تشکیل تمدن اسلامی رسالت مهم بسیج است/ تحویل ۱ هزار و ۵۰۰ مسکن محرومین به برکت کنگره شهدای استان ابتکارات ایران برای رفع تحریم‌ها/ حقوق بازنشستگان افزایش می‌یابد در دیدار رئیسی و پوتین چه گذشت؟ ماجرای پول زور گرفتن داروخانه‌ها از مردم / ابلاغ چراغ خاموش تعرفه‌های غیرقانونی! یک میلیون و ۱۵۰ هزار حامی ایتام در کشور وجود دارد ماجدی: عزیزی‌خادم به جادوگری اعتقاد داشت؛ روز عزلش گریه‌ام گرفت/ اسکوچیچ در جام‌جهانی سرمربی ماست؛ کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال می‌شوم! بالاترین معروف حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران است دشمنان نظام اسلامی به دنبال جدایی روحانیت از مردم هستند بنیاد کربلایی کاظم ساروقی در استان مرکزی راه اندازی می‌شود زکات ارائه یک الگوی عزت آفرین از جامعه اسلامی است/امیدآفرینی در جامعه اولویت مهم کشور است
پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۸
آرشیو اقتصادی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب خبر داد؛
۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۰
تشکیل کمیته استانی خرید تضمینی دام زنده در استان مرکزی/عملیات خرید دام بعد از تایید قیمت در شرکت پشتیبانی امور دام آغاز می شود
صفری گفت: کمیته استانی خرید تضمینی دام زنده در استان تشکیل شده و قیمت پیشنهادی استان پس تعیین در کمیته استانی می بایست در شرکت پشتیبانی امور دام کشور تایید، تا خرید عملیاتی شود.
۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰
‌جزئیات 5 دستورالعمل وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو
سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در گزارش تحول صنعت خودرو، 5 راهکار برای کاهش قیمت خودرو ارائه کرده و در دستور کار قرار داده است.
۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۸
میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی شهر تهران به مرز ۴۰ میلیون تومان رسید
متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران ۳۹ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان بود که حاکی از افزایش ۸.۴ درصدی نسبت به ماه قبل است.
۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۵
پیش‌بینی پایان رشد پایه پولی ناشی از تخصیص ارز ترجیحی‌
کارشناسان اقتصادی معتقدند با اصلاح سیاست ارز ترجیحی، می توان رشد پایه پولی نشات گرفته از این سیاست را متوقف کرد و همین مساله در نهایت به مهار تورم منجر می‌شود.
معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن خبر داد
۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹
پیشرفت 20 درصدی پروژه نهضت ملی مسکن بنیاد مسکن 
باقر پور نجف آباد گفت: در کل کشور بنیاد مسکن 71 هزار واحد مسکن شهری در قالب نهضت ملی مسکن در حال ساخت دارد که پیشرفت۲۰ درصدی دارند.
۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲
وزیر جهاد: ذهن تولید کنندگان مشوش نشود؛ فساد و رانتی در واردات آریو تجارت نبوده است
وزیر جهاد کشاورزی گفت:‌ زمانی بانک مرکزی به یک شرکت واردکننده ارز پرداخت می‌کند که کالای او وارد گمرک شده باشد. این شرکت بخشی از نهاده‌ را وارد کرده و بخش دیگر را وارد نکرده و ارزی به او پرداخت‌ نشده است.
۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۶
وزیر جهاد کشاورزی: خرید تضمینی دام از دامداران کشور این هفته آغاز می‌شود
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به خرید تضمینی دام از دامداران کشور گفت: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار و همچنین در راستای دستور رییس جمهور خرید تضمینی دام سنگین و سبک این هفته آغاز می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی اعلام کرد
۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳
اهداء 186 سری جهیزیه از محل درآمد زکات استان
مؤمنی اظهار کرد: از 896 سری جهیزیه اهدایی استان مرکزی در سال گذشته 186 مورد از محل زکات هزینه و به نوعروسان نیازمند اهداء شده است.
۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۶
سامانه قرعه‌کشی خودرو تأیید امنیتی ـ فنی نداشت
طی نامه‌نگاری بین دو معاون وزیر صمت مشخص شد که سامانه یکپارچه تخصیص خودرو که ۹ خرداد اولین قرعه‌کشی بر اساس آن انجام گردید، اصلاً تأیید فنی و امنیتی نداشت و دفتر فناوری داده وزارت صمت هم مسئولیت تأیید و نظارت بر حسن اجرای این سامانه را نپذیرفته بود.
فرماندار دلیجان:
۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
2 هزار فرصت شغلی جدید با توسعه صنعتی امسال در دلیجان ایجاد می‌شود
براتی زاده گفت: پیش‌بینی می‌شود با توسعه صنعت در شهرستان امکان اشتغال ۲هزار نفر در سال جاری ایجاد شود.
۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶
تخلیه فشار‌های تورمی حذف ارز ۴۲۰۰ از تیرماه/ دولت برای مهار شوک عرضه تدبیر کند
درحالی که تورم ۱۲درصدی خرداد ماه ناشی از حذف ارز ترجیحی احتمالاً در تیر ماه تکرار نمی‌شود و شاهد تورم ۳ الی ۴ درصد در تیر ماه هستیم، اما از محل افت سرمایه درگردش و کاهش احتمالی طرف عرضه، تورم جدیدی پیش‌بینی می‌شود که دولت باید از هم‌اکنون تدبیر کند.
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب:
۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۳
وزارت جهاد کشاورزی برای قیمت‌گذاری و خرید مازاد گوشت و مرغ برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشد
نظری عضو کمیسیون جهاد کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بعد از اجرای مردمی سازی یارانه‌ها تولیدات کنندگان بخش کشاورزی با مشکلاتی مواجه شده‌اند گفت: لازم است وزارت جهاد کشاورزی در این شرایط بیشتر در میدان باشد و برای تأمین سرمایه در گردش و قیمت‌گذاری و خرید مازاد تولید گوشت و مرغ برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشد.
۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۸
پرداخت وام ودیعه مسکن به زودی عملیاتی می‌شود
روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: در شورای پول و اعتبار پرداخت وام کمک ودیعه مسکن تا سقف ۴۰ هزار میلیارد تومان تصویب شد.
۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۰
یارانه نقدی به «کالابرگ» تبدیل می‌شود
جانشین معاون رفاه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که قرار است یارانه نقدی در قالب یک پلتفرم و بستر، به کالابرگ تبدیل شود تا مردم با مراجعه به فروشگاه‌ها بتوانند کالاها را خریداری کنند که کارهای آن تا حد خوبی پیش رفته است.
۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴
دست لرزان مرغداران برای جوجه‌ریزی/ کاهش ۳۰درصدی تولید جوجه یک‌روزه
پس از اجرای اصلاحات اقتصادی مرغداران از زیان انباشته بازار و نخریدن مرغ نگران هستند و این مسئله باعث کاهش تولید جوجه یک روزه شده است.
۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۵
نظر کارشناسان اقتصادی درباره مزایا و معایب هر یک از راهکارهای جایگزین انتقال یارانه به انتهای چرخه مصرف
ابهامات موجود در نحوه تخصیص یارانه چهار کالای اساسی به‌صورت کالابرگ الکترونیکی و یا یارانه نقدی و چالش‌های آن موجب شد تا این موضوع را از دیدگاه کارشناسان اقتصادی بررسی کنیم تا توصیه این فعالان اقتصادی راهگشای مسئولان برای اتخاذ این تصمیم به‌صورت حساب شده و اقتصادی باشد.
۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷
رمزارزها وثیقه وام می شوند؟
رمزارز‌ها را می‌توان در یک پلتفرم وام‌دهی کریپتو قرض بدهیم و در ازای آن به صورت هفتگی و یا ماهانه سود دریافت کنیم.
۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶
کشف 55 میلیارد ریال کالای قاچاق در توقیف 3 دستگاه کامیون در اراک
فرمانده انتظامی استان از کشف 55 میلیارد ریال کالای قاچاق درعملیات همزمان ماموران پلیس امنیت اقتصادی از3 دستگاه کامیون درشهرستان اراک خبر داد.
سخنگوی دولت:
۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۰
دولت با طرح تشکیل وزارت بازرگانی موافقت کرد
علی بهادری جهرمی نوشت: از جمله دلایل دولت برای موافقت با طرح تشکیل وزارت بازرگانی سیاست‌گذاری واحد در امور بازرگانی و حمایت از مصرف‌کننده بود.
۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۷
10 تدبیر دولت برای مهار بازار ارز/ بانک مرکزی چطور دلالان ارزی را به حاشیه برد‌
حضور و پایش مستمر بازارساز، کنترل بازار و حمایت از صادرکننده، مقاومت در مقابل پیاده‌سازی سیاست‌های دستوری، کنترل بازار و حفظ ذخایر ارزی و کنترل نقدینگی و جلوگیری از رشد بی ضابطه پایه پولی، از سیاست‌‌های موفقی است که در راستای مهار بازار ارز از سوی بانک مرکزی در دستور کار قرار گرفت.
آخرین اخبار