خاندوزی: اعطاى ٧٩٣ هزار وام خرد و بدون ضامن تا ١٥ شهریور ١٤٠١/ رشد اقتصادی کشور به ۳.۸ درصد رسید کشف 19 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مرکزی / 8 دستگاه خودروی شوتی توقیف شد ایرانِ 7 تکه؛ نقشه آمریکایی تجزیه ایران پشت پرده ماجرای آزادی باقر نمازی چیست؟ چرا دیدار رهبر انقلاب در دانشگاه فرماندهی انتظامی بود؟ سند سالمندی تدوین شده است نخستین سوئیت ویژه زوج‌های سالمند استان مرکزی در اراک افتتاح شد تمام اتفاقات صورت گرفته در کشور و شهر زاهدان را محکوم می‌کنیم/ عوامل خارجی دلیل اتفافات زاهدان است اینفوگرافی | عدالت آمریکایی و مرگ پروانه ها روایت یک رسانه برون‌مرزی از پشت‌پرده تجمعات دیروز ضدانقلاب در چند کشور خارجی
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۴
آرشیو اقتصاد مقاومتی
دیارآفتاب به مناسبت هفته تعاون گزارش می دهد؛
۱۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹
مردمی سازی اقتصاد در اقتصاد تعاون محور تجلی می یابد/ تعاون، چشمه جوشان اشتغال
مطابق آمارهای موجود ۹ درصد کل اشتغال کشور در اختیار بخش تعاون است ولی در حال حاضر ظرفیت ایجاد اشتغال تعاون در کشور حداقل ۱۵ درصد است و به عقدیه کارشناسان با توجه به ظرفیت بالای بخش تعاون با کمک و حمایت دولت این بخش می تواند جهش داشته باشد.
با حضور وزیر جهاد کشاورزی انجام شد؛
۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷
امضای تفاهمنامه توسعه ناوگان کمباین غلات/ کمباین سازی اراک بازسازی و تولید 1800دستگاه را انجام می دهد
بر اساس تفاهم نامه ای ما بین وزارت جهاد کشاورزی، آستان قدس رضوی و شرکت کمباین سازی ایران یک هزار دستگاه کمباین فرسوده بازسازی و ۸۰۰ دستگاه کمباین نو در ناوگان برداشت غلات کشور جایگزین می‌شود.
فرمانده سپاه ناحیه فراهان:
۲۸ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۵
رویکرد سپاه در اجرای پروژه ها مشارکت و پای کار آوردن مردم است/هدف گذاری ایجاد ۶۰۰ شغل در فراهان به همت بسیج
سرهنگ نجفی گفت: به فضل الهی و همت بسیجیان و مشارکت مردم امروز یک پروژه مهم آب شرب در روستای فشک به بهره برداری رسید و همچنین ۸ پروژه آب کشاورزی در دست اجرا می باشد که به زودی به بهره برداری خواهند رسید.
معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله استان مرکزی:
۲۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۷
پایگاه های بسیج مرکز جهاد و خدمت به مردم هستند/ راه اندازی ۷۶۰ صندوق راه اندازی قرض الحسنه در استان مرکزی
سرهنگ گودرزی گفت: در راستای ایجاد اشتغال و کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی راه اندازی صندوق های قرض الحسنه مردم پایه در دستور کار قرار گرفته که در سطح استان مرکزی بیش از ۷۶۰ صندوق راه اندازی شده و بیش از ۳۵ هزار نفر در آنها نقش آفرینی می کنند.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:
۲۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۵
بسیج سازندگی استان مرکزی در تربیت نیرو موفق عمل کرده/ اجرای ۴۵ پروژه آب کشاورزی در استان مرکزی در دستور کار است
سردار کریمی گفت: آبرسانی شرب و آب کشاورزی از مهمترین فعالیت های بسیج سازندگی در سالجاری است که بیش از ۴۵ پروژه آب کشاورزی در دستور کار است و طی ماه های آینده به پایان می رسد.
۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲
راه‌اندازی قرارگاه جهادی در مناطق زلزله زده هرمزگان
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به حادثه زلزله غرب استان هرمزگان گفت : قرارگاه جهادی در این مناطق به منظور خدمت‌رسانی گروه‌های جهادی واکنش سریع و تخصصی راه‌اندازی شد.
۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴
دست لرزان مرغداران برای جوجه‌ریزی/ کاهش ۳۰درصدی تولید جوجه یک‌روزه
پس از اجرای اصلاحات اقتصادی مرغداران از زیان انباشته بازار و نخریدن مرغ نگران هستند و این مسئله باعث کاهش تولید جوجه یک روزه شده است.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۵
امنیت غذایی چالش مهم امروز و بحران آینده جهان است/ خودکفایی و سیاست های اقتصاد مقاومتی راهبرد گذر از بحران غذا
هر چند بحران مواد غذایی مساله جدیدی نیست وتعداد افرادی که با نا امنی غذایی در جهان رو به رو هستند ظرف ۶ سال گذشته به شکل نگران کننده‌ای افزایش داشته است اما همه‌گیری کووید-۱۹ در دنیا و همچنین تغییرات آب‌وهوایی و منازعات بین المللی باعث شده که اقتصاد دنیا به ویژه در حوزه غذا  وارد عصر جدیدی شود. عصری که باید آن را عصر جنگ غذا نامید.
فرمانده سپاه ناحیه اراک:
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۲
امید بخشی به مردم در مناطق محروم کارکرد مهم گروه های جهادی است/ارائه خدمات ۶۵ هزار نفر روز توسط جهادگران اراکی در سال ۱۴۰۰
سرهنگ مهجوری گفت: گروه های جهادی در سطح اراک منشا خدمات فراوانی بوده اند و در سال ۱۴۰۰ بیش از ۶۵ هزار نفر روز توسط جهادگران بسیجی به مردم خدمات ارائه شده است و در سال ۱۴۰۱ مسیر خدمت رسانی به مردم شتابنده ادامه خواهد داشت.
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵
رزمایش جهادی در روستای رباط ترک  و مزوش دلیجان 
 رزمایش جهادی به مناسبت هفته بسیج سازندگی با حضور فرماندار، فرمانده سپاه وجمعی از مسئولان، در روستای رباط ترک و مزوش دلیجان برگزار شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان خبر داد
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۴
اجرای ۵۰ عنوان برنامه در هفته بسیج سازندگی در فراهان
سرهنگ نجفی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان گفت: در راستای گرامیداشت هفته بسیج سازندگی بیش از ۵۰ عنوان برنامه در سطح شهرستان فراهان برگزار می شود.
فرمانده سپاه خنداب:
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۰
بسیج سازندگی نماد محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی است/ ساخت ۳۳ واحد مسکونی برای خانواده‌های کم برخوردار در خنداب
قهاری گفت: راه‌اندازی سازمان بسیج سازندگی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از جلوه‌های الطاف الهی و برکات انقلاب اسلامی است که به‌عنوان نماد محرومیت‌زدایی، جریان جهادی و خدمت به ولی‌نعمتان انقلاب اسلامی در مقاطع حساس و مهم کشور است.
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی:
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۰
عملیات ۱۲۵ میلیارد تومان پروژه محرومیت‌زدایی در استان مرکزی آغاز شد/ آبرسانی به 40 روستای دارای تنش آبی
محترمی گفت: آیین کلنگ زنی و آغاز به کار پروژه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی در استان مرکزی در چهار بخش آبرسانی آب شرب، آب کشاورزی، مسکن محرومین و ایجاد راه دسترسی روستایی در دستور کار قرار گرفته که مجموع اعتبار تامین شده توسط بسیج سازندگی در این پروژه ها ۱۲۵ میلیارد تومان است و با اعتبار دستگاه های اجرایی این عدد تا ۲ برابر افزایش پیدا می کند.
استاندار مرکزی:
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۰
بسیج سازندگی در مردم داری، مردم دوستی و مردم یاری پیشگام است/ استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی در راستای تحقق سند تحول دولت مردمی در استان مرکزی
مخلص الائمه گفت: استانداری مرکزی برای شتاب ، هم‌افزایی و هم‌گرایی در امر محرومیت‌زدایی، ستاد راهبری و هدایت حرکت‌های جهادی و محرومیت‌زدایی در استان مرکزی را تشکیل داده تا تمام ظرفیت ها به کار گرفته شود و شاهد ناهماهنگی و سستی بین دستگاه‌های اجرایی نباشیم و همه دستگاه های استان موظف به همکاری و مشارکت با این ستاد می باشند.
در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اتفاق افتاد؛
۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲
صادرات 300 میلیون دلاری محصولات پتروشیمی/ افزایش 30درصدی فروش در سال 1400
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند گفت: فروش محصولات این شرکت در سال 1400به ۲۰۰ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به سال قبل از آن بیش از ۳۰ درصد رشد داشت.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی مطرح کرد
۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳
اجرای ۴۵۰ پروژه محرومیت زدایی و هدیه ۳۵۰ سری جهیزیه به زوج های جوان/۸۰۰ فرصت شغلی و تثبیت ۱۵۰۰ شغل در واحدهای تولیدی ایجاد شد
سردار کریمی گفت: در راستای کمک به تحقق جهش تولید و رفع موانع تولید اقدامات و طرح های خوبی توسط بسیج کارگری به کارخانجات و واحدهای تولیدی انجام شده که ایجاد۸۰۰ اشتغال ، ۱۵۰۰ تثبیت اشتغال اجرای طرح شهید برونسی، طرح شهید کریمی و توزیع بسته های معیشتی از مهمترین آنها است.
در مسیر گشایش های ارزی، دولت در دام واردات کالاهای لوکس نیفتد؛
۲۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۵
واردات کالاهای لوکس؛ دام خوش خط و خال منابع ارزی / واردات بی رویه و قاچاق بلای جان تولید داخلی است
آزادسازی منابع ارزی هرچند کمک می کند تا بنیه ارزی کشور تقویت و قدرت مانوردهی بانک مرکزی در رونق تجارت و مدیریت بازار ارز بیشتر شود اما برنامه ریزان و تصمیم گیران در دولت باید به نحوی این منابع را با حفظ اولویت ها مدیریت کنند که اقتصاد کشور بر مدار رشد قرار گیرد، مسئله ی مهمی که اخیرا نیز رهبر انقلاب نسبت به آن متذکر شدند.
رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی در گفتگوی اختصاصی با دیارآفتاب:
۲۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
حمایت از واحد های دانش بنیان 42درصد افزایش یافت/صادرات محصولات فناورانه استان مرکزی به 19کشور
رفیعی با اشاره به افزایش حمایت از واحد های دانش بنیان در سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین، گفت: سال گذشته برای حمایت از واحد های دانش بنیان 7میلیارد تومان کمک مالی صورت گرفت که امسال با افزایش بیش از 40 درصدی به 10 میلیارد تومان افزایش یافته است. علاوه بر این، حمایت های مشاوره ای و تخصصی، کمک به توسعه محصول، کمک به صادرات محصول، کمک به بهینه شدن محصول در بازار و رقابت پذیری آن را داریم که اهمیت آن کمتر از حمایت های مالی نیست.
۲۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱
گزارش تصویری| رونمایی از کامیون معدنی آفرود شرکت هپکو
آیین رونمایی از کامیون معدنی آفرود شرکت هپکو با حضور مسئولین برگزار شد.
در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اتفاق افتاد؛
۲۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۷
سرمایه‌گذاری 665 میلیارد ریالی در معادن استان مرکزی با ظرفیت اشتغال 168نفر
سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در سال گذشته، 37 پروانه بهره برداری از معادن با سرمایه‌گذاری ۵۰۲ میلیارد ریالی در نقاط مختلف استان محقق شد.
آخرین اخبار