تشکیل تمدن اسلامی رسالت مهم بسیج است/ تحویل ۱ هزار و ۵۰۰ مسکن محرومین به برکت کنگره شهدای استان ابتکارات ایران برای رفع تحریم‌ها/ حقوق بازنشستگان افزایش می‌یابد در دیدار رئیسی و پوتین چه گذشت؟ ماجرای پول زور گرفتن داروخانه‌ها از مردم / ابلاغ چراغ خاموش تعرفه‌های غیرقانونی! یک میلیون و ۱۵۰ هزار حامی ایتام در کشور وجود دارد ماجدی: عزیزی‌خادم به جادوگری اعتقاد داشت؛ روز عزلش گریه‌ام گرفت/ اسکوچیچ در جام‌جهانی سرمربی ماست؛ کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال می‌شوم! بالاترین معروف حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران است دشمنان نظام اسلامی به دنبال جدایی روحانیت از مردم هستند بنیاد کربلایی کاظم ساروقی در استان مرکزی راه اندازی می‌شود زکات ارائه یک الگوی عزت آفرین از جامعه اسلامی است/امیدآفرینی در جامعه اولویت مهم کشور است
جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۶
آرشیو اقتصاد مقاومتی
۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴
دست لرزان مرغداران برای جوجه‌ریزی/ کاهش ۳۰درصدی تولید جوجه یک‌روزه
پس از اجرای اصلاحات اقتصادی مرغداران از زیان انباشته بازار و نخریدن مرغ نگران هستند و این مسئله باعث کاهش تولید جوجه یک روزه شده است.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۵
امنیت غذایی چالش مهم امروز و بحران آینده جهان است/ خودکفایی و سیاست های اقتصاد مقاومتی راهبرد گذر از بحران غذا
هر چند بحران مواد غذایی مساله جدیدی نیست وتعداد افرادی که با نا امنی غذایی در جهان رو به رو هستند ظرف ۶ سال گذشته به شکل نگران کننده‌ای افزایش داشته است اما همه‌گیری کووید-۱۹ در دنیا و همچنین تغییرات آب‌وهوایی و منازعات بین المللی باعث شده که اقتصاد دنیا به ویژه در حوزه غذا  وارد عصر جدیدی شود. عصری که باید آن را عصر جنگ غذا نامید.
فرمانده سپاه ناحیه اراک:
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۲
امید بخشی به مردم در مناطق محروم کارکرد مهم گروه های جهادی است/ارائه خدمات ۶۵ هزار نفر روز توسط جهادگران اراکی در سال ۱۴۰۰
سرهنگ مهجوری گفت: گروه های جهادی در سطح اراک منشا خدمات فراوانی بوده اند و در سال ۱۴۰۰ بیش از ۶۵ هزار نفر روز توسط جهادگران بسیجی به مردم خدمات ارائه شده است و در سال ۱۴۰۱ مسیر خدمت رسانی به مردم شتابنده ادامه خواهد داشت.
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵
رزمایش جهادی در روستای رباط ترک  و مزوش دلیجان 
 رزمایش جهادی به مناسبت هفته بسیج سازندگی با حضور فرماندار، فرمانده سپاه وجمعی از مسئولان، در روستای رباط ترک و مزوش دلیجان برگزار شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان خبر داد
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۴
اجرای ۵۰ عنوان برنامه در هفته بسیج سازندگی در فراهان
سرهنگ نجفی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان گفت: در راستای گرامیداشت هفته بسیج سازندگی بیش از ۵۰ عنوان برنامه در سطح شهرستان فراهان برگزار می شود.
فرمانده سپاه خنداب:
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۰
بسیج سازندگی نماد محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی است/ ساخت ۳۳ واحد مسکونی برای خانواده‌های کم برخوردار در خنداب
قهاری گفت: راه‌اندازی سازمان بسیج سازندگی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از جلوه‌های الطاف الهی و برکات انقلاب اسلامی است که به‌عنوان نماد محرومیت‌زدایی، جریان جهادی و خدمت به ولی‌نعمتان انقلاب اسلامی در مقاطع حساس و مهم کشور است.
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی:
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۰
عملیات ۱۲۵ میلیارد تومان پروژه محرومیت‌زدایی در استان مرکزی آغاز شد/ آبرسانی به 40 روستای دارای تنش آبی
محترمی گفت: آیین کلنگ زنی و آغاز به کار پروژه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی در استان مرکزی در چهار بخش آبرسانی آب شرب، آب کشاورزی، مسکن محرومین و ایجاد راه دسترسی روستایی در دستور کار قرار گرفته که مجموع اعتبار تامین شده توسط بسیج سازندگی در این پروژه ها ۱۲۵ میلیارد تومان است و با اعتبار دستگاه های اجرایی این عدد تا ۲ برابر افزایش پیدا می کند.
استاندار مرکزی:
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۰
بسیج سازندگی در مردم داری، مردم دوستی و مردم یاری پیشگام است/ استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی در راستای تحقق سند تحول دولت مردمی در استان مرکزی
مخلص الائمه گفت: استانداری مرکزی برای شتاب ، هم‌افزایی و هم‌گرایی در امر محرومیت‌زدایی، ستاد راهبری و هدایت حرکت‌های جهادی و محرومیت‌زدایی در استان مرکزی را تشکیل داده تا تمام ظرفیت ها به کار گرفته شود و شاهد ناهماهنگی و سستی بین دستگاه‌های اجرایی نباشیم و همه دستگاه های استان موظف به همکاری و مشارکت با این ستاد می باشند.
در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اتفاق افتاد؛
۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲
صادرات 300 میلیون دلاری محصولات پتروشیمی/ افزایش 30درصدی فروش در سال 1400
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند گفت: فروش محصولات این شرکت در سال 1400به ۲۰۰ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به سال قبل از آن بیش از ۳۰ درصد رشد داشت.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی مطرح کرد
۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳
اجرای ۴۵۰ پروژه محرومیت زدایی و هدیه ۳۵۰ سری جهیزیه به زوج های جوان/۸۰۰ فرصت شغلی و تثبیت ۱۵۰۰ شغل در واحدهای تولیدی ایجاد شد
سردار کریمی گفت: در راستای کمک به تحقق جهش تولید و رفع موانع تولید اقدامات و طرح های خوبی توسط بسیج کارگری به کارخانجات و واحدهای تولیدی انجام شده که ایجاد۸۰۰ اشتغال ، ۱۵۰۰ تثبیت اشتغال اجرای طرح شهید برونسی، طرح شهید کریمی و توزیع بسته های معیشتی از مهمترین آنها است.
در مسیر گشایش های ارزی، دولت در دام واردات کالاهای لوکس نیفتد؛
۲۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۵
واردات کالاهای لوکس؛ دام خوش خط و خال منابع ارزی / واردات بی رویه و قاچاق بلای جان تولید داخلی است
آزادسازی منابع ارزی هرچند کمک می کند تا بنیه ارزی کشور تقویت و قدرت مانوردهی بانک مرکزی در رونق تجارت و مدیریت بازار ارز بیشتر شود اما برنامه ریزان و تصمیم گیران در دولت باید به نحوی این منابع را با حفظ اولویت ها مدیریت کنند که اقتصاد کشور بر مدار رشد قرار گیرد، مسئله ی مهمی که اخیرا نیز رهبر انقلاب نسبت به آن متذکر شدند.
رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی در گفتگوی اختصاصی با دیارآفتاب:
۲۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
حمایت از واحد های دانش بنیان 42درصد افزایش یافت/صادرات محصولات فناورانه استان مرکزی به 19کشور
رفیعی با اشاره به افزایش حمایت از واحد های دانش بنیان در سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین، گفت: سال گذشته برای حمایت از واحد های دانش بنیان 7میلیارد تومان کمک مالی صورت گرفت که امسال با افزایش بیش از 40 درصدی به 10 میلیارد تومان افزایش یافته است. علاوه بر این، حمایت های مشاوره ای و تخصصی، کمک به توسعه محصول، کمک به صادرات محصول، کمک به بهینه شدن محصول در بازار و رقابت پذیری آن را داریم که اهمیت آن کمتر از حمایت های مالی نیست.
۲۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱
گزارش تصویری| رونمایی از کامیون معدنی آفرود شرکت هپکو
آیین رونمایی از کامیون معدنی آفرود شرکت هپکو با حضور مسئولین برگزار شد.
در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اتفاق افتاد؛
۲۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۷
سرمایه‌گذاری 665 میلیارد ریالی در معادن استان مرکزی با ظرفیت اشتغال 168نفر
سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در سال گذشته، 37 پروانه بهره برداری از معادن با سرمایه‌گذاری ۵۰۲ میلیارد ریالی در نقاط مختلف استان محقق شد.
نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب:
۱۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۹
تولید کشور نیاز به تغییر ریل دارد/ باید در حوزه تسهیل در کارآفرینی ورق جدیدی را در کشور روی میز بگذاریم
نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب در خصوص شعار سال نظرات خود را بیان کردند.
۱۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰
گزارش | چرخه تولید داخلی از زمین کشاورزی تا صنایع غذایی / شرکت دانش‌بنیان مشهدی که بازار رنگ‌های خوراکی کشور را در دست دارد
شرکت دانش‌بنیان افزونه که کار خود را در پارک علم و فناوری خراسان رضوی آغاز کرده، حالا بازار رنگ‌های خوراکی طبیعی کشور را به دست گرفته است.
۱۳ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۵
قوانین دست و پاگیر؛ سد راه دانش‌بنیان شدن اقتصاد کشور/ فقدان امنیت سرمایه‌گذاری بر ایده‌های نو، چالشی متفاوت در حوزه گیاهان دارویی
براساس روندهای جهانی و تأکید سیاست‌های کلی نظام به دانش بنیان شدن اقتصاد کشور همچنین با تکامل نظام علم، فناوری و نوآوری در سال های گذشته، ایران نیز در مسیر تبدیل شدن به اقتصادی دانش بنیان است.
فرمانده سپاه ناحیه اراک مطرح کرد
۱۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰
ارائه خدمات دامپزشکی به ۵۲۰ راس دام سبک در رزمایش نوروزی جهادگران اراکی/ اجرای طرح همگام با کشاورز در ۷۰ روستای اراک
سرهنگ مهجوری گفت: در ایام نوروز جهادگران بسیجی در قالب کلینیک های سیار تحت عنوان رزمایش نوروزی جهاد خودکفایی با حضور در روستاها به مردم خدمات دامپزشکی ارائه می دهند که بیش از ۵۲۰ راس دام سبک مورد ویزیت، معاینه و درمان قرار گرفت و همچنین ۱۲ دامدار نیز از خدمات تخصصی بهداشتی، درمانی، مشاوره ای و آموزشی گروه های جهادی بهره مند شدند.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در گفتگو با دیارآفتاب:
۰۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۹
رشد کشور در گروی عجین شدن علم و تکنولوژی با فعالیت های اقتصادی است
حجت الاسلام سبزی گفت: عجین شدن علم و تکنولوژی با فعالیت های اقتصادی می تواند کشور را به رشد خوبی برساند. لذا مشاهده می کنیم در صنایعی که دانش بنیان هستند مانند صنایع موشکی پیشرفت خوبی حاصل شده است.
۰۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۲
خیرالدین: ایجاد ۴۰۰ هزار شغل به طور مستقیم از سوی شرکت دانش‌بنیان/برنامه‌های ویژه برای اشتغال‌زایی دانش‌بنیان‌ها
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان به طور مستقیم ۴۰۰ هزار شغل ایجاد کرده‌اند.
آخرین اخبار