حضور دو ورزشکار استان مرکزی در اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر جزئیاتی از پنهان‌کاری‌های دولت در بودجه ۱۴۰۰/ نادران: ۱۷۵هزار میلیارد تومان مخفی شده بود/ دلار ۱۷۵۰۰ تومانی را دولت در بودجه آورده نه مجلس پیروزی‌های 2 سال اخیر بیشتر از 40 سال قبل است پشتوانه موضع وزیر آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس چیست؟ اهداف تل‌آویو از تجاوز نظامی به سوریه ساعی یک سال محروم شد/ جریمه 10 میلیونی برای مدیر تیم‌های ملی ۷ نکته مهم از جدیدترین رزمایش موشکی پیامبر اعظم(ص) / تمرین MRSI سپاه با نمایش ذوالفقار و دزفول هایپرسونیک +عکس سرلشکر سلامی: با اقتدار در برابر دشمن ایستاده‌ایم/ پیام رزمایش سپاه دفاع از ارزش‌های حیاتی است ماجرای حقوق‌های نجومی ۴۰ نفر در یک شرکت دولتی چه بود؟ / پیش‌بینی ما این است که FATF در مجمع رد می‌شود دومین شب مراسم عزاداری فاطمیه با حضور رهبر انقلاب برگزار شد
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
آرشیو
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک:
۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵
۸ شهرستان استان مرکزی در وضعیت زرد و چهار شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت ۸ شهرستان استان در وضعیت زرد و چهار شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند اما کرونا همچنان خطرناک و در کمین است.
به همت پژوهشگران دانشگاه صنعتی اراک صورت گرفت؛
۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳
طراحی و ساخت ربات با ۶ درجه آزادی در اراک
پژوهشگران دانشگاه صنعتی اراک موفق به ساخت ربات با ۶ درجه آزادی شدند.
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه اراک:
۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰
وحدت حوزه و دانشگاه نماد نفی سکولاریسم است/ رشد علم اگر با معنویت همراه باشد سرعت می گیرد
مهدوی اطهر با بیان اینکه پیوند حوزه و دانشگاه نمادی برای نفی سکولاریسم است، گفت: سکولاریسم به معنای جدایی دین از تمامی عرصه های اجتماعی است. این در حالی است که حوزه و دانشگاه در مسائل مربوط به اجتماع بسیار می توانند یکدیگر را کمک دهند و رشد علم اگر با معنویت و ایمان قوی همراه باشد، سرعت می گیرد.
با حضور دو استاد تمام حوزه و دانشگاه؛
۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
نشست مجازی وحدت حوزه و دانشگاه برگزار می شود+ پوستر
به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه، نشستی مجازی با حضور دو استاد تمام مطرح کشوری برگزار می شود.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی:
۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
موتور حرکت پیشرفت و توسعه کشور پژوهش است/ خطری که کاهش بودجه پژوهشی تهدید می‌کند
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه در حوزه ماهواره به دلیل اینکه دولت چندین سال است بودجه را به‌شدت کاهش داده با آسیب‌های زیادی مواجه هستیم و به‌طورجدی در این حوزه دچار عقب‌ماندگی شدیم و علت آن بودجه کم این حوزه است که به‌طور مطلوب اختصاص پیدا نکرده است.
فعال دانشجویی:
۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
مطالبه گری در چارچوب مبانی انقلاب اسلامی از وظایف مهم جریانات دانشجویی است
فعال دانشجویی دانشگاه اراک گفت: اگر جریان دانشجویی مطالبه گری بر اساس چارچوب و مبانی انقلاب اسلامی را در دستور کار خود بگذارد قطعا هیچ جریانی نمی تواند آن را دچار انحراف کند چراکه گام برداشتن در این مسیر تناقضات را به خوبی مشخص می کند.
تلنگری برای ظلم ستیزی و حق طلبی؛
۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
روز دانشجو یادآور کارنامه سیاه رژیم پهلوی و نماد استکبارستیزی دانشجویان/ چرا 16 آذر 32 در خاطر ماند؟
آنچه روز دانشجو را در مناسبت‌های تقویمی به فراموشی نسپرده همین ریشه‌های عمیق این نام‌گذاری است؛ خون سه جوان آزادی‌خواه احمد قندچی، مهدی شریعت‌رضوی و مصطفی بزرگ‌نیا است که نام دانشجو را در شانزدهم آذرماه هرسال بر خاطرها تلنگر می‌زند.
به بهانه روز دانشجو؛
۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
در گفتگوی تصویری استاندار مرکزی با دانشجویان چه گذشت؟
سید علی آقازاده استاندار مرکزی به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو طی ارتباط زنده تصویری با دانشجویان دانشگاه های استان مرکزی به گفتگو پرداخت.
۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۰
انتشار دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰/ ثبت نام آغاز شد
دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ در سایت سازمان سنجش منتشر شد. ثبت نام در این آزمون از امروز ۱۶ آذر آغاز شد.
نویسنده و پژوهشگر تاریخ معاصر:
۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
اساس جنبش 16 آذر اعتراض به سیاست‌های امپریالیستی آمریکا و انگلیس بود /دانشجویان روحیه ضد استکباری را حفظ و تقویت کردند
غضنفری نویسنده و پژوهشگر تاریخ معاصر گفت: اصل حرکت و جنبش 16 آذر اعتراض به سیاست‌های امپریالیستی آمریکا و انگلیس بود که در مرداد 1332 به صورت مشترک کودتایی را در ایران انجام داده بودند، حتی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم جنبش دانشجویی ماهیت ضد سلطه و ضد اسکتباری خود را همچنان حفظ کرد که یکی از نمودهای حرکت‌های اعتراضی دانشجویان در سال 1358 و در ماجرای 13 آبان رخ داد.
فعال دانشجویی:
۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
جریانات دانشجویی نباید پادوی احزاب و گروه‌های سیاسی خارج از دانشگاه شوند/مطالبه گری همراه با عقلانیت راهگشای مشکلات خواهد بود
کاظمی فعال دانشجوی با تأکید بر اینکه جریانات دانشجویی نباید پادوی احزاب و گروه‌های سیاسی خارج از دانشگاه شوند، گفت: جنبش دانشجویی باید بیانات مقام معظم رهبری را فصل الخطاب قرار دهد و متأسفانه از این مسئله امروز فاصله گرفته شده که بخشی از آن به کم کاری ها و بخشی دیگر به دغدغه های نسل فعلی برمی گردد.
آیت الله دری نجف آبادی:
۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳
روز دانشجو تجلی آرمان‌گرایی و بیداری پویندگان راه علم است/ دانشگاهیان و حوزویان با تمام قوا در برابر نظام سلطه ایستاده و خواهند ایستاد
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در پیامی روز دانشجو را تجلی آرمان‌گرایی و بیداری پویندگان راه علم عنوان کرد وگفت: دانشجویان، دانشگاهیان و حوزویان عزیز ما فرزندان عاشورا، کربلا و محرم هستند و از امام حسین (ع) درس حریت و آزادی و آزادگی آموخته‌اند و در راه خدا، حق، آزادی و کرامت انسانی الگو و اسوه‌اند و در برابر نظام سلطه، استکبار، صهیونیزم و عمال مرتجع و جنایتکار آن‌ها با تمامی قوا ایستاده و خواهند ایستاد.
گزارش مهر به مناسبت ۱۶ آذر؛
۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶
کنکاشی در رسالت‌های جدید جنبش دانشجویی/سهم تشکل‌ها از مسئله محوری
فعالان دانشجویی به واکاوی و بررسی عملکرد تشکل ها و جنبش های دانشجویی در تحقق محورهای توصیه شده از جانب رهبری از جمله مسئله گشایی، مطالبه گری، عدالتخواهی و .‌.. پرداختند.
مسئله‌ی علم، عدالت‌خواهی، آزاداندیشی و آزادیخواهی؛
۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۵
کارکرد دانشجو در تبیین جایگاه آرمان‌های دانشجویی چیست؟
امروز که گرایش به غرب در دانشگاه‌ها جبهه‌گیری می‌کند و تفکرات تزریق‌شده از سوی برخی به‌اصطلاح روشنفکران ذهن جوان را سیطره می‌کند و به جهت‌گیری‌هایی وا می‌دارد که متناقض با آرمان ها و حتی واقعیت‌هاست، کارکرد دانشجو در تبیین جایگاه آزادفکری و آزادیخواهی چیست؟
۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۸
ثبت‌نام کنکور ارشد و المپیاد علمی دانشجویی ۱۴۰۰ از فردا، ۱۶ آذر آغاز می‌شود
فرصت ثبت‌نام برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ و بیست‌وششمین آزمون المپیاد علمی دانشجویی کشور از فردا، ۱۶ آذرماه در سایت سازمان سنجش آغاز می‌شود.
در آستانه روز دانشجو برگزار شد؛
۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰
تصاویر| میزگرد نقد و بررسی عملکرد جنبش دانشجویی
به مناسبت روز دانشجو، میزگرد بررسی عملکرد جنبش دانشجویی با حضور دانشجویان در دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب برگزار شد.
کاهش موارد ابتلا و مرگ و میر کرونا در استان مرکزی؛
۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
۶ فوتی و شناسایی ۱۹۳مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کرونا ویروس ۱۹۳مورد جدید ابتلا در ۲۴ساعت گذشته شناسایی‌شده‌اند.
۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
تقویم جدید آموزشی دانشگاه آزاد اعلام شد
دانشگاه آزاد اسلامی با صدور دستورالعملی، تقویم جدید آموزشی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی را اعلام کرد.
بخشنامه جدید وزیر علوم منتشر شد؛
۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
وضعیت تعطیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی در هفته پیش رو
وزیر علوم با ابلاغ بخشنامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور، شرایط و الزام‌های تعطیلی مجموعه‌های وابسته به وزارت علوم در هفته پیش رو را اعلام کرد.
آخر هفته با اخبار دانشگاهی| آموزش
۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
آغاز فرصت ثبت‌نام فراگیر ارشد پیام نور و کنکور دکتری ۱۴۰۰ / ارشد پزشکی امسال تکمیل ظرفیت ندارد
برای مرور مهمترین اخبار دانشگاهی طی یک هفته گذشته در حوزه آموزش و پژوهش با ما همراه باشید.
آخرین اخبار