عکس/ ماشین آلات حشدالشعبی در حال کار روی جاده شادگان - اهواز موفقیت محققان در احیای مغز خوک ۴ ساعت پس از مرگ! تصادف مداحان معروف کشور در بازگشت از مناطق سیل‌زده+ آخرین وضعیت جمع‌آوری مخفیانه اطلاعات مخاطبین ایمیل 1.5 میلیون کاربر خشونت و دیگر هیچ! «هر مسجد یک خانه» انسجام درون تشکیلاتی برای نظام به وجود می آورد نیروهای مسلح در راه کمک به مردم هر کاری که بتوانند انجام می دهند پشت پرده جذاب از زندگی ثروتمندترین سلبریتی دنیای هنر/از سقوط هواپیمای شخصی تا درخواست دستمزد‌های نجومی برای بازی در فیلم‎ها گزارش جدید دولت آمریکا چه ادعاهایی درباره ایران مطرح می‌کند؟ کنترل بیماری پارکینسون با حسگر حرکتی
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۲
آرشیو
۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
فناوری‌های دانش بنیان راهی برای کاهش آلام سیل های اخیر
این روزها سیل های جاری شده در مناطق مختلف کشورعلاوه برسیراب کردن سرزمین خشکمان، با خود دردها و رنج های بسیاری نیز به همراه آورد که می توان این آلام را با استفاده از فناوری به روز بسیاری ازشرکت های دانش بنیان تا حدی کاهش داد.
۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
رونق تولید به نوسازی تجهیزات صنعتی گره خورده است
تجهیزات فرسوده یکی از چالش‌های جدی در عرصه تولیدی و صنعتی کشور است؛ عارضه‌ای که وجود آن، تحقق شعار رونق تولید را با مشکلات بسیاری همراه خواهد ساخت.
در گفتگو با مهر عنوان شد:
۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۴
گام‌های بزرگ بازار متشکل ارزی برای کنترل نرخ
یک تحلیلگر اقتصادی با تشریح نحوه کارکرد بازار متشکل ارزی و اثرگذاری آن بر کنترل نرخ در بازار ارز گفت: بازار متشکل ارزی این شانس را دارد که مرجعیت نرخ گذاری ارز را از دوبی به تهران منتقل کند.
منابعی که دولت برای جبران خسارت سیل نمی‌بیند
۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
دولت بعد از خالی کردن ذخایر طلای کشور سراغ صندوق توسعه ملی رفت/ اقتصاد کنونی که هیچ، روحانی اقتصاد آیندگان را هم نابود می‌کند
دولت روحانی نشان داده که صلاحیت حفظ و ارتقای ذخایر ارزی و طلای کشور را ندارد. چه آنجا که با اعلام قیمت دستوری ارز 4200تومانی بیش از صدهزار میلیارد (یک چهارم بودجه کشور) را به باد داد و یا آنجا که با حراج سکه، ذخایر طلای کشور را تضعیف کرد. حالا در آخرین مورد او برای چندمین بار در پنج سال گذشته به دنبال دست اندازی به ارزهای صندوقی است که قرار بود سهم آیندگان از درآمد کنونی نفت را حفظ کند.
۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
پرداخت هزینه تلفات برق از جیب پرمصرف‌ها
معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: افزایش ۱۶ درصدی تعرفه پرمصرف ها به حساب جداگانه‌ای واریز شده و صرف طرح‌های کاهش تلفات و بهینه سازی مصرف می‌شود.
۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
چه کسانی عامل ۱۰ برابری قیمت پیاز هستند؟
رئیس نظام صنفی کشاورزی کشور گفت: پیازی که اکنون در سطح شهر تا هرکیلوگرم ۱۵ هزار تومان به فروش می‌رسد از کشاورزان حدود هزار و ۵۰۰ تومان خریداری شده است.
۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
گاهی اوقات ظرفیت‌ داخلی به سخره گرفته می‌شود/ مسئولان رده‌بالا فاسد نیستند اما روحیه فسادستیزی هم ندارند/ وزیر نفت به تقسیم کار جهانی تن داده است
کارشناس اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از زیر ساخت‌های مهم، زیر ساخت اطلاعاتی در کشور است که هر چه زودتر باید صورت بگیرد، متأسفانه تاکنون مسئله تقویت زیرساخت بانک اطلاعات اقتصادی انجام نشده است.
۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
بازار اجاره مسکن به دست دلالان افتاده است/ چرا برنامه‌ای برای بهبود وضعیت بازار مسکن وجود ندارد؟
بازار اجاره مسکن امسال زودتر از سال های گذشته به راه افتاده است در حالیکه قیمت ها در این بازار روند صعودی دارد.
۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
باکیفیت ترین و بی‌کیفیت ترین خودروهای ایران +جدول
در اسفند ماه ۱۳۹۷ تعداد ۵۰۹۴۲ دستگاه خودرو در کشور تولید شد که ۹۹ درصد از حجم تولیدات به خودروهای گروه سبک و یک درصد دیگر به خودروهای گروه سنگین اختصاص دارد.
۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰
«جهانگیری» نمی‌تواند یا نمی‌خواهد بر قیمت‌ها نظارت کند؟/ برنامه اعتراض متمدّنانه میلیونی در مرکز «آشنا»!
مدتی قبل در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری، پیرامون چیزی به نام \"لزوم ایفای نقش دوباره جمهور و حضور اعتراضی و البته میلیونی مردم در خیابان‌ها\"! سخن گفته شده است.
گفتگو با یک مورد عجیب در پایتخت؛
۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰
شغل: ایستادن پشت ویترین؛ درآمد: میلیونی/ پلیس: غیرقانونی است و برخورد می‌کنیم
این روزها برخی از افراد دنبال کارند؛ بعضی‌ها در جستجوی شغل ایده‌آل خود هستند؛ اما در این بین مشاغلی خاص نیز هستند که برخی از روی بیکاری، علاقه یا از سرناچاری به سمت آن‌ها می‌روند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های استان مرکزی خبر داد
۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۲
ایجاد1449 فرصت شغلی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مرکزی/ سرمایه‌گذاری چهار هزار میلیارد ریال در شهرک‌های صنعتی استان مرکزی
مدیرعامل شرکت شهرک‌های استان مرکزی از ایجاد1449 فرصت شغلی پایدار سال گذشته در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مرکزی خبر داد.
هپکو در نوبت واگذاری سه باره؛
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
هپکو را به اهلیت می فروشند یا به رانت؟!/ واگذاری غیر اصولی؛ صدای سازی که بعدا شنیده می شود
حاشیه های واگذاری، هپکوی با سود سالانه 20 میلیارد در ابتدای دهه هشتاد را تبدیل به کارخانه ای سوت و کور در میانه های دهه 90 کرد. کارخانه ای که به جای صدای چرخ دنده های ابزارش، صدای کارگرانش از سازی که سازمان خصوصی سازی در آن دمیده و تازه صدایش به گوش می رسد، بلند است.
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
جزئیات سهم دهک‌ها از یارانه‌/ یارانه انرژی پردرآمدها ۲۳ برابر کم‌درآمدها
براساس اطلاعات منتشره، دهک دهم یعنی پردرآمدها ۲۳ برابر دهک یکم یعنی کم درآمدها از یارانه گاز، برق و بنزین بهره‌مند می‌شوند.
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
رای منفی مجلس به بنزین ۲ نرخی/ سامری: نمی‌توان تصمیم مجلس را در خارج از مجلس تغییر داد
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان در اسفندماه در جریان بررسی بودجه ۹۸ با هرگونه افزایش قیمت بنزین و بازگشت سهمیه بندی مخالفت کرده بودند و اینطور نیست که بتوان این تصمیم نمایندگان مجلس را در جلسه‌ای بیرون از مجلس تغییر داد.
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
ورود واگن‌های ایرانی به خطوط ریلی متروی تهران
مدیر عامل شرکت واگن‌سازی تهران گفت: تولید نخستین واگن قطار از پروژه هفتاد واگن تهران به پایان رسیده و این قطار در حال طی مراحل مختلف «تایپ تست» است.
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
۳۰۰هزار میلیارد یارانه پنهان بنزین و گازوییل در ایران + جدول
سالیانه حدود ۳۱۰هزار میلیارد تومان یارانه به انواع بنزین، گازوییل، گاز مایع و سایر انواع سوخت در داخل کشور پرداخت می‌شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی:
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
اجرای طرح «جهاد همبستگی ملی» باری را از دوش سیل‌زدگان بر خواهد داشت/ مسجد پایگاهی برای تمام فعالیت‌های اجتماعی است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی با اشاره به با طرح جهاد همبستگی ملی که توسط بسیج اعلام شده است، گفت: اگر هر مسجد در کشور بتواند ساخت یک‌خانه در مناطق سیل‌زده را تقبل کند، بار بسیاری از دوش خانواده‌های برداشته‌ خواهد شد.
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۸
بنزین تا یک ماه آینده دو نرخی می‌شود
براساس تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، کمتر از یک ماه دیگر بنزین دو نرخی و مجددا سهمیه بندی خواهد شد.
معاون وزیر کار :
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۷
حق مسکن ۱۰۰ هزار تومانی کارگران در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شد
معاون وزیر کار از تصویب حق مسکن ۱۰۰ هزار تومانی کارگران در نشست دیروز کمیسیون اقتصادی دولت به ریاست وزیر اقتصاد خبر داد.
آخرین اخبار
اخبار ایران و جهان