان مرکزی
منصوری گفت: بزرگترین ماراتن علمی کشور با حضور ۲۴ هزار و ۴۵۶ نفر در استان مرکزی از امروز در گروه‌‎های آزمایشی هنر آغاز و تا روز شنبه 11 تیرماه ادامه دارد.
۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۳
چند تکنیک طلایی برای داوطلبان روز قبل از کنکور
یک مشاور تخصصی کنکور درباره رعایت برخی مسائل در روز قبل از کنکور به داوطلبان توصیه هایی کرد.
۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۴
صف‌های طولانی و هزینه‌های عجیب و غریب دندانپزشکی!
نماینده مردم رشت گفت: مشکل اصلی توزیع ناعادلانه، دسترسی بسیار پایین مردم به دندان‌پزشک، کیفیت پایین و گرانی خدمات دندان، عدم افزایش ظرفیت دندانپزشکی برمی‌گردد متاسفانه در این رابطه برخی به دلیل تعارض منافع قیل و قال الکی به راه می اندازند.
۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۳
پاسخ تمام سوالات کنکوری‌ها درباره کارت آزمون و رفع نقص
داوطلبان کنکور سراسری تا روز سه‌شنبه هفتم تیرماه فرصت دارند برای دریافت کارت کنکور اقدام کنند.
۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷
شانس قبولی بیشتر پولدار‌ها در دانشگاه‌های دولتی/ عدالت آموزشی روی خوشی به دهک‌های پایین نشان نمی‌دهد
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شانس قبولی دهک‌های بالاتر جامعه نسبت به اقشار ضعیف‌تر با معدل مساوی بیشتر است.
۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۷
صفر تا ۱۰۰ برگزاری کنکور ۱۴۰۱
پس از گذشت دو سال، کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ در روز‌های صفر کرونا برگزار می‌شود و یک میلیون و ۵۰۰ هزار کنکوری منتظر هستند از ۸ تیرماه در کنکوری با جدیدترین تغییرات به رقابت باهم بپردازند.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان مرکزی عنوان کرد:
۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷
آغاز پذیرش دانشجو در مراکز علمی کاربردی استان مرکزی/ آموزش مهارتی در راستای ایجاد اشتغال رسالت دانشگاه است
رئوفی گفت: ثبت‌نام پذیریش دوره‌های کاردانی و کارشناسی مراکز دانشگاه علمی کاربردی استان در ۱۵۴ رشته تحصیلی با ظرفیت ۹ هزار و ۳۰ نفر از امروز آغاز و مهلت ثبت نام در دوره های کارشناسی از 29 خردادماه لغایت 21 تیرماه  و پذیرش دوره‌های کاردانی نیز از 14 تیرماه آغاز و تا 21 تیرماه ادامه خواهد داشت.
۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۰
پدر ۴۲ ساله،هشتمین جانبخش استان در سال جاری شد
 سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: هشتمین جانجش استان مرکزی در سال جاری، در تاریخ ۲۱خرداد ماه به دلیل عارضه ناگهانی مغزی در بیمارستان ولیعصر اراک بستری و متأسفانه در همان ساعات اولیه دچار مرگ مغزی شد.
۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۳
 یک فوتی و ۱۴ مصدوم بر اثر مسمومیت الکلی در اراک 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک از فوت یک نفر و مسمومیت ۱۴ نفر بر اثر مصرف الکل خبر داد.
۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۹
جلوگیری از افزایش قیمت غذای دانشگاه‌ها با پرداخت یارانه دانشجویی
رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: برای تغذیه دانشجویان مبلغی در اختیار دانشگاه ها قرار می‌گیرد و این مبلغ به عنوان یارانه به رستوران‌های مکمل پرداخت می شود تا افزایش قیمت متوجه دانشجو نشود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:
۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۲
تکمیل بیمارستان ولیعصر(عج) اراک نیاز به 500 میلیارد تومان اعتبار دارد/ پیشرفت 80 درصدی پروژه و احتمال بهره برداری تا پایان سال
جمالیان گفت: برای اتمام پروژه بیمارستان ولیعصر (عج) بین 450 تا 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و اگر چه پیمانکار کمی از برنامه عقب است اما می‌تواند در صورت تأمین اعتبار به موقع امسال این پروژه را تحویل بدهد.
۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۰
زوایای پیدا و پنهان مصوبه جدید کنکور/از فوت‌ و فن تست‌زنی تا راهیابی معدل‌های زیر 12 به دانشگاه‌های برتر
زوایای پیدا و پنهان طرح اصلاح و تکمیل سیاست‌های سنجش و پذیرش دانشگاه‌ها ما را برآن داشت تا میزگردی با دست‌اندرکاران این طرح برگزار کنیم. در این میزگرد مباحثی همچون سهم دهک‌های بالا از قبولی در رشته‌ها و دانشگاه‌های برتر، رابطه معکوس بین معدل دانش‌آموزان و درصد پذیرش آن‌ها در کنکور و پذیرش داوطلبانی با معدل‌های زیر ۱۲ در بهترین دانشگاه‌های کشور مطرح شد.
۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۳
اعلام جزئیات برگزاری کنکور دروس تخصصی تا هفته آینده
پورعباس گفت: آزمون دروس تخصصی از سال ۱۴۰۲ دو نوبت در سال برگزار خواهد شد که تا هفته آینده جزئیات آن اعلام می‌شود.
استاندار مرکزی:
۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱
سهم استان مرکزی در حوزه دانش‌بنیان فاجعه است
مخلص الائمه با اشاره به اینکه سهم استان در حوزه دانش‌بنیان فاجعه است گفت: دستگاه‌های اجرایی استان باید اقدامات خود در زمینه حمایت از فعالیت های دانش بنیان گزارش کنند چراکه سهم ناچیز و نزدیک به صفر استان در این حوزه اصلاً قابل قبول نیست.
رئیس دانشگاه اراک:
۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲
3 سند در حوزه فعالیت‌های دانش‌بنیان در استان مرکزی موردتوجه است
ذوالفقاری با اشاره به راهکارهای تحقق شعار سال، گفت: سه سند در حوزه فعالیت‌های دانش‌بنیان در استان مرکزی موردتوجه است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۷
برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در ساختار اداری کشور مشکلاتی داریم/ در حوزه صنعت نیازمند راهکارهای علمی برای افزایش راندمان تولید هستیم
کریمی با بیان اینکه در ساختار اداری کشور مشکلاتی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان داریم گفت: در حالی که عمده حمایت‌ها به سمت معاونت علمی ریاست جمهوری متمرکز است ولی صندوق نوآوری به لحاظ ساختاری زیرنظر ریاست جمهوری است لذا ساختار واحدی برای اعمال حمایت‌های موردنیاز در عرصه‌های مدیریتی، مالی و حقوقی در حوزه دانش‌بنیان‌ها نداریم.
۱۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۲
تشریح تغییرات کنکور از سال ۱۴۰۲/ حذف دروس عمومی از کنکور
رئیس سازمان سنجش با تشریح مصوبه کنکوری و تغییرات کنکور از سال ۱۴۰۲ گفت: از سال ۱۴۰۲ زیرگروه ها و دروس عمومی حذف می شوند و کنکور سالی دوبار برگزار می شود و سوابق تحصیلی تاثیر قطعی دارند.
۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۱
اصلاح مصوبات کنکوری در جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی
دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی از اصلاح جزئی مصوبات مرتبط با سنجش و پذیرش در جلسه امروز سه شنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی خبرداد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی:
۱۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۴
 استان مرکزی در شیوع مصرف سیگار  ۱.۴ صدم درصد از شاخص کشوری پایین تر است/نواخته شدن زنگ خطر عادی شدن مصرف قلیان در خانواده ها
جمالیان گفت: در راستای بیانیه سازمان ملل برای کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری های غیر واگیر در کشور، کاهش ۳۰درصدی شیوع مصرف دخانیات تا سال ۱۴۰۴ برنامه ریزی شده است.
آخرین اخبار