فینال لیگ بازی‌های گروهی تاما برگزار شد کره و ژاپن فراتر از آسیا/صعود دراماتیک سومین تیم آسیایی بی واسطه با مردم کردستان/کشاورزی در مسیر استقلال/رویاهای بر باد رفته سعودی جدید اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی رد پای بخش عظیمی از فرهنگ اسلامی و انقلابی کشور در اراک است/ اگر بناهای تاریخی آسیب ببینند بخشی از هویت ما صدمه می بیند/ بازار اراک باید حفظ شود رشد و توسعه علمی کشور از همه‌ی مسائل مهم تر است/ لزوم توجه به ظرفیت های دریامحور بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک و مدرسه سپهداری سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۳
آرشیو اقتصادی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:
۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۳
استان مرکزی در رتبه دوم رفع موانع تولید در کشور/ 12 هزار و 500 شغل طی 7 ماهه نخست امسال در استان ایجاد شد
میرزاخانی گفت: در استان مرکزی برای دستیابی به رشد 7 و دو دهم درصدی برنامه‌ریزی و در 7 ماهه نخست سال بیش از 12 هزار و 500 شغل جدید در استان مرکزی ایجادشده است.
۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۴
۹۰ هزارمیلیارد، مطالبات صندوق‌های بازنشستگی تسویه می‌شود/ تلاش وزارت کار معطوف بر کنترل تورم است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تلاش وزارت کار معطوف بر کنترل تورم است، گفت: مطالبات صندوق‌های بازنشستگی تا پایان سال صفر می‌شود.
۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۰
برای کسب‌وکارهای فعال الزامی به دریافت مجوز مجازی نیست/ بیش از ۹۰ درصد تجارت الکترونیک داخلی بر پایه پلتفرم‌های ایرانی است
معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد تجارت الکترونیک کشور بر پایه پلتفرم‌های داخلی نظیر سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی است گفت: ۵۰ همت تسهیلات برای حمایت از کسب‌وکارها، روی میز هیئت دولت است که پس از تأیید امکان استفاده از این مبلغ در قالب وام برای تأمین مالی کسب‌وکارها مهیا خواهد شد و تأکید کرد برای کسب‌وکارهای فعال دارای مجوز صنفی الزامی به دریافت مجوز مجازی نیست.
۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵
نتایج قرعه کشی محصولات ایران‌خودرو امروز اعلام می شود
مشتریان نهایی محصولات ایران خودرو امروز ۹ آذر ۱۴۰۱ از طریق قرعه‌کشی با حضور نهاد‌های نظارتی انتخاب خواهند شد.
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی خبر داد؛
۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۱
پرداخت ۳۰ میلیارد تسهیلات به طرح‌های صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی
مرزبان مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از پرداخت ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ به طرح‌های صنایع دستی و گردشگری از ابتدای سال جاری خبر داد.
میرزاخانی در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:
۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۰
کیفیت نان و قاچاق آرد خط قرمز است/ هدف از اغتشاشات جلوگیری از اصلاحات اقتصادی دولت بود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: گندم، آرد و نان یکی از مسائل اساسی است که استاندار هم دو خط قرمز کیفیت نان و قاچاق آرد را به‌عنوان یک دستور کار ویژه تعریف کرده‌اند.
گزارش تصویری/
۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۵
افتتاح نمایشگاه تخصصی نهاده ها، ماشین آلات و ادوات کشاورزی
پانزدهمین نمایشگاه تخصصی نهاده ها، ماشین آلات و ادوات کشاورزی همزمان با نمایشگاه تخصصی دام، طیور، شیلات، آبزیان و صنایع وابسته در اراک افتتاح شد.
۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۴
اقدامات وزارت اقتصاد، صمت و بانک مرکزی در کنترل بازار ارز مثبت بود/ افزایش تعرفه صادرات از سوی وزارت کشاورزی موجب ازدست‌رفتن بازارهای جدید می‌شود
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم رعایت اولویت‌های بانک مرکزی برای کنترل تورم و آثار آن بر قیمت ارز، گفت: اقدامات وزارت اقتصاد، صمت و بانک مرکزی در کنترل بازار ارز مثبت بود؛ ولی افزایش تعرفه صادرات از سوی وزارت کشاورزی موجب ازدست‌رفتن بازارهای جدید صادراتی می‌شود.\r\n
۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۰
پرداخت سود سهام عدالت به 45 میلیون نفر/ شفاف‌سازی رئیس سازمان بورس درباره استفای خود
رئیس سازمان بورس گفت: پیگیری و تعیین چگونگی محاسبات و اعمال سقف برای نرخ خوراک و سوخت صنایع، پیگیری تثبیت فرمول نحوه محاسبات حقوق دولتی معادن، پرداخت سود سهام عدالت حدود ۴۵ میلیون نفر و سودهای رسوبی که در شرکت‌ها مانده بود، انجام شد و این اقدامات ادامه‌دار خواهد بود.
۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۹
موافقت دولت با افزایش کمک هزینه به یارانه‌های معلولان
علی بهادری جهرمی از موافقت دولت با افزایش کمک هزینه به یارانه‌های معلولان خبر داد.
۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۸
جزئیات تولید خودروی اقتصادی در سال 1402/ ایران دهمین خودروساز دنیا در میزان تولید است
رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور با بیان اینکه خودروی اقتصادی تا پایان سال 1402 تولید می شود، گفت: براساس توافقات انجام شده، مقرر شد قطعات این خودرو بدون واسطه در اختیار خودروساز قرار گیرد.
۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵
منفعت خودروساز از فروش خودرو در بورس کالا/ عرضه قطره چکانی بازار را ملتهب می کند
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو با بیان اینکه در حال حاضر عرضه خودرو در بورس کالا به نفع تولیدکننده است، گفت: در صورتی عرضه خودرو در بورس کالا منجر به کاهش قیمت در بازار می شود که این عرضه مستمر باشد.
۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴
خودروی هیبریدی فراری از راه رسید
شرکت فراری از تازه‌ترین خودروی هیبریدی مسابقه‌ای خود در تاریخ ۲۳ دسامبر و در جریان برگزاری رقابت‌های گرن توریسموی ۷ رونمایی خواهد کرد.
۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۱
ضرورت ایجاد الزام عملی در تحقق بودجه‌های تخصیصی/ بودجه اشتغال‌زایی در سال گذشته محقق نشد
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به این موضوع که عدم شفافیت در تخصیص منابع بودجه قابل‌ قبول نیست، بر ضرورت ایجاد الزام عملی در تحقق بودجه‌های تخصیصی تأکید کرد و گفت: بودجه اشتغال‌زایی در سال گذشته به این بهانه که تخصیصی دوبرابری در این بخش داشته‌ایم محقق نشد و توضیحی نیز در راستای اجرای این بودجه ارائه نشده است.
۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲
راهکار بیمه حداکثری محصولات کشاورزی چیست؟
بسیاری از کارشناسان بر این باورند که تاخیر در پرداخت غرامت و واقعی نبودن خسارت از علل اصلی بی رغبتی کشاورزان به بیمه محصولات محسوب می شود.
۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
شرایط بخشودگی مالیاتی برای اصناف آسیب دیده از اغتشاشات اخیر اعلام شد
رئیس سازمان امور مالیاتی طی بخشنامه‌ای بخشودگی جرایم مالیاتی مشاغل، اصناف و واحد‌های صنفی و همچنین کسب و کار‌های آسیب دیده از اغتشاشات اخیر را ابلاغ کرد.
اختصاصی دیارآفتاب| گفتگو با معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی؛
۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۰
تحقق وعده رئیس جمهور در سفر به استان مرکزی/ سهام آذرآب به زیرمجموعه یک سازمان مهم دولتی واگذار می شود
میرزاخانی گفت: امیدواریم با اقدامات انجام‌گرفته بتوانیم ظرف دو تا سه ماه آینده سهام آذرآب را به زیرمجموعه یکی از سازمان های مهم دولتی منتقل کنیم.
۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۲
آزاد شدن فروش سهام عدالت فعلا منتفی است/ تسویه سود سهام عدالت ۱۴۰۰ شاید به فروردین ۱۴۰۲ کشیده شود
دستیار ویژه رئیس سازمان بورس ضمن اشاره به فلسفه اصلی سهام عدالت که نگهداری آن و بهره بردن از عواید سود سالانه آن است، از پرداخت سود این سهام در دو قسط خبر داد.
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی:
۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷
30 هزار جهادگر استان مرکزی در عرصه‌های مختلف در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند
فرامزی گفت: بسیج سازندگی استان با سازماندهی ۳۰ هزار نفر جهادگر در قالب یک هزار و ۳۰۰ گروه جهادی با فعالیت در عرصه های مختلف جهادی به صورت عمومی و تخصصی در حال خدمت رسانی به مردم و مناطق محروم و روستاها هستند.
۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷
کاهش نرخ تورم ماهانه و نقطه‌ به‌ نقطه/ گزارش تورم در آبان‌ ماه ۱۴۰۱
بر اساس گزارش مرکز آمار ایران نرخ تورم ماهانه در آبان ۱۴۰۱، به ٢,١ درصد رسیده که در مقایسه با ماه قبل، ۰.۹ درصد کاهش داشته و باوجوداینکه تورم آبان‌ماه ۴۴ درصد اعلام شده است تورم ماهانه و نقطه‌به‌نقطه در مقایسه با ماه قبل ۰.۵ درصد کاهش داشته است.
آخرین اخبار