تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان مرکزی اصحاب رسانه در تحقق جهاد تبیین وظیفه سنگینی بر عهده دارند 10 میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی خنداب پرداخت شد ملتی که خود، دشمن و زمانش را بشناسد مقتدر است/ رسانه‌ها در خط مقدم جهاد تبیین‌اند بزرگ‌ترین ائتلاف رسانه‌ای دنیا علیه جمهوری اسلامی شکل‌گرفته است رسانه‌ها محور شکوفایی و توسعه کشور قلمداد می‌شوند
جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۲
آرشیو اقتصاد مقاومتی
به همت قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی سپاه انجام شد؛
۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲
اجرای بیش از یک میلیون پروژه محرومیت‌زدایی در کشور
قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه تاکنون در راستای پروژه‌های عمرانی و غیرعمرانی در کشور، بیش از یک میلیون و ۳۰۹ هزار پروژه و برنامه را با اعتباری بالغ بر ۱۴ هزار میلیارد تومان به اجرا درآورده است.
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی خبر داد:
۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۳
ثبت درخواست ۴۵۰۰ نفر در سامانه تسهیلات اشتغالزایی بسیج سازندگی استان مرکزی
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی از ثبت درخواست ۴۵۰۰ نفر از متقاضیان در سامانه تسهیلات اشتغالزایی بسیج سازندگی استان مرکزی خبر داد.
رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی خبر داد:
۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲
تخلیه بیش از 85 درصدی انبار اموال تملیکی استان مرکزی
رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی گفت: در سال جاری آسیب‌شناسی خوبی انجام شد و نزدیک به ۸۵ درصد از اموالی که مربوط به سال ۱۴۰۰ و ماقبل آن بود با تسریع در صدور احکام و آراء قضایی تعیین تکلیف شد.
امام‌جمعه اراک:
۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴
جهاد دانشگاهی در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی قدم‌های بلند بردارد
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: جهاد دانشگاهی باید در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی، پایداری اقتصاد و اقتصاد مردمی قدم‌های بلند بردارد.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:
۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۳
جهاد امیدآفرینی، جهاد خدمت به مردم و جهاد تبیین با قوت توسط بسیج دنبال می شود/ اجرای ۵۰ پروژه مهم آبرسانی کشاورزی در سطح استان مرکزی
سردار کریمی گفت: ۳ جهاد مهم در دستور کار قرار گرفته که جهاد امیدآفرینی، جهاد خدمت به مردم و جهاد تبیین با قوت در حال انجام است و این ۳ جهاد در قالب یک زنجیره با قوت در بسیج استمرار خواهد داشت.
۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷
۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به بسیج سازندگی استان مرکزی اختصاص یافت
فرامرزی ضمن اشاره به ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی اختصاص یافته به سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: متقاضیان می‌توانند به سامانه تسهیلات اقتصاد مقاومتی به نشانی EBSVAM.IR مراجعه کنند و درخواست اعطای تسهیلات خود را برای بررسی در نواحی مقاومت بسیج شهرستان ها ارسال نمایند.
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی:
۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷
30 هزار جهادگر استان مرکزی در عرصه‌های مختلف در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند
فرامزی گفت: بسیج سازندگی استان با سازماندهی ۳۰ هزار نفر جهادگر در قالب یک هزار و ۳۰۰ گروه جهادی با فعالیت در عرصه های مختلف جهادی به صورت عمومی و تخصصی در حال خدمت رسانی به مردم و مناطق محروم و روستاها هستند.
فرمانده سپاه روح الله:
۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۸
دولت سیزدهم به دنبال رفع مشکلات است
کریمی گفت: دولت سیزدهم با تفکر انقلابی آمده که مشکلات کشور را برطرف کند و نیاز است همه برای این مهم همراه و همگام با دولت باشند.
۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۰
جزئیات شکایت کارگر از کارفرما بابت حقوق معوقه
اگر کارفرما نتواند وظایف خود در قبال کارگران را انجام دهد، کارگر می تواند برای دستیابی به حق خود از طریق اداره کار اقدامات لازم را انجام دهد و از کارفرما شکایت کند و بر اساس قانون، برای آن که به دعاوی کارگر و کارفرما در اداره کار رسیدگی شود، ارائه دادخواست لازم و ضروری است.
فرمانده سپاه کمیجان خبر داد؛
۲۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۷
آبرسانی بسیج سازندگی به بیش از ۸۰۰ خانواده روستایی در کمیجان
کمیزی گفت:تعداد ۲ مخزن و ایستگاه پمپاژ آب توسط بسیج سازندگی در شهرستان کمیجان احداث شده است که وظیفه رساندن آب به منازل بیش از ۸۰۰ خانوار را برعهده دارد.
دیارآفتاب به مناسبت هفته تعاون گزارش می دهد؛
۱۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹
مردمی سازی اقتصاد در اقتصاد تعاون محور تجلی می یابد/ تعاون، چشمه جوشان اشتغال
مطابق آمارهای موجود ۹ درصد کل اشتغال کشور در اختیار بخش تعاون است ولی در حال حاضر ظرفیت ایجاد اشتغال تعاون در کشور حداقل ۱۵ درصد است و به عقدیه کارشناسان با توجه به ظرفیت بالای بخش تعاون با کمک و حمایت دولت این بخش می تواند جهش داشته باشد.
با حضور وزیر جهاد کشاورزی انجام شد؛
۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷
امضای تفاهمنامه توسعه ناوگان کمباین غلات/ کمباین سازی اراک بازسازی و تولید 1800دستگاه را انجام می دهد
بر اساس تفاهم نامه ای ما بین وزارت جهاد کشاورزی، آستان قدس رضوی و شرکت کمباین سازی ایران یک هزار دستگاه کمباین فرسوده بازسازی و ۸۰۰ دستگاه کمباین نو در ناوگان برداشت غلات کشور جایگزین می‌شود.
فرمانده سپاه ناحیه فراهان:
۲۸ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۵
رویکرد سپاه در اجرای پروژه ها مشارکت و پای کار آوردن مردم است/هدف گذاری ایجاد ۶۰۰ شغل در فراهان به همت بسیج
سرهنگ نجفی گفت: به فضل الهی و همت بسیجیان و مشارکت مردم امروز یک پروژه مهم آب شرب در روستای فشک به بهره برداری رسید و همچنین ۸ پروژه آب کشاورزی در دست اجرا می باشد که به زودی به بهره برداری خواهند رسید.
معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله استان مرکزی:
۲۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۷
پایگاه های بسیج مرکز جهاد و خدمت به مردم هستند/ راه اندازی ۷۶۰ صندوق راه اندازی قرض الحسنه در استان مرکزی
سرهنگ گودرزی گفت: در راستای ایجاد اشتغال و کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی راه اندازی صندوق های قرض الحسنه مردم پایه در دستور کار قرار گرفته که در سطح استان مرکزی بیش از ۷۶۰ صندوق راه اندازی شده و بیش از ۳۵ هزار نفر در آنها نقش آفرینی می کنند.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:
۲۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۵
بسیج سازندگی استان مرکزی در تربیت نیرو موفق عمل کرده/ اجرای ۴۵ پروژه آب کشاورزی در استان مرکزی در دستور کار است
سردار کریمی گفت: آبرسانی شرب و آب کشاورزی از مهمترین فعالیت های بسیج سازندگی در سالجاری است که بیش از ۴۵ پروژه آب کشاورزی در دستور کار است و طی ماه های آینده به پایان می رسد.
۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲
راه‌اندازی قرارگاه جهادی در مناطق زلزله زده هرمزگان
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به حادثه زلزله غرب استان هرمزگان گفت : قرارگاه جهادی در این مناطق به منظور خدمت‌رسانی گروه‌های جهادی واکنش سریع و تخصصی راه‌اندازی شد.
۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴
دست لرزان مرغداران برای جوجه‌ریزی/ کاهش ۳۰درصدی تولید جوجه یک‌روزه
پس از اجرای اصلاحات اقتصادی مرغداران از زیان انباشته بازار و نخریدن مرغ نگران هستند و این مسئله باعث کاهش تولید جوجه یک روزه شده است.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۵
امنیت غذایی چالش مهم امروز و بحران آینده جهان است/ خودکفایی و سیاست های اقتصاد مقاومتی راهبرد گذر از بحران غذا
هر چند بحران مواد غذایی مساله جدیدی نیست وتعداد افرادی که با نا امنی غذایی در جهان رو به رو هستند ظرف ۶ سال گذشته به شکل نگران کننده‌ای افزایش داشته است اما همه‌گیری کووید-۱۹ در دنیا و همچنین تغییرات آب‌وهوایی و منازعات بین المللی باعث شده که اقتصاد دنیا به ویژه در حوزه غذا  وارد عصر جدیدی شود. عصری که باید آن را عصر جنگ غذا نامید.
فرمانده سپاه ناحیه اراک:
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۲
امید بخشی به مردم در مناطق محروم کارکرد مهم گروه های جهادی است/ارائه خدمات ۶۵ هزار نفر روز توسط جهادگران اراکی در سال ۱۴۰۰
سرهنگ مهجوری گفت: گروه های جهادی در سطح اراک منشا خدمات فراوانی بوده اند و در سال ۱۴۰۰ بیش از ۶۵ هزار نفر روز توسط جهادگران بسیجی به مردم خدمات ارائه شده است و در سال ۱۴۰۱ مسیر خدمت رسانی به مردم شتابنده ادامه خواهد داشت.
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵
رزمایش جهادی در روستای رباط ترک  و مزوش دلیجان 
 رزمایش جهادی به مناسبت هفته بسیج سازندگی با حضور فرماندار، فرمانده سپاه وجمعی از مسئولان، در روستای رباط ترک و مزوش دلیجان برگزار شد.
آخرین اخبار