تشکیل تمدن اسلامی رسالت مهم بسیج است/ تحویل ۱ هزار و ۵۰۰ مسکن محرومین به برکت کنگره شهدای استان ابتکارات ایران برای رفع تحریم‌ها/ حقوق بازنشستگان افزایش می‌یابد در دیدار رئیسی و پوتین چه گذشت؟ ماجرای پول زور گرفتن داروخانه‌ها از مردم / ابلاغ چراغ خاموش تعرفه‌های غیرقانونی! یک میلیون و ۱۵۰ هزار حامی ایتام در کشور وجود دارد ماجدی: عزیزی‌خادم به جادوگری اعتقاد داشت؛ روز عزلش گریه‌ام گرفت/ اسکوچیچ در جام‌جهانی سرمربی ماست؛ کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال می‌شوم! بالاترین معروف حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران است دشمنان نظام اسلامی به دنبال جدایی روحانیت از مردم هستند بنیاد کربلایی کاظم ساروقی در استان مرکزی راه اندازی می‌شود زکات ارائه یک الگوی عزت آفرین از جامعه اسلامی است/امیدآفرینی در جامعه اولویت مهم کشور است
جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۰
آرشیو اراک
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۱
آخرین فعالیت های نقل و انتقالاتی باشگاه آلومینیوم/ جذب 3 بازیکن و پنج تمدیدی، علینژاد و سلیمان زاده ماندنی شدند
باشگاه آلومینیوم اراک طی یک هفته اخیر با جذب 3 بازیکن جدید و تمدید قرارداد پنج نفر از بازیکنان فعلی این تیم فعالیت خود در نقل و انتقالات تابستانی را استارت زد.
گزارش تصویری/
۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۶
بازدید استاندار مرکزی از پروژه ۸۱۰۰ واحدی اراک
استاندار مرکزی به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار اراک و جمعی از مدیران مربوطه از پروژه ۸۱۰۰ واحدی طرح جهش تولید مسکن در اراک بازدید کرد.
معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن خبر داد
۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹
پیشرفت 20 درصدی پروژه نهضت ملی مسکن بنیاد مسکن 
باقر پور نجف آباد گفت: در کل کشور بنیاد مسکن 71 هزار واحد مسکن شهری در قالب نهضت ملی مسکن در حال ساخت دارد که پیشرفت۲۰ درصدی دارند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی:
۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۲
داشتن پیوست عفاف و حجاب در کلیه برنامه های فرهنگی یک ضرورت مهم است
نظری گفت:داشتن پیوست عفاف و حجاب در کلیه برنامه های فرهنگی یک ضرورت مهم است و دانشگاه ها در خصوص تولید محتوای فاخر گام های بلندی بردارند.
شهردار اراک در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:(بخش اول)
۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳
چندین سال بود که کار عمرانی بنیانی در اراک انجام نمی شد/ دره گردو، پارک باهنر و کوهستان مستوفی سه پروژه شهرداری در حوزه نشاط اجتماعی است
کریمی با بیان اینکه چندین سال بود که کار عمرانی بنیانی در شهر اراک انجام نمی‌شد گفت: در سال ۱۴۰۰ واقعیت این است که از ۱۴۳ پروژه تعریف شده برای شهرداری در دوره قبل فقط یک پروژه میدان مقاومت انجام شد که تکمیل این پروژه هم در دوران شورای ششم بود.
گزارش تصویری/
۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۷
حضور شهردار اراک در دفتر «دیار آفتاب»
کریمی شهردار اراک به همراه مدیر روابط عمومی شهرداری با حضور در دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
کارشناس اقتصادی:
۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۱
دعوت ایران به اجلاس بریکس نشان می دهد ایران قابل‌حذف از معادلات بین‌الملل نیست
نکو گفت: دعوت ایران به اجلاس بریکس، به بلوک غرب از جمله اتحادیه اروپا و آمریکا این پیام را می‌دهد که ایران قابل‌حذف از معادلات بین‌الملل نیست و باید جایگاه ایران در جهان به رسمیت شناخته شود.
فرمانده سپاه روح الله:
۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۵
بسیج فرصت ساز و فرمول گذر انقلاب از سختی ها است/ تحویل ۲۰۰ مسکن محرومین در سال ۱۴۰۰ به همت جهادگران بسیجی در استان مرکزی
سردار کریمی تاکید کرد: بسیج فرمول گذر انقلاب اسلامی از بحران ها و سختی ها است و ورود بسیج به هر مسئله ای خاتمه دهنده مشکلات بوده و امروز بسیج با استفاده از تجربیات گذشته باید در راستای تحقق بیانیه گام دوم و عملیاتی نمودن رهنمودهای مقام معظم رهبری شتابنده حرکت کند.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
موانع صدور ضمانت نامه بانکی برای «آذرآب» رفع شد/ غول پیمانکاری عمومی ایران دوباره بر می خیزد
موانع صدور ضمانت نامه بانکی برای شرکت آذرآب اراک جهت حضور و مشارکت در مناقصات و انعقاد قراردادهای جدید رفع شد.
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی:
۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۱
قوه قضائیه همواره باید سلامت، استقلال و صلابت خود را حفظ کند/حج ستون زندگی بشریت است
آیت الله دری نجف ابادی با تاکید بر اینکه قوه قضائیه همواره باید سلامت، استقلال و صلابت خود را حفظ کند، گفت: قوه قضاییه باید پناهگاه ملت و همه مظلومین و مستضعفین باشد و امروز دستگاه قضایی کشور در دنیا سرآمد هست و باید برای دنیا و کشورهای اسلامی به الگویی جامع تبدید شود.
مدیرکل صمت استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب خبر داد:
۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۰
حل مشکلات صنایع استان مرکزی در سفر رئیس جمهور پیگیری می شود
جودکی گفت: حل مشکلات آذرآب که البته بخش عمده ای از آن مرتفع شده، نشست مشترک با حضور معدن کاران و مجموعه وزارت راه در خصوص هپکو، تلاش برای جذب اعتبارات و کمک به صنایع کوچک از جمله برنامه های در دستور کار حوزه صنعت و معدن در سفر پیش روی رئیس جمهور و هیئت دولت به استان مرکزی است.
گزارش تصویری/
۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹
نمایشگاه گل و گیاه در اراک
نهمین نمایشگاه کشوری گل و گیاه، تجهیزات باغبانی و گلخانه‌ای و گیاهان دارویی با حضور بیش از ۶۰ واحد تولیدکننده، عرضه‌کننده، کارشناس و متخصص گل و گیاه از ۱۳ استان کشور تا روز جمعه در اراک دایر است.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:
۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۰
شهید چمران در مقاطع حساس انقلاب جهادگونه وارد میدان می شد/پیشتازی در عرصه های جهاد علمی و جهاد تبیین از رسالت های مهم اساتید است
سردار کریمی گفت: پیشتازی در عرصه های جهاد علمی و جهاد تبیین از رسالت های مهم اساتید است و با توجه به اینکه دشمن به دنبال وارونه سازی حقایق ، تخریب اعتقادات جوانان و دروغ پردازی در جنگ شناختی است اساتید باید با جهاد تبیین جوانان را در مسیر تحقق اهداف انقلاب هدایت کنند.
۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹
پلمب 3 کافی شاپ به علت تخلف در اراک
رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان با اشاره به اجراي طرح های نظارتي گفت: طی 24 ساعت گذشته،3 كافي شاپ به علت تخلف پلمب شدند.
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶
انجمن کتابخانه های عمومی شهر داودآباد تاسیس شد
سرپرست کتابخانه های عمومی استان مرکزی از تاسیس و آغاز به کار انجمن کتابخانه های عمومی شهر داودآباد خبر داد.
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۲
مرگ زن 57 ساله اراكي به علت سقوط از ارتفاع
زن 57 ساله اراکی به علت سقوط از بالکن طبقه دهم یک ساختمان مسكوني در یکی از محله های اراک جان خود را از دست داد.
گزارش تصویری؛
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴
افتتاح راستگرد پژوهش تقاطع غیرهمسطح شهید صیدی اراک
در مراسمی با حضور جمعی از مدیران استان و شهری اراک راستگرد پژوهش تقاطع شهید صیدی کلانشهر اراک افتتاح شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری مركزی:
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵
۶۶ درصد مصرف برق استان در حوزه تولید است
میرزاخانی بابیان اینکه تأمین برق خانگی از اولویت‌هاست، گفت: ۶۶درصد مصرف برق استان در حوزه تولید است و مشارکت و حمایت صنایع نقش مهمی در پایداری شبکه برق در ایام پیک در استان دارد .
گزارش تصویری/
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۷
دوره آموزشی ورزشی نجات در کوهستان برای آتش نشانان استان مرکزی
دوره آموزشی ورزشی با عنوان \" نجات در کوهستان، مسیرهای صعب العبور و مسیریابی در شب و روز \" به مدت یک هفته در منطقه سفیدخانی برای آتش نشانان استان مرکزی برگزار می شود.
گزارش تصویری؛
۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۴
بازدید رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی از چند شرکت دانش‌بنیان
رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی به همراه تعدادی از مسئولین استانی از چند شرکت دانش‌بنیان مستقر در شهرک صنعتی خیرآباد اراک بازدید کردند.
آخرین اخبار